REKLAMA
21.8 C
Siedlce
Reklama

Retro Liga w Siedlcach

Zaprezentowano retro stroje piłkarskie, które każdy mógł dotknąć i rozstrzygnięto konkurs w którym nagrodą był upominek od Retro Ligi.

15 września w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się retro piłkarska podróż do przeszłości. Na zaproszenie wicedyrektora Krzysztofa Chaberskiego do siedleckiego muzeum zawitali Piotr Marciniak i Wojciech Cianciara – przedstawiciele Stowarzyszenia Retro Ligi.

Retro Liga to stowarzyszenie o charakterze sportowo-historycznym, obejmującym zespoły piłkarskie odtwarzające dawne polskie kluby sportowe działające w II RP i nieistniejące po 1939 r.

 Obecnie w jej rozgrywkach występuje 8 drużyn m.in. Lechia Lwów z Dzierżoniowa, WKS 10. Pułk Piechoty z Łowicza, WKS 37. Pułk Piechoty z Kutna, TS Victoria Sosnowiec. W każdym sezonie rozgrywanych jest 7 spotkań. Mecze odbywają są jak przed II wojną światową przy akompaniamencie orkiestry dętej. Zawodnicy występują w retro strojach i według obowiązujących wówczas przepisów.

– Piotr Marciniak przeniósł wszystkich w  ciekawy świat polskiego futbolu międzywojennego. Można było poznać wiele interesujących faktów m.in. za przewinienia nie przyznawano żółtych ani czerwonych kartek, numery na koszulkach pojawiły się dopiero w 1938 r. podczas meczu Irlandia-Polska. Spotkania były prowadzone przez 5 arbitrów. Sporym zaskoczeniem była informacja, że piłkarze w międzywojniu za grę w piłkę nie otrzymywali wynagrodzenia – mówi Krzysztof Chaberski.

Zaprezentowano retro stroje piłkarskie, które każdy mógł dotknąć i rozstrzygnięto konkurs w którym nagrodą był upominek od Retro Ligi.

– Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na wystawę „Piłka nożna i jej siedlecka historia” będzie ona czynna już tylko do niedzieli 24 września – powiedział wicedyrektor.

 Ekspozycja powstała dzięki współpracy siedleckiego muzeum z Miejskim Klubem Piłkarskim  Pogoń Siedlce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rudka: Kolejna Perła Mazowsza (zdjęcia)

Zakończyła się modernizacja ponad 100-letniego zabytkowego budynku głównego szpitala w Rudce.

Zjazd absolwentów w siedleckim “Elektryku”

W siedleckim Elektryku, czyli Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1...

Szczur na balkonie

Mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Romanówka w Siedlcach...

Na DK nr 2 ciężarówka uderzyła w drzewo

Ok. godz. 19.30 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sionna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira.

Samochód uderzył w rowerzystę na rondzie w Łukowie. 65-latek ciężko ranny (film)

Na rondzie w Łukowie (Aleja Kaczorowskiego) doszło do potrącenia 65-letniego rowerzysty przez kierującego samochodem osobowym. Wypadek został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu.

Zaprezentowali się Bezpartyjni Samorządowcy. Na czele listy siedlecka radna Monika Polak (zdjęcia)

Przed Urzędem Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy. Zaprezentowali się kandydaci, którzy w zbliżających się wyborach do Sejmu startują w siedlecko-ostrołęckim okręgu. Na czele listy znalazła się radna z ramienia Bezpartyjnych Siedlec Monika Polak.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje