REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Protest przeciw fermie drobiu

Protesty związane z budową ferm drobiu są w naszym regionie bardzo powszechne. Mieszkańcy nie chcą bowiem, aby w pobliżu miejsca ich zamieszkania hodowano setki tysięcy kur czy indyków. I trudno im się dziwić, bo takie sąsiedztwo do przyjemnych nie należy. Z drugiej jednak strony nie sposób blokować rozwoju przedsiębiorczości. I konflikt gotowy.

Ostatnio taki właśnie konflikt wybuchł w sprawie planowanej budowy kurnika w Suchodółku w gminie Mordy.

– Zawiązany został komitet protestacyjny – mówi jego przewodniczący, Michał Olędzki. – Przeciwko tej inwestycji protestuj mieszkańcy Suchodółka, Suchodołu Wielkiego, Rogóźca oraz wsi Bejdy w sąsiedniej gminie Olszanka.

– W tej kwestii będą oczywiście postępował zgodnie z prawem – mówi burmistrz Mordów, Łukasz Wawryniuk. – Wiem, że mieszkańcy protestują przeciwko inwestycji. Czekam jednak cały czas na to, aż potencjalny inwestor dostarczy wymagane dokumenty. (Z.J.)

25 KOMENTARZE
 1. XXI wiek w pigułce czyli… LUDZIE NA WSI PROTESTUJĄ, ŻE BĘDZIE NIEPRZYJEMNA WOŃ Z HODOWLI ZWIERZĄT.

  A gdzie mają powstawać fermy jak nie na wsi? W mieście? Taki urok wsi. Wieś i miasto mają swoje plusy jak i minusy.

  Odpowiedz moderated
  • Koło twego bloku /domu mamy XXI wiek przecież dobry chłop przesikał by tą Siedlecką metropolię

   Odpowiedz moderated
  • A dlaczego nie w mieście. Czyżby miastowi mieli bardziej czułe nosy. Ferma drobiu to bomba zarazków patogenów, pyłu który powoduje zawały serca. To nie jest obórka na 5 świnek, dwie krówki. Do paszy na okrągło dodawane są antybiotyki, hormony wzrostu. Nasza, zdrowo myśląca częścią społeczeństwa odpowiedzią jest żeby nie jeść mięsa

   Odpowiedz moderated
  • nie ludzie ze wsi protestują…ludzie z miasta, którzy przeprowadzili się na wieś …i na tej wsi swoje “porządki wprowadzają”… bo nagle się okazało, że z miejskiego smrodu przyszła zmiana na wiejski smród…a oni chcą żyć na wsi ale po miejsku czyli tarasiki, trawniczki podlewane i samokoszące się, itd itp….ale gdzieżby się w tenże krajobraz świnie czy kury wiejskie wpisywały…a skądże znowu….nie ma mowy… przecież ma być po ichniemu a nie po wiejsku bo tenże plac zakupił i domek postawił…a gdzieżby tam na wsi po wiejsku… no jakim prawem?!

   Odpowiedz moderated
   • Chyba myślisz, że na wsi nie ma ludzi wykształconych, zdrowo myślących, którzy wiedzą co ze sobą niesie kurnik, chlewnia. Proponuję ci, żeby miastowe śmieci były składowane np. Na siedleckich błoniach. W Siedlcach wytworzono i niech tam będą składowane u utylizowane.

    Odpowiedz moderated
    • a o czym ty do mnie piszesz w ogóle…? przeczytaj ze zrozumieniem a nie ze zbędnymi emocjami bo eksplodujesz… i jeszcze raz przeczytaj…i jeszcze raz… tyle ile będziesz potrzebował żeby zrozumieć… i nie mów mi co myślę, bo ja wiem co myślę…
     zdaje się, że nawet lepiej wiem niż ty…ale to tak na marginesie…
     jestem ze wsi, mieszkam na wsi, nigdy się tego nie wstydzę wręcz przeciwnie czuję dumę…a propos wykształcenia mam zaczęty doktorat, cdn… bez zbędnych komentarzy bo nie oczekuję takowych…
     jedno gospodarstwo moje graniczy z kurnikami, drugie ma za miedzą takich z “miastowsi”, mogę poobserwować, mam porównanie… a i może z łaski swojej powiedz tym z miasta ale na wsi żeby mięska nie jedli, w soboty mi za stodołą nie grilowali, karkóweczki nie piekli… bo przecież są z miasta ale na wsi.
     tyle w temacie,
     życzę powodzenia,
     i daj znać jak ci poszło 😉

     Odpowiedz moderated
     • a ty xxx nie powinieneś się podpisać jako postronny przypadkiem? ale śmieszne :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. Holding ukraiński postawi i nie będzie wam przeszkadzać ani zapach i będzie smaczne i zdrowe

  Odpowiedz moderated
 3. Mogę się założyć że osoby protestujące same kilka lat temu pracowały przy własnej produkcji zwierzęcej. Wieś jest po to aby produkować żywność. Struktura produkcji w ostatnich latach zmieniła się jest koncentracja produkcji jak zresztą w innych gałęziach przemysłu czy produkcji. Ktoś powie czemu akurat tu, bo ktoś akurat ma tu grunty.
  Jak sięgniemy pamięcią w stecz kiedyś w każdym obejściu była kura krowa świnka itp. no niestety dziś jest inaczej. A zwierzęta nie rosną na półkach sklepowych.

  Odpowiedz moderated
  • Oczywiście, na pewno większość protestujących miała lub nadal ma zwierzęta, jednak proszę porównać rolnika, który ma załóżmy 40 krów/byków/świń, a hodowca/biznesmen (bo rolnikiem go nazwać nie można), który w kurniku ma 40000 kur. Jest to dosyć znacząca różnica. Co więcej zazwyczaj ten, który buduje kurniki, swój dom ma kilka kilometrów dalej. Nawet nie odczuwa nieprzyjemności, które za soba niesie taka inwestycja. A wiadomo, ze po kilku latach zechce postawić kolejne kurniki, bo ilość zarobionych pieniędzy nie będzie już go satysfakcjonować, będzie chciał więcej.
   Wcale się nie dziwie, ze mieszkańcy protestują. Jest dużo opcji, żeby zablokować taka inwestycje. Wójt Gminy ma również możliwości, by to zablokować.

   Odpowiedz moderated
   • Dokładnie jak w tej sytuacji mieszka w innej miejscowości a tu chce budować bo w rodzinnej miejscowości nie chce budować bo swoich dzieci truł nie będzie to jest dopiero hipokryta w suchodolku też są dzieci w rogójscu suchodole i bejdach . Jak jest taki mądry niech buduje e sosenkach . Ale prawdopodobnie nigdzie nie pobuduje bo jest tak zadłużony ma blisko 40 milionów długu i kolejnego kredytu nie dostanie . A robi plany po to aby sprzedac dzialke z gotowym pozwoleniem na budowę i tak w ten sposób chce ratować swoją upadającą firmę… to dopiero jest HIPOKRYTA !!!! PUUUFFF

    Odpowiedz moderated
 4. Ale napewno jakiś deweloper lub inny byznesmen co nawet nie wie gdzie ta ferma powstać.

  A wogóle poco budować te kurniki ? Jak Ukrainę do EU dopiszą to przecież wszystko tam będzie się TYLKO opłacać .

  Odpowiedz moderated
  • duuuuużo lepsze warunki, bo pod pretekstem tej lokalnej, trwającej 10 lat “wojny”, władcy bander-landu mogą wszystko wysyłać na Europę w mega ilościach bez żadnych norm i ograniczeń, a nie płacą żadnych składek
   ps
   Jaki kraj w czasie wojny tak dużą ma produkcję? bomby latają, pociski świszczą, a buduje się nowe fabryki, inwestycje trwają… a ja głupi myślałem, że w czasie wojny to inwestorzy zwijają manatki i nikt nie chce ryzykować kasy, narażać głowy …

   Odpowiedz moderated
  • Dokładnie to mieszkaniec sąsiedniej miejscowości który uważa że mu wszystko wolno ludzi ma za nic bo on jest księciem i panem na wlosciach a tak naprawdę to bankrut i to jego ostatnie podrygi .

   Odpowiedz moderated
 5. A ten co stoi na czele protestu ,to kto ? Kto wybudował fermę trzody chlewnej we wsi Roóziec ? To właśnie przewodniczący protestujących !! HIPOKRYTA !

  Odpowiedz moderated
  • Żeby to tylko chlewnia Pan przewodniczący hoduje też kaczki w dwóch miejscowościach na terenie gminy. i to nie w dziesiątkach ale w tysiącach sztuk. popieram HIPOKRYTA

   Odpowiedz moderated
   • Hipokryta jest inwestor bo nie buduje u siebie tylko w innej miejscowości … a dlatego nie u siebie bo powiedział że swoich dzieci truł nie będzie. I tyle w temacie jeśli chodzi o powody strajku .

    Odpowiedz moderated
  • Tylko ten co stoi na czele protestu jest mieszkańcem miejscowości i rozwija się u siebie a nie w sąsiednich miejscowościach jak ta przybłęda z sosenk .

   Odpowiedz moderated
 6. W Nowych Iganiach w środku wsi jest kurnik postawiony za komuny i to w miejscu gdzie miała przebiegać droga [ ktoś z gminy za to wyleciał ]
  Powycinane dziury w scianach powstawiane wiatraki wyziewy ,smród i kurz prosto na zewnątrz .
  Więc nie dziwie się protestującym ,bo z sielskiego życia może stać się bardzo śmierdzące.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje