REKLAMA
11.4 C
Siedlce
Reklama

Ludzie żyją w szoku

Porządku na dyskotece pilnuje ochrona. Jeden z pracowników ochrony o mały włos nie zabił uczestnika dyskoteki. Młodzież przyjeżdżająca na zabawy mówi: – Oni zawsze bili. Zamiast chronić, sami byli zagrożeniem.

„ZAJ… CIĘ SKUR…”

Początki tragicznego zajścia były błahe. Kamil, 22-letni pracownik firmy ogrodniczej, wybrał się na zabawę ze swą dziewczyną Patrycją. Spotkali tam Norberta. Kamil był zły na niego, bo dowiedział się od Patrycji, że Norbert uderzył jej młodszego brata. Kamil złapał Norberta za ubranie i przemawiał mu do rozumu, by nie bił młodszych.

– Zaczęliśmy się przepychać. Zaraz podszedł do nas ochroniarz. Uderzył mnie pięścią w twarz. Patrycja mnie zasłoniła, ale ją też uderzył – relacjonuje Kamil, a jego dziewczyna dodaje, że dostała otwartą ręką w twarz i mówił do niej: „Jak nie chcesz oberwać, to wypier…”. – Zrobiło się zbiegowisko. Powiedziałem, że nie chcę kłopotów i pójdę już do domu. Ochroniarz strasznie mnie wyzywał. Chwycił za szyję i dusząc wyciągnął z sali do służbowego kantorka. Tam był pan Jacek, szef tych ochroniarzy. Nie reagował, gdy jego podwładny mówił, że mnie zajeb… ani wtedy, gdy mnie uderzył pięścią w nos. Siedziałem na krześle. Po ciosie upadłem, a ochroniarz z całej siły kopnął mnie w brzuch. Cios był tak silny, że nie mogłem oddychać. Czołgając się i na kolanach dowlokłem się do WC, żeby się ogarnąć. Byłem zakrwawiony. Po wyjściu prosiłem, by mnie puścili. „Jeszcze skur… z tobą nie skończyłem” – rzucił do mnie ten sam ochroniarz, ale jego szef kazał mu już dać spokój. Polecili mi wytrzeć krew z podłogi i się wynosić.

ZMIAŻDŻONA TRZUSTKA OBUMARŁA

Patrycja i jej brat podprowadzili pobitego do swego domu. Sam nie mógł chodzić. W mieszkaniu dziewczyny od razu położył się i zasnął. Po około 40 minutach zbudził go okropny ból brzucha i torsje. Wymiotował żółcią. Patrycja zadzwoniła do rodziców Kamila. Gdy przyjechali do Wesołówki z sąsiedniego Jonnika, natychmiast zawieźli syna do łukowskiego szpitala. Trafił na Oddział Chirurgiczny. Okazało się, że podczas pobicia w dyskotece doszło do  rozległych obrażeń wewnętrznych.

– Gdy przywożą młodych z wypadków, do jakich doprowadzili po alkoholu, to nam tak nie żal. Teraz nie można przejść nad tym, co się stało, do porządku dziennego. Młody człowiek został inwalidą, bo ochroniarz pobił go niemal na śmierć – mówi zirytowany Jarosław Krasuski, ordynator chirurgii. – Wewnętrzne obrażenia i niewydolność wielonarządowa groziły śmiercią pacjenta. Operacja Kamila trwała 5 godzin. Pacjent wymaga długiej rekonwalescencji i rehabilitacji. Już nie będzie mógł pracować fizycznie.

W szpitalu spotykam się z Kamilem i jego najbliższymi. Przeżywają tragedię. Wiedzą, że Kamil będzie inwalidą, bo miał zmiażdżoną połowę trzustki, którą trzeba było usunąć. Trzustka wydziela insulinę. Jej niedobór prowadzi do cukrzycy. Kamil będzie leczony do końca życia. Będzie już stale na diecie.

– Na razie o tym nie myślę. Cieszę się, że udało się lekarzom zachować mnie przy życiu. Byłem tak blisko śmierci. Teraz leżę tutaj… – tu głos Kamilowi się załamuje, a oczy robią się czerwone i pojawiają się w nich łzy. Patrycja, siedząca przy łóżku, łapie delikatnie Kamila za rękę. – Już jest dobrze, jest dobrze – powtarza.

PANOWIE, CO FUNKCJE OCHRONIARSKIE PEŁNILI

Matka pobitego poinformowała w niedzielę o zdarzeniu KPP w Łukowie. Łukowska Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo. Podejrzanych o popełnienie przestępstwa: 37-letniego Jacka W., 37-letniego Sławomira S. i 26-letniego Daniela S. zatrzymano do wyjaśnienia. Sławomir S. został po wyjaśnieniach zwolniony i oczyszczony z podejrzeń.

– Obu wypełniającym funkcje ochroniarskie postawiliśmy zarzuty pobicia i spowodowania obrażeń ciała zagrażających życiu – powiedział nam Mariusz Brojek, łukowski prokurator rejonowy. – Po przesłuchaniu wobec jednego zastosowano dozór policji, a wobec drugiego także poręczenie majątkowe. Śledztwo jeszcze trwa.

PIOTR GICZELA

Od autora: Do sprawy zajścia na dyskotece jeszcze wrócimy.


Z ostatniej chwili!

(22.01. godz. 10.30)  Okazuje się, że podejrzewanym o pobicie Kamila nie jest 37-letni Sławomir S., jak wynikało z komunikatu policji. Pracujący jako ochroniarz Sławomir S. powiedział, że został zatrzymany do wyjaśnienia lecz po 26 godzinach zwolniony bez postawionych zarzutów.
Oficer prasowy łukowskiej KPP wyjaśnia sprawę tej informacji.


SPROSTOWANIE

(22.01. godz. 11.00) – Potwierdziły się informacje, że Sławomir S. nie jest sprawcą pobicia na dyskotece w Wesołówce. W związku z brakiem dostępu do akt toczącej się sprawy informację do Kroniki Policyjnej pisałem na podstawie komunikatów wewnętrznych. Wkradł się błąd, za co przepraszam. Podejrzanym o popełnienie przestępstwa jest 26-letni Daniel S. Sławomir S. jest niewinny – powiedział podinsp. Andrzej Biernacki z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie

Od autora

Dołączam się do przeprosin oficera prasowego łukowskiej KPP, bo nieświadomie powieliłem ten błąd, zestawiając dodatkowo otrzymaną informację z wypowiedzią prokuratora Mariusza Brojka, który użył określeń: „ochroniarz i osoba pełniąca funkcje ochroniarskie”.

Piotr Giczela


“”>(galeria)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zamordowana w Londynie rodzina pochodziła z naszych okolic. Tajemnicę zabrali do grobu

O tragedii w Londynie pisały media na całym świecie. W Seroczynie odbył się pogrzeb ofiar tej zbrodni. Zamordowana rodzina pochodziła z naszych okolic.

Tragiczne zderzenie w Broszkowie (zdjęcia)

Na DK2 w miejscowości Broszków doszło do zderzenia samochodu osobowego z kombajnem.

Jak poszły matury w Siedlcach?

W tym roku w Siedlcach nie bylo ani jednej szkoły, w której maturę zdaliby wszyscy uczniowie.

Wypadek na obwodnicy Siedlec z udziałem czterech samochodów (zdjęcia) – aktualizacja

Na obwodnicy Siedlec, na odcinku pomiędzy rondami w Białkach i Ujrzanowie, doszło do wypadku.

Odszedł ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Na oddziale ginekologiczno-położniczym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach odwołano...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje