REKLAMA
14.9 C
Siedlce
Reklama

Pierwszy dzień pracy Hapunowicza – dwoje prezesów traci stanowiska

Marzena Komar z Przedsiębiorstwa Energetycznego i Paweł Truszkowski z Agencji Rozwoju Miasta Siedlce zwolnieni.

Po południu 7 maja, ledwie kilka godzin po zaprzysiężeniu Tomasza Hapunowicza na stanowisko prezydenta Siedlec, pojawiła się informacja o zmianach personalnych w 2 dużych spółkach miejskich. Marzenę Komar, szefową PEC-u, zastąpi przez najbliższe 3 miesiące Wojciech Pawlik, dziennikarz związany ostatnio z Telewizją Wschód, odbieraną jako sprzyjająca Prawu i Sprawiedliwości.

Z kolei miejsce Pawła Truszkowskiego, zarządzającego ARMS, zajmie Dariusz Cegiełkowski – za rządów Hapunowicza wicewójt, a po jego odejściu pełniący funkcję wójta gminy Zbuczyn.

Obie decyzje mogą budzić zdziwienie, jeśli zestawi się je z wypowiedziami Tomasza Hapunowicza, także tymi ostatnimi. – Moje pierwsze kroki będą skierowane do miejskich instytucji, bo po prostu muszę je poznać od środka i dopiero wtedy będę podejmować decyzje. Myślę, że w ciągu tygodnia-dwóch uda mi się rozpoznać sytuację – zapowiadał prezydent wczoraj ok. godz. 11.00, podczas konferencji prasowej w przerwie pierwszej sesji nowej rady miasta. Z kolei na pytanie, czy ma już listę osób do zwolnienia z instytucji podległych magistratowi, odpowiedział: – Nie robiłem jeszcze takiej listy. Na pewno część osób dotkną pewne zmiany, ale, jak mówiłem już kilkakrotnie, nie możemy rozpocząć pracy od straszenia.

„Tygodnikowi” nie udało się uzyskać komentarza T. Hapunowicza w tej sprawie.

107 KOMENTARZE
 1. Hapunowicz wczoraj: – Nasz samorząd powinien być ponadpartyjny i ponad podziałami.

  Po chwili na przewodniczącego i zastępców rady miasta powołują partyjnych kolesi.
  Hapunowicz godzinę później powołuje partyjnych kolesi na stanowiska prezesów PEC i ARM.

  Co dalej?

  Odpowiedz moderated
  • hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahhahhahahahahahahahahahahahahahahahahah

   Pierwsza decyzja i wszystko jasne

   hahahahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahhahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahah

   Odpowiedz moderated
   • Widzę, że się cieszysz. Andżej coś Ci załatwi – posadę w kiosku!!! Zapomniałem kiosk zamknięty!

    Odpowiedz moderated
  • Po prostu PIS – nie takie kłamstwa opowiadają.

   Przy okazji tego co stało się z PISowskim sędzią Szmydtem warto przyjrzeć się niewyobrażalnej skali kłamstw PISowców i Ziobrystów w tej sprawie.
   Oni nawet w tak ewidentnej sprawie, która w oczywisty sposób ich obciąża potrafią kłamać i przerzucać winę na swoich przeciwników politycznych, którzy latami walczyli z takimi ludźmi jak neo sędzia Szmydt.
   PISowcy są tak bezczelni w tych kłamstwach, że gdyby sam Ziobro uciekł na Białoruś to Kaczyński ogłosiłby bez żadnego wahania, że Ziobro związany był całe życie z KO i Tuskiem a nie z nim,…i co najbardziej przygnębiające,…jego wyborcy uwierzyliby w to co mówi,…niestety takich wyborców ma PIS.

   A my się dziwimy, że przed wyborami w Siedlcach nie było pisowców, a teraz nagle się odrodzili? Że obiecywali raj na ziemi, a juz pierwszego dnia raj zamienia się w pieklo? Przecież to norma u tych oszustów.

   Odpowiedz moderated
  • Jaki wstyd dla 70 tys. miasta, wójt i wice wójt , Krzeska i Zbuczyn będą rządzić w Siedlcach. Hapun będzie do Tchórzewskiego po porady jeździć jak pis na Nowogrodzką. Nie myślałam,że dożyje takiego upadku Siedlec. Zamiast bronić swojej niezależności wepchaliscie miasto w łapy pisu Tchorzewskich i wiejskich karierowiczów. Bo nie chciało się iść na wybory

   Odpowiedz moderated
   • To dopiero początek. Czekać najazdu ważnych osobistości z Nowogrodzkiej, bo jedyny bastion PIS-u.

    Odpowiedz moderated
  • W całym kraju mafijna struktura PiSiorskiej “partii” zaczyna odczuwać pod tą częścią ciała gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, niesamowite pieczenie i ból. A płomień wypalający “dobrą zmianę” staje się coraz większy i coraz bardziej gorący.

   Tylko Siedlce niczym samotny żagiel pisowskiej władzy płyną pod prąd i nic błogostanu pisowskiego tu nie zakłóca. Przejdziemy do historii jako ewenement w skali kraju.

   Odpowiedz moderated
 2. Tchórzewski zaczyna rządzić w mieście. Zaczyna się zemsta za upokorzenie synalka.

  Ps. Trzech pisiorów na czele RM, zwolnienia pierwszego dnia.
  Ładnie się ta zgoda wg Hapuna zaczyna. A tak go ludzie bronili, że nie kłamał jak wyrzucił logo PIS. Mam tylko nadzieję, że Grześ też się na obietnicach Hapuna przejedzie.

  Odpowiedz moderated
  • Tylko ślepy i głuchy oraz czytelnik tygodnikowych pochwał Orzełowskiego mógł zagłosować za Pis i hapunowiczem. Gratulacje dla tygodnika siedleckiego za promocję pisu i wsparcie obecnie urzędującego w kampanii wyborczej.

   Odpowiedz moderated
 3. Brawo Panie Prezydencie takiej reakcji oczekiwalem , konkrety. Wymiana marionetek, jeszcze wezcie sie za nastepne stanowska nie tylko prezesow.

  Odpowiedz moderated
  • Następna zmiana za 5 lat, więc niech cieszy się Zbuczyn wraz z okolicznymi wioskami, ze teraz rzadzi w Siedlcach.

   Odpowiedz moderated
 4. Nareszcie pogonił Truszkowskiego co do spółki z Jastrzębskim nie mieli pojęcia o zarządzaniu. Co roku milionowe straty Agencji, miasto musiało dopacać zamiast wydać na inne ważniejsze cele, a dwóch panów przytulało po kilkanaście tysia lekką ręką.

  Odpowiedz moderated
 5. No to teraz nie będzie dwóch brało po kilkanaście tysięcy, tylko czterech albo ośmiu.
  Tego chcieliście?

  Odpowiedz moderated
 6. po to się idzie wygrywa wybory – to chyba było oczywiste że do zwolnienia będą wszyscy zarządzajacy miastem do tej pory

  Odpowiedz moderated
 7. Szybki temat, bardzo dobrze. Tak właśnie miało być.

  Pracownicy PECu zapewne odetchnęli z ulgą, bo z taką panią współpracować to dramat

  Odpowiedz moderated
  • Partyjny dziennikarz na stołku prezesa w takiej firmie – to dopiero będzie dramat. I nie tylko dla pracowników – dla wszystkich mieszkańców też.

   Odpowiedz moderated
   • Będzie dobrze, W takiej firmie – samograju, nawet małpa sobie poradzi, aby tylko nie przeszkadzać i nie wymyślać prochu.

    Odpowiedz moderated
    • Ja pier…. firma samograj! Co za idiotyczny komentarz.
     Człowieku to nie buda z hotdogami a duże i skomplikowane przedsiebiorstwo wymagające właściwej kadry z wykształceniem technicznym. Nie twierdzę że obecna prezes była ok bo nie ale dziennikarz raczej też sukcesu nie wróży.

     Odpowiedz moderated
     • Hapun z własciwym wykształceniem zarzadzał Mostostalem ?
      . MOSTOSTAL NIE potrzebował własciwej kadry ?
      Obsadzili jak budke z hotdogami i grało .. wyprowadzili kasa na droga kampanie .A 13600 MYSLACYCH INACZEJ wybrało prezydenta . Katastrosfa dla SIEDLEC . MIESZKANCY oleli wybory i mamy to co mamy TCHORZE NA SWOIM .. Maja moc

  • Odetchnęli, bo widzą jakiego fachowca pisior hapunowicz im dał. A na marginesie, pisior zawsze myśli inaczej niż normalni ludzie. Ty chyba też.

   Odpowiedz moderated
 8. Bardzo dobra i zdecydowana decyzja , PEC chwali się zyskami drenując podwyżki ciepła systemowego z kieszeni mieszkańców !
  Tak zarządzać to i przedszkolak potrafi .

  Odpowiedz moderated
 9. ,,Zbrodnia i Rozbój” w pelnej krasie – kaczyzm w rozkwicie
  Teraz przekonacie się kogo sobie wybraliscie. Mroczne czasy nastały

  Odpowiedz moderated
  • Coś się zmieniło, bo podczas kampani wyborczej na hasłach była to “Zguba i Rozbój” 🙂
   Szkoda, ze siedleccy tuskowcy nie zachwycili elektoratu, ale nie było czym.

   Odpowiedz moderated
 10. Zguba i rozbój w pełnej krasie, tylko wygrał i już wszystkich wywala i swoich wstawia.
  Miała być “zgoda i rozwój” a jest powrót pisowców.
  Pamiętaj człowieku, że jeśli będziesz takie cyrki odwalał to twoja kadencja może się skończyć przedwcześnie – miej to z tyłu głowy.
  Bo nie po to ludzie cie wybrali żebyś wstawiał pisowców wszędzie tylko żebyś działał na rzecz obywateli miasta, a nie na rzecz kolegów…

  Odpowiedz moderated
 11. Do ARMS trafił wójt. Zapewne też pisior. No to teraz w Siedlcach zaczną się pikniki i festyny pisowskie. Zjadą się pacynki – byłe ministerki i będzie zabawa, będzie się działo !. Może nawet i kacyk plemienny przyjedzie do Siedlec jak się nie pomyli i z rozpędu nie pojedzie do Zbuczyna. Na pisiorów przyjdzie czas. Szmydt na Białorusi już za nimi tęskni.

  Odpowiedz moderated
 12. Hapunowicz: “nie możemy rozpocząć pracy od straszenia”.
  no od straszenia to nie możesz zacząć, ale od wyrzucenia ludzi z pracy bez straszenia to już tak,
  gratulacje prawdomówności, typowy katolik, a w niedziele do kościoła marsz.

  Odpowiedz moderated
 13. Prawda jest taka, że Pan Hapunowicz jest tylko marionetką Pana Tchórzewskiego i całego PiSu. Ten człowiek nie będzie miał żadnego pola do podejmowania samodzielnych decyzji. Będzie wykonywał polecenia z góry. Tylko i wyłącznie. Niestety miasto będzie zarządzane przez partię a nie samodzielnego Prezydenta…

  Odpowiedz moderated
 14. I dobrze. A co, miał zostawić Komar, albo tego drugiego? Jaki to byłby prezydent gdyby nie miał nad nimi kontroli? Wiadomo że ci dwoje to zaufani ludzie Silnika Andrzeja.

  Odpowiedz moderated
  • Nie o to chodzi.
   Chodzi o to, że co innego mówi, a co innego robi. Chodzi o to kogo obsadza na stołkach bez konkursów.

   Źle zaczyna Hapunwicz i źle skończy. Nawet fotka z Łilmą nie pomoże.

   Odpowiedz moderated
   • Kto to jest: Łilmą ?
    Ta stara babcia na jednej z fotek?
    I jakie ma wpływy jeśli fotka z nią może / nie może pomóc?

    Odpowiedz moderated
 15. Nie o to chodzi.
  Chodzi o to, że co innego mówi, a co innego robi. Chodzi o to kogo obsadza na stołkach bez konkursów.

  Źle zaczyna Hapunwicz i źle skończy. Nawet fotka z Łilmą nie pomoże.

  Odpowiedz moderated
  • Przewodniczący Rady Gminy to człowiek na stanowisku a kim jest dziennikarz i jakie ma pojęcie o zarządzaniu duża firmą?

   TUSK to jednak mądry człowiek mówiąc o niektórych dziennikarzach “funkcjonariusze”

   Odpowiedz moderated
 16. A za Sitnika oprócz prezesów prawie nikt nie poleciał, jeszcze zobaczycie kolejne wredne działania pisowców….

  Odpowiedz moderated
 17. To są jakieś ja..Pec ma zarządzać. Dziennikarz. Ptaszki cwierkaja
  Że po tych 3 miesiącach. Na prezesa ma wrócić były prezesa który ściągną Hapunowicza do Mostostalu

  Odpowiedz moderated
 18. Ależ tu ogrom ludzi wpisuje różne dyrdymały. Wiedzą co jest dobre , a co nie. Nadziwić się nie można. Takie to mądre,że szok. Te wpisy nie na wiele się zdadzą. Wyniki wyborów ogłoszone….I poszły miotły w r ruch. Normalka…i tyle. Można jeszcze ( z pewną nieśmiałością ) dodać —> Pocałujta w d… wójta . To na tyle. Pozdro!

  Odpowiedz moderated
  • TAK tylko tyle na ten moment nam zostało swietlicowego- wojta ktory uprzejmie donosze TCHORZOWI pocałowac w dupe zostalo 13600 mieszkancow wybrało nam prezydenta . Przykre ,ze tak duzo tu mieszka myslacych inaczej .Przykre ze mieszkancy olali wybory . A teraz to juz tylko beczec mozemy .

   Odpowiedz moderated
 19. Dariusz Cegiełkowski za rządów Hapunowicza ciepłe stanowisko w Mostostalu Siedlce.(opłaciło się ulotki za Hapunem roznosić)
  To stołek w Mostostalu się zwolnił)

  Odpowiedz moderated
 20. Co się dziwicie, normalna procedura, w drużynie potrzebni są ludzie kompetentni i lojalni. W końcu Prezydent odpowiada za coloksztalt funkcjonowania miasta. Ktoś pisze ze słucha p. TCHÓRZEWSKIEGO. To dobrze że poslkuje się radami doświadczonego polityka

  Odpowiedz moderated
 21. Myślę, że warto nadmienić, iż Pan Wojciech Pawlik w Tv Wschód nie jest tylko dziennikarzem, tylko przede wszystkim pełni tam funkcję Prezesa Zarządu.

  Odpowiedz moderated
  • Trafione.

   Wg. KRS to Wojciech Piotr P. jest prezesem

   Tylko on nie jest dziennikarzem, a propagandystą.

   Poszperaj jeszcze w udziałowcach Grupy Medialnej Wschód. Zrobi się jeszcze ciekawiej:

   Siedlecka Oficyna Wydawnicza “Podlasie” Spółka z o.o.
   i
   Podlaska Fundacja Rozwoju Ruchów Chrześcijańsko-Demokratycznych

   których głównym udziałowcem jest tajemniczy „podmiot” „DS.”

   Odpowiedz moderated
  • Siedlecki sport tylko to potrafi.

   Ps. Natomiast faktem jest, że miasto pchając kasę w ten pseudo sport – znów będzie musiało sięgnąć po Magellana, bo samo nie da rady zaspokoić ambicji sportowców w RM.

   Odpowiedz moderated
 22. No i zaczęło się posowskie kolesiostwo. Gratuluję wam siedlczanie pogrzebanie reżyserii cywilizacji tego miasta!
  Wstyd!

  Odpowiedz moderated
 23. Hapunowicz jeszcze nie zaczął rządzić, a już strzelił sobie w dwa kolana. NIe twierdzę, że odwołani prezesi byli dobrzy. Nie byli. Ale do wszystkiego trzeba podejść z klasą i przynajmniej zachować powagę. Ocenić sprawozdania spółek, zrobić rzetelny audyt. i podjąć decyzję.

  Powołanie dziennikarza pomijając brak kompetencji do zarządzania przedsiębiorstwem technicznym w trakcie procedur związanych z budową spalarni świadczy tylko o panu Hapunowiczu. Tak na marginesie to ten dziennikarz miał wg. sądu naruszyć dobre imię PECu i Marzeny Komar wypowiadając nieprawdziwe informacje dotyczące tzw. afery miałowej.

  Zbigniew Boniek kiedyś powiedział o G. Lato. Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nie wyjdzie. I to dedykuję panu Hapunowiczowi.

  Odpowiedz moderated
 24. Wszystko pokaże czas. Jak będą wyglądały rządy tego prezydenta. Ale najważniejsze że zdymisjonował Trufla. Ten człowiek był przyczyną porażki byłego prezydenta. Miał najgorszy PR jaki się dało. Osiągnięcia tego człowieka są szeroko znane w mieście i w dużym stopniu mogły wpłynąć na wyniki wyborów.

  Odpowiedz moderated
 25. A jak to było za p. Sitnika? Cytat:
  “W piątek, 8 stycznia, rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach niespodziewanie odwołała R..G ..z funkcji prezesa zarządu. Oficjalnym powodem miały być wygórowane wymagania finansowe prezesa. Czy jest tu jakieś drugie dno? R..G.. przez wiele lat był dyrektorem technicznym siedleckiego PEC. Gdy po przegranych wyborach prezydenckich ówczesny prezes … odszedł z przedsiębiorstwa, rada nadzorcza ogłosiła konkurs. Wygrał go R..G.. i od połowy stycznia 2019 roku zarządzał miejską spółką. Wydawało się, że współpraca między prezesem a władzami miasta układa się prawidłowo. Prezes przygotowywał firmę do wielomilionowych inwestycji, które musiał zrobić, żeby firma spełniała wszystkie normy energetyczne. W piątek, 8 stycznia, niespodziewanie gruchnęła wiadomość o jego odwołaniu. – Jako powód odwołania rada nadzorcza wskazała zbyt wysokie wymagania finansowe prezesa – mówi rzecznik prasowa Urzędu miasta … Z oświadczenia majątkowego prezesa dowiadujemy się, że w 2019 roku zarobił on nieco ponad 160 tys. zł (czyli zarabiał niespełna 14 tys. zł brutto miesięcznie). Gdy obejmował stanowisko, podobnie jak inni nowi prezesi miejskich spółek (mPk, ZUO, armS) otrzymał najniższą możliwą pensję na takim stanowisku.Z prezesem … do tej pory nie udało nam się skontaktować. W wypowiedzi dla portalu podlasie24.pl powiedział, że jest zaskoczony swoim odwołaniem, bo właśnie teraz spółkę czekają nowe wyzwania, a zmiana prezesa może je opóźnić. W poniedziałek rada nadzorcza zdecydowała, że obowiązki prezesa obejmie jej członkini Marzena Komar (w 2018 roku kandydatka na urząd wójta gminy Suchożebry).– Później odbędzie się konkurs.”

  Odpowiedz moderated
 26. i nide będzie spalarni zgodnie z plakatem na domu posła tchórzewskiego jest sukces ….przypadkowy?

  Odpowiedz moderated
 27. Bardzo dobrze zrobił bo Tusk jak tylko dorwał się do władzy zrobił taka czystkę nie tylko w rządzie ale i w mediach i nie miał żadnych skrupułów co do stanowisk i ludzi z innych ugrupowań a mianowicie z PiS to dziecię się że Hapunowicz ma prawo tak samo postąpić Co do wyborów frekwencja była dobra i wybrali kogo chcieli nikt nikomu nie narzucał i nie zachęcał żadnym posiłkiem żeby tylko przyszli wyborcy tak miało byc

  Odpowiedz moderated
 28. Pani, już była Prezes Pec nie ma co płakać nad swoim losem. Zgodnie z Zielonym Ładem siedlecki Pec będzie zlikwidowany. Dlaczego, ponieważ dzisiejsi rządzący pomogli Radzie Unii przegłosowac prawo, że paliw kopalnych używać do produkcji CIEPŁA nie wolno. Węgiel, gaz ziemny, ropa naftowa, drzewo będą zabronione i obciążone podatkami, za rok 20% i każdy następny rok o kolejne 5 %.. Blokowiska nie będą w stanie się ogrzać i coś na gazie ugotować lub smażyć. Gratuluję tym siedlczanom, którzy uwierzyli w klamliwa politykę tuskowcow i lewactwa. Jednak, prawdziwe jest przysłowie, że Polak przed szkodą i po szkodzie GŁUPI. POZDRAWIAM

  Odpowiedz moderated
 29. Po to głosowałem, aby nie było tego BUCA PREZESINY z ARMS . Słuszna decyzja. ULtramax najlepszy na kleszcze, komary i muchy.

  Odpowiedz moderated
 30. Odsunięcie tej pani od zarządzania PEC-em to wydaje mi się dobrą decyzja. Za jej rządów ceny ciepła zostały w Siedlcach wywindowane do rekordowych poziomów, ponad 140 zł/GJ. W innych miastach są nawet 2 razy niższe.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane