REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Wystawa Męstwo Męskość (zdjęcia+film)

Wystawę, poświęconą tematyce męskości można oglądać w Galerii AZ.

– Nasza ekspozycja eksploruje różnorodne aspekty bycia mężczyzną we współczesnym społeczeństwie, ukazując zarówno tradycyjne jak i nowoczesne perspektywy na tę ważną kwestię – mówi Anna Zawalich.

Kurator wystawy dr Marcin Sutryk z Pracowni Sztuki Uniwersytetu w Siedlcach starał się stworzyć przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś ciekawego i inspirującego.

– Wystawą tą chcielibyśmy wywołać dyskusję na temat męskości, równości płci i współczesnych wzorców zachowań. Zachęcamy do udziału w wernisażu i dzielenia się swoimi myślami na temat tego, co oznacza być mężczyzną w dzisiejszym świecie. Mamy nadzieję, że ta wystawa stanie się miejscem refleksji, zrozumienia i budowania wspólnoty wokół tej istotnej tematyki – mówi kurator wystawy.

W wystawie biorą udział artyści z olbrzymim dorobkiem, których prace prezentowane były na wielu wystawach, często również poza granicami Polski: prof. Tomasz Nowak z Uniwersytetu w Siedlcach, prof. Łukasz Rudecki (Uniwersytet Radomski) prof. Maria Piątek (Społeczna Akademia Nauk w Warszawie), dr Marcin Ziółkowski, Franciszek Ledóchowski, Michał Mroczka – to tylko część z artystów, którzy zaprezentują swoje prace. Akcent międzynarodowy nada wystawie obecność dwójki artystów pochodzących z za wschodniej granicy Ola Szerstobitow i Yurii Sherstobitov oraz mieszkający na co dzień i tworzący w Niemczech Jakub Pietraszko. W wystawie udział bierze również troje bardzo zdolnych studentów kierunku Sztuki Plastyczna UwS.

Artyści biorący udział w wystawie:

Daniel Białowąs, Tomasz Bieniek, Paweł Borkowski, Justyna Dziadak, Marcin Kowalczyk, Dorota Kulicka, Franciszek Ledóchowski, Michał Mroczka, Tomasz Nowak, Maria Piątek, Jakub Pietraszko, Łukasz Rudecki, Aleksandra Rykała, Marcin Strokosz, Marcin Sutryk, Ola Szerstobitow, Yurii Szerstobitov, Wiktoria Świętuchowska, Tołwiński Maciej, Maria Troka, Viola Tycz, Klaudia Walerowska, Anna Zawalich, Marcin Ziółkowski.

Wystawę oglądać można w Galerii AZ, ul. Wojskowa 20, Siedlce do 7 stycznia 2024 r.

Zdjęcia: Aga Król

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje