REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

W środę, 29 listopada podpisano umowę, zgodnie z którą ARCHE SA stało się właścicielem ponad 10-hektarowej nieruchomości na warszawskiej Ochocie. Na jej terenie stoi XIX-wieczny Fort Szczęśliwice. Za tę nieruchomość deweloper i hotelarz zapłacił 15 mln dolarów netto, czyli ponad 60 milionów złotych. Arche kupiło teren od tureckiego inwestora Sabri Bekdasa, właściciel m.in. łódzkiej galerii handlowej Sukcesja.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego  przewiduje dla tego terenu funkcje hotelowe, gastronomiczne, lub biurowe. Fort nie jest wpisany do rejestru zabytków, a jedynie do ewidencji zabytków. Możliwa jest więc przebudowa za zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków – czytamy na propertynews.pl

7 KOMENTARZE
  1. A kto bogatemu zabroni?

    Poza tym doceniam grupę Archę i prezesa za dbanie o zniszczone już obiekty zabytkowe, nadanie im nowej formy a przede wszystkim za zachowanie ich piękna. Szacun!

  2. Brak pieniędzy to nie jest jakaś wada tylko szalona niewygoda ! Kto je ma i robi z nich mądry użytek temu chwała i cześć. Jakby co opowieść o trzech posiadaczach talentów (takie monety starożytne z otworem ) Tak tylko wrzuciłem;-))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje