REKLAMA
15.1 C
Siedlce
Reklama

Warsztaty Mazowsze – Horyzonty Młodości: Odkrywanie Potencjału Przyszłości w Wirtualnej Rzeczywistości

7 marca 2024 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach odbyły się niezwykłe warsztaty związane z nowoczesną technologią i edukacją pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warsztaty Mazowsze – Horyzonty Młodości, które miały miejsce w ramach Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów z Europy i USA, przyniosły uczniom możliwość zagłębienia się w świat wirtualnej rzeczywistości.

W dzisiejszych czasach, sztuczna inteligencja stała się nieodłącznym elementem działalności wielu firm. Podczas warsztatów omówiono, w jaki sposób wykorzystują one AI do analizy danych, personalizacji doświadczeń klientów czy automatyzacji procesów biznesowych. Specjaliści z branży w ciekawy sposób przedstawili, jak zmienia się oblicze dzisiejszego rynku pracy i jakie umiejętności będą niezbędne dla przyszłych pokoleń.

Kolejnym tematem, który poruszono na warsztatach, był sposób, w jaki firmy kreują swój wizerunek w mediach społecznościowych. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia treści, zarządzania społecznościami online oraz budowania zaangażowania użytkowników. Praktyczne zajęcia pozwoliły młodym ludziom lepiej zrozumieć, jakie strategie marketingowe są skuteczne w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń podczas warsztatów było przeniesienie się uczniów do wirtualnej stacji kosmicznej za pomocą technologii VR. Tam mogli oni wykonywać zadania, które na co dzień wydają się niemożliwe do realizacji. Korzystając z tabletów graficznych, analizowali również reklamy znanych firm i projektowali dla nich kreatywne posty, ucząc się jednocześnie praktycznych umiejętności związanych z grafiką komputerową.

Nie zabrakło także edukacji przyrodniczej i biologicznej. Dzięki wirtualnej rzeczywistości uczniowie mieli okazję ożywić zwierzęta, obserwować cykl życia żab, a nawet poznawać wymarłe gatunki dinozaurów. Wszystko to dzięki interaktywnym narzędziom, które stają się coraz bardziej popularne w procesie nauczania.

Spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów, który łączył projekty uczniowskie z różnych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Włoch, czy Hiszpanii. Młodzież chwaliła się pięknem Polski, a szczególnie Mazowsza i Siedlec. Odbyła się też debata o języku, literaturze polskiej stanowiących podstawy naszej tożsamości narodowej. Wiele projektów graficznych uczniów znalazło swoje miejsce na kubkach reklamowych, plakatach i innych materiałach promocyjnych, co świadczy o ogromnym sukcesie tej inicjatywy.

Warsztaty Mazowsze – Horyzonty Młodości pokazały, że wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość i sztuczna inteligencja, może znacznie wzbogacić proces edukacyjny i przygotować młodych ludzi do wyzwań przyszłości. Dzięki zaangażowaniu edukatorów i współpracy międzynarodowej, możliwości dla uczniów stają się coraz bardziej nieograniczone.

Podczas warsztatów nagrody w konkursie wręczyli pan Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pan Dariusz Stopa, w imieniu pana prezydenta miasta Siedlce Andrzeja Sitnika pan Robert Szczepanik, pan dr hab. Sławomir Sobieraj, profesor uczelni, dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach, pan Adam Olędzki, przedsiębiorca oraz pani Barbara Adamiak wicedyrektor ZSP 2 w Siedlcach. Podczas warsztatów byli dziennikarze TVP3 oraz radia Eska, patrona medialnego wydarzenia.

Dziękujemy panu Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz pani Janinie Ewie Orzełowskiej, Członkowi Zarządu Województwa Mazowieckiego za wsparcie projektu oraz pani Monice Olędzkiej koordynatorowi projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Szczęśliwiec z Łukowa wygrał ponad 7 mln złotych w Lotto!

W czwartkowym (18 lipca) losowaniu Lotto padła główna wygrana...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Wypadek w Woźnikach koło Łosic

Na DK19 w Woźnikach pod Łosicami samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Droga jest zablokowana

Koncerty i potańcówki w Parku Aleksandria

3 sierpnia w siedleckim parku odbędzie się pierwszy koncert...

Policja apeluje o ostrożność

O wyjątkowym szczęściu może mówić kierująca jednośladem 35 -latka,...

Święto Policji w Komendzie Miejskiej w Siedlcach

Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się na placu...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje