REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Pisowskie rozdwojenie jaźni – przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej

To, co wyprawia PiS przed wyborami do Europarlamentu, powinno być przedmiotem badań specjalistów psychiatrii. Postulat obowiązkowych badań dla polityków już się w naszej ojczyźnie pojawiał, ale teraz wydaje się jeszcze bardziej zasadny, gdy pisowska ekipa ma ambicje nadawać ton krajom Europy. Świat już wystarczająco stoi na głowie, by jeszcze dokładać mu schizofreniczny chaos na starym kontynencie.

Niedawno jeden z polityków pokazał podczas rozmowy z mediami dwa zdjęcia byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Jak tłumaczył, na jednym był zły Mateusz, a na drugim dobry Mateusz. Zły najpierw zachwalał, a potem wprowadził w Polsce Zielony Ład, a dobry krytykuje go teraz i domaga się jego wycofania. Polityk patrzył na te zdjęcia i się zastanawiał, co to będzie, gdy obydwa Mateusze spotkają się w jednym miejscu. Strach pomyśleć, jaka to będzie brutalna, niemal bratobójcza walka. No i kto wygra? Zły Mateusz czy dobry Mateusz?

Dosyć schizofreniczna wizja, istotnie. Ale też i sam pisowski prezes cierpi na niegorsze rozdwojenie jaźni. Znany jako miłośnik kotów i zwierząt wprowadzał swego czasu „Piątkę Kaczyńskiego”, program, który miał poprawić dobrostan zwierząt w Polsce. Nie udało mu się. Ale teraz mógłby to załatwić Zielony Ład, w którym jest dokładnie to, co chciał dla zwierząt zrobić Kaczyński. I co teraz robi prezes? Protestuje! Dobry Jarek i zły Jarek. Który wygra?

Prezes sprawia wrażenie, że już od dawna przebywa na jakiejś odległej planecie. Czasami zstępuje z chmur na ziemię, ogłaszając swoje teorie. Kilka dni temu w Siedlcach podzielił się niezwykłą wizją żołnierzy jednorazowego użytku. Takich, których się wykorzystuje raz, ale za tym jednym razem zrobią taką „rozpierduchę”, że reszta armii nie jest potrzebna. Te wybitne przemyślenia militarne dotyczyły, ku zdumieniu zebranych, pisowskich żołnierzy, wybierających się do Europy na pierwszej linii frontu. Bielana i Kurskiego. Owo mięso armatnie jednorazowego użytku to „jedynka” i „dwójka” z naszego okręgu na listach do Parlamentu Europejskiego. Niby złe chłopaki, a jakie dobre.

Pisowcy chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Mają to załatwiać pisowscy żołnierze jednorazowego użytku. Zaraz za nimi jest posłanka Maria Koc. Czy ona też widzi w Unii samo zło? Dawniej związana z kulturą, dziś w armii Kaczyńskiego, godzi się chyba z wizją prezesa.

Podobno nawet Freud twierdził, że cygaro, to po prostu… cygaro. I sami widzimy, że Kaczyński, to tylko… Kaczyński. Żaden strateg, żaden prorok. Starszy pan, lewitujący w orbicie swojej własnej planety. A wy, żołnierze Kaczyńskiego? Ile w was dobra, a ile zła? Którego wilka karmicie?

40 KOMENTARZE
 1. Apele o uspokojenie nastrojów, zaprzestanie mowy nienawiści i niepogłębianie podziałów społecznych wysyłane po zamachu na premiera Słowacji, jak widać nie dotarły do pani redaktor. Znowu cotygodniowe szczucie. Wstyd.

  Odpowiedz moderated
  • Czy słowa posła Budy z PIS skierowane do Jońskiego: “Ja jestem prawnikiem, a ty nieukiem basenowym” są uspokojeniem nastrojów itd ?

   Odpowiedz moderated
   • Czy Joński, to ten co biegał z pizzą na granicy, a jego żona przyjmowała wyrazy wdzięczności w postaci wędlin ?

    Odpowiedz moderated
    • Nie wiem, czy “biegał z pizza” ale wiem, że w katechizmie są zapisane uczynki miłosierne i tam stoi wyraźnie: głodnych nakarmić.
     Pominąwszy wszystkie inne aspekty – na pewno ci ludzie, których karmiono byli głodni.
     Chrystus mówił: byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: “Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” A Król im odpowie: “Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

     “prawdziwy” katolik – a za takich pisowcy sie uważają – powinien o tym pamiętać.

     Odpowiedz moderated
  • Pani Mariola wszystkich mierzy swoją miarą, pierwsza jest do mowy nienawiści a osadza wiecznie innych

   Odpowiedz moderated
    • Skoro pomocnik aptekarza w Łomiankach z wykształceniem podstawowym mógł być niemal ministrem obrony, a czeladnik piekarniczy asystentem i dyrektorem biura poselskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, a następnie rzecznikiem prasowym PIS – to nie rozumiem w czym ci kierownik basenu przeszkadza.

     Odpowiedz moderated
 2. Felieton to napewno niech Paniusia Sobie zgrilluje . dlaczego Felietonistka nie napisze na Tych co karmili imigrantow ktorzy rzucali niebezpiecznymi przedmiotami w NASZE POLSKIE Sluzby Mundurowe a teraz sa przewodniczacymi roznych komisji sledczych . Jede z drugim biegac z torba nie potrafi , fika koziolki . Natomiast na komisji sledczej zero. Sluchajac takich w Telewzji na mysl przychodzi , Kto teraz by bronil POLSKI RZECZYPOSPOLITEJ – napewno nie tacy . Duzo jest tych medrcow przy korytkach wychowanych na Bebiko.

  Odpowiedz moderated
  • Teraz się nie fika koziołków tylko widzi kozy w Sejmie. 🙂
   Inni kozy hodują na wyspach na Wiśle. Z dość marnym skutkiem.
   Pojadę więc Makuszyńskim “właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie”. I to wersja optymistyczna dla miłośników kóz. 🙂
   PS
   Niech żyje piękny Pacanów.

   Odpowiedz moderated
 3. Wszystkie felietony tej autorki od niepamiętnych czasów mają jeden motyw. Pis, pis, pis …… Ale ten jest wyjątkowo denny.

  Odpowiedz moderated
   • Nie życzę sobie abyś komentował moje komentarze, jak ja nie komentuję twoich, ponieważ nie zasługujesz na zainteresowanie z mojej strony.

    Odpowiedz moderated
   • Nieprawda! Felietony p. Kuziaka nawiązują do historii, literatury, do tradycji polskich, obserwacji z podróży po innych krajach. A felietony p. Marioli to ubrane w potoczne słowa slogany wykrzykiwane na spędach KOD-u i czarnych marszów kobiet. Nie ma tu żadnych faktów.

    Odpowiedz moderated
 4. ,, Ale ten jest wyjątkowo denny. ” Zacytowałem autora jednego z wpisów powyżej. I powiem , że jest celny. Nie dokuczałem autorce za ten jad we wszystkich niemal felietonikach. ( To na niewiele zdałoby się , zresztą) . W efekcie przestaję je czytać i wchodzić tu. ( wiem, wiem—> nikt nie zapłacze 😉 To na ty tyle. Pozdro dla Alekx 59. Autora zacytowanego wpisu :-))

  Odpowiedz moderated
 5. Miała baba koguta, koguta, koguta
  Wsadziła go do buta, do buta hej!
  O, mój miły kogucie, kogucie
  Kogucie, kogucie, kogucie, kogucie
  Jakże ci tam w tym bucie, w tym bucie
  W tym bucie, w tym bucie jest?

  Miała baba indora, indora, indora
  Wsadziła go do wora, do wora hej!
  O, mój miły indorze, indorze
  Indorze, indorze, indorze, indorze,
  Czy ci dobrze w tym worze, w tym worze
  W tym worze, w tym worze jest?

  Miała baba barana, barana, barana
  Wsadziła go do siana, do siana hej!
  O, mój miły baranie, baranie
  Baranie, baranie, baranie, baranie
  Czy ci dobrze w tym sianie, w tym sianie
  W tym sianie, w tym sianie jest?

  Miała baba koguta, koguta, koguta
  Wsadziła go do buta, do buta hej!
  O, mój miły kogucie, kogucie
  Kogucie, kogucie, kogucie, kogucie
  Jakże ci tam w tym bucie, w tym bucie
  W tym bucie, w tym bucie jest?

  Proszę nie pytać o co chodzi z tym wierszykiem piosenką , to jest adresowane dla ludzi inteligentnych .

  Odpowiedz moderated
  • Barany to Czytelnicy a Baba to Redaktorka.
   Niestety nie wiem nadal kim jest Kogut, chociaż my Hipokryci podobno jesteśmy inteligentni ?

   Odpowiedz moderated
 6. Donald wcześniej bagatelizował zaporę na granicy ,a teraz?
  Wcześniej” platformersi ” wytykali pushbacki na granicy , a teraz?

  Więc rozdwojenie jaźni dotyczy wszystkich polityków i nasilenie jego objawów zależne jest o terminów nadchodzących wyborów

  Odpowiedz moderated
  • Niewielu spodziewało się, że ówczesny rząd za prawie 2 miliardy wybuduje badziew, który da się rozmontować lewarkiem. Pamiętacie jak krzyczeli, że jest nie do przejścia. Jeszcze tylko monitoring i cuda wianki. Rzeczywistość ich przerosła.

   Odpowiedz moderated
 7. Szanowna Pani M Z . Przeczytalem na Interii wywiad w Polsat News w programie Gosc Wydarzen z R. Thun .Ta Pani Thun twierdzi ,ze Pakt Emigracyjny jest korzystny dla Polski. Czy pojawi sie Pani felieton na temat wypowiedzi Pani R THUN . Temat b wazny dla odwagi.

  Odpowiedz moderated
  • Migranci z Bliskiego Wschodu nie trafią do Siedlec bo tu rządzą pisowcy i ludzie ich nie chcą.
   Gości ze wschodu będą osiedlać tylko w miejscowościach gdzie wygrała koalicja demokratyczna.

   Odpowiedz moderated
  • A czytałeś co Kaczyński mówił na konwencji w Tomaszowie Maz?
   Jeden przykład (pominąwszy zwalczanie Zielonego ładu, który wcześniej zachwalał):

   “Jeżeli ktoś chce jeździć samochodem elektrycznym, który się bardzo ładnie pali, intensywnie, to też, proszę państwa, może.”
   Czyli samochody elektryczne są już be – wg prezesa.
   A jak było z wcześniej:
   Mateusz Morawiecki, jeszcze jako minister w rządzie Beaty Szydło, zapowiadał w 2017 r., że do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął z kolei decyzję o budowie polskiego samochodu elektrycznego – Izera.

   A kto uchwalił ustawę o elektromobilności wymuszające na firmach posiadanie aut elektrycznych. I uwaga -hybryda wg tej uchwalonej przez PiS ustawy nie jest elektryczna.
   Zielony ład , auta elektryczne czego jeszcze się wyprą?

   Odpowiedz moderated
   • Panska odp tez mija sie z wypowiedzia p. Thun zawarta w moim komentarzu . Bojazn przed Kim .

    Odpowiedz moderated
 8. To tak jak z Donkiem najpierwa lizał się z Putinem i zgadzał się na współpracę wywiadu PL z FSB ..a dzisiaj nie oamięta i wszystkiemu zaprzecza..Badania psychiatryczne polityków to dobry pomysł ale przydało by się badać dxiennikarzy

  Odpowiedz moderated
 9. śmieszę jest to, że Kaczyńskiego krytykuje osoba, która osiągnęła rozpoznawalność jedynie w siedleckim grajdole.

  Odpowiedz moderated
 10. “Pisowskie rozdwojenie jaźni” jakoś nie przeszładzało Redaktorce, aby zasiąść do wspólnego stołu z Prezydentem Pisiorem 🙂

  Odpowiedz moderated
  • @Ala. Czemu nie skierujesz tego apelu do prezesa jednej z największych partii politycznych w Polsce? Przecież to jemu zawdzięczamy, że Polska jest podzielona i nienawiść zakwitła w naszym życiu politycznym jak jaśmin na wiosnę.
   Jaki przekaz plynąl i plynie z przyjaznych pisowi mediów z rydzykowymi włącznie? Co mówi Kaczyński i inni pisowcy na wiecach, piknikach, konwencjach?
   Ale po co szukać daleko – jak wyglądała kampania wyborcza w Siedlcach w 2018 roku i ostatnio też? Ile pomyj wylano na Sitnika gdy konkurował z Karolkiem, a zwłaszcza ostatnio, gdy PIS walczył o życie polityczne i materialne w mieście?

   Nie widzisz tu nienawiści – jesteś gorszym hipokryta niż (tfu) Kurski.

   Odpowiedz moderated
 11. Rozdwojenie jaźni to ma pani redaktor. Bo niby nie popiera pisu ale w sumie to go promuje jak może.

  Odpowiedz moderated
 12. Przepraszam ale dlaczego ekipie Kaczyńskiego i Morawieckiego można pleść głupoty i wtedy nikt nie widzi jaką sieją nienawiść , a Pani Mariola tylko ukazała “rozdwojenie jaźni ” u zbawcy narodu i jego ekipy, nikogo nie obrzuca błotem i nikomu nie ubliża . Warto ponownie przeczytać tekst , bo co niektórzy mają problem ze zrozumieniem czytanego tekstu

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje