REKLAMA
16 C
Siedlce
Reklama

Na szczęście jestem świnią – przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej

Chodzisz do kina? To jesteś świnią. Świnią jesteś w pełnej krasie, a nie jakimś tam inteligentem! A jeśli, nie daj Boże, pójdziesz na film Agnieszki Holland, to z chlewa się już nie wykaraskasz.

O tym, że jestem świnią, bo chodzę do kina, dowiedziałam się od dziarskich chłopaków i dziewczyn ze Straży Granicznej. „Tylko świnie siedzą w kinie” – napisali do Agnieszki Holland po premierze jej filmu „Zielona granica” na festiwalu w Wenecji. Dodajmy, że filmu nie widzieli.

Od dawna wiadomo, że najlepszą obroną jest atak. A w tym przygraniczne chłopaki i dziewczyny wydają się specjalistami. W końcu ktoś przerzucał przez płot na granicy z Białorusią bezbronnych ludzi, w tym kobiety w ciąży, jak relacjonowały media. Niczym worki kartofli… Podziwiam odwagę naszych chłopców i dziewczyn w mundurach. Serio! W ich opinii to „rzesza krzepkich, agresywnych intruzów”, jak napisali do reżyserki. Ciary mi chodzą po plecach, gdy pomyślę o Kongijce w ciąży (przerzucona przez płot) lub ciężarnej Kurdyjce (jej ciało znaleziono w polskim lesie przy granicy). Te to musiały szturmować! Szarża śniąca się po nocach.

A te agresywne dzieci? Kto wie, ile żołędzi poszło w ruch, by zaatakować polskie żołnierki i polskich żołnierzy! I nie można wykluczyć, że i szyszką któryś trafił! Mali wstrętni terroryści! Na szczęście dzielne chłopaki i dziewczyny znad granicy dali im zdecydowany odpór. Uff. Możemy spać bezpiecznie.

Czy chluba naszego pogranicznego munduru czuje przez skórę, że w filmie Holland ciężarne kobiety nie szarżują jak nosorożce, a dzieci płaczą z głodu, chłodu i przerażenia? Czy stąd ta panika, że hasło „murem za polskim mundurem” właśnie traci rację bytu?

Film Agnieszki Holland oklaskiwano w Wenecji przez 15 minut. Publiczność płakała. Te świnie, które chodzą do kina, były na wskroś poruszone. Te świnie (z różnych krajów, dodajmy) współczuły ludziom, którzy trafili na granicę z Polską. Płakały nad losem zaszczutych i zdezorientowanych ludzi.

Nie spodobało się to chłopakom i dziewczynom w polskich mundurach. Bo jak to tak? Pokazać całą prawdę?! Całemu światu?! Toż w Polsce nie można mówić, co się dzieje w przygranicznych lasach. A Holland powiedziała! Donosicielka.

Jak dotąd oficjalnie mówi się o 50 ofiarach śmiertelnych, znalezionych w przygranicznych lasach. Wolontariusze mówią o blisko 350 zgłoszeniach o zaginięciu uchodźców z różnych krajów. Miejscowi nie chcą już chodzić na grzyby, boją się, że natkną się na zwłoki.

W tym czasie polski MZT prowadził handel polskimi wizami, nie sprawdzając, kto na nie przyjeżdża. Ale była za to niezła kasa.

I tylko nie pomylcie tych ministerialnych handlarzy ze świniami, bijącymi brawo Holland…

Mariola Zaczyńska

51 KOMENTARZE
 1. Mariolu twoją kobiety w ciąży, przerzucaną przez płot na granicy niczym worek kartofli 🙂 przebija jedynie mistrz triatlonu, który płynął Bugiem sześć dni. W ciągu dnia w tej lodowatej wodzie, w nocy wychodził na brzeg. Mokry i zmarznięty kładł się na gołej ziemi, nie zapalał ogniska, bo bał się, że go ktoś zobaczy w tym czasie nie jadł i nie pił, parę łyków wody z rzeki,…”

  Odpowiedz moderated
 2. Wydaje się, że afera wizowa jest aferą Platformy Obywatelskiej ocenił w Chorzowie wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, pytany o postępowanie dotyczące nieprawidłowości przy wydawaniu wiz do Polski.
  No tak. Ministerstwo kontrolowane przez PiS, wice minister PiS wywalony, jego ludzie zatrzymani ale winne jest PO. Logiki w tym żadnej nie ma ale jakas część ich elektoratu to kupi.
  A jeszcze teraz na 100% dojdzie przekaz, że opozycja zaszczuła biednego Wawrzyka i chciał popełnić sepuku czy tam harakiri.

  Ja myślę że jednak to wina Mieszka pierwszego.

  Odpowiedz moderated
  • Nie ma co ukrywać,że Po chciało wpuścić tych wszystkich ciapatych,także dobrze,że PiS rządzi

   Odpowiedz moderated
    • Nie ma problemu z migrantami. Wystarczy aby wygrali gościnni politycy z opozycji. Wtedy Lampedusa będzie u nas i zarobek będzie większy

     Odpowiedz moderated
     • Lampeduse z Polski zrobił pis. Jak wejdziesz do sklepu szczególnie do biedronki to polskiej mowy nie zlyszysz tylko tych ze wschodu

   • W normalnym kraju tego rządu by już nie było. Część by odbierała swoje cele dwuosobowe z widokiem na jezioro, część już by uciekała na Białoruś, a część by się zarzekała, że to nie oni kradli.
    Bo program pod tytułem: “Nie patrz w dal, wal po szmal” się bardzo mocno rozkręca. Sięgamy coraz głębiej w tym bagnie. To się w głowie nie mieści, ale okazuje się, że polska głowa jest dosyć duża i że się jednak mieści.
    Skoro oddaliśmy kraj jako wyborcy w ręce ludzi niekompetentnych, głodnych, cynicznych, bezwzględnych, to nie możemy się dziwić, że te siły szybkiego rabowania działają non stop

    Odpowiedz moderated
    • Sądy w Polsce nierychliwe. KE i KO bronią niezawisłości sądów i je chwalą jakie one doskonałe. Min. Sławomir Nowak ma proces, (było 17 zarzutów karnych) który dzielna “sędzina” właśnie powoli proceduje. I tak już od dwóch lat. A na razie były minister za sporą kaucją jest na wolności.

     Odpowiedz moderated
     • A zięć Lecha Kaczyńskiego - któremu wspólnika teść ułaskawił -za przewały milionów z PFRONu już doczekał się procesu?

      I też nie siedzi w areszcie, bo wpłacił miliony kaucji.

      A prawdą jest, że sądy w Polsce boją się orzekać przeciwko państwowym instytucjom z korzyściom dla zwykłego obywatela bo to grozi, że Ziobro może takiego sędziego wysłąć na zieloną trawkę.
      Życzę ci sprawy w sądzie np. przeciwko ZUS, albo państwowemu bankowi – wtedy zmienisz zdanie.

 3. Czy Autorka jako osoba inteligentna nie rozróżnia fikcji literackiej od dokumentu ?
  Niniejszy film to nie dokument a osobista wizja reżyserki inspirowana faktami.

  Odpowiedz moderated
  • Mam męża w Straży Granicznej i gorszych głupot nigdy nie słyszałam.W obcych krajach nas szanują a tu wiecznie w swoje gniazdo.Jako żona funkcjonariusza wypowiem się,że jest on sumienny,pracowity i uczciwy. Ponadto funkcjonariusze regularnie przechodzą psychotesty,wariografy i testy sprawnościowe dlatego zamilcz kobieto i uszanuj drugiego człowieka. Tam nikt z przypadku się nie dostanie

   Odpowiedz moderated
   • … taki funkcjonariusz Straży Granicznej powinien mieć prawo do własnej wypowiedzi, bo sam wie najlepiej jak to jest naprawdę na granicy. Korzystanie z pomocy żony, aby tu coś napisała, jest niepoważne.

    Odpowiedz moderated
 4. Ja myślę… że Władza Federalna tegosz oto najechanego kraju Zwanego Niemcami, powinna zacząć sprzedawać Niemieckie paszporty za trzydzieści tysięcy euro sztuka tak jak to robi żwirek i spółka . A jak strzelisz z ucha dzidzia to cię na suchej gałęzi powieszą . Albo mefedronem napasą .

  Odpowiedz moderated
 5. A jak wojna wybuchnie to każdy na ta Straż Graniczna będzie liczył. Uważaj kobieto na słowa, żebyś ty spala spokojnie, ktoś granic musi pilnować

  Odpowiedz moderated
  • ……. to jest pytanie retoryczne, bo przecież Tygodnik Siedlecki jest spadkobiercą Trybuny Mazowieckiej będącego lokalnym organem prasowym PZPR za czasów PRL

   Odpowiedz moderated
 6. Nie ma co psioczyć na pograniczników, bo taka jest prawda, że robią co mogą – i co im każą.
  I chwała im za to, bo mur za miliony to tylko niedźwiedzia zatrzymał, a muslimy włażą jak chcą.

  Ps Mnie zastanawia tylko jedno: skąd ci “biedni” uchodźcy mają te dolary na kupienie wiz od naszych konsulów, albo opłacenie podróży przez Białoruś.

  Odpowiedz moderated
  • …. biedni uchodźcy vel migranci mają pieniądze na bilet do Europy, bo kupili za ciężko zapracowane pieniądze w krajach ojczystych. Jeśli się osiedlą w Polsce, to też będą ciężko pracować dla naszej Ojczyzny.

   Odpowiedz moderated
   • Będą pracować dla naszej Ojczyzny – chyba kpisz, albo jestes z TVP bo tylko tam takie bzdury opowiadają.

    SG opublikowała nagranie. Kocham Niemcy, pier*** się Polsko – tak “kochają” nasza Ojczyznę i pragną pracy – oni chcą niemieckiego socjalu, a nie pracy w Polsce.

    Odpowiedz moderated
  • Uchodźcy to w założeniu nie są ludzie biedni tylko tacy, którzy w zagrożeniu życia muszą uciekać ze swoich krajów….

   Odpowiedz moderated
  • To prawda że brawa dla Marioli podobnie jak i dla Agnieszki. Brawa od Łukaszenki i Putina

   Odpowiedz moderated
 7. Ponieważ w kampanii wyborczej PiS chce się prezentować jako gwarant bezpieczeństwa Polaków, w połowie sierpnia minister obrony Mariusz Błaszczak zdecydował o wysłaniu w rejon granicy z Białorusią 6 tys. żołnierzy. Dokonano tego w trybie nagłym, bez planowania i logistyki .
  Całą operację postawiono na głowie – zamiast pozwolić działać planistom i logistykom, jak mówią wojskowe procedury, najpierw wysłano na miejsce żołnierzy. Dlatego zabrakło tak podstawowych elementów, jak namioty, kontenery, pralnia czy kuchnia. Żołnierzom nie zapewniono pralni, więc przepocone mundury muszą prać na własną rękę i za własne pieniądze, a że nie zapewniono wystarczającej liczby kontenerów i namiotów, więc wielu śpi na zewnątrz na leżakach lub wprost na ziemi. A zamiast ciepłych posiłków dostają “siatki niespodzianki” z prowiantem na dwa dni.

  Tak pis dba o obrońców granic – a sami w tym czasie siedzą nad talerzami z dobrym żarciem w eleganckich restauracjach (takie zdjęcia w necie zamieszczali).

  “jedzenie jest tragiczne, każdy praktycznie żołnierz codziennie wydaje własne pieniądze na zakupy w Biedronce”, a od początku września nie mają obiadów, ponieważ nie działa kuchnia, więc dostają jedzenie w puszkach.

  Odpowiedz moderated
  • Migranci nie narzekają na warunki bytowe na zielonej granicy. To jest najważniejsze dla obrońców tych biednych ludzi szukających swojego miejsca na ziemi

   Odpowiedz moderated
  • Niech poseł Sterczewski pobiegnie do biednych funkcjonariuszy Straży Granicznej z torebką pełną wiktuałów. Ma doświadczenie i empatię. 🙂

   Odpowiedz moderated
 8. Pierwsze sygnały dotyczące nieprawidłowości z wizami dotarły do CBA w lipcu 2022 roku – mówi Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.
  A działania podjęto dopiero rok później – dlaczego?

  A szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Fogiel stwierdził, że najważniejsze jest teraz zabezpieczenie dowodów – to przez rok nie dali rady tych “dowodów” zabezpieczyć?

  Aby jeszcze nie skończyło się jak z dowodami w sprawie wypadku z Szydło, albo podsłuchami z Pegazusa. Ziobro laptop już raz w wannie utopił.

  Odpowiedz moderated
  • Co mają polskie wizy wspólnego z migrantami szturmującymi polską granicę od strony Białorusi?
   Przecież oni kupili wizy turystyczne od Łukaszenki

   Odpowiedz moderated
 9. Sztab wyborczy PiS i Konfederacji dziękuje p. reżyser i p. redaktor za przypomnienie występów biegaczy z torbami foliowymi tuż przed wyborami. Nieładnie tak w gazecie wspierać prawicę w czasie wyborczym. Walczcie dalej ze strażą graniczną. Nic tak nie podniesie prawicy notowań. 🙂

  Odpowiedz moderated
  • Nie czuję się współwinny, nie rozważam podania się do dymisji i nie ma żadnej afery wizowej – mówił Zbigniew Rau.
   Gen. Jarosław Szymczyk bum-bum: Nie widzę powodu, żeby składać wniosek o dymisję

   Tęsknimy za aferami za czasów za Tuska gdy obiad na koszt państwa lub zegarek niewpisany do oświadczenia to był skandal przez który wygrał PiS.

   Odpowiedz moderated
   • O zegarek nie wpisany do oświadczenia to “drobnostka” (niezgodna z prawem). Problem polega na tym, że min. Nowak Sławomir ma 17 zarzutów karnych. I jeden przedsiębiorca już ma wyrok (za łapówkę dla p. Nowaka). Sądy przedsiębiorców skazują szybko, ministrów dopiero zaczynają. Ale nie ma się czym martwić zarzuty dotyczące okradzenia Ukrainy są większe niż w Polsce. Znaczy, że działał na korzyść Polaków bo chciał ściągnąć pieniądze do Polski. Znaczy się patriota działający także na rzecz Żreć Szybciej Bo Się Ściemnia. 🙂
    PS
    Kontroli w ministerstwach rządzonych przez p. Nowaka posłowie KO nie robili. To teraz nadrabiają. Nawet w Ministerstwie Oświaty. Ale nadto się spieszą. Byli tam zaledwie kilka godzin. Chyba wiele nie wykryją. 🙂

    Odpowiedz moderated
  • W 2007 roku wydano Dyrektywę Obronną Prezydenta RP. – Wówczas prezydentem był Lech Kaczyński. Zatwierdzona była ona przez ówczesnego premiera, którym był Jarosław Kaczyński. Ten dokument stanowił podstawę do planowania działań sił zbrojnych na wypadek wojny.

   Na podstawie tej Dyrektywy utworzono plany strategii obronnej, które wczoraj ku radości Putina ujawnił Błaszczak.

   Odpowiedz moderated
   • To minister Siemoniak tego nie poprawił. Oj leniuszek, a może plan był bardzo dobry. Oj tam oj tam rządzili tylko 8 lat. 🙂

    Odpowiedz moderated
    • Ale jak mógł poprawiać Siemoniak po takich geniuszach jak Lech i Jarosław Kaczynscy.,

     Odpowiedz moderated
    • Uważasz, ze miał poprawiać dyrektywy prezydenta??? W dodatku opracowane wspólnie z NATO?

     Odpowiedz moderated
 10. Dyskusja odbiegła od tematu felietonu Pani Redaktor M.Z.
  Może by tak napisać jakieś własne recenzje na temat filmu “Zielona granica” ?
  Przypominam, że to nie jest dokument a raczej fantazja artystyczna reżyserki

  Odpowiedz moderated
 11. Pani Mariolo ja też będę nazywana świnią przez pograniczników bo idę do kina zobaczyć ich wyczyny

  Odpowiedz moderated
  • …szkoda, że w tym filmie nie zobaczymy Pani Kurdej-Szatan w roli rzeczniczki Straży Granicznej RP
   To byłaby idealna aktorka do tej roli, gdyż zna temat i potrafi się wysłowić

   Odpowiedz moderated
 12. Czyżby to był tak zwany “artykuł sponsorowany” ?
  Powszechnie wiadomo, że Film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland otrzymał 300 tys. zł dofinansowania od Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Tu mogło być podobnie

  Odpowiedz moderated
 13. Prawdziwi Polacy stoją murem za polskim mundurem. Pajace na granicy wspierają Łukaszenkę i Putina
  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Szczęśliwiec z Łukowa wygrał ponad 7 mln złotych w Lotto!

W czwartkowym (18 lipca) losowaniu Lotto padła główna wygrana...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Woźnikach koło Łosic

Na DK19 w Woźnikach pod Łosicami samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Droga jest zablokowana

Koncerty i potańcówki w Parku Aleksandria

3 sierpnia w siedleckim parku odbędzie się pierwszy koncert...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje