REKLAMA
25.5 C
Siedlce
Reklama

13 jesionów z ul. Pułaskiego (galeria)

W sobotę 12 czerwca ma zostać wyciętych 13 drzew na odcinku od urzędu pracy do skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Armii Krajowej w Siedlcach.

W związku z planowaną od wczesnych godzin rannych do ok. godz. 16.00 wycinką, na przeznaczonych do wycięcia 13 jesionach pojawiły się kartki z prośbą o niepozostawianie samochodów w granicach oznaczonych drzew. (pyt, Ana, fot. Ana) 

40 KOMENTARZE
 1. hehe
  Co za geniusz z UM pisal ta notanke, ktora wisi na drzewie??? NIEPOZOSTAWIANIE pisze sie razem a nie oddzielnie 😉 pozdrawiam wielce wykształconego i jakze bystrego urzednika 😉

 2. Korupcja
  KORUPCJA !!!! Prawa nie bylo, nie ma i nie będzie. Jak rolnik wytnie drzewo w swoim lesie i nie zglosi, ze wycina – to przy kontroli dostanie MANDAT KARNY! Kazdy inny wlasciciel jak wytnie drzewo na swoim polu, tez dostanie. W miescie ktos ruszy drzewko – awantura sąd!!! Takie piekne drzewa wytną bez problemów. CIEKAWE ?!?! ALE ONI MAJA MĄDRE TLUMACZENIE DO TEGO !

 3. wyciąć wszystko i porobić w końcu parkingi!!!
  chcecie ratować drzewa, to proszę na miasto chodzić piechotą!!a przyjezdni pozostawiajcie auta na obrzeżach miasta i zapraszam na piechotę do centrum!!!

 4. Pomóżcie zachować w mieście choć odrobinę zieleni
  Nie jestem rodowitą siedlczanką. Już kilkanaście lat temu, gdy przyjechałam po raz pierwszy do Siedlec, zdziwiłam się, jak mało w tym mieście zieleni.

  Ostatnio obserwuję, jak wciąż ubywa pięknych, dużych drzew, dających tlen i chłód w tak upalne dni jak dziś.

  Dlaczego ktoś pozwala na takie oszpecenie miasta?

  Czy Siedlce mają stać się betonowym blokowiskiem?

  Upłynie kilkadziesiąt lat zanim wyrosną nowe drzewa, pod warunkiem, że urzędnicy pozwolą na ich posadzenie.

  Ratujmy drzewa!!!!

 5. do siedlczanina
  O ja Cię przepraszam, siedlczaninie – parkingi to miały być pod galeriami handlowymi, wielopoziomowy parking na placu Sikorskiego też miał się pojawić – oczywiście drzewom najtaniej, najszybciej i najprościej powiedzieć won! – Ile zyskasz miejsc dla samochodów? Ile zieleni, dającej tlen (tu masz cytat, żebyś wiedział, o czym mowa: “Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą: buk pospolity (1,1 kg), klon (1,1 kg), robinia akacjowa (1,1 kg), wierzba krucha i dąb (0,8 kg), lipa i jesion (0,7 kg). Podobne ilości tlenu wydzielają drzewa szpilkowe, takie jak sosna. Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat życia”. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:N_7Rtpy0OIYJ:dlaklimatu.pl/Oczyszczajaca-rola-drzew) zniknie? Każde normalne miasto cieszy się zielenią, którą ma. Ile jest parków, skwerów w Warszawie, Poznaniu, mimo że mają nie tylko dużo samochodów, ale do tego linie tramwajowe. U nas są dwa parki, jakie są, a drzew robi się coraz mniej. Skoro wg Ciebie centrum miasta ma być jednym wielkim parkingiem, to proszę Cię bardzo, ale ze swojej strony mówię won tutejszym “galeriom handlowym”.

 6. szoda drzew
  To ładne jesiony, nie spróchniałe topole, może jeszcze pan prezydent się jednak nad nimi zlituje. Przecież przy takich upałach to nawet nie ma się pod czym skryć. Proszę UM nie wycinajcie ich ;( Naprawdę jest mało drzew w ścisłym śródmieściu, proszę nie wycinajcie ich.

 7. miasto bez drzew – skandal
  Codziennie chodzę do pracy przez centrum Siedlec. Już i tak mało tu zieleni. To skandal, żeby wycinać duże zdrowe drzewa. Kto na to pozwala?

 8. i znów pełno krzykaczy…
  Dobrze godosz mr. siedlczanin. Łatwo jest krzyczeć “ratujcie zieleń” i tym podobne slogany, ale jak już jeden z drugim wyciągnie swój wehikuł z garażu i przyjedzie do “miasta”, to na parking wykorzystany jest każdy fragment trawnika, miejsca dla inwalidów, czy przejścia dla pieszych. I dotyczy to wszystkich bez wyjątku, zarówno WS jaki WSI, WLS, LLU BSIE i inne twory… A jak już zostanie kawałek drzewka i trawnika to jest usr**y dwoma piętrami psich odchodów. Nie popadajmy oczywiście w skrajności, nie popieram wybetonowania 100% powierzchni miasta, ale centrum jest tragiczne pod względem ilości miejsc parkingowych… A piękną zieleń mam w Parku lub nad zalewem (pomijając psie kupy…). Można jeszcze zamknąć centrum dla ruchu samochodów, wprowadzić parkometry i przesiąść się do komunikacji miejskiej lub chodzić piechotką. Wtedy można sobie pielęgnować trawkę w centrum. Oba rozwiązania podobają mi się tak samo.

 9. Zróbmy Strefę Płatnego Parkowania
  i postawmy parkomaty, automatycznie ruch się zmniejszy, bo wielu zrezygnuje z wjeżdżaniem do centrum, obniżmy ceny biletów na MPK, zwiększmy ilość kursów, stwórzmy Siedlecką Szybka Kolej Miejską, może kiedyś wybudujemy linię tramwajową (Płock ma budować), a drzewa te oszczędźmy. Proszę. Błagam, to nie topole, to piękne jesiony. Panie prezydencie, proszę, zatrzymaj pan tą wycinkę. Centrum nie może być betonową pustynią. Ostatnio na ul. Sobieskiego przy przebudowie ulicy wycięto 2 drzewa (chyba też jesiony) na wysokości garaży pod parking z kostki, ale posadzić nowe to już nie. A tyle trawnika, co nawet nie chce rosnąc w takim mocnym słońcu, tylko sam suchy jak pieprz piach, bo cienia nie ma. Proszę, zostawcie te drzewa, stanowiska postojowe można urządzić między drzewami. A może do tego wysłaćby ekipę drogowców na Czerwonego Krzyża między Straż pożarną a boisko SP 11, przy nawet niewielkich opadach, pół jezdni zalane, aż się woda przelewa przez chodnik na teren rynku, to samo po drugiej stronie, parę metrów Świeżego asfaltu i problem zniknie, bo nie da się tej wielkiej kałuży nijak ominąć, jak jedzie auto z naprzeciwka, a woda chlapie na wszystkie strony, na pieszych wymywa nowy chodnik, po co to wszystko. To samo na 3 Maja przy światłach przy AP (wydział nauk ścisłych), woda chlapie na chodnik, wymywa przy uliczny trawnik. No i jeszcze dziury na Prusa, tam to jezdnia jak szwajcarski ser. prosze tym niech się pan prezydent zajmie, a drzewa na Pułaskiego proszę ocalić.

 10. MIEJSCE DRZEW JEST W LASACH I PARKACH
  Ludzie, to jest miasto. To jest ścisłe centrum. Takie drzewka to mogą rosnąć na ulicy Warszawskiej, która jest najlepiej zorganizowaną ulicą w mieście. (Chodnik z miejscem dla rowerów, kawałek zieleni z drzewkami i szeroka ulica. W centrum nie powinno być drzew. Pułaskiego to jedna z głównych ulic w Siedlcach. Jak najbardziej za tak. A kto chce pooglądać drzewa, to niech ruszy się do parku, nas zalew czy do pobliskich lasów.

 11. Tak jest najłatwiej
  Zawsze łatwiej jest zburzyć niż zbudować, zawsze łatwiej jest spalić lub wyciąć niż zasadzić. Za każdym razem, kiedy wycinamy drzewo, zastanówmy się, czym je zastąpić. Nowe drzewo z sadzonki wyrośnie za ile lat? No właśnie. Nie chcę, by nasze miasto było tylko stertą betonu i asfaltu. Coraz mniej jest tej zieleni. Dlatego tak ważny jest protest!!!

 12. do anty_moher
  Jak najbardziej jestem za tym rozwiązaniem: “Można jeszcze zamknąć centrum dla ruchu samochodów, wprowadzić parkometry i przesiąść się do komunikacji miejskiej lub chodzić piechotką”.

 13. do on
  heh, centrum to nie tylko samochody ale to też ludzie, pomyślałeś o nich, o tych spalinach, które codzienne muszą wdychać, drzewa w jakimś stopniu zatrzymują te spaliny, ktore muszą wdychać ludzie tam mieszkający, co komu przeszkadza te pare drzewek, które tam rośnie, ile miejsc parkingowych się dzięki wycince zyska? 5 czy 10?, na pewnio nie więcej. Dlaczego mamy z centrum pozbywać się drzew, może pozbądzmy się samochodów, wprowadzając zakaz wjazdu do ścisłego centrum.

 14. do borys
  Od strony urzędu pracy sunie Pułaskiego kostka brukowa na chodnikach, obrębionych w miejsca parkingowe. Drzewa burzą tę koncepcję i zajmują miejsce, które się zyska dla max kilku samochodów.

 15. Do Siedlczanina i Onego
  W centrum też żyją ludzie i nie jest dla nich żadną przyjemnością oglądać i wąchać smród samochodów. Ludzie chcą oddychać, także wtedy, kiedy wszyscy wyjadą i opuszczą centrum. Znam wielu takich, którzy centrum z różnych powodów opuszczać nie mogą. Dziwi mnie brak zrozumienia także dla ich potrzeb.

 16. A czym będziemy oddychać?
  Niemal corocznie znika w majestacie prawa wiele siedleckich drzew, przyjdzie czas, gdy będziemy oddychać jedynie spalinami. Są jednak miejsca, gdy dużo bardziej narażone na podmuchy wiatru drzewa – topole rosną i podobno nie stwarzają zagrożenia. Wystarczy przejechać ul. 11 listopada, Armii Czerwonej i kilkoma innymi. Po każdej burzy lub silnym wietrze kilka dużych gałęzi leży na ulicy, a ułamanych gałęzi jesionów na Pułaskiego jakoś nie widziałem!

 17. A miejsce pod Halą targową
  Przez lata można było parkować pod Halą, od kilku lat nie. Tam drzew brak, a i miejsc parkingowych dużo więcej niż tych, które powstaną po wycince.

 18. Dziwne są nasze Siedlce
  Kilka tygodni temu pisałam o konieczności wycięcia kilku krzaków, zanim dojdzie do tragedii, jednak widocznie są zabytkiem przyrody, niestety rosną nadal, choć utrudniają życie kierowcom i pieszym, jesiony z Pułaskiego, które od lat stanowią integralną część kompozycji ulicy i nikomu nie przeszkadzają, są do wycięcia. GDZIE TU LOGIKA?
  http://www.tygodnik.siedlecki.pl/t9441-ekologiczne.skrzyzowanie.polatanych.tluczniem.drog.galeria.htm

 19. w zasadzie nie przemieszczam się po tych rejonach (Pułaskiego)
  to nie widziałem jeszcze nowej koncepcji tej ulicy. Zasadniczo zawsze jestem za parkingami i ulicami, ale te drzewa bym zostawił, a na to konto zrobił kilkanaście miejsc parkingowych wzdłuż Kilińskiego na odcinku przed pomnikiem papieża.

 20. samochód firmowy
  Kiedyś widziałem w Siedlcach samochód z napisem “Pielęgnacja zieleni”- panowie usuwali resztki po wyciętych drzewach. Co do pisowni na ogłoszeniu – no przecież bycie wykształconym jest passé i można być zaraz wyzwanym od “wykształciucha”.

 21. jezdnia na Pułaskiego będzie węższa
  Dlaczego nikt nic nie pisze, że ul. Pułaskiego będzie węższa o koło 1 m.
  Przesuwanie lamp oświetleniowych zauważyłem już ponad 10 dni temu przed MOK.
  My starzy mieszkańcy pamiętamy, jakie ulice były, gdu jeździły po nich furmanki i 5 samochodów. Teraz, gdy furmanek brak, a samochodów tysiące, zwęża się jezdnie.

 22. smutno…
  To smutna prawda, drzewa w Siedlcach znikają w tempie zastrszającym. Coraz ich mniej. Tak, jakby nikt nie myślał ani o estetyce miasta, ani o komforcie jego mieszkańców. Cień, tlen, kojąca wzrok zieleń, psychiczny spokój… to wartości dla człowieka bezcenne (przecież jesteśmy z natury!). Dziwię się, że ktoś mógłby chcieć, ot tak, wymienić je na kilka miejsc parkingowych (a przy okazji: brud, huk, smród spalin)… Przecież nie chcemy być społecznością zmotoryzowaną za wszelką cenę – za cenę ciągłej frustracji…
  A co z ptakami, które mają gniazda w tych jesionach? Niedawno wylęgły się im młode!

 23. “”
  “Przecież nie chcemy być społecznością zmotoryzowaną za wszelką cenę – za cenę ciągłej frustracji” – myślę ze sie mylisz, świadczy o tym geometryczny przyrost aut – Ty nie masz?

 24. DO KH
  NIE MA W SIEDLCACH NIE BYŁO I NIE BĘDZIE ULICY ARMII CZERWONEJ!!!
  TAK SIĘ SKŁADA ZE TOPOGRAFIĘ SIEDLEC ZNAM PERFEKCYJNIE BO JESTEM KURIEREM I PROSZĘ CIEMNOTY NIKOMU NIE WCISKAĆ

 25. DO SIEDLCZANINA
  Pomyłka Szanowny Panie, ulica istnieje od 40 lat

  ul. Armii Czerwonej według mapy Siedlec kwadraty 3b, 4 b powstała w 1970 r. na mocy uchwały Rady Miasta z 26 marca 1970 r. przy niej znajduje sie cmentarz Armii Czerwonej.

 26. nie krzycz Siedlczaninie
  ul. Armii Czerwonej istnieje… Biegnie na tyłach Cmentarza Żołnierzy Armii Radzieckiej. Odchodzi od Artyleryjskiej, potem przechodzi w Dreszera. I nie świruj kolego…

 27. Muszę Cię zmartwić kurierze
  ale tylko wydaje Ci się, że topografię Siedlec znasz perfekcyjnie.

  Poza tym tak trudno Ci sprawdzić na jakiejś mapie internetowej, gdzie jest ta ulica – zamiast pisać banialuki.

  np. plan miasta na www. siedlce.pl – jest tam indeks ulic – więc szukać nie trzeba

 28. kurier
  Czego chcecie od kuriera? Może rzeczywiście zna dobrze topografię miasta, ale miasta, a nie przedmieść. Wątpię, żeby jakaś paczka była dostarczana np. na cmentarz żołnierzy armii czerwonej 🙂 Poza tym tam nikt nie mieszka, więc i nie ma komu protestować, że ma w dowodzie taką ulicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Po godz. 17 na ul. Drobika samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje (aktualizacja)

Przed godz. 14 na lokalnej drodze przy S17 doszło do tragicznego zderzenia.

Pani Kazimiera Krzymowska ma 100 lat (zdjęcia+filmy)

Recepta na długowieczność? – Moja dewiza to nie przejadać się i pracować. Po pracy jest miły wypoczynek. Jak nic się nie robi, to jest ogromna nuda.

W weekend utrudnienia w ruchu z powodu imprez

Od 20 do 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Wiszniewskiego.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje