13.1 C

Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym – Olga Chojecka nie ukończyła zmagań

Na trasie wokół Teatru Wielkiego w Warszawie odbyły się zawody Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km.

W rywalizacji wzięła udział wciąż walcząca o przepustkę olimpijską Olga Chojecka z WLKS Nowe Iganie. Niestety, nasza zawodniczka nie ustrzegła się błędów i była karana za przewinienia techniczne. W rezultacie nie ukończyła zmagań.

Mistrzynią Polski została Katarzyna Zdziebło z wynikiem 1:31.18 (czwarte miejsce ogółem). Srebrny medal wywalczyła Agnieszka Ellward, a brązowy Anna Zdziebło.

Zawody wygrała Chinka Hong Liu (1:27.33). Drugie miejsce zajęła Australijka Jemima Montag, a trzecia była kolejna Chinka Shijie Qieyang.