REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Stok Ruski ma sołtysa

W niedzielę, 16 czerwca, w budynku dawnej szkoły w Stoku Ruskim (gm. Mordy) odbyły się wybory sołtysa tej miejscowości.

W zebraniu, oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców wsi, uczestniczyli także: Łukasz A. Wawryniuk, burmistrz miasta i gminy Mordy, Piotr Michalak, zastępca burmistrza, Andrzej Chmielewski, radny Rady Miejskiej w Mordach, Kamil Stański, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Miasta i Gminy w Mordach oraz Anna Migalska, specjalista ds. promocji w UMiG.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja skrutacyjna, w której skład weszły: Emilia Zelent (przewodnicząca), Lucyna Boruta (sekretarz) oraz Krystyna Kowalczyk (członek komisji).

Jedyną kandydatką zgłoszoną przez mieszkańców była Dorota Kamińska, która uzyskała aż 33 głosy (głosowało 35 osób). Dzięki uzyskaniu tak dużego poparcia lokalnej społeczności została wybrana na sołtysa wsi Stok Ruski. Burmistrz Mordów złożył gratulacje nowo wybranej sołtys oraz wręczył jej kwiaty. Skierował także słowa podziękowania do Sławomira Bartnika, który dotychczas sprawował funkcję sołtysa.

Tego typu zebrania wiejskie są okazja do tego, aby władze gminy mogły się zapoznać z mieszkańcami lokalnej społeczności oraz jej potrzebami. Dlatego druga część zebrania poświęcona została omówieniu bieżących spraw związanych z problemami mieszkańców Stoku Ruskiego.

Zdjęcia UMiG Mordy

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zamordowana w Londynie rodzina pochodziła z naszych okolic. Tajemnicę zabrali do grobu

O tragedii w Londynie pisały media na całym świecie. W Seroczynie odbył się pogrzeb ofiar tej zbrodni. Zamordowana rodzina pochodziła z naszych okolic.

Tragiczne zderzenie w Broszkowie (zdjęcia)

Na DK2 w miejscowości Broszków doszło do zderzenia samochodu osobowego z kombajnem.

Wypadek na ul. Warszawskiej w Siedlcach. Pasażer nie przeżył

Kilkadziesiąt minut temu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Warszawskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Białostocką w Siedlcach.

Śmiertelny wypadek na Terespolskiej

Na ul. Terespolskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą.

Od połowy czerwca główne skrzyżowanie w Siedlcach będzie zamknięte na kilka miesięcy

Około trzech miesięcy potrwa remont nawierzchni ulic Armii Krajowej i Wojskowej na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego w Siedlcach. To oznacza zamknięcie głównego ronda w mieście i spore utrudnienia dla kierowców.

Odszedł ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Na oddziale ginekologiczno-położniczym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach odwołano...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje