REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Jest nowy prezydent Siedlec!

To już oficjalne: Tomasz Hapunowicz różnicą niemal 1700 głosów wygrał drugą turę wyborów.

Ok. godz. 0:30 w poniedziałek, 22 kwietnia, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane ze wszystkich 43 Obwodowych Komisji Wyborczych w Siedlcach. Jak z nich wynika, Tomasz Hapunowicz (KWW Zgoda i Rozwój) uzyskał 13.667, a dotychczasowy włodarz miasta Andrzej Sitnik (KWW Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce i Koalicja Obywatelska) – 12.000.

„Tygodnik” poprosił o komentarz w tej sprawie prezydenta-elekta. – Przed drugą turą nasz komitet przeprowadził kilka sondaży i wszystkie wskazywały na to, że wygrana jest daleko od nas. A jednak wynik niedzielnego głosowania przełamał te prognozy. Różnica aż 1.667 głosów to powód do radości. Wynik, który cieszy, jest zawsze pozytywnym zaskoczeniem. Myślę, że należy wyrazić wdzięczność wszystkim mieszkańcom Siedlec za takie poparcie – powiedział nam na gorąco Tomasz Hapunowicz.

264 KOMENTARZE
  • WWL zapewne śledzi wyniki z Wołomina, bo to Jego rejon.
   W Siedlcach jest naszym Gościem.

   “Zapijania” nie popieramy podobnie jak “zabijania” 🙁

   Odpowiedz moderated
     • Jeśli “przykład idzie z góry” to nowy Prezydent powinien oczyścić władzę, odpolitycznić urząd, przywrócić praworządność i naprawić krzywdy po poprzednikach – tak jak robi to neo Premier rządu

    • PIS wygrał podwójnym oszustwem.
     Pierwsze: Hapunowicz oszukał, że nie jest z PIS, a Orzełowski celowo niby to odszedł z PIS, żeby odebrać głosy Sitnikowi.
     Teraz czas na zapłatę: stawiam dolary przeciwko orzechom, że Grześ zostanie wice, Iwonka szefową w CKiS, tylko nie ma juz Hali Targowej i dworku w Suchożebrach do sprzedania na ich funkcjonowanie.
     Grześ tak obiecywał zalatwianie kasy “u swoich” , mam nadzieję, że dożyję jak wyborcy go za te obietnice rozliczą.

     Ps. Moim zdaniem z tych wyników najbardziej cieszy sie Strus. Nareszcie nie bedzie komu blokowac jego pomyslów budowlanych typu Stalchemak. I bez miejsc parkingowych na osiedlach.

     Odpowiedz moderated
     • czlowieku nikt nikogo nie oszukal. głosowalam swiadomie na Pana Hapunowicza i nie czuje sie oszukana, miasto tak wybralo, po co kwiczysz?

     • A jak powstała trzecia droga to nie było oszukaństwo że to co innego niż PiS I PO?

     • Tak samo Sitnik w poprzednich wyborach był “bezpartyjny”, a teraz już wszędzie serduszka, bo jego prezydentura była tak beznadziejna, że tylko dzięki poparciu “oświeconych” miał szansę wygrać, a sami “oświeceni” radni PO krytykowali jego prezydenture, więc hipokrytów i oszustów radzę również szukać w innych obozach.

     • Ja świadomie głosowałam na pana Grzegorza, więc jak wskazał żeby w drugiej turze głosować na pana Hapunowicza to tak zrobiłam. Bo uważam że to najlepsza decyzja !

   • Lewicowi kandydaci co uwierzyli Orzełowskiemu. czują się tak samo jak wyborcy Hołowni

    Odpowiedz moderated
  • Bardzo się ciesze z wyniku Pana Hapunowicza, odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu

   Odpowiedz moderated
 1. To jest fantastyczna wiadomość na dobranoc 🙂 właśnie miałem się kłaść jak przeczytałem kto został prezydentem, Bardzo się cieszę że prezydentem został pan Tomasz Hapunowicz, od początku mu bardzo dobrze życzyłem i bardzo chciałem aby tak się stało, Nowemu prezydentowi jak najserdeczniej gratuluję wygranej.

  Odpowiedz moderated
 2. Najwidoczniej ludzie nie potrafią kalkulować co dla miasta najlepsze. Rządził PiS -miastu nie dał prawie nic! Rządzi obecnie koalicja .Była szansa na kasę dla miasta i się poszło wszystko … Szkoda

  Odpowiedz moderated
  • Jakoś przy wcześniejszejszym wyborze Silnika na prezydenta ci to nie przeszkadzało. A wiedziałeś (podobno) że to się może wiązać z brakiem wsparcia finansowego od rządu.
   Bądź dobrej myśli, banda Chyżego Roja nie jest mściwa i będą nas także dotować 😉 mają siano z KPO i nie mówią “… ch..j z Polską wschodnią..”
   No chyba że nie wierzysz w miłościwie nam panującego króla europy :))

   Odpowiedz moderated
    • W Sejmiku mazowieckim oraz w rzadzie już wypisuja kartonowe miliony dla Hapunowicza, wszystko załatwił Orzełowski, za chwilę wyp… z trzeciej drogi za wyprowadzenie jej na Nowogrodzką
     Zbrodnia i Rozbój oraz Kocham Stołki już dzielą kasę i wszystkim żyje się cudownie
     Proszę przestać ćpać….

     Odpowiedz moderated
  • A miało być lepiej dlaczego sądzisz że Po będzie sie zachowywać jak PIS i nie da kasy przecież oni są tacy dobrzy i nie będą patrzeć przez pryzmat partyjny u nich liczą się tylko specjaliści nie partyjne plecy hahaha

   Odpowiedz moderated
  • Do Qwerty2024-04-22 W 1:44
   Pojedź na południe z zachód od Siedlec. Zerknij co tam dzieje się w Żelkowie, za Opolem i pod Kałuszynem itd. Nie wiesz co tam budują?
   Za co PEC buduje swoje inwestycje, kto dofinansował park?

   Odpowiedz moderated
 3. Tarnów, Elbląg, Zamość – nawet Suwałki i Sokołów – PIS przegrywa.
  Siedlce samotną wyspą na mapie Polski

  Odpowiedz moderated
  • Zgadzam się z “Kwakiem” 🙂
   Mocna ekipa ze Zbuczyba będzie rządzić Siedlcami.. Nowy Prezydent wraz z piękną panią od zwierząt.

   Odpowiedz moderated
   • I zmienią ekipę z Łukowa:))
    A co będzie z prokurętem?
    Warszawa tyle kasy dała, zakleili całe miasto, PR w pecu zrobili i wszystko w p… du
    A taki był amerykański..;)

    Odpowiedz moderated
     • Radzyń Podlaski to historycznie Podlasie a obecnie Lubelszczyzna, więc tam panują zupełnie inne zwyczaje niż na Mazowszu.

  • Andrzeju – ciekawe dlaczego na ostatnich plakatach wyborczych dopisałeś, że masz poparcie neo rządu i że teraz kasa popłynie do Siedlec ?
   To był błąd, bo ludzie widzą sytuację ekonomiczną w kraju i elektorat nie dał się nabrać na takie płytkie obietnice.

   Odpowiedz moderated
 4. To teraz najpóźniej w czerwcu, wszystkie ulice płaskie jak stół. No i spodziewajmy się desantu karierowiczów z PiS, może nawet sam europoseł Ryszard zostanie doradcą w którejś ze spółek miejskich. A nie proszę pamiętać nie pracują, za miskę ryżu.

  Odpowiedz moderated
 5. Bardzo się cieszę, teraz tylko hejterow, pseudo bohaterów w sieci będzie pełno.

  Odpowiedz moderated
 6. Mam nadzieję, że każdy kandydat chce jak najlepiej dla mieszkańców Siedlec…W praniu się zobaczy! Te związki ze złodziejską mafią pisowską nie przekonały mieszkańców Siedlec do innej decyzji…

  Odpowiedz moderated
  • Andrzej by wygrał te wybory ale nie wiem czy mu się nie zeszło i do tej pory te silniki w PEC odpala. Oby tylko nie podjął próby odpalenia ich z pozycji…

   Odpowiedz moderated
 7. Nie znam osobiście Pana Hapunowicza,ale słyszałam o nim jak najlepsze opinie, jest podobno bardzo życzliwy, dużo w życiu przeszedł.Zycze powodzenia i cierpliwości,bo ludzie potrafią być podli. Zaraz się hejt na człowieka wyleje zamiast wspierac. Skoro wygrał to Siedlce tak chciały i grajmy do jednej bramki

  Odpowiedz moderated
 8. Teraz zobaczymy na ile nowy prezydent jest uczciwy jakie i czy szambo po jego odejściu wybije w .Mostostalu.
  Siedlce nie mają farta do prezydentów niestety, najpierw Symanowicz zasłynął tylko chodnikami do kościołów, potem Kudelski nabrał kredytów zostawił miasto z długami, potem Sitnik który przez 4 lata uczył się jak zarządzać miastem dopiero pod koniec zaczął mu wiać dobry wiatr a teraz kto wie?
  To nasze miasto Trochę jak syzyfowe prace, niby już kamień wtoczony na szczyt ale teraz trzeba od nowa go wtaczać…..

  Odpowiedz moderated
  • Kto i jaki by nie był,to i tak zawsze spotka go krytyka ze strony mieszkańców zamiast współpraca. Ciekawe co ci wszyscy komentujący zrobili dla miasta? Pochwal się

   Odpowiedz moderated
  • Piękne podsumowanie. Duża część dochodów Siedlce, to podatki płacone przez osoby pracujące w Warszawie. Tych osób będzie coraz mniej i miasto będzie z roku na rok biednieć. W Siedlcach dalej widać ducha zaboru rosyjskiego…

   Odpowiedz moderated
    • Bo kupują mieszkania w Warszawie, zmieniają adres i przestają płacić podatki w Siedlcach. Nie da się wiecznie dojeżdżać, a ceny mieszkań w Siedlcach są niewiele niższe niż w Warszawie. Sam mam taki plan.

     Odpowiedz moderated
   • a dlaczego ludzi pracujacych w Warszawie będzie mniej? Siedlczanie coraz chętniej pracują w Warszawie, większe zarobki, praca zdalna, dogodne połączenia, zdecydowanie więcej możliwości a w Siedlcach niestety bida z nędzą jeśli chodzi o rynek pracy

    Odpowiedz moderated
   • Zobacz na mapę w jakim zaborze były Siedlce. 3 zabór ruski sięgał mniej więcej do obecnej wschodniej granicy Polski.

    Siedlce w tamtym czasie znajdowały się w centralnej “rozebranej” Polsce, a nawet zachodniej – dzieląc na pół.

    Po II WŚ, to właśnie przesiedleńcy zza tzw. Buga zamieszkali na odzyskanych ziemiach zachodnich.

    ps
    Zabory Ci się pomyliły z innym okresem.

    Odpowiedz moderated
 9. POWRÓT PiSuaru DO WŁADZY.

  Swego czasu rządził Siedlcami taki jeden “włodarz”, pamiętacie “Magellana”? Budowę Aquaparku? Sprzedaż Błoni, ile tam pieniędzy poszło na lewo?

  A i ten “włodarz” został pocięty nożem, przeżył, bo to nie było tak jak w Gdańsku podczas WOŚP…

  Odpowiedz moderated
 10. Brawo wyborcy Harpunowicza. Odcieliscie Siedlce od finansowego koryta z Wiejskiej. Nawet ochłapów teraz nie będzie. Brawo, brawo.

  Odpowiedz moderated
 11. Andrzej z Teresą poległeś m.in. za stan dróg w Siedlcach, teraz pora na Januszka, może Paweł wyremontuje Kolejową

  Odpowiedz moderated
 12. To bardzo dobre wieści dla Siedlec! Pan Hapunowicz to bardzo dobry gospodarz,jestem ze Zbuczyna,wiele mu zawdzięczamy, na placu zabaw dzięki Panu nasze dzieci bawią się non stop

  Odpowiedz moderated
  • a to pan Hapunowicz za swoje plac zabaw zrobił że tak go chwalisz??czy za Państwowe-czytaj -nasze..nie swoje to się łatwo wydaje..

   Odpowiedz moderated
  • Plac zabaw został “zrobiony “jak piszesz przez wójta , który był poprzednikiem Hapunowicza i został przez niego oszkalowany dzień przed ciszą wyborczą/ podobnie jak teraz Sitnik./. Wymień jego zasługi,poza częstymi odwiedzinami Tchorzewskiego.Ogarnij się.

   kiego

   Odpowiedz moderated
 13. Wstyd Siedlczanue. Mieliśmy fajnego Prezydenta .Wybraliście wójta zbuckiego no i teraz będzie orał Siedlce i sądził buraki. Teraz znów rodzina Tchorzewski zasiądzie wszystko w Siedlcach. Nie będzie już spalarni, nie będzie już amfiteatru. Nie będzie już pięknego planu zagospodarowania Bronisław Siedleckich ale będzie wójt pisowski. Prawdziwi Siedlczanie przegrali ze słoikami i pisiorami.

  Odpowiedz moderated
  • A gdzie Sitnik był fajny? Prezydent powinien łączyć ludzi, a nie karmić swoje rozdmuchane ego. Wspaniały Prezydent miał zerowe zdolności koalicyjne, mimo, że trzeci w wyścigu jest bliższy politycznie KO. A Hapunowicz się dogadał. Pycha kroczy przed upadkiem, Sitnik 5 lat na taką sytuację pracował.

   Odpowiedz moderated
   • No i git, powodzenia Panie Tomaszu! Nie będzie pani łatwo, siedlczanie zamiast współpracowac skupia się zapewne na hejcie

    Odpowiedz moderated
   • A jak twoim zdaniem były prezydent Sitnik miał dogadać się z kimkolwiek jak radni z PIS-u na każdym kroku podstawiali mu nogę bo nie mogli się pogodzić, że siedlczanie nie wybrali tak super kandydata jak młody Tchórzewski tylko jakiegoś Sitnika. Nawet gdy miasto dostało dofinansowanie na remont parku to radni z PIS-u nie chcieli zwołać wspólnej konferencji z prezydentem tylko oddzielną.

    Co do Pana Orzełowskiego to dlatego się nie dogadał z Sitnikiem bo ten żądał za poparcie wiceprezydenta i dwóch spółek miejskich pod swoimi skrzydłami – a prezydent powiedział NIE. Jak widać Pan Hapunowicz się na to zgodził i teraz będzie musiał to wypełnić. Już słyszę te głosy “Pan Grzegorz zostanie wiceprezydentem bo to dobry i solidny kandydat” sraty taty uzgodnienia z kampanii trzeba wypełnić. A miało być bez zatrudniania kolesi i układów.

    Odpowiedz moderated
    • Silnik Andrzej robił co mógł. Ciężko pracował choć na jałowym biegu. Tu nic by nie dały dodatkowe zwoje, cewki i nowe sterowniki. Silnik Andrzej był za duży dla tej fabryki. Chciał dobrze tylko przydział mocy mu obcięli. On diesel, a iskrę mu wzięli.

     Odpowiedz moderated
  • Ha ha będziesz miał/a swierze buraki a tak poważnie my nie narzekaliśmy na Pana Hapunowicza. rada gminy działała i działała teraz ponad podziałami nie było i nie ma snobizmu taki jaki jest w Siedlcach . Jak radni nie patrzą na interesy partyjne tylko na dobro gminy czy miasta to będzie dobrze…

   Odpowiedz moderated
 14. Ten wybór świadczy tylko o ograniczeniu intelektualnym Siedlczan i braku jakiejkolwiek moralności czy poszanowania etyki i wartości szeroko pojętych. Ten pan poza szkalowaniem, nagonką, niszczeniem komuś dobrej opinii, renomy i być może życia, także zawodowego, nie potrafi zbyt wiele. Zobaczymy jak wywiąże się z obietnic bo w zasadzie poza oczernianiem obecnego prezydenta nie bardzo można było znaleźć jakiekolwiek program tego pana

  Odpowiedz moderated
   • To teraz powieje wiatr przemian. Swoją drogą Pan Hapunowicz ma miękkie lądowanie. Jeszcze tylko obsadzi stanowiska swoimi kolegami z Mostostalu i będzie ok.

    Odpowiedz moderated
  • Ten wybór potwierdza wysokie poczucie godności głosujących na nowego prezydenta. Argument Silnika, głosujcie na mnie, bo to ja “sprowadzę setki milionów zł” był ohydny i żenujący. Bo wolę z pisem zgubić, niż z peło znaleźć.

   Odpowiedz moderated
  • Ograniczonym intelektualnie to trzeba być, żeby po prawie 6 latach nieudolnych i nie oszukujmy się – najgorszych w historii miasta rządach zagłosować ponownie na tego samego kandydata…

   Odpowiedz moderated
 15. Ci co głosowali na Hapunowicza głosowali na dziury w drogach i wyzsze opłaty za wywóz śmieci. Siedlce nie dostaną funduszy, ale tłuste koty PIS będą mieli posadki. Pogratulować głupoty tym co głosowali na PIS.

  Odpowiedz moderated
  • A tłuste koty Sitnika? Chociażby w Radzie Nadzorczej ZUO? Za co dostali te posadki? I co oni tam w ogóle robią? Bo jadę trzepią ogromną mając pełnoetatowa pracę gdzie indziej. Sawiccy pakujcie swe manatki hehe

   Odpowiedz moderated
 16. Hura, wiecznie niezadowolony wwl i jemu podobni w końcu się wyprowadzą bo przecież tak się nie da żyć. A może tak na serio weźmiemy się wszyscy do roboty? Mówię o obywatelach, bo od nas sporo zależy, nie tylko krytyka.
  Wygrała demokracja, weźmy to na plecy bo dziś kolejny poniedziałek i trzeba wracać do życia

  Odpowiedz moderated
 17. W ostatniej ladencji kasy nie bylo nie przez PiS tylko przez nieudolnego prezydenta, ktory wnioskow nie pisał i zasłaniał się anty radą. On myślał że usiądzie w fotelu i będą do niego przychodzić i prosić, no weź Andrzej, no weź bo dajemy. Nie tak to działa. Nie dogadał się z wójtami w sprawie Woli, bo nie, bo kiepsko prosili, wejdź Andrzej do związku, no wejdź. Nie kraczcie że i teraz tak będzie, a jak już kraczecie, to pamiętajcie, że honor się zwraca za nieslusznie powiedziane. I nie oczekujcie zmian za miesiac . Sprzątanie trochę potrwa. Tomasz Hapunowicz, powodzenia.

  Odpowiedz moderated
  • Wnioski były składane non-stop. Prezydent Sitnik udowodnił to w trakcie debaty kandydatów przed I turą wyborów. Można to sobie w internecie odtworzyć. Były odrzucane tylko dlatego, aby pomóc człowiekowi z PiS-u wygrać wybory samorządowe.

   Pozycja negocjacyjna Pana Hapunowicza w obecnej sytuacji politycznej w kraju jest całkowicie ZEROWA. Jak zatem można być tak naiwnym, żeby wierzyć, że idą zmiany na lepsze?

   Odpowiedz moderated
 18. Poczytawszy powyższe hejterskie wpisy pomyślałem, że to zbędny wysiłek intelektualny 😉 autorów jest ! Znacie takie porzekadło–>> Poszły konie po betonie ? A więc POszły. Pełnoprawni wyborcy tak postanowili. A opluwanie Nowego jest w zasadzie dawaniem paskudnego świadectwa o opluwaczu. Znaczenie ma to tylko oddany, ważny głos! I to na tyle ! Pozdro 😉

  Odpowiedz moderated
 19. Siedlce to ciemnota znowu oddali władze Pisiotom wstyd gorzej wybrać nie mogli.Ciemnote wciskał im Tomeczek zobaczycie jak pozostałości sprzeda deweloperom i jeszcze więcej zabetonuje Siedlce. Ciekawe skąd będzie brał fundusze chyba pod kościołem z puszka stanie.

  Odpowiedz moderated
 20. A wystarczyłoby by Park Aleksandria został otwarty trochę później, z miesiąc temu, by Sitnik dalej rządził. A tak zarząd komisaryczny za 2 lata.

  Odpowiedz moderated
  • Psii Psi to będzie neo skład Rady Miasta dzięki ekipie nowego Prezydenta. Każdy Psi opiekun dostanie wsparcie.

   Odpowiedz moderated
 21. Kogoś gorszego niż Hapunowicz trudno znaleźć. Hapunowicz jest fałszywy, zakładany oraz mało bystry. Nie jest zbyt inteligentny, ale nadrabia to bezczelnością. Wyborcom Hapunowicza pogratulować głupoty.

  Odpowiedz moderated
  • Jest zupełnie na odwrót, znam Tomka,to bardzo inteligentny i fajny facet. Zresztą jego doświadczenie i stanowiska mówia same za siebie

   Odpowiedz moderated
  • Zawsze możecie poprosić o pomoc pułkownika rympałka. Przyśle silnych ludzi i na rympał zmieni prezydenta!
   A jak temu się nie uda i mu sądy odmówią wpisu do KRS 😉 to jeszcze były rzecznik z prokuratorami coś odwinie i Jędrulka wróci ma zasłużony i tylko jemu się należący tron. Tak mu dopomóż won -der lejem vel Szulc

   Odpowiedz moderated
 22. No i git, powodzenia Panie Tomaszu! Nie będzie pani łatwo, siedlczanie zamiast współpracowac skupia się zapewne na hejcie

  Odpowiedz moderated
  • Przykład idzie z góry, bo Tuskowy neo rząd tak samo robi, czyli trwa “rozdawanie stołków, stoliczków, posad, posadek …”

   Odpowiedz moderated
 23. Teraz siedlczanie będą mieli znów przechlapane przez kolejne lata. Tak jak za rządów pisiarzy, gdy ci obcięli niemal wszystkie dotacje rządowe dla Siedlec. By wykończyć Sitnika. Obecny rząd zrobi to samo Hapunowiczowi, bo nie ma interesu pomagać pisowskim agentom. Siedlczanie zrobili błąd nie wybierając Sitnika. Teraz przyjdzie nam za to zapłacić. Nie będzie żadnych znaczących inwestycji w mieście, tylko prowizoryczne łatanie. Jedyne, czego przybędzie, to dziur w drogach. Hapunowicz przekona się, jak to jest rządzić bez pieniędzy. Ciekawe, czy radni Chojecki, Nowak i Staręga zaczną go krytykować za nieudolność? Raczej nie, bo dla nich ważne są wyłącznie ich stołki.

  Odpowiedz moderated
  • Na to czekamy, pogonić pociotkow i koleszkow Sitnika ze stanowisk. mysleli,ze wyrobia sobie papiery w MBA i dozywotnio beda trzepac kase z nicnierobienie, sio z Rad Nadzworczych lenie

   Odpowiedz moderated
 24. halo Siedlce:
  pieniążki z Sejmiku – ,,0″
  pieniązki od rządu – ,,0″
  MIłość do PiS i i V kolumny karakana w kamizelce was uleczy,
  będą inwestycje, miasto bedzie się rozwijało – ale tylko w waszych snach i basniach
  Ale jedno bedzie na pewno – stołki dla pisowskich nieudacznikow i kolejne 500 mln zł długu (wzorem Kudla)

  Odpowiedz moderated
 25. Smutna prawda, porażka i dno. Wstyd. Każdy jeden aby nie pisior. Ludzie ciemnogród niestety, czego się spodziewać ? Wszystkiego jak za pisu. Oj szybciutko się przekonamy.

  Odpowiedz moderated
 26. Tragedia. Wyborów samorządowych nie da się oderwać od polityki, od tego co się dzieje w Polsce. Hapunowicz to pis a pis to zło i anarchia, nieposzanowanie prawa, nonszalancja w traktowaniu kasy państwa, to antyeuropejskość, to brak fachowości. To wyłazi na każdym kroku. To tez igranie zdolnościami do obrony Polski, to szkodzenie armii przez Macierewicza i Błaszczaka, to Ostrołęka Tchórzewskiego…Tylu siedlczan to się podoba? Postawili na człowieka pisu, wstyd.

  Odpowiedz moderated
  • Nie zastanawia cię, że są dęte komisje sejmowe w sprawie wyborów (70 mln zł), w sprawie wiz czy podsłuchów a nie ma komisji w sprawie Ostrołęki (2 mld zł)? Potrafisz to racjonalnie wyjaśnić?

   Odpowiedz moderated
   • Potrafię. A potrafisz napisać dlaczego te komisje są według ciebie dęte? Nie jest dętą sprawa włażenia nielegalnymi środkami do sypialni Brejzów, fałszowania treści zawartych w ich telefonach, wysyłania materiałów uzyskanych nielegalnie do tvp info. To kryminał. Będą sprawy, śledztwa prokuratorskie. Jest tego do groma . I Orlen Obajtka, i Ostrołęka Tchórzewskiego i szkodnictwo a raczej cos więcej Macierewicza i Błaszczak to wszystko gigantyczna praca dla prokuratorów. Komisje zajęły się prostymi, oczywistymi aferami.

    Odpowiedz moderated
    • Do Klawe
     1. Antyeuropejskość jest jak najbardziej uprawniona. Każdy ma prawo traktować UE tak jak ona traktowała Polaków za poprzedniej władzy (dodam, że jeśli liczysz na to, że to się zmieni to srogo się mylisz).
     2. Nieposzanowanie prawa to straszna rzecz. Więc mi odpowiedz. Jaki jest stan rejestracji nowych władz TVP? Czy uprawniony sąd wygasił już mandaty posłów Wąsika i Kamińskiego? Jak wygląda sprawa w Prokuraturze Krajowej? 🙂
     3. Nie za bardzo wiem co to jest nonszalancja w traktowaniu kasy państwa? Takie sobie hasło polityczno-publicystyczne?
     4. Na czym polega anarchia za rządów PiS? Takie sobie hasło polityczno-publicystyczne?
     5. P. Macierewicz o ile wiem – chyba wbrew opinii tzw mainstreamu – doprowadził do stworzenia WOT. Pamiętasz zarzuty wobec WOT z tego okresu. Dalej je podtrzymujesz? Jak jesteś przeciw WOT to napisz szczerze. Szczerość ważna rzecz.
     6. Odpowiem też Alex59 co do Ostrołęki. Już dość dawno temu na tym forum wygłosiłem tezę, że zarzutu wobec inwestycji w Ostrołęce nie będzie, a na pewno nie będzie Komisji Śledczej. Bo komu by tu postawić zarzuty? Jak przeanalizujesz kto (i jakie instytucje) jest winny (są winne) stratom na tej inwestycji to zrozumiesz być może dlaczego Komisji Śledczej nie będzie. 🙂

     Odpowiedz moderated
     • Klawe nie potrafił się określić więc go wyręczyłeś. Potocznie mówi się, 2 mld zł utopione w Ostrołęce to Tchórzewski a prawda jest taka, że to projekt pełowski, który przez jakiś czas kontynuował PIS. Tylko dlaczego PIS milczy?

 27. Jakie poparcie, 13 tyś z 50 kilku możliwych. Siedlce przegrały z własnego lenistwa i tyle. Zapewniamy teraz stołki dla polityków PiS. super po prostu. Szkoda gadać.

  Odpowiedz moderated
 28. Nawet w Zakopanem pis przegrał, nawet w Kielcach… Dlaczego postawiliście siedlczanie na kulawego konia?

  Odpowiedz moderated
 29. Dlaczego pisowcy przegrali i to praktycznie wszędzie? Powód jest prosty, ludzie mają już dość złodziejstwa i traktowania ich jak głupie dojne krowy. Mają dość zblatania się pisu z kościołem katolickim, złego traktowania kobiet, dzielenia ludzi, powszechnych kłamstw na każdy temat, oszustw, nepotyzmu, kolesiostwa i korupcji politycznej. Prawo jest złe, system podatkowy jest zły, zadłużenie państwa jest niebotyczne, a ludzie nie chcą być okradani. Rządy PIS przez powszechne złodziejstwo tych ludzi i nieudolność doprowadziły do ogromnej drożyzny i zubożenia społeczeństwa choć rozdawali socjal, który został przejedzony bo utrzymuje całe tabuny ludzi nieproduktywnych, a podatnik na to wszystko pracuje…TYLKO NIE W SIEDLCACH .Sitwa na swoim. Jak trafisz na sitwe przegrasz bitwe , to sie dzieje tu i teraz .Jakie społeczenstwo taka szakira CHŁOPAK Z KRZESKA PREZYDENTEM PORAZKA

  Odpowiedz moderated
  • Być dojną krową nie warto. Idę do sklepu od 1 kwietnia i mam drożej, Ej tam tylko o 5%.
   Dostałem rachunek za prąd z prognozą. Prognoza opłaty do końca czerwca ok. 120 zł, opłaty od lipca ok. 200 zł. Ktoś tu chyba robi ze mnie dojną krowę. A ludzie nie chcą być okradani.
   Prawo jest złe i system podatkowy, a tu nowa władza nie wiadomo na co czeka, aby je poprawić.
   Kobiety są źle traktowane. Zgoda. Były p. Premier Beata Szydło i p. premier Kopacz. Była kandydatka na Prezydenta i ją zamienili na chłopa. Była p. Marszałek Sejmu i ją zmienili na chłopa. Dość złego traktowania kobiet.
   Tu na forum ogłaszają, że miasto Siedlce (moje miasto) nie otrzyma środków bo tu głosują na młodszego kandydata nie z obecnej linii władzy. Dość dzielenia ludzi. Dość korupcji politycznej.
   Jestem ZBULWERSOWANY. W zbulwersowaniu popierałbym ZBULWERSOWANĄ. W zasadzie mamy te same oczekiwania. 🙂

   Odpowiedz moderated
  • masz coś do ludzi ze wsi?
   Sama nic nie osiągnęłaś a pewnie miastowa.
   Przez ciebie przemawia zazdrość bo nic nie możesz i nie umiesz osiągnąć tylko ubliżać ludziom którzy dużo osiągnęli, bez wzgledu na pochodzenie.

   Odpowiedz moderated
  • Masz coś do ludzi ze wsi?
   Sama jesteś “miastowa” a zazdrościsz, że facet z małej miejscowości osiągnął tak dużo. Tylko obrażasz ludzi.
   Przez twój post przemawia zazdrość i pogarda dla innych.

   Odpowiedz moderated
  • Jestem kobietą i mnie PiS źle nie traktuje, wypraszam sobie. Głosowalam na p. Hapunowicza i wara od moich decyzji

   Odpowiedz moderated
  • To własnie przez takie wpisy Andrzej Silnik przegrał wybory. Ludzie mieli dość Jego obłudy i arogancji. Narzekał na PiS dostał od tego “parszywego rządu” ponad 250 mln wsparcia.

   Odpowiedz moderated
 30. Czekamy Panie biały na spełnienie obietnic wyborczych. Zobaczymy skąd Pan pieniążków nabierze dla mydlenia oczu wyborcom. Siedlce mają ciemniaków mieszkańców.
  Szkoda Panie Sitnik że Pan przegrał.
  Dla mnie jesteś Pan Bohaterem że wytrwałeś kadencję z pisiorami i ciągłymi krytykami.

  Odpowiedz moderated
 31. Bardzo dobry wybór, Pan Hapunowicz to konkretny, rzeczowy facet z klasą, co było widac na debatach, miasto wybrało! Brawo!!!!

  Odpowiedz moderated
 32. Sołtys Zbuczyna zarządzający przechowalnią dla PiSowców, zamiast pieniędzy z KPO na inwestycje w Siedlcach. Ciekawy wybór…

  Odpowiedz moderated
 33. Brawo, wiedziałem że tak będzie. Sitnik sobie tymi hasłami strzelił w kolano. Tak samo tą reklamą w esce. Dla niego było najważniejszą rzeczą niedopuścić PiS znów do władzy. A gdzie mieszkańcy Siedlec? Gdzie plan działania? Znam osobiście Pana Hapunowicza. Mądry, sympatyczny człowiek. Myślę, że będzie dobrym włodarzem miasta.

  Odpowiedz moderated
 34. nie zapominajmy o drugim wygranym tych wyborów – Grzegorzu Orzełowskim i jego roli wynikach II tury oraz co za to otrzyma od Hapuna

  Odpowiedz moderated
 35. Konkurent TH był słaby. Skutek jest taki, że pozycja rodziny T znów się umocni, a słynny deweloper zabuduje każdy kawałek wolnej przestrzeni. Zapewne Jarosław i jego dwór będą częstymi gośćmi. Co otrzyma zwykły mieszkaniec – jak zwykle kosz obietnic .

  Odpowiedz moderated
 36. Nie chcę nikogo obrazić ale mam znajomych, którzy są zwolennikami pisu, mało tego , moi bracia głosują na pis. I wiem dlaczego to robią. gdy podaję im jakieś ogólnie znany fakty o pisie oni pytają skąd wiem. Oni nie interesują się tym co w wymiarze sprawiedliwości pis robił, w armii… O Orlenie ,”fuzji” nie znają szczegółów. Byli przeciwko szczepionkom na covid, wierzą w zamach w Smoleńsku w “spisek Niemców przeciwko Polsce, kiedyś słuchali tvp info dzisiaj tej drugiej pisowskiej tv. Gdy pytałem o Sitnika słyszałem -ten “wf’ista”. Są jak zaprogramowani, nie merytoryczni ale karni i posłuszni wsłuchani w zbawcę Kaczyńskiego. Maszerowali do urn od rana i wymaszerowali swoje.

  Odpowiedz moderated
  • Do Klawe2024-04-22 W 8:22
   1. Niemcy oczywiście o niczym innym nie myślą tylko jak by tu wspierać Polaków i to tych z Sokołowa Podlaskiego np. 🙂
   2. Znasz szczegóły “fuzji” z Orlenem. A znasz co zaleciła “UE” w tej sprawie?
   3. A ty wiesz co stało się w Smoleńsku? Skąd? Anodina ci powiedziała? A może znany specjalista od portów lotniczych i systemów komunikacyjnych oraz niewątpliwie zarządzania dużymi projektami? 🙂
   4. Masz pewność co do skuteczności szczepionek przeciw Covid. Ja przypuszczam, że epidemię CoVID zlikwidował przywódca kraju sąsiedniego w dniu 24 lutego roku pamiętnego, a nie szczepionki. Ile to szczepionek zakupiła pani z UE? Jesteś bardzo merytoryczny; to napisz. 🙂
   5. Ja nie maszerowałem, ale dojechałem, a z pojazdu doszedłem krokiem “niemarszowym” tzn nieuregulowanym prawnie. 🙂
   6. P. Kaczyńskiego od lat nie słucham. Sam wyciągam wnioski. Można samemu wyciągać wnioski. Polecam. 🙂
   7. Obecna władza przejęła chyba w dość tajemniczy sposób TVP Info. I ty sugerujesz, że nikt tego dziś nie słucha. Weźcie sobie ojca Tadeusza Rydzyka to on przekona ludzi, a używacie chyba (tak sugerujesz) jakichś marnych fachowców od mediów. 🙂

   Odpowiedz moderated
 37. a Polacy dalej wybierają między dżumą i cholerą.
  ps
  WIELKI WSTYD i hańba dla ciemnoty, że ani jeden radny nie wszedł z KONFEDERACJI, będziecie mieć dalej cyrk jak za Sitnika

  Odpowiedz moderated
 38. WSTYD SIEDLCZANIE!!! Nawet w takich bastionach PiS jak Radom, Kielce, Rzeszów, Tarnów mieszkańcy podjęli słuszną decyzję dla dobra swoich miast. Siedlce na mapie Polski jest jak bezludna wyspa.

  Odpowiedz moderated
  • to prosze sie przeprowadzic do Kielc, kto broni? Mamy wolny kraj, jeszcze

   Odpowiedz moderated
 39. Ta nowa koalicja i prezydent to jakaś egzotyczna mieszanka sprzedawczyków ideałów. lewicowcy, byli PO-wcy, oszołomy pisowscy niby samorządowcy z STS, który tak naprawdę są ugrupowaniem obrotowych, jak PSL w ogólnopolskiej polityce, i popierają zawsze tych, który zapewnią im miejsce przy korycie. Wsiedli do jednego wózka i będą, w myśl słynnego hasła byłego prezydenta Kudelskiego, robić wspólne interesy. Jak to potrafi przyciągnąć i scementować spółkę z takich zdawałoby się nie do pogodzenia, ze względów ideologicznych, okruchów politycznych
  Przypomnę, co Kudelski powtarzał przez 12 lat swojego prezydentowania: Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i dmuchamy w jedną trąbkę.
  Okazuje się, że wspólne interesy potrafią czynić cuda. Bo na pewno nie chodziło tu o dobro miasta i siedlczan. Przekonamy się o tym wszyscy, łącznie z nowo wybranymi władzami, szybciej niż ktokolwiek może się spodziewać.

  Odpowiedz moderated
 40. Już wiadomo po co im była większość w radzie miasta, tak po to by przegłosować kolejne kredyty…

  Odpowiedz moderated
 41. Niestety ale 45% głosujących to bardzo słaby mandat, prezydenta wybrali emeryci, i partyjni koledzy. Młodzi niestety znowu opuszczą miasto 🙁

  Odpowiedz moderated
 42. brzydzę się pisiostwem, ale uważam, że wygrana pis w Siedlcach to wina KO. Gdyby KO wystawiła innego kandydata, a nie popierała znienawidzonego przez mieszkańców Sitnika, wynik byłby inny. Przykro mi

  Odpowiedz moderated
  • Słuszna uwaga, bardzo wiele osób stwierdziło, że nie ma na kogo zagłosować i wcale nie głosowało.

   Odpowiedz moderated
  • Pierwszy mądry tutaj wpis Pola. KO mogło wystawić swojego kandydata i wygrana mieliby w kieszeni. Sitnik przeszedł do drugiej tury tylko dzięki poparciu KO. Gdyby nie to poparcie nie miałby żadnych szans. A Panu Tomaszowi życzę powodzenia, niech Pan nie zapomni, że kadencja szybko minie i siedlczanie rozliczą pana przy urnach.

   Odpowiedz moderated
   • Innego kandydata nie było i pewnie niestety nie bedzie za 5 lat, dlatego PiS wygrywa w Siedlcach.

    Odpowiedz moderated
 43. LUDZIE CO WYBRALI NOWEGO PREZYDENTA, WSTYD MI ZANICH BO SIEDLCE NIC NIE DOSTANĄ PRZEZ KOLEJNE 5 LAT, NIE PATRZĄ ŻE MOGLIŚMY ZYSKAĆ DUŻO ALE MAMY TAKI ŚMIESZNY NARÓD SIEDLECKI ZERO MUSLENA TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO 😒

  Odpowiedz moderated
 44. Trudno mi zrozumieć dlaczego ludzie głosują na farbowanego lisa PIS-u ,kiedy codziennie wylewa się szambo kumoterstwa, złodziejstwa, kolesiostwa ośmiu lat ich rządów, jak można głosować na partię sprzyjającą Orbanowi i polityce Putina żyjąc na wschodzie??Paranoja – tego chcecie dla swoich dzieci ???

  Odpowiedz moderated
  • Za PO dużo więcej wylewało się bagna, nie wspominając jak Peowcy we własne gniazdo robiło poza granicami Polski

   Odpowiedz moderated
 45. Cieszę się, że większość głosujących nie zagłosowała na Silnika. Obawiałem się że wpłyną na siedlczan, te jego dęte setki milionów zł, które miałyby wpłynąć do Siedlec, od rządzącej koalicji 8* która go wspierała. Siedlczanie jednak nie dali się otumanić.
  Wolę z pisem zgubić, niż z pełowcami znaleźć.

  Odpowiedz moderated
  • Jaaaasne. Dalej będzie można się potykać na garbatych chodnikach, niszczyć zawieszenia na dziurach w jezdni, tracić kolejne skrawki zieleni pod inwestycje znanego dewelopera, wdychać smród kadzidła, płacić coraz więcej za ciepło, śmieci… No, a przede wszystkim podziwiać kariery PiSich matołów i kasę przez nich pobieraną z NASZYCH podatków.

   Odpowiedz moderated
 46. Podziekuje pan tylko tym co na pana zagłosowali .. Reszta do pana napewno sie nie przyznaje i uwaza ,ze to porazka dla SIEDLEC ale wiedział pan co pan robi i miejmy nadzieje ze kase pan na drogi w miescie pozyska

  Odpowiedz moderated
   • od kiedy 13600 tys na 50 tys to wiekszosc ?????????? ma pan problemy z liczeniem SIEDLCZANIE olali wybory i maja co maja ale 13600 to marny wynik

    Odpowiedz moderated
    • Więc wynik pana Sitnika jeszcze marniejszy. Te marne 30% w I turze mówią najwięcej o zdaniu Siedlczan na temat tej prezydentury… 46% w drugiej… no sorry.
     Wybitni prezydenci przechodzą już w pierwszej i to z wynikami rzędu 60%. Dalszy komentarz zbędny.
     Twoje mrzonki na temat większości też irracjonalne. Przypomnę, KO, które teraz miłościwie nam panuje również nie zdobyło większości…

     Odpowiedz moderated
 47. Tragedia, pewnie Chojecki na vice . Siedlczanie podjeli decyzje zgodna z ich pochodzeniem i obyciem. Miasto duzo straci a kler w Siedlcach znów zyska.

  Odpowiedz moderated
 48. Nareszcie prezzes zrobi drogę Koło swojego przystanku politycznego typu Mostostal i nie będzie problemu z dziurami od nie pamiętnych lat łatać i jak wylecą to łatać i jeszcze raz łatać a potem jeszcze łatać a pieniądze też się znajdą a ulica pół metra niżej niż teren i wszystkie gnidy pisiorskie zadowolone bo miły I przystojny wygrał kolejny przystanek jego przed wawą i będzie miły senator a i kompetentny przynajmniej mają na spotkaniach się z czego pośmiać ciemny ludzie

  Odpowiedz moderated
 49. “Na straganie’
  Jan Brzechwa

  Na straganie w dzień targowy
  Takie słyszy się rozmowy:

  „Może pan się o mnie oprze,
  Pan tak więdnie, panie koprze”.

  „Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
  Leżę tutaj już od wtorku!”

  Rzecze na to kalarepka:
  „Spójrz na rzepę – ta jest krzepka!”


  Groch po brzuszku rzepę klepie:
  „Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?”

  „Dzięki, dzięki, panie grochu,
  Jakoś żyje się po trochu.
  Lecz pietruszka – z tą jest gorzej:
  Blada, chuda, spać nie może”.

  „A to feler” –
  Westchnął seler.

  Burak stroni od cebuli,
  A cebula doń się czuli:

  „Mój buraku, mój czerwony,
  Czybyś nie chciał takiej żony?”


  Burak tylko nos zatyka:
  „Niech no pani prędzej zmyka,
  Ja chcę żonę mieć buraczą,
  Bo przy pani wszyscy płaczą”.

  „A to feler” –
  Westchnął seler.

  Naraz słychać głos fasoli:
  „Gdzie się pani tu gramoli?!”

  „Nie bądź dla mnie taka wielka” –
  Odpowiada jej brukselka.

  „Widzieliście, jaka krewka!” –
  Zaperzyła się marchewka.


  „Niech rozsądzi nas kapusta!”
  „Co, kapusta?! Głowa pusta?!”

  A kapusta rzecze smutnie:
  „Moi drodzy, po co kłótnie,
  Po co wasze swary głupie,
  Wnet i tak zginiemy w zupie!”

  „A to feler” –
  Westchnął seler.

  Odpowiedz moderated
 50. Siedlce ponownie udowadniają, że są bastionem PIS-u. Nie ma powodów do dumy Chcą być zaściankiem, widocznie taka jest wola większości społeczności Siedlec Dlaczego tak jest, to zagadka dla socjologów, psychologów i innych znawców skomplikowanego postrzegania faktów i otaczającej nas rzeczywistości przez współczesnego pełnoletniego człowieka

  Odpowiedz moderated
  • Wyjaśnienie jest bardzo proste.
   Siedlecki elektorat widzi łamanie prawa przez obecny neo nie rząd i nawet obietnica tuskowych srebrników nie zmieni ich poglądów na praworządność i patriotyzm.

   Odpowiedz moderated
 51. To wspaniała wiadomość dla Siedlec, gratulacje! Zobaczycie, jak Siedlce się zmienią, będziemy dumni z naszego miasta.

  Odpowiedz moderated
 52. Czy w Siedlcach wystarczy posad dla “spadochroniarzy” PIS-owskich z całego regionu? Ileż to będzie teraz kochających Siedlce z PISu, no gdzieś trzeba przetrwać 🙂

  Odpowiedz moderated
 53. Siedlce – miasto, w którym żyje 13 600 naiwnych mieszkańców.

  Uwierzyli, że ich kandydat (trzeba dodać, że także kandydat PiS-u) ma lepszą pozycję negocjacyjną z PO, niż kandydat popierany przez tą partię.

  Byli całkowicie głusi i ślepi na dowody mówiące o tym, iż partia Pana Hapunowicza przez 5 lat nie tylko praktycznie nie przekazywała środków z Polskiego Ładu na inwestycje (a jeśli już coś przekazała to były to kwoty godne politowania), ale też permanentnie i z premedytacją okradała takie samorządy jak Siedlce z subwencji – w naszym przypadku mówimy tu o astronomicznej kwocie 600 mln zł.

  Te 13600 mieszkańców zapomniało, że ceny prądu i ciepła systemowego są zamrożone tylko i wyłącznie do 1 lipca tego roku. Wcześniej, czy później będzie musiał wkroczyć wolny rynek, inaczej budżet tego nie wytrzyma. Instalacja termicznego przetwarzania odpadów dałaby szansę WSZYSTKIM Siedlczanom na niezależność energetyczną i szansę na to, iż czekające nas podwyżki nie dotkną tak mocno, jak się można tego spodziewać. Niestety wielki przeciwnik największej w historii Siedlec inwestycji strategicznej swoją nieodpowiedzialną polityką skaże nas na ogromne wzrosty cen energii elektrycznej. I kogo oskarży o ten stan? Oczywiście Prezydenta Sitnika i PO – no bo jakże inaczej!

  Wierzę, że koalicja 15 października nie ma w sobie tyle zawiści za przegrane wybory co PiS i będzie sprawiedliwie reglamentować samorządowe subwencje, ale mam obawy o środki z KPO. Z pewnością nie dotrą do Siedlec w takiej wysokości, w jakiej gwarantował to Prezydent Andrzej Sitnik. Zaprzepaszczona szansa na rozwój miasta.

  Oczywiście należy uszanować demokratyczny wybór, ale nie wolno zapominać o tym, jaka była kampania wyborcza kandydata popieranego przez PiS. Pełna kłamstw, manipulacji i tzw. brudnej polityki. Wychodzi na to, że ta partia w dochodzeniu do władzy innych sposobów nie ma.

  Jedno jest pewne: Siedlce to największe miasto w Polsce, w którym PiS zdobyło władzę. Dla 13 600 mieszkańców, którzy oddali głos na Pana Hapunowicza to powód do dumy – dla pozostałej większości wręcz przeciwnie, do wstydu.

  Odpowiedz moderated
  • no i trzeba uszanowac wole wiekszosci, skonczcie z tym kwikiem żałości, bo to upokarzające

   Odpowiedz moderated
   • Jakiej większości??? to niecałe25% uprawnionych do głosowania. No, ale ci, którzy nie poszli, to powinni się dłuuugo wstydzić.

    Odpowiedz moderated
    • Zaneta jest dobra wtedy, gdy trzeba zanęcić aby łowić ryby w mętnej wodzie.
     Z polityką bywa podobnie.

     Odpowiedz moderated
  • To nie jest koalicja 15 października z przyczyn oczywistych. Poza tym twój wpis jest odrażający z powodu zapisu o lepszej pozycji negocjacyjnej z PO i
   gwarancji silnika na większe środki.
   Kampania Hapunowicza była pełna kłamstw, manipulacji i tzw. brudnej polityki. Jakiś przykład?

   Odpowiedz moderated
 54. Śmieszne jest to jak POwcy żyją w jakiejś wyimaginowanej bańce że prezydenta wybrali jacyś emeryci z kościoła. I te pisanie o ciemnogrodzie, że będą się z nas śmiać itp. pokazuję jak bardzo zakompleksiona jest ta strona.
  Szczytem nowoczesności i postępu dla POwców jest życie w strachu przed wychodzeniem o zmroku na miasto jak hordy nielegalnych imigrantów będą grasować na ulicach.
  Szczytem nowoczesności jest ubożenie społeczeństwa i oddawanie naszych interesów w ręce niemiecko rosyjskie,
  Szczytem nowoczesności jest bycie państwem kolonialnym bez aspiracji rozwoju.

  Odpowiedz moderated
 55. Zaraz się okaże jak szybko będzie podejmował decyzje nowy prezydent. Każdą sprawę będzie musiał konsultować z człowiekiem, który go stworzył czyli z byłym panem ministrem. Gratuluję mieszkańcom nowego słupa w mieście.

  Odpowiedz moderated
 56. Dramat,
  emeryci wybrali a młodzi będą konsekwencje ponosić.
  Nie chciało się w niedziele na 15 minut ruszyć z domu…

  Odpowiedz moderated
 57. Tomek Hapunowicz-kto Go zna ten wie…człowiek po prostu dobry i uczciwy,ale i kompetentny(ja znałam też jego dziadka Tadeusza-miejscowego organistego i przedsiębiorcę-człowieka starej daty, niezwykłej szlachetności i godności,który witając się mówił z takim lwowskim zaśpiewem”moje uszanowanie”uchylając czapki oraz ojca Stanisława-pogodnego i życzliwego człowieka…..Nie sądziłam że Tomek “wyrośnie” na poltyka wagi ciężkiej.Myślę że Siedlce to miasto trudne, w którym czas dawno sie zatrzymał gdzieś w latach 90tych…Jeśli ktoś tu coś odmieni na lepsze,tchnie jakieś nowe życie i energię,może coś przynajmniej zapoczątkuje …to jest to Tomek.Życzę powodzenia!

  Odpowiedz moderated
  • dodajmy, ze i mieszkancy Siedec to wyjatjowo trudni ludzie.. na każdego będą narzekać,zawsze im będzie źle. zero pomocy i wspolpracy, tylko krytyka

   Odpowiedz moderated
  • Nooo, jak udało ci się znać “organistego” , to faktycznie wyjątkowe zjawisko i super hiper kwalifikacje pana TH.

   Odpowiedz moderated
  • I co ? Widzisz kto tam stoi na zdjęciach z Hapunowiczem. Stara gwardia pisowska, nieroby, którym, portki na tyłkach się poprzecierały od wysiadywania stołków. Wraca stare pisie rozdanie. Spalarnia stop, ręczne sterowanie familii Tchrzórzewski i ska, zastój i smuta. Polska do przodu Siedlce, moje Siedlce do tyłu.Tragedia.

   Odpowiedz moderated
 58. Ale Orzełowski jakie posty wrzuca na FB ze zwycięstwa Hapunowicza. Najpierw krytykuje na debacie wyborczej, a teraz po prostu “po stópkach całuje” zwycięzcę. Ot, taki zakłamany człowiek.

  Odpowiedz moderated
 59. Cytując za Onet-em: “Kandydat PiS odniósł zwycięstwo w 76-tysięcznych Siedlcach we wschodniej części woj. mazowieckiego. Tomasz Hapunowicz w II turze uzyskał 53,25 proc. głosów i pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Sitnika.”- dlaczego Hapunowicz nie odkrył kart, tylko chowa się za sloganami przypominającymi w 100% PiS + dodatkowo te same barwy. To nie jest do końca normalne podejście do wyborców. Otaczając się samymi PiSowcami wypadałoby przyjąć barwy reprezentacyjne na klatę, a nie robić ludziom w głowach zamęt..

  Odpowiedz moderated
  • To żeś rzetelne, bezstronne i obiektywne źródło zacytował…
   A w Wyborczej nic nie pisali??? Może jeszcze TVN przyjedzie?

   Odpowiedz moderated
   • W TVN też zadrwili z Siddlec jak to na wschodzie Mazowsza pis zdobył władze przy 13 tys poparciu dla 50 tys uprawnionych . Znów kosciol będzie rządził.

    Odpowiedz moderated
    • Aby wierzyć w alternatywną rzeczywistość kreowaną przez TVN też trzeba być ograniczonym intelektualnie…

     Odpowiedz moderated
 60. Ręce opadają. Przeczytałem, że w Radzyniu Podlaskim po 10 latach podziękowali burmistrzowi z pisu i wygrał jego konkurent z 65%.poparciem. Czyżby do moich rodzinnych Siedlec wprowadzili się sami zwolennicy pisu z okolic?

  Odpowiedz moderated
  • Radzyń Podlaski to historycznie Podlasie a obecnie Lubelszczyzna, więc tam panują zupełnie inne zwyczaje niż na Mazowszu.

   Odpowiedz moderated
   • a Siedlce to historycznie Mazowsze?_ od kiedy, wracaj pisowski matole do szkoły

    Odpowiedz moderated
 61. Siedlecka organizacja PO i Trzecia droga beznadziejne, zamiast wybrać jednego rozsądnego kandydata, wybrali dwóch, jeden byle jaki , a drugi były pisowiec, i dziwją się że przegrali

  Odpowiedz moderated
 62. Jak to mówią wszystko się kiedyś kończy. Ugrupowania i ich przywódcy ściągali polityków i obiecywali jak to miasto będzie się rozwijać, jakie to fundusze są w stanie ściągnąć , by nam mieszkańcom żyło się lepiej. Każdy po przegranych wyborach odwraca się od zwycięscy i staje się opozycjonistą. Jeden wniosek nasuwa się dla wyborcy. Wam nie chodzi o dobro ludzi, wam chodzi tylko o stołki i pieniądze.

  Odpowiedz moderated
 63. Jak to mówią wszystko się kiedyś kończy. Ugrupowania i ich przywódcy ściągali polityków i obiecywali jak to miasto będzie się rozwijać, jakie to fundusze są w stanie ściągnąć , by nam mieszkańcom żyło się lepiej. Każdy po przegranych wyborach odwraca się od zwycięscy i staje się opozycjonistą. Jeden wniosek nasuwa się dla wyborcy. Wam nie chodzi o dobro ludzi, wam chodzi tylko o stołki i pieniądze.

  Odpowiedz moderated
  • LLU, czyli Łuków to obecnie północna Lubelszczyzna, więc tam panują zupełnie inne zwyczaje niż u nas na Mazowszu.

   Odpowiedz moderated
  • Hej, Czerwona Szyjo! Siedlce od czasów kiedy Siedlce przestały być prywatnym miastem księżny Ogińskiej Siedlce stały się Większą Wioską pod Kałuszynem (oczywiście humorystycznie). Siedlce zyskiwały tylko na położeniu w prostej linii z WARSZAWY do Brześcia czyli do granicy Rosji carskiej. To za ich czasów wybudowali kolej potrzebną Rosji, a nie nie względów na rozwój Siedlec. Nic innego wyróżniającego na skalę ogólnopolską w Siedlcach nie powstało. Ot, po prostu, Siedlce leżały na trakcie. Dlatego nazywający siebie “rodowitymi siedlczanami” nie pysznijcie się tak miejskim pochodzeniem. Jak wiadomo, mieszkańcami miasta stawali się służący dworu książęcego, trochę rzemieślników i Żydzi zajmujący się handlem, karczmami i obrotem pieniędzmi. Wokół Siedlec były skromne majątki szlachty i gospodarstwa chłopskie. A w czym teraz warunki życia siedlczan różnią się od warunków życia zbuczynian? Niczym. I Siedlce i Zbuczyn nadal leżą na trakcie Warszawa – Brześć i z tego tytułu także albo zyskują (gdy stało się miastem wojewódzkim przyszło trochę przemysłu, a wobec tego trochę robotników i fachowców spoza okolicy, którzy stali się siedlczanami) albo tracą (“Ch… z tą Polską wschodnią”). Moim zdaniem pogarda siedlczan dla okolicznych mieszkańców wiosek wypływa z braku szacunku dla tradycji i dorobku kulturowego naszych przodków. Nie jestem ciekawa jakie pochodzenie, wykształcenie, zawód, poglądy na życie i świat ma Czerwona Szyja. Może gardzi, bo sama jest nazywana w Warszawie “słoikiem”? Znam osoby urodzone w Siedlcach, całe życie tu mieszkające, a mówiące niepoprawnie po polsku (np. rozumie zamiast rozumiem, umi zamiast umie). Tak, że byłabym daleka od uznania siedlczan za bardziej inteligentnych od mieszkańców okolicznych wiosek.

   Odpowiedz moderated
 64. Kolejnych 5 lat bez inwestycji i rozwoju, gdzieś na mentalnych peryferiach Siedlce nie wytrzymają. To początek końca tego miasta.

  Odpowiedz moderated
  • Nie będzie “Kolejnych 5 lat bez inwestycji i rozwoju” bo neo rząd tuskowy nie przetrwa nawet całej kadencji.
   A wiadomo, że za Tuska “piniendzy ni ma i nie bęndzie”

   Odpowiedz moderated
    • Proponuję dać jeszcze trochę czasu neo rządowi i wtedy ich ocenić i porównać z rządami PiS np. po roku.
     Wtedy zobaczymy co z tymi pieniędzmi na rozwój lokalny.

     Odpowiedz moderated
 65. Pozostało już tylko zanucić proroczą przyśpiewkę kibiców Legii:

  Cześć! Cześć!, Cześć!
  Legia wita wieś!

  Odpowiedz moderated
 66. Siedlecka PO-KO przewaliła kolejne wybory. Pan Hapunowicz powinien w pierwszej kolejności za zwycięstwo podziękować siedleckim strukturom PO, oni zamiast tworzyć własne listy wchodzą w dziwne koalicje wyborcze. Powinni na własne listy ściągnąć kilka osób znanych w Siedlcach plus osoby młode mało znane ale dobrze rokujące na przyszłość i było by pewnie około 15 mandatów w radzie miasta. Kandydatem na prezydenta mógł zostać Pan Karaś osoba dość dobrze znana w mieście i wszystko prawdopodobnie odbyłó by sie w pierwszej turze, zamiast ładować kasę w promocję nijakigo kandydata gdzie w połowie kadencji było prawie pewne że nie ma szans na reelekcjię. Małe polityczne gierki doprowadziły do kolejnej klapy. Nie należę do żadnej partii.

  Odpowiedz moderated
 67. Nie widze tej wladzy i nie wierze ze cos zrobia dla Siedlcec to ciagle jest PiS pod innym szyldem wyborczym a w radzie miasta te same zgrane karty.

  Odpowiedz moderated
 68. Hapun jak Hapun, mądry człowiek tylko przylięty nie tam gdzie powinien.
  Cóż, ma u mnie kredyt zaufania.
  Jednak jak sobie wyobrażę że musi gdzieś poupychać te miernoty w stylu Bryzia to scyzoryk się w kieszeni otwiera

  Odpowiedz moderated
 69. sa niesprawdzone informacje że do siedlec już jadą ; janina gros jako doradca , kurator nowak na stanowisko kierownika oświaty , i jeden etagt zarezerwowany dla mastalerka na rzecznika prasowego po odejsciu andriu

  Odpowiedz moderated
 70. Jastrzębie Zdrój (82 tys. mieszkańców) jest największym i od dzisiaj najsłynniejszym miastem bastionem PIS😀 A nasze piękne miasto na zasłużonym drugim miejscu👍 Gratulacje dla wszystkich wyborców PIS, jesteście wielcy!

  Odpowiedz moderated
  • Dziękujemy za uznanie.
   Siedlczanie nie dali się przekupić tuskowymi srebrnikami bo to są Puste Obietnice i perspektywa zwijania państwa

   Odpowiedz moderated
 71. Nadciąga 5 letnia smuta. Zaraz będą zmiany w spółkach, w kuratorium może tę z Podkarpacia sprowadzą jak jej tam Nowk chyba , Dyrektorów szkół zaraz wymienia na pisiorow , i tylko będą po Siedlcach krucjaty i procesje różnego rodzaju chodzić. Burego będą hołdować w pokłonach. Katastrofa

  Odpowiedz moderated
  • Jak można pisowych dyrektorów wymienić na pisowych? Poproszę o rozszerzenie wypowiedzi bo to ciekawe zagadnienie.

   Odpowiedz moderated
  • Zanim coś się napisze, warto poczytać. Dyrektora Delegatury MKO mianuje nie prezydent Siedlec, ale Kurator Mazowiecki, który podlega MEN. Sądząc po wpisie, to smuta jest, ale nad intelektem piszącego.

   Odpowiedz moderated
 72. Orzełowski to taki siedlecki Schetyna. Wszyscy widzą jak lewica słabnie, nawet Tusk to wykorzystuje, a w Siedlcach radni postkomuny bez powodu reaktywowani do władzy. I muszą dostać konfitury, bo stali się języczkiem u wagi. Tylko edukacji im nie dajcie.

  Odpowiedz moderated
 73. …smutno,straszno….moje miasto znowu na językach wszystkich w Polsce! Miasto PIS-u !Wstyd !

  Odpowiedz moderated
  • a co mnie to interesi kto co mowi? co ja ze wsi zeby sie przejmowac wiecznie czyjas opinia i zyc na pokaz na zasadzie: co ludzie powiedza

   Odpowiedz moderated
 74. Ja jestem bezpartyjny nie jestem ani za pisem ani za platforma obywatelska mieszkańcy Siedlec wybrali prezydenta trzeba to uszanować dać mu szansę jeśli chodzi o pieniądze z kpo Siedlce też dostaną nieważne kto będzie sądził w Siedlcach.

  Odpowiedz moderated
 75. Koledzy niech też się pakują i posprzątają biurka. W pierwszej kolejności ten co drwił z ludzi i jest znanym specem od niczego. Mam nadzieję, że za wszystko będziecie skrupulatnie rozliczeni

  Odpowiedz moderated
 76. Czekam teraz az radni ktorzy tak usilnie zbierali podpisy na os. Tysiaclecia teraz wykaza sie operatywnoscia i przeforsuja do remontu chodnik na ulJagielly ,ulice Sokolowksa czy Mireckiego.

  Odpowiedz moderated
 77. Mam prośbę do nowego.Prezydenta, aby nie zaprzeczał emigrantów z przydziału narzuconych nam przez Unię / zarządzana przez Lewicę i Platformę Obywat. /w szczególności z krajów islamskich. Docelowo każda polska rodzina ma zapewnić dach i wikt rodzinie islamskiej. Moja rodzina ledwie wiąże koniec z końcem a na nasz kark dojdzie emigrantów, jego cztery żony i 16 dzieci. Jak sobie z tym poradzić? Może Miller, Biedron, Tun, czy tuskowe plemię ich weźmie na własny prywatny garnuszek a nie nasz. Prezydencie zablokuj Lewactwo i Platformerstwo, chcemy żyć normalnie, po katolicki bez pedalstwa i lezbijstwa. Amen

  Odpowiedz moderated
  • I ty uważasz się za katolika???? Taki z ciebie katolik jak z raka ogier.

   Ps. O emigrantów się nie martw – sprawę załatwi Orzełowski, w końcu współpracuje z panem od hoteli, nawet akademik zagospodarowali.

   Odpowiedz moderated
 78. Na forum jest jak na TT. Są wpisy ludzi. I są wpisy pracowników lobbingu Zakonu Obrońców PIS. Wpisy ludzi są różne . We wpisach zorganizowanej propagandy pojawiają się słowa: “Tusk, Berlin, bieda, ryży, oszukał, Niemcy”. To tzw. “przekaz”. Próba wkodowania w nasze głowy pisomyślenia. Fobii antyzachodniej. O meritum tu nie chodzi. Chodzi o PiS i koryto. Dobro miasta się nie liczy. Liczy się, że wygrał PIS.
  Fakt, że Hapunowicz wygrał nie jest wcale jego zasługą, czy uznaniem, że właśnie wybieramy właściwego człowieka. Gdyby zamiast Hapunowicza startowała z PIS ruda pani z Pułaskiego – też by wygrała te wybory.

  Odpowiedz moderated
 79. Dla wielbicieli pisich fachowców!
  1. Nieudana inwestycja w elektrownię węglową w Ostrołęce – wyrzucone w ɓłoto 2 mld złotych.!!!
  2. Stracona kasa założonej przez Obajtka spółki OTS, to 1,5 mld zł!!!
  KAZDY Z TYCH TYLKO DWÓCH PRZYKŁADÓW MA WARTOŚĆ STRAT PORÓWNYWALNĄ Z
  KOSZTEM BUDOWY ODCINKA AUTOSTRADY MIŃSK MAZ. – SIEDLCE, KTORY WYNOSI 1,6 MLD ZŁ, Z TEGO Z DOFINANSOWANIEM UNII EUROPEJSKIEJ OBRZYDZANEJ PRZEZ pisich polityków NA POZIOMIE 1 MLD ZŁ!!!!!!
  A WY DALEJ GŁOSUJCIE NA pis…. …

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane