REKLAMA
15.7 C
Siedlce
Reklama

“Bądź jak twierdza. Bądź bezpieczny w internecie” – warsztaty międzyszkolne w Liwie

Czym jest bezpieczeństwo w sieci? Jakie niebezpieczeństwa wynikają z fake newsów, hejtu, kradzieży danych osobowych skutkujących często startami finansowymi? Na te jak i inne pytania zechce odpowiedzieć młodzież szkolna podczas warsztatów pod hasłem “Bądź jak twierdza. Bądź bezpieczny w sieci”, które odbędą się 23 maja. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

Uczniowie z obu szkół z klas o profilu reklamy będą pracować w zintegrowanych grupach nad projektami związanymi z reklamą i bezpieczeństwem w sieci. Następnie planowany jest spacer po Siedlcach oraz wyjazd do Liwu.

W Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie odbędzie się pogadanka z policjantami, menedżerem ds. mediów społecznościowych oraz psychologiem. Zostanie przeprowadzone forum dyskusyjne z udziałem przedstawicieli siedmiu szkół średnich i Uniwersytetu w Siedlcach oraz ognisko integracyjne. Młodzież będzie miała okazję zwiedzać muzeum, przymierzać stroje i zbroje rycerskie oraz poznawać historię obrony i ochrony, nawiązując do współczesnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Dodatkowe wydarzenia

15 maja, w ramach wydarzeń towarzyszących, odbyła się telekonferencja uczniów ZSP 2 w Siedlcach i Polonii węgierskiej ze Szkoły Polskiej w Budapeszcie. Po krótkich referatach dr hab. Andrzeja Borkowskiego z Uniwersytetu w Siedlcach, dr Małgorzaty Burty z UKSW w Warszawie oraz mgr Moniki Olędzkiej z UwS, młodzież dyskutowała nad językiem Internetu. Przez cały miesiąc prowadzone są także korespondencje z polonią litewską oraz szkołą grecką, dotyczące wartości słowa i jego wagi w kontekście życzliwej komunikacji oraz globalnych zagrożeń internetowych.

Patronat honorowy nad warsztatami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, oraz dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, dr hab. Sławomir Sobieraj. Partnerami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Instytut Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. F. Karpińskiego. Inicjatywę wspierają dyrektor ZSP 2 w Siedlcach, pani Jolanta Duk, oraz dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje