REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Koniec PiS-u, koniec szczucia – przeczytaj najnowsze Szpilki Zaczyńskiej

Przez osiem lat uczono nas nienawiści. Dobrze, że to już koniec.

Pamiętacie pierwsze miesiące rządów PiS? I pierwsze święta? Szok i niedowierzanie, że tak można, że to się dzieje naprawdę. Rodziny podzielone, kłótnie przy wigilijnym stole, podejrzliwość i złośliwości wobec sąsiadów, nienawiść okazywana innym na ulicach, w końcu jawna agresja… Tak to szło, po kolei, krok po kroku, miesiąc po miesiącu. Przez osiem lat.

Nawet łagodny pies, uczony szczucia, w końcu ugryzie. Czy na to liczono, uruchomiając publiczną „szczujnię”? Język nienawiści wprowadzono do powszechnego użycia. Przez kanał telewizyjny, powszechnie dostępny, a dla części społeczeństwa wręcz jedyny dostępny. To tam politycy głównego pisowskiego nurtu popisywali się „ryżymi” czy „zdradzieckimi mordami”. Na efekty nie trzeba było czekać. Na polskich ulicach dochodziło do przemocy wobec obcokrajowców, młodzieży, kobiet. Zaszczute dzieci popełniały samobójstwa, a matki drżały, gdy nastoletni synowie wychodzili wieczorem z domu, bo przecież mogli na swej drodze spotkać choćby „obrońców kościołów” czy hajlujących patriotów. A dobrze wychowany młodzieniec, który stanie w obronie słabszego lub zaczepianej dziewczyny, to łatwy cel dla grupy „bohaterów”. Jeszcze sam na sam, to pół biedy, można obronić i siebie i dziewczynę, ale już grupa nie da chłopakowi szans.

Przemoc, agresja, szczucie. Podział na lepszych i gorszych, na dzieci poczęte i produkowane, na patriotów i lewaków… Aż ludzie powiedzieli DOŚĆ! Historia cywilizacji uczy jednego: społeczeństwa żyjące w przyjaźni i współpracy osiągały wyższy stopień rozwoju kultury, nauki, postępu. Budowały dobrobyt, pozostawiały potomnym wynalazki i narzędzia ułatwiające życie. Pozwalały rozwijać się sztuce, ciekawości świata, empatii. W takich społeczeństwach myśli się z troską o innych.

Z kolei tam, gdzie dominowały strach, niepewność jutra, poczucie krzywdy i prawo pięści, nie było mowy o rozwoju. Nie było miejsca na sztukę i rozwój nauki. Jednostki wybitne, a przez to także „inne”, nie miały szans na rozwijanie swych idei, na poprawianie świata.

Jak to się stało, że na osiem długich lat powierzono w Polsce rządy ludziom, którzy kwestionowali zdobycze nauki, niszczyli wolność sztuki, dla których „katastrofa klimatyczna” to hasło budzące śmiech, „szczepionki” to spisek, a in vitro to zamrożeni mali Polacy? No, naprawdę, niepojęte.

Jak się okazało, od kiedy zjednoczona opozycja wygrała wybory, a obrady Sejmu prowadzi marszałek „rotacyjny” Hołownia, relacje z posiedzeń parlamentu to hit internetu. Ludzie upajają się wręcz kulturą i dowcipem nowego
marszałka. I nową jakością polityki.

Polska łapie oddech.

53 KOMENTARZE
  • Nikt nigdy w historii tak nie skłócił Polaków jak PIS?

   A sami MILIONAMI opływają – kolejna celebrytka LICHOCKA ujawniła majątek wart 11,2 MILIONA (uczciwą pracą zapewne)

 1. Dlaczego ci apologeci demokracji, wolności i tolerancji blokują komentarze krytyczne wobec felietonu. To jest ta nowa jakość – publikujemy tylko to co się nam podoba.

 2. ;; … Przez osiem lat uczono nas nienawiści. ” Nas nie uczono….Chyba ,że was;-) Tak sobie wydeliberowałem, że może jadu już tu zabraknie…..i zawiodłem sierodze . To na tyle!

  • Nauczyciel był dobry, wpadał na mównicę w sejmie kiedy chciał i wyzywał od gorszego sortu, zdradzieckich mórd, genu zdrady itp, itd.
   I wbrew temu co pisze pani redaktor – to wcale się nie skończyło.
   Kaczyński zapowiedział, że nie ustąpi – i efekty są. Zobacz co się dzieje w sejmie. Poczytaj komentarze zwolenników PIS – przeciwników Sitnika pod którymkolwiek artykułem na jego temat,
   Poczytaj co piszą i mówią pisowcy na temat Tuska: czy jest merytoryczna krytyka – nie. Bo czy merytoryczną krytyką są słowa Bielana, że Tuska ma “wilcze oczy”?????

   Wy obłudni faryzeusze, pojeni nienawiścią płynącą z ekranu tv. jedną ręką bijecie sie w piersi, a w drugiej trzymacie kamień, żeby uderzyć bliźniego.
   A jutro do kościoła, na pierwsze ławki i biegiem do Komunii św. tak żeby wszyscy widzieli. A w sercach jad i nienawiść.

   Ps. Ciekawa sprawa: jak poprzednei wybory wygrał pis i robił burdel w kraju, to wszelkie uwagi, krytyka itp kwitowane byly stwierdzeniem: suweren dał nam prawo do decydowania, więc morda w kubeł. Wygrajcie wybory to będziecie rządzić.
   Hipokryzja pisowska nie stosuje jednak tej prawdy do siebie.

   • I zobacz jaka agresywna mowa nienawiści płatnych farm trolli wylewa się w postach przekazywanych łańcuszkami przez zwolenników PO, chołowni, i lewicy! O wyczynach marty lempart, Frasyniuka, Kijowskiego czy wypowiedziach polityków opozycyjnych w sejmie a także na wiecach typu “marsz miljona serc”. Zapomniałeś też chyba o ośmiu gwiazdkach, słowach “miłości” pod art. np; o byłym prezydencie Siedlec czy prezesie PiS Kaczyński. Ten to chyba jest rekordzistą światowym na temat obelg płynących w ramach “opozycyjnej polityki miłości i pojednania skłóconych polskich rodzin”!!!!
    A co do ” gorszy sort”, “zdradzieckie mordy” to słowa wyjęte z kontekstu którego sens był zupełnie odmienny z przedstawianym przez was! Wiem bo już w innych mediach przedstawione były całe wypowiedzi zmieniające o 180* znaczenie przytaczanych słow! To wy macie “strącać pisowską szarańczę” czy “piłować katolików”

    • Ciekawe, że gdy chodzi o chamstwo PIS to słowa zawsze są “wyjęte z kontekstu”.
     Takiego hejtu i chamstwa jakie wylało sie w kampaniach wyborczych na opozycję – zwłaszcza na Tuska, a w Siedlcach na Sitnika – to świat nie widział, a historia nie pamięta.
     A co będzie się działo w obecnej kampanii w Siedlcach już widać po komentarzach “katolickich” komentujących pod każdym artykułem na temat miasta i prezydenta.

     Jeżeli chodzi o byłego prezydenta Siedlec, to był merytorycznie krytykowany za beznadziejne zarządzanie miastem, zadłużanie i podległość partyjną. Krytyka rożni się od hejtu, od obrzucania gnojem w nadziei, że coś sie przyklei, od wyzwisk i obrażania przeciwnika w stylu Morawieckiego i Kaczyńskiego nazywających Tuska “rudym”, a koalicję “bandą rudego”.

     Jeszcze nie widzisz, że ludzie mają tego dość i dlatego PIS w sumie przerżnął wybory?

 3. Jestem po spotkaniu,gdzie strona .wyznajaca wiarę w KO i innych zachowywala się chyba doskonalej jezeli chodzi o nienawiść.Cos czuje ze pani tez nie stroni od tego uczucia ..

 4. A teraz rodziny nagle stały się nie podzielone? 🙂
  Gdzie ta jawna agresja? To, że grzecznie odpowiadamy na lewicowe narracje.
  Muszę p. redaktor zmartwić, prawicowy elektorat nie wymarł i szybko nie wymrze. I nie da sobie wciskać kitu. Mamy swoje poglądy i MAMY DO NICH PRAWO. I będziemy je twardo wyrażać choćby był PiS czy inna partia aspirująca do reprezentacji naszych poglądów. Jak nie będą reprezentować to prędzej czy później, mimo prób dekompozycji przez media i mainstream, ktoś sięgnie po ten elektorat.
  PS
  Im więcej radykalizmu ze strony POPSLPL2000 + lewica tym będziemy mocniejsi i bardziej zdeterminowani. I to nam zapewnia obecna władza i niektóre media. Dzięki. 🙂

  • Nie do wiary, ale jak się słucha PiSu to ma się wrażenie, że oni wierzą w to co mówią. Nie ma jak alternatywna rzeczywistość.

   • A lud inny jest jasny? Będzie miał wiatraczki 300 m od domu. I to w ramach ochrony dochodów ludu jasnego. Przy pomocy środków pożyczonych z KPO dla sfinansowania pomocy dla biednych producentów OZE. To rzeczywiście niealternatywna rzeczywistość. 🙂

     • Jest mały problem bo za wiatrak 300 m od twojego domu i ja zapłacę bo koszty systemu energetycznego wzrosną (rezerwy w systemie energetycznym muszą i tak być gotowe). A tak w ogóle postaw sobie na własnej działce i sprzedawaj sąsiadowi oczywiście po odłączeniu się od sieci. Ciekaw jestem co zrobisz w czasie flauty?
      PS
      Jeśli korzystasz z ciepła z siedleckiego PEC to dowiedz się, że znaczna część twojego rachunku za ciepło to opłata za dwutlenek węgla. Każdy mieszkaniec Siedlec korzystający z tego ciepła płaci ogromne pieniądze za dwutlenek, co doskonale widać na rachunkach. Jak lubisz płacić to płać, ale mnie tym nie obciążaj.

 5. Trudno nie odnieść wrażenia, że nastąpił trwały podział społeczeństwa polskiego. Do jesieni 2005 ten podział przebiegał historycznie: postkomuniści i postsolidaruchy. Redaktorzy TS (wszyscy) kojarzeni byli bardziej z pierwszym klanem…
  W 2005 r. nastąpił podział na Polskę solidarną i liberalną, doszedł potem do tego podział w poparciu UE i Smoleńsk. Od 2011 r. nastąpił trwały podział, podział zmultiplikowany w 2015 r. Nowa władza poszła na całość – metodą leninowską przejęła instytucje państwa polskiego, żeby je zawłaszczyć (a w konsekwencji) zniszczyć (TK był tylko pierwszym z nich). Upolityczniono wszystko, nie wyłączając firm obsługujących recykling tuszu z kserokopiarek… Dojni przekonali swój elektorat, że są “prawicowi”, Tymczasem stawali się się coraz bardziej socjalno-narodowi….
  I nagle zaczęto podnosić rękę na naszą pozycję w UE. Zaczęły pojawiać się głosy, na początku “dla beki” – o konieczności przyjrzeniu się eurokołchozowi, tęczowej i lewackiej zarazie itp. Dziś (patrz ostatni felieton pana Darka) “eurokołchozowanie” jest czymś naturalnym. Chcąc się zrewanżować panu Darku napisałem komentarz, że jego partyjni idole doprowadzili do PeGeeRyzacji Polski – komentarz “zatrzymano”. OK, nie mam z tym problemów.
  Odchodząca wkrótce władza doprowadziła jednak, że nasza pozycja w świecie państw cywilizowanych spadła (i jest to eufemizm). Zamierzone to działanie, czy też niezamierzone – lata mi to. Efekt jest ten sam – odwrócenie się od zachodu. A jak się człowiek odwróci plecami do zachodu to głowę ma zwróconą ku wschodowi, Panie i panowie “prawicowcy”, choć dla ogromnej części z was to żadna nowość. to w Polsce partiom endeckim zawsze było bliżej do Rosji niźli do Europy zachodniej. Taki wasz urok.

  • 1. Po pierwsze nie postsolidaruchy. Ruch Solidarności to jedno z największych osiągnięć naszego społeczeństwa i dowód na nasza wspaniałą cechę samoorganizacji. Ruch ten został skutecznie zdewastowany staraniem ekipy PZPR przy wsparciu służb mediów itd.. Przy wsparciu niektórych niezbyt lojalnych uczestników tego ruchu. Już w czasie rządów generała okazało się, że to nie ludzie PZPR są przeciwnikami niektórych ludzi związanych z Solidarnością ale zwolennicy silnego, suwerennego państwa polskiego.
   2. A podział był oczywiście inny (dość stały od bardzo długiego czasu) czyli na zwolenników suwerenności i internacjonalistów. O tym, że nie masz racji świadczy pierwszy kluczowy konflikt polityczny III RP czyli spór prezydencki Wałęsa – Mazowiecki. Jak się oczywiście później okazało spór był o nic bo Lechu zmienił nogę wbrew elektoratowi, który na niego głosował. Manewr ze zmianą nogi był wielokrotnie ćwiczony na społeczeństwie.
   3. Na wszystko nakłada się wciskany z zachodu spór ideowy pomiędzy konserwatystami i pomysłami lewackimi. Tu sukcesy zachodu są duże, ale jak widać ciągle społeczeństwo polskie jeszcze się broni. I tu stroną atakującą nie są bynajmniej konserwatyści lecz lewica. Zaczęło się od wrogiego przejęcia GW i telewizji (np p. Drawicz itp). Próba stworzenia telewizji prawicowej nie udała się (brak kapitału i odwagi) choć pozostał na rynku ksiądz dr Rydzyk. Obecnie ma duże szanse na widzów.
   4. Endecy (Narodowa Demokracja itp) nie byli prorosyjscy. To mit zbudowany na bardzo słabych przesłankach. To ruchy i partie propolskie. Niszczone za sanacji. Zniszczone na początku rządów komunistycznych do dna (głównie siłą). To, że nie odbudowali swojej siły po II wojnie “zawdzięczamy” chłopcom z KGB czy UB i mediom. Chyba słyszałeś o NSZ (endeckie zbrojne ramie w czasie II wojny). Na pewno nie byli oni prorosyjscy. Jak byli traktowani ludzie kojarzeni z narodowcami niech świadczy atak na śp. pana Kerna na początku transformacji. Zmontowano “wspaniałą” akcję z uderzeniem w rodzinę p. Kerna. NSZ do dziś jest – wbrew faktom – atakowany za mądrą i wspaniałą postawę w latach wojny.

   • Pierwsze podziały w KO”S” zaczęły się już na jesieni ’89 r. i nie miały nic wspólnego z kampanią prezydencką z jesieni 1990 r. Nawiasem chcę przypomnieć, że kandydaturę Wałęsy zaproponował przyszły “emerytowany zbawca Polski” już 7 kwietnia 1990 r.
    Nie wiem jednak jak bardzo zabiegał o polską suwerenność tenże elbląski senator Jarosław Kaczyński, gdy spotykał się na wódeczce i “wymianie” poglądów z rezydentem KGB w Warszawie – Anatolijem Wasinem. Jak samo wspominało “Słońce Spodetater”, miało to miejsce od lata 1989 r. do obsadzenia do w kancelarii Wałęsy (XII ’90 r.). Tak, tego samego Wałęsy (dziś nazywanego przez was Bolkiem). Co było przedmiotem “spotkań”? – tu znowu Jarek ma głos: pomysł “finlandyzacji” Polski. No walka o suwerenność – 100%.
    Nie było też “wrogiego przejęcia” Gazety Wyborczej – od 8 maja 1989 r. redaktorem naczelnym tej gazety jest ten sam człowiek – Adam Michnik. Poza wszystkim, jeden z najbardziej zasłużonych dla suwerenności Polski w XX wieku.
    A Endecy (Narodowa Demokracja) byli prorosyjscy, sam Dmowski zaś uważany jest za twórcę stronnictwa prorosyjskiego przed 1914 r. A o NSZ słyszałem… Kerna też pamiętam.

    • 1. Taki drobny cytat. “Mam pogardę dla Moskali za ich azyatycką skłonność niszczycielską, za tę bezceremonialność, z jaką tratują po niwach wiekowej pracy cywilizacyjnej, za tę wschodnią nieodpowiedzialność przed własnem sumieniem, która w każdej sprawie pozwala mieć dwa oblicza, ale czasem mi się zdaje, że nawet oni mają więcej odwagi, gdy idzie o uznanie bolesnej prawdy i wyciągnięcie z mej bezpośrednich wniosków. ”
     Operatorze, mała zagadka, skąd jest ten cytat? I z którego roku?
     2. Jak sama nazwa wskazuje GW to była gazeta wyborcza (na wybory w czerwcu 1989 roku) która urosła dzięki czytelnikom którzy nie chcieli PZPR. Miała logo Solidarności. Bez tego nie mieliby setek tysięcy nakładu. Nastąpiło faktyczne wrogie przejęcie, bo szybko przestali reprezentować, tych dzięki którym gazeta urosła.
     3. Adam Michnik nie był jednym z najbardziej zasłużonych dla suwerenności Polski. Tysiące ludzi zrobiło więcej. To temat na oddzielną dyskusję. Nie rozwijając dalej wątku podam tylko przykład ze stosunkiem tego pana do Jaruzelskiego i Kiszczaka. Miłośnik Jaruzelskiego miłośnikiem suwerenności. Zabawne.
     4. My nie nazwaliśmy p. Wałęsy Bolkiem. Nazwał go kto inny, mówili o tym np śp. Anna Walentynowicz (wtedy była nazywana oszołomem). Książkę o tym napisali Cenckiewicz z Gontarczykiem (atak na nich radziłbym abyś sobie przypomniał). Zyzak który napisał porządną biografię Wałęsy w wyniku pracy magisterskiej nie mógł w Polsce znaleźć pracy. Kto załatwił, że wywalili go z pracy? To tragiczna karta wstydu dla polityków, sędziów, naukowców itp obrońców Wałęsy. Przypomnij sobie. Jak sobie nie przypomnisz i będziesz kontynuował dyskusję to będę cytował. A uśmiech losu, czyli wdowa po Kiszczaku pokazała śmieszność obrony Wałęsy. Czy ktoś Zyzaka, Gontarczyka i Cenckiewicza przeprosił? Chyba mieli rację. A może ciągle będziesz pisał że nie mieli.

     • Co zaś do cytatów.
      Zob. Kazimierz Kumaniecki, “Zbiór najważniejszych dokumentów do powstania państwa polskiego”, Warszawa–Kraków 1920, s. 30-32.

     • Odnoście wrogiego przejęcia – jakiż to tuz dziennikarstwa odszedł z red. GW po odebraniu znaczka. Ergo, to że pisali inaczej niż kaczyści myśleli, oznacza tyle, że byli konsekwentni w swych poglądach. Wiem też, że dla was wolność prasy jest tylko u waszych cyngli… np. u pana rzecznika Rachonia czy też pani Kani – tej od Dochnala.
      Ileż to zębów wybili ci esbecy, albo ile lat przesiedziałeś jako dysydent-antykomunista? I nie interesują mnie obrony Michnika względem Jaruzelskiego i Kiszczaka. Znam bowiem historię osobistych kontaktów pana Jarka i pana Antka, tudzież pana Naimskiego z Biurem Studiów SB.
      Bardziej martwią mnie też kontakty waszego „stratega” z ruskim KGB, niż podpis 21 letniego dzieciaka w XII ’70.
      ps:
      panie kontrolerze z TS – teraz może być?

     • 1. Cytat był z “Myśli nowoczesnego Polaka”. Autor Roman Dmowski.. Data powstania 1902 1903. Cytat z “prorosyjskiego” Dmowskiego.
      2. W Polsce zginęło dziesiątki tysięcy osób za wolność od 1944 roku. Zęby miało wybite setki tysięcy osób. Ostatni zabici (być może nie ostatni) to np śp. księża Zych, Suchowolec, Niedzielak. O wielu ludziach i ich oporze przeciw PRL nic nie ma w obiegu publicznym. Gazeta Wyborcza o tym oczywiście nie pisze.
      3. Jak coś wiesz na temat p. Macierewicza, Kaczyńskiego, Naimskiego to OPUBLIKUJ artykuł naukowy a nie rzucasz takie teksty bez dowodów. Na Wałęsę były twarde dowody i go broniono.
      4. Jeśli nie interesuje cię stosunek p. Michnika do Urbana, Kiszczaka, Jaruzelskiego i ich spotkania to twoja sprawa. Ja będę o tym pisał bo JEST TO UDOWODNIONE. A skąd się wziął A. Michnik? Było sobie coś takiego co obrosło legendą (rozwijaną przez GW) czyli Klub Krzywego Koła. Takie “herbatki” u p. Garzteckich od 1955 do 1962 roku. Poczytaj o p. Garzteckich.

     • Ja cytuję pewien adres do cara Rosji z 1914 r. Podpisany właśnie m.in. przez Dmowskiego.
      A teraz o tych innych bohaterach. Może kiedyś dorośniecie do tego, że polskim patriotą można być, kiedy wyznaje się poglądy konserwatywne, narodowe, agrarystyczne czy liberalne. Ja nie odbieram nic Dmowskiemu z jego payriotyzmu. Ty Michnikowi tak. Poza wszystkim życzę ci takiej obrośniętej legendy, jaką ma Michnik.

 6. Jeszcze dobrze nie zasiedli w ławach poselskich a już mamy do czynienia z “aferą wiatrakową”. Co by tu nie mówić w polityce KO i 3drogi liczy się tylko interes Niemiec! Tak wreszcie łunia pozwala nam się zapożyczyć z KPO na 5 mld euro w tym 500mln nam anulują ale za co? za to że kupimy wiatraki od upadającego i zadłużonego niemieckiego przedsiębiorstwa Siemens:) !!! Długi Polski rosną za cenę ratowania prywatnego niemieckiego giganta, ale co tam rząd UE na to pozwala bo to niemiecka gospodarka. A jak chcieliśmy wspomóc nasze stocznie ta samą unia zabroniła nam tego- czy kogoś to dziwi dlaczego?
  Następna sprawa godna komisji śledczej i prokuratury- Orlen i spadek jego wartości na giełdzie o 8 mld zł za sprawą nowej większości parlamentarnej i obietnicy obciążenia tylko tego przedsiębiorstwa kosztami ” nadmiarowych zysków” za to kilka podmiotów z branży wiatrakowej i fotowoltaicznej ( gdzie właścicielami firm są Niemcy) a byli również obciążani i dokładali się do tegorocznego “zamrożenia cen energii ” zostali przez aktualną pro niemiecką większość parlamentarną zwolnieni z tego obowiązku mimo że działają i czerpią zyski z naszego rynku energetycznego !!!
  Dlaczego tak się dzieje niech każdy sobie sam dopowie, czarna wrona wam tego nie napiszę…

  • a niekręci się tam, gdzie nic nie ma.
   Nawet Zalewska głos zabiera, zapominając o finansowaniu jej kampanii wyborczej przez okradanie PCK.

   Prace nad regulacjami dot. wiatraków dopiero ruszają – projekt jest na początku ścieżki legislacyjnej.
   Ustawa o podatku od nadmiarowych zysków to chyba dzieło PIS. A zysk Orlenu to nasze złotówki.
   Czym bliżej będzie do końca tej dwutygodniowej farsy z fake rządem za 50 tysięcy od osoby, tym więcej będą rozliczać nieistniejący rząd KO/3D/NL używając kłamstw i oszczerstw ‼ Dlaczego bo po pierwsze koniec dostępu do koryta coraz bliżej co wywołuje u nich narastającą agresje, a po drugie debilizm wyznawców PiSu to jest fundament na którym pisożyty bazują ‼

  • kto zarobił na sprzedaży Lotosu za grosze ? Dlaczego wtedy nie bileś na alarm ? Bo to sami swoi.
   PIS przez 8lat walczył z wiatrakami. Ich stanowisko w tej sprawie najtrafniej oddają słowa Janóża Kowalskiego z SP – ” najtańsza jest energia z polskiego węgla, a nie dotowana miliardami energia z niemieckim wiatraków “. Pis od początku kadencji zarobił na sprzedaży praw do emisji CO2 88mld złotych. Połowa tych środków powinna być przeznaczona na transformację energetyczną i system wsparcia dla odbiorców. Ale te pieniądze rozpłynęły się w budżecie, zostały wydane niezgodnie z przeznaczeniem. PIS sam doprowadził do obecnej sytuacji. Nie uchronił Polaków przed wysokimi cenami energii i jeszcze ma czelność zarzucać opozycji działania na szkodę interesu państwa i społeczeństwa.
   Jedno jest pewne: to nie była to wrzutka w ostatniej chwili, nie głosowali tego o północy a 5 minut po północy nie budzili prezydenta żeby to podpisał.

   • Masz w ogóle pojęcie jak działa sieć energetyczna? Że nasza energetyka nie jest przystosowana do takiego bezmyślnego wpinania energii z OZE, że to zwyczajnie zmarnowana energia i pieniądze!!!! Politycy bazują na opiniach lobbystów i opłacanych przez nich “zielonych” ale dosłownie ZIELONYCH! Jak zwykle zaczynamy od ” d..y strony” Najpierw przebudowa infrastruktury energetycznej, magazyny energii a następnie wiatraki DE czy ich solary

 7. “…Przemoc, agresja, szczucie. Podział na lepszych i gorszych…” Oglądałem ostatnio ten ” hit YT” znaczy próbowałem zobaczyć ten niby nowy level polskiego parlamentaryzmu- jeszcze większe chamstwo, jeszcze większa buta i aroganctwo !!! Nie idzie się tam w cywilizowany sposób wypowiedzieć bo “bydło większościowe” przekrzykuje mówcę przy mikrofonie a marszałkini na to nie reaguje. Pseudo wybrańcy robią chlew z parlamentu i na pewno podział w społeczeństwie będzie jeszcze bardziej narastał i oby nie doszło do kolejnych tragedii …

 8. Na scenie wciąż Morawiecki, a widownia czeka na koniec marnego spektaklu! PiS ma straszny problem z oddaniem władzy. Jego ludzie kurczowo trzymają się stołków, nie da się ich oderwać. Po 1989 r. to pierwszy rząd, który odchodzi w takim stylu. I w takiej niesławie.

 9. Holecka odejdzie i dobrze, ale pozostaną zło jako efekt jej pracy. Przez 8-lat krępowała zakłamanie i fanatyzm, nienawiść i pogardę, bo ktoś śmiał inaczej myśleć od ideologii jej mocodawców. Ideologia Holeckiej zgadza się się z idolami PiS. Efekt działalności TVPiS spowodował, że obecnie niektórzy PiSowcy myślą o wojnie domowej bowiem tak nienawidzą ludzi którzy śmią mieć inne zdanie polityczne i religijne. Do tego stopnia zostali ukształtowani średniowieczną propagandą PiS.

 10. PZPR – owskie sierotki z Tygodnika Siedleckiego mają nowego idola – Szymona Hołownię, niedoszłego zakonnika, konferansjera z TVN – u, zwanego jeszcze niedawno przez arystokrację dziennikarską – kałownią. Owe sierotki wyczuły, że poprawność nakazuje zachwycać się pajacowaniem Hołowni i tak będzie dopóty, dopóki sierotki nie dostaną instrukcji, że Hołownię należy lekko pogrillować, by nie wyrastał ponad takie ikony europejskości i postępu jak Tusk, czy Trzaskowski.

 11. Pozycja Polski w świecie państw cywilizowanych spadła?

  A od kiedy byliśmy szanowani ? Chyba za czasów pierwszych Piastów.
  Polacy byli potrzebni światu gdy trzeba było przelewać krew za co otrzymaliśmy podziękowanie w Jałcie trafiając pod skrzydła ZSRR ,a potem w nagrodę za wyrwanie się z ruskich kajdan trafiliśmy pod pieczę kolejnego wielkiego brata.

  • Tak spadła.
   Są indeksy praworządności – np. World Justice Project. Znane kryteria, transparentne badanie: w 23 r. na pozycji 36; w 15 r. – 21 pozycja, tuż za Czechami. Indeks wolności gospodarczej w l. 07-15 wzrósł z 58,1 do 69,3. W l. 16-23 z 69,3 do 67,7. Indeks wolności prasy: w 15 r. – 18 miejsce na świecie, w 23 r. 57 miejsce za Kosowem, a przed Burkina Faso. A to i tak awans o 8 pozycji w porównaniu z 22 r.
   A szanowali byliśmy, np. gdy Buzek piastował funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i gdy Tusk pełnił urząd przewodniczącego Rady Europejskiej.
   Po nich największym osiągnięciem w polityce zagranicznej było odkrycie nowego państwa – San Eskobar. Nie przebiło tego nawet udowodnienie tezy o wybuchu nad Smoleńskiem przeprowadzonego na bazie doświadczeń na gotowanymi parówkami i tych dotyczących badań nad zgniatanymi puszkami po piwie.
   Obrazowo?

 12. I teraz nastanie miłość i pokój, co widać już po komentarzach zwolenników obu opcji politycznych. Wspaniała logika każdej ze stron – to my mamy rację i jesteśmy dobrzy, a druga strona tylko sieje nienawiść i ciągle oszukuje i kradnie. Życzę wszystkim trochę więcej obiektywizmu, refleksji nad sobą i kierowania się rozsądkiem, a nie emocjami podsycanymi propagandą.

 13. “Koniec PiS-u, koniec szczucia” a jednocześnie reklamujecie podcast przewodnicącego PiS pana Hapunowicza, w którym z pewnośćią nie będzie szczuł partyjną nowomową… taaak…

 14. Czytam te różne posty i jednak przyłącze się do jednego z w/w przedmówców “lud pisowski jest ciemny” i dodam powiedzenie mojego dziadka ” jak tabaka w rogu “.tv info osiągnęła cel wyprala mózgi suwerenowi. Ale to już koniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje