REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

20 tys. interwencji i 17 kg zabezpieczonych narkotyków

W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili 20 tys. interwencji i zabezpieczyli 17 kg narkotyków.

– Przestępczość narkotykowa jest coraz bardziej zauważalna – już nie tylko w dużych miastach, ale również w tych mniejszych i na terenach wiejskich – mówi Komendant Sławomir Rogowski. -W zeszłym roku zabezpieczyliśmy łącznie 17 kg narkotyków. To rekordowa liczba. Dla porównania, w 2017 r., kiedy obejmowałem stanowisko komendanta, było to tylko 0,5 kg – tłumaczył. Niepokojące jest to, jak ten „biznes” z roku na rok się rozwija.

Kolejna plaga to kradzież samochodów. – Do tej pory dotyczyła ona w głównej mierze naszych zachodnich gmin, Halinowa i Sulejówka, ale teraz sporadycznie można się z tym spotkać również w innych gminach – mówił szef mińskiej policji.

Niedawno funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili akcję wymierzoną w złodziei i handlarzy aut. Wykryto wołomiński gang samochodowy. Auta z kradzieży trafiały m.in. do powiatu mińskiego, gdzie w tzw. dziuplach dokonywano ich demontażu.

3 KOMENTARZE
  1. Dziwnie wyglądają w tych granatowych mundurach. Tamte szare były bardziej twarzowe i sympatyczne dla oka. Poprostu fajniejsze

    Odpowiedz moderated
  2. Jak można uprawiać taką hipokryzję, proponuję przedstawić rzetelną statystykę zabezpieczonych narkotyków na terenie powiatu mińskiego. co najmniej od 2010 roku. Wychodzi na to, że policjanci nie pracowali do 2017 roku?!

    Odpowiedz moderated
  3. Handel trucizną wszelkiego rodzaju tepic w zarodku.a złapanych wysyłać do pracy w kopalni lub innych ciężkich warunkach a nie utrzymywać pasożytów na koszt państwa.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W weekend utrudnienia w ruchu z powodu imprez

Od 20 do 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Wiszniewskiego.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje