REKLAMA
15.1 C
Siedlce
Reklama

Retro Liga w Siedlcach

Zaprezentowano retro stroje piłkarskie, które każdy mógł dotknąć i rozstrzygnięto konkurs w którym nagrodą był upominek od Retro Ligi.

15 września w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się retro piłkarska podróż do przeszłości. Na zaproszenie wicedyrektora Krzysztofa Chaberskiego do siedleckiego muzeum zawitali Piotr Marciniak i Wojciech Cianciara – przedstawiciele Stowarzyszenia Retro Ligi.

Retro Liga to stowarzyszenie o charakterze sportowo-historycznym, obejmującym zespoły piłkarskie odtwarzające dawne polskie kluby sportowe działające w II RP i nieistniejące po 1939 r.

 Obecnie w jej rozgrywkach występuje 8 drużyn m.in. Lechia Lwów z Dzierżoniowa, WKS 10. Pułk Piechoty z Łowicza, WKS 37. Pułk Piechoty z Kutna, TS Victoria Sosnowiec. W każdym sezonie rozgrywanych jest 7 spotkań. Mecze odbywają są jak przed II wojną światową przy akompaniamencie orkiestry dętej. Zawodnicy występują w retro strojach i według obowiązujących wówczas przepisów.

– Piotr Marciniak przeniósł wszystkich w  ciekawy świat polskiego futbolu międzywojennego. Można było poznać wiele interesujących faktów m.in. za przewinienia nie przyznawano żółtych ani czerwonych kartek, numery na koszulkach pojawiły się dopiero w 1938 r. podczas meczu Irlandia-Polska. Spotkania były prowadzone przez 5 arbitrów. Sporym zaskoczeniem była informacja, że piłkarze w międzywojniu za grę w piłkę nie otrzymywali wynagrodzenia – mówi Krzysztof Chaberski.

Zaprezentowano retro stroje piłkarskie, które każdy mógł dotknąć i rozstrzygnięto konkurs w którym nagrodą był upominek od Retro Ligi.

– Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Siedlcach na wystawę „Piłka nożna i jej siedlecka historia” będzie ona czynna już tylko do niedzieli 24 września – powiedział wicedyrektor.

 Ekspozycja powstała dzięki współpracy siedleckiego muzeum z Miejskim Klubem Piłkarskim  Pogoń Siedlce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Szczęśliwiec z Łukowa wygrał ponad 7 mln złotych w Lotto!

W czwartkowym (18 lipca) losowaniu Lotto padła główna wygrana...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Wypadek w Woźnikach koło Łosic

Na DK19 w Woźnikach pod Łosicami samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Droga jest zablokowana

Koncerty i potańcówki w Parku Aleksandria

3 sierpnia w siedleckim parku odbędzie się pierwszy koncert...

Policja apeluje o ostrożność

O wyjątkowym szczęściu może mówić kierująca jednośladem 35 -latka,...

Święto Policji w Komendzie Miejskiej w Siedlcach

Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się na placu...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje