REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Wojciech Rogacin odwiedzi Stanisławów

Już w najbliższą środę, w 24 kwietnia, odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie spotkanie z Wojciechem Rogacinem – autorem pierwszej w Polsce biografii „Zełenski”, która stała się bestsellerem.

Wojciech Rogacin to autor bestsellerowej, pierwszej w Polsce biografii „Zełenski”(30 tys. sprzedanych egzemplarzy), która ukazała się w Polsce oraz na rynku niemieckim. Była nominowana do nagrody im. Beaty Pawlak w 2022 roku za najlepszą publikację na temat innych kultur, religii i cywilizacji. Jest on także współautorem książki „Korespondenci.pl” o pracy polskich korespondentów wojennych. Wojciech Rogacin jest również dziennikarzem z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Przez większość czasu zajmował się sprawami zagranicznymi. Był m. in. korespondentem „Newsweeka” na Bliskim Wschodzie, w tym z wojny w Iraku latach 2003-2004, w „Gazecie Wyborczej” oraz „Polsce Times”. – Przez wiele lat pan Wojciech pracował jako dziennikarz i reporter zagraniczny. Na co dzień specjalizuje się głównie w tematyce krajów byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu oraz relacji Polska – USA i NATO. Zajmował się także krajami zza naszej wschodniej granicy, stąd zainteresowanie Ukrainą i Zełenskim.  – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie. Autor książki prowadzi poza tym warsztaty z dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz przeprowadza wywiady z ekspertami, politykami i dyplomatami na tematy zagraniczne. Był redaktorem działów zagranicznych gazet. Obecnie jestem redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” (dawniej „Polska Times”) oraz portalu i.pl.

– Niedawno minęła druga rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. Nie będzie to spotkanie poświęcone polityce, ale człowiekowi – postaci Wołodymyra Zełenskiego. „Zełenski” to książka niepolityczna, choć oczywiście obejmuje kres działalności Zełenskiego jako prezydenta, w tym również okres wojny, ale przede wszystkim jest to książka dla wszystkich, opisująca postać tego człowieka od dzieciństwa przez lata młodości. Pokazuje przede wszystkim co ukształtowało prezydenta Ukrainy, jaki wpływ miała na niego rodzina, otoczenie, dzieciństwo, żona – wyjaśnia Wojciech Rogacin, autor książki „Zełenski”.

Wykład pt. „Zełenski – człowiek jakiego nie znamy” odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie 24 kwietnia od godz. 16.00. Choć jest skierowany do studentów Stanisławowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, to wstęp na niego jest wolny i otwarty dla każdego. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki z autografem autora.

2 KOMENTARZE
 1. A jak będzie wyglądała “prezydentura” czy tak zwana “elyta” POKOLENIA Z?

  Skoro wbrew Tobie, Twoja stara czy tam stary wrzucali Twoje zdjęcia na IKS portal jak byłeś dzieckiem, a później sam założyłeś konto jak miałeś naście lat i się np. zrzygałeś i byłeś z tego dumny.

  Ciekawostką jest fakt, że Big Data, już sama nie wie “co z tymi danymi zrobić”, bo gromadzą dosłownie wszystko. Nawet ruch kursora po pulpicie ekranu, a najzabawniejsze i absurdalne jest nasza ułuda “demokracji”, “wolności” i tak zwana “litera prawa”.

  Wisienką na torcie jest to coś, co tam wprowadzano jakiś czasu temu czyli POLITYKA COOKIES czy tam jakieś RODO. I tak nie ma to żadnego znaczenia czy to akceptujesz, czy nie. Regulaminów na każdej stronie i tak nikt nie czyta, są bo są bo tego wymaga “lewo” (czyt. prawo).

  PS.
  A wojna na Ukrainie zaczęła się tak naprawdę w 1994 roku od Memorandum Budapesztańskim. Później te Pomarańczowe Rewolucje, Janukowicze, Juszczenki itd. itd. Ukraina to taka fajna bluza, gdzie dwóch braci się kłóci o nią od 3 dekad, z jednej strony zachód, z drugiej strony wschód (czyt. Rosja).

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane