REKLAMA
6.6 C
Siedlce
Reklama

Jak poszły matury w Siedlcach?

Zdawalność egzaminu dojrzałości w Siedlcach wyniosła prawie 90 % w liceach i 73,53 % w technikach.

Nie bylo ani jednej szkoły, w której maturę zdaliby wszyscy uczniowie.

Najlepiej poszło absolwentom Królówki i Żółkiewskiego, gdzie do poprawki muszą szykować się po 3 osoby. Z kolei w Prusie egzamin poprawkowy czeka 5 osób.

Szczegóły znajdziecie w tabelce poniżej.

19 KOMENTARZE
 1. “niezdał” ??? Chyba ten kto tworzył ten arkusz też “niezdał” matury z polskiego…

  Odpowiedz moderated
 2. Jaki jest sens utrzymywania szkoły i nauczycieli, jesli w ZSP3 na 35 osób w liceum mature zdało 12 uczniów,. Nauczyciele chcą podwyżek? To może czas rozliczać ich z wyników.

  Odpowiedz moderated
  • Uczeń ma się ogarnąć i nauczyć a nie nauczyciel. Nauczycielowi ma zależeć czy uczniowi? Jaki jest próg na maturze do zdania w tej chwili 30 czy 40% ?

   Jak zasuwasz do roboty to Ty musisz udowodnić, że jesteś ogarniętym pracownikiem czy Twój pracodawca co chwilę musi prosić “Krzysiuuu może byś zechciał zrobić to i tamto?”

   Odpowiedz moderated
  • W ZSP 3 klasy liceum są klasami integracyjnymi, do których uczęszczają dzieci z licznymi dysfunkcjami. Powyższe tabelki to tylko statystyka. Trzeba patrzeć na zagadnienie zdawalności matury w szerszym aspekcie, a nie tylko przez pryzmat cyfr.

   Odpowiedz moderated
 3. Od lat wiadomo że matury są obrazem poziomu nauczycieli. ZSP5 wstyd, pani dyrektor zamiast na czerwony dywan powinna wyjść tylnymi drzwiami rezygnując ze stanowiska. Zamiast skupiać się na głupotach i doszukiwać problemów tam gdzie ich nie ma, należałoby rozliczyć grono pedagogiczne które nie potrafiło przygotować do matury raptem 11 osób. Katastrofa nie szkoła. Widać dążenie do opinii z przed lat, w budulu lądują najgorsi. Przede wszystkim nauczyciele.

  Odpowiedz moderated
  • BZDURA. Ciekawe jaka byłaby zdawalność w “Ptysie” gdyby uczniowie przestali chodzić na korepetycje z kilku przedmiotów i odstawili leki brane dzięki “atmosferze” wytwarzanej przez sfrustrowane tzw grono pedagogiczne w tej szkole.

   Odpowiedz moderated
 4. Jaki jest sens utrzymywania szkoły i nauczycieli, jesli w Prusie i królówce większość uczniów otrzymała gorszy wynik niż przy egzaminie ósmoklasisty (w innych szkołach ten wynik się podwoił),. Nauczyciele chcą podwyżek? To może czas rozliczać ich z wyników.

  Odpowiedz moderated
 5. Czepiacie się nauczycieli, tak jakby to zleżało tylko od nich. Jak ktoś nie nie uczy to czego się spodziewał, Poza tym ktoś napisał, że do ‘budula’ trafiają najgorsi, skoro tacy trafiają to cud, że ktoś zdał. Dymisja dyrektora nic tu nie zdziała, ani rozliczenie nauczycieli. A może tak pokazać zdawalność egzaminów zawodowych?
  Trzeba też jasno sobie powiedzieć, że gro uczniów z liceów i renomowanego technikum jednak uczęszczało na korepetycje. W budulu dzieciaki na korki nie chodzą, wiem to z autopsji.
  Prawda jest taka, że znaczna część dzieciaków się nie uczy, wśród tych którzy nie zdali jest również mój syn. Jest niepełnosprawny umysłowo, egzaminy zawodowe zdał, ale na maturze poległ. Myślę że takich dzieci było więcej.
  Przeczytałam wszystkie komentarzem i jestem wzburzona. Dlaczego takie gorzkie słowa o braku sensu utrzymywania szkoły, i takie tam. Mój syn poszedł do szkoły po zawód, i go zdobył.. Na tyle ile potrafił czegoś się nauczył, do pracy może iść. Do matury przystąpił, bo miał takie prawo i chciał . Nie zdał matury, ale czy mam winić szkołę, nauczycieli, dyrektora, czy mam postulować za rozwiązaniem szkoły? Wszyscy w mieście wiedzą jakie dzieciaki trafiają do poszczególnych szkół, najlepsi do liceum (wiemy których), najsłabsi do techników (też wiemy do których).
  Jestem wdzięczna, że pomimo dużego upośledzenia umysłowego udało się nauczycielom wpoić mojemu synowi jakąkolwiek wiedzę. Wiem jakim był trudnym uczniem, jak się ‘rzucał’ na lekcjach, nic nie chciał robić, nie chciał do szkoły chodzić, a mino to zdał egzaminy zawodowe.

  Odpowiedz moderated
 6. Absolwencie piszesz bzdury. W ZSP nr 3 w Siedlcach klasy licealne nie mają 30, a gdzie mowa o 35 osobach. Trzeba wiedzieć, żeby wypowiedzieć się.

  Odpowiedz moderated
 7. Teraz jest czas, aby wypowiedzieć się na temat różnych korepetytrów. Niektórzy uczą ,,aby kasa”. Dajcie o nich sygnał. Uniknijmy złych korepetytorów zwłaszcza z polskiego.

  Odpowiedz moderated
 8. Oj tam, oj tam, zawsze można rowy kopać albo skończyć kurs i zostać księgową 🙂 nie każdy nadaje się na studia.

  Odpowiedz moderated
 9. Zsp1 Elektryk technikum super zdawalność i liceum też dobrze. To czemu likwidują liceum w Elektryku gdzie w innych szkołach klęska ze zdawalnością.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Jest nowy prezydent Siedlec!

To już oficjalne: Tomasz Hapunowicz różnicą niemal 1700 głosów wygrał drugą turę wyborów.

Siedlce: ile procent Hapunowicz, ile Sitnik?

Znamy najświeższe wyniki głosowania w drugiej turze wyborów prezydenta miasta.

Po prostu źle trafiłem… – mówi o studiach na Collegium Humanum Wojciech Klepacki, wójt gminy Wodynie

- Mam dyplom MBA zdobyty w Collegium Humanum, ale nie zasiadam, i nigdy nie zasiadałem, w żadnej radzie nadzorczej zapewnia wójt gminy Wodynie, Wojciech Klepacki.

Andrzej Sitnik vs. Tomasz Hapunowicz – przedwyborcze starcie w programie „Prostu z Mazowsza”

Wczoraj (17 kwietnia) w programie TVP3 „Prostu z Mazowsza” odbyła się debata z udziałem kandydatów na prezydenta Siedlec - Andrzeja Sitnika i Tomasza Hapunowicza.

Uroczystości pogrzebowe śp. Marcina Bobryka

W sobotę, 20 kwietnia w Zbuczynie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Marcina Bobryka, wieloletniego prezesa Wektry Zbuczyn.

W gminie Kotuń zacięta walka o drugą turę

O funkcję wójta gminy Kotuń ubiegało się trzech kandydatów. Każdy osiągnął ponad 30% poparcia.

Najczęściej komentowane