REKLAMA
14.9 C
Siedlce
Reklama

Siedlecki magistrat: Hapunowicz zapowiada audyty w spółkach miejskich

Znamy stanowisko urzędu miasta w sprawie wczorajszego odwołania dwojga zwolnionych wczoraj prezesów.

Jak już pisaliśmy, po południu 7 maja, ledwie kilka godzin po zaprzysiężeniu Tomasza Hapunowicza na stanowisko prezydenta Siedlec, pojawiła się informacja o zmianach personalnych w 2 dużych spółkach miejskich. Marzenę Komar, szefową PEC-u, zastąpi przez najbliższe 3 miesiące Wojciech Pawlik, dziennikarz związany ostatnio z Telewizją Wschód, odbieraną jako sprzyjająca Prawu i Sprawiedliwości. Z kolei miejsce Pawła Truszkowskiego, zarządzającego ARMS, zajmie Dariusz Cegiełkowski – za rządów Hapunowicza wicewójt, a po jego odejściu pełniący funkcję wójta gminy Zbuczyn.

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko urzędu miasta w tej sprawie. “Odwołanie dwóch prezesów miejskich spółek przez Rady Nadzorcze jest reakcją na zgłoszenia różnych środowisk, w tym środowisk sportowych czy pracowników, chociażby na nieodpowiednią współpracę lub jej brak. Prezesi przestali pełnić funkcje z momentem odwołania. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone szczegółowe audyty dotyczące funkcjonowania spółek i podejmowanych decyzji” – napisała Aneta Krajewska, naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta.

Jak dodała, do pełnienia funkcji prezesa PE Sp. z o.o. został oddelegowany członek Rady Nadzorczej na okres do 3 miesięcy, a następnie na to stanowisko zostanie przeprowadzony konkurs, zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami.

“Również w najbliższym czasie będziemy prowadzić analizy potrzeb wynikających z zadań, które mamy przed sobą. Przeanalizujemy struktury zatrudnienia w Urzędzie Miasta Siedlce, jak też w instytucjach podległych. Jeśli zaistnieje konieczność przeorganizowania, wynikająca z usprawnienia i podniesienia jakości pracy, to taka decyzja zostanie podjęta, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy” – zakończyła rzecznik prezydenta.

78 KOMENTARZE
 1. Niech się zajmie realną poprawą życia codziennego mieszkańców Siedlec, a nie mocowaniem towarzyszy PiS!
  Nie sztuka rozliczać i urządzać korzystnie kolesi, sztuką jest zrobić coś dobrego i korzystnego dla zwykłych ludzi! Potrafi to, czy tylko gadać umie?

  Odpowiedz moderated
  • Przykład idzie z góry, więc skoro neo Premier może, to i neo Prezydent Siedlec robi to samo.

   “Nie sztuka rozliczać i urządzać korzystnie kolesi, sztuką jest zrobić coś dobrego i korzystnego dla zwykłych ludzi!”

   Odpowiedz moderated
  • Jak pójdzie audyt na podatki od nieruchomości i znajdą się „zgubione” latami metry, znajdą się budowle niepodatkowane, garaże okażą się, że są jednak wyższe niż 2.20 m.

   Będzie kasy jak lodu, będą inne gminy nam „zazdraszczać” tej wygranej sprawiedliwości i prawa.

   Odpowiedz moderated
  • Hapunowicz to nie Brodowski że ma głowę na karku i gdzie go postawią tam się odnajdzie widać jak gminę Siedlce na nogi postawił a co było przedtem

   Odpowiedz moderated
 2. tchórzwski i zbuczyn rzą dzi ale tego chcieli mieszkańcy GRATULACJE no czekamy na desant z warszawy

  Odpowiedz moderated
  • Szkoda Jakiś marny dziennikarzyna na prezesa. Nie bez powodu TV Wschód wielbił PIS. Mieszkańcy Siedlec czy w końcu otworzą oczy? Tu nie chodzi o nasze dobro tylko ich stołki. W naszym kraju nie będzie dobrze, jeżeli takie osoby będą powoływane na prezesów. Nie dobrze mi się robi

   Odpowiedz moderated
 3. No i wszystko jasne – teraz spółki zasponsorują Pogoń i panowie dwaj z RM będą zadowoleni. Bo przecież w zadłużonym mieście to jest sprawa najważniejsza.

  Odpowiedz moderated
 4. Audyt?
  Czyli będą zwalniać
  I upychać swoich
  hahahahahahahahahahahahaha

  PS. Czy na 5 ostatnich komentarzy wszystkie mi zablokujecie?

  Odpowiedz moderated
 5. Nie medialnie Panie tylko maślany do pracy i to szybko , gdyż 4 szybko minie,a konkurencja Czycha niestety.

  Odpowiedz moderated
 6. Najlepszy audyt przeprowadzi pani, która wykazała publicznie że nie wie co to jest spółka komunalna oraz twierdziła, że spółka nie realizuje zadań wynikających z jej nazwy. Powodzenia.

  Odpowiedz moderated
 7. Hapunowicz ma fatalne rozpoczecie kadencji. Nic nie zrobił dla ludzi tylko od razu pcha swoich. Dziennikarz PIS-owskiej TV na prezesa PECu- koń by się uśmiał.

  Odpowiedz moderated
  • mow za siebie, ja zaglosowalem i jak bedzie mi dane to po raz kolejny zaglosuje na Pana Hapunowicza

   Odpowiedz moderated
 8. Szybko te audyty robią. Wczoraj zrobiony, odwołana RN, powołana nowa, która już zdążyła odwołać 2 prezesów. Superexpres, tylko panie Hapunowic pamiętaj, kto pod kim dołki kopie to sam w nie wpada.

  Odpowiedz moderated
 9. Macie prezydenta haptchónowicza, juz kolezkę pierwszego dnia ustawil, najpierw kierownik w mostostalu, dzialu, ktorego nie bylo i nie byl potrzebny- dział teraz zniknie, tak jak zniknal kolega hapunowicza desantujac sie do spolki miejskiej 24h po jego przysiedze. Bareja by tego lepiej nie wymyslil- Ale siedlecki ciemnogrod dalej wybiera takich krętaczy, ktorzy z naszego miasta robią sobie prywatny folwark.

  Odpowiedz moderated
 10. Po co tracić czas i kasę na audyty, jak w PEC i ARM pozwalniał bez audytu i praktycznie żadnej wiedzy o spółkach, bo jeszcze dobrze nie rozsiadł się w gabinecie?

  Mogę zaoferować szybkie terminy audytów pozostałych firm: 1 godz. od zlecenia i niskie ceny 1k/audyt.

  Gwarantuję wniosek końcowy:

  Spółka działała źle i wymaga działań naprawczych.
  Konieczne jest rozszerzenie zarządu o 2 osoby + ustanowienie prokurenta.
  Zalecam powiększenie rady nadzorczej do 5-10 osób.
  W celu właściwej koordynacji zarządu z personelem spółki proponuję powołać kierowników działów, do których zarząd będzie miał pełne zaufanie, czyli członków PIS. Dotychczasowym kierownikom zaproponować funkcję zastępcy.

  PS. Ilości proponowanych nowych nominatów mogę w ramach dobrej współpracy zwiększyć.

  Odpowiedz moderated
   • Sitnik jako jeden z nielicznych prezydentów zostawił prawie wszystkich szeregowych pracowników z pisu.
    Niestety donosili na niego cały czas, kładli kłody pod nogi i taki efekt.
    Nauczka na przyszłość dla kolejnego prezydenta – wyczyścić stajnię Augiasza do ostatniego pisowca!

    Odpowiedz moderated
   • @pamięć 2024-05-08 W 19:10
    Człowieku przeczytaj ze zrozumieniem, to prosta czynność, której uczą w szkole podstawowej. Wyłącz “radio zbuczyn” a włącz rozum – będzie ci łatwiej.

    Jak dalej masz problem ze zrozumieniem to mój komentarz jest ironią do wczorajszych nerwowych ruchów pana Hapunowicza, który nie do końca kuma, co spółki robią a już zwalnia prezesów nie wiedząc jakie mają wyniki, nie zapoznając się ze sprawozdaniami za ostatni rok (poprzednie lata). To wymaga trochę czasu i analizy.

    A jeśli masz pan kłopoty z pamięcią to pan Sitnik objął urząd w listopadzie, po miesiącu obsadził rady nadzorcze osobami kompetentnymi głównie prawnikami i biegłymi rewidentami, a nie kolegami partyjnymi. Dopiero po dokładnych audytach nie wszędzie, ale tam gdzie wymagała tego sytuacja odwołał kilkuosobowe zarządy i powołał JEDNOOSOBOWE (samych prezesów). W większości byli to pracownicy spółek, którzy byli zorientowani w działaniach tych firm. Jednym błędem było powołanie właśnie odwołanego prezesa ARM.

    Odpowiedz moderated
 11. Z ogromna radością poczytałem nienawistne komentarze…heheheheheh strach zagląda w oczy ??? hahahahaha

  Odpowiedz moderated
  • PiS to jednak patologiczny stan umysłu… Z ogromnym smutkiem to stwierdzam, czytając twój, klakierze, żałosny komentarz…

   Odpowiedz moderated
   • Do obserwator 🤣Nawet nie wiesz jak mnie ucieszyłeś swoim komentarzem hahahaha

    Odpowiedz moderated
 12. Oświećcie mnie. W Spółkach działają Rady Nadzorcze sprawujące stały nadzór i kontrolę nad ich działalnością. Sprawozdawania finansowe i z działalności Spółek badane są przez niezależnego audytora. Jest tez nadzór właścicielski Miasta Siedlce. Zatem o co tu chodzi?????Czy o taki audyt jaki Komisja rewizyjna przeprowadziła w ARMS w sposób niedozwolony, bowiem ostatnio Sąd uchylił uchwałę Rady jednego z dużych miast, zlecającą komisji rewizyjnej kontrolę spółek komunalnych. Czy zapowiadany audyt to ma być tylko “DUPOKRYTKA” do odwołania kolejnych Prezesów.???

  Odpowiedz moderated
  • tak jak myślisz to podkładka pod zwolnienia prezesów. Jak pisowski “guru” powiedział “ciemny lud wszystko kupi”

   Zauważ, że spółki sporządzają coroczne sprawozdania, które są zatwierdzane / przyjmowane przez prezydenta / radę miasta.

   Są wyznaczone terminy posiedzeń na te czynności, ale pan Hapunowicz jest mądrzejszy i już wydał wyrok.

   Odpowiedz moderated
 13. Sami Siedlczanie sobie kogoś takiego wybrali, zadziwia mnie to miasto i jego mieszkańcy, nie widzą co PiS zrobił z krajem? Jakie afery wychodzą na wierzch? Serio??? Po co wybraliście takiego pionka w z partii, pierwsze co przyszedł zwolnił ludzi i wsadził swoich na stołki.. 21 wiek, a ciemnogród dalej w siedlczanach a tkwi..

  Odpowiedz moderated
  • Wybrali go wyborcy 60+ często ograniczeni intelektualnie tylko do mszy w kościele i radia maryja.
   Niestety ale czeka nas kolejne 5 lat dołowania…
   Winni są młodzi którzy nie poszli do wyborów, tak jak słyszałem po wyborach: ” a nie byłem bo i tak Sitnik wygra”
   No i wygrał :/

   Odpowiedz moderated
 14. A czy pan Sitnik nie zrobił tak samo po objęciu władzy?????
  Czy nie było wtedy zmiany na stołkach???
  Sięgnijcie pamięcią………. a nie złośliwe komentarze piszecie.
  Krótka pamięć. I jeszcze niech drogi robi… no sorry, a co pan Sitnik przez tyle lat zrobił..???

  Zapomniał wół, jak cielęciem był!

  Odpowiedz moderated
  • Sitnik zwolnił ale partyjnych nominatów na stanowiskach i po konkursie powołał nowych ale nie swoich tylko w większości konkursy wygrały osoby znając daną spółkę od lat i w niej wiele lat pracujące, a nie partyjny kolega wicewójt i dziennikarz pisowskiej telewizji. Taka jest różnica.

   Odpowiedz moderated
 15. Pewnie najlepszym kandydatem zostanie Pan Figat i Pann Gruda. Pierwszy pokazał wyniki po wyborach minus 123 mln za rok 2023 a całość rządów tylko 30 mln. A reszta szkoda gadac

  Odpowiedz moderated
  • Ten Pan nie jest dziennikarzem jeśli zaangażował się w kampanię partyjną!!! Prezydent zaczął od pierwszego olbrzymiego błędu. Stracił już moje zaufanie. Kolega, kolegą a szacunek do tych co wybrali to według niego zupełnie odmienne stany świadomości!!! Nawet nie chcę zastanawiać się jakie zrobi kolejne głupie posunięcia.

   Odpowiedz moderated
 16. Początek Prezydenta to porażka. Teraz zadłużenie miasta będzie duuuuużo większe. Znajomy trzeba upchnąć, będą siedzieć w Urzędzie i nic nie będą robić i kasę brać.
  Prezydent to u mnie ładnie gadać, obiecanki, cacanki. Ani dróg nie naprawi ( można powiedzieć że każda ulica wymaga remontu) ani miejsc do parkowania nie będzie, a już nie wspomnę o rozwoju Miasta i nowych inwestycjach.

  Odpowiedz moderated
 17. Tu nic nie będzie z obiecanek bo nic mieszkańcom wójt nie obiecał,tylko wsadzanie ludzi nie znających się na niczym na stołki.Szkoda tylko miasta.

  Odpowiedz moderated
 18. Pisowski tygodnik już komentarzy nie publikuje prawdy się boi o swoim idolu co miasto do ruiny doprowadzi

  Odpowiedz moderated
 19. W akcie oskarżenia, w wykazie dowodów (k.2042) znajdują się kopie akt sądowych i komorniczych, niezbędnych do oceny czynności komorników, niewątpliwie czynionych za wiedzą i zgodą syndyka.
  Siedlce 08 maja 2024 godz. 22:27

  Odpowiedz moderated
 20. Na szczeblu państwowym jaki i wojewódzkim,powiatowym i gminnym to samo od lat.

  Dopchać się do koryta i swoich poustawiać.

  Odpowiedz moderated
 21. Czy można zlecić audyt i kontrolę działań miasta? Unieważnianie przetargu na budowę wiaduktu to działanie na szkodę miasta. Ledwo dobrał się do władzy i już niszczy.

  Odpowiedz moderated
  • Podobno tylko to potrafi. No bo po co w Siedlcach wiadukt, jak w Zbuczynie też nie ma i da się żyć.

   Odpowiedz moderated
  • Człowieku skoro warunki przetargu nie były zgodne z wytycznymi rdos to o czym ty mówisz? Siejesz zamęt aby siać? Sitnik się obraził i na sesję nie przyszedł i dobrze było?

   Odpowiedz moderated
 22. Chcieliście go ona to stanowisko to macie obsadza swoje świnie do koryta A siedlce i siedlczan ma w D

  Odpowiedz moderated
 23. Wkrótce kolejne nominacje, często dla kolegów partyjnych. Przed wyborami była akcja przeciw spalarni więc jej organizator tez zostanie nagrodzony.

  Odpowiedz moderated
 24. I tak trzymać. Najpierw posprzątać po sitnikowej sitwie a następnie wybrać ludzi KOMPETENTNYCH. A może wzorem szefa ośmiogwiazdkowców rozliczyć poprzedników łamiąc wszelkie zasady i przepisy. Już widzę jak prezydentowi Hapunowiczowi kibicują totalni i wszelkiej maści lewactwo.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane