REKLAMA
27.5 C
Siedlce
Reklama

Wiadukt warszawski ma być wyburzony i wybudowany na nowo. Duże zainteresowanie ze strony firm

Prawdopodobnie w przyszłym roku rozebrany zostanie stary wiadukt warszawski w Siedlcach, który zastąpić ma całkiem nowa konstrukcja. Oferty na realizację inwestycji złożyło osiem firm.

Zamówienie ogłoszono w formule zaprojektuj i wybuduj.

– Zamawiający przygotował na zamówienie 33,23 mln zł. Najtańszą ofertę złożył Domost z Małkini Górnej na kwotę 30,75 mln zł. Nieco droższe oferty złożyli konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI i Skabud Infrastruktura z kwotą 33,1 mln zł oraz konsorcjum Polimex Infrastruktura z firmą Polimex Mostostal z kwotą 33,2 mln zł. Kolejno oferty –przekraczające już budżet zamawiającego –złożyli także Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Diag-Most (34,5 mln zł), Intop Warszawa (34,7 mln zł), Primost Południe (34,8 mln zł), Strabag (38,4 mln zł) oraz Nowak-Mosty (55,9 mln zł). Wszyscy zadeklarowali 5 lat gwarancji na roboty – czytamy na portalu rynekinfrastruktury.pl

Nowy wiadukt ma być szerszy i wyższy od dotychczasowego.

– Miasto chce, aby poza jezdnią, na wiadukcie znalazły się także po obu stronach chodniki dla pieszych o szerokości min. 1,80 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości min 1,50 m. Zamawiający wymaga ponadto, aby na oddzielenie ruchu pieszych i rowerów od ruchu samochodowego zostało zaprojektowane za pomocą barier – informuje Rynek Infrastruktury.

Tak duża inwestycja na pewno będzie wiązać się z wielomiesięcznymi i dotkliwymi utrudnieniami. Na jej realizację miasto będzie chciało pozyskać dofinansowanie z funduszy unijnych.

(za rynerkinfrastruktury.pl)

47 KOMENTARZE
 1. Proponuję w kierunku Wa-wy na wspomnianym wiadukcie przejechać się obecnie ścieżką rowerową , to głupie sfrezować tak asfalt i przymknąć na to oko że jest wszystko ok .
  Obecnie to i tak słoneczko roztopiło i złagodziło garby lecz początkowo to była tragedia rower bujało na boki co było bardzo niebezpieczne w tym konkretnym miejscu .
  Gratulacje dla geniusza który zaakceptował taki stan rzeczy , oby sam się przejechał rowerem wychwalając jakie ”mundre ” rozwiązanie .

  Odpowiedz moderated
  • Zdecydowanie zgadzam się z autorem tekstu, że stan ścieżki rowerowej na wiadukcie w kierunku Warszawy jest niedopuszczalny. Sfrezowanie asfaltu i pozostawienie go w takim stanie to prosta droga do wypadków. Nierówna nawierzchnia powoduje, że rower buja na boki, co jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników.
   Fakt, że słoneczko roztopiło i złagodziło garby, nie zmienia faktu, że ścieżka nadal jest w fatalnym stanie. To tylko kwestia czasu, kiedy znów stanie się niebezpieczna, szczególnie po opadach deszczu lub zimą.
   Nie sposób pojąć, jak “geniusz”, który zaakceptował taki stan rzeczy, mógł to zrobić. Wyraźnie widać, że sam nigdy nie przejechał się tą trasą rowerem.
   Cała sytuacja pokazuje, jak lekceważąco władze miasta podchodzą do bezpieczeństwa rowerzystów. Zamiast budować nowe ścieżki i dbać o istniejące, pozwala się na to, by były one w tak opłakanym stanie.

   Odpowiedz moderated
  • Gwarancja powinna być min 20 lat.
   Albo złożona z kilku opcji…
   No i dziwnie bliskie oferty “te puerwsze” oczywiście kwotowo.
   Pytanie tylko jedno po realizacji ile to będzie kosztowało i dlaczego więcej?
   Polskie realia.

   Odpowiedz moderated
 2. Czy nie byłoby korzystne, by wykonawcą był Mostostal ? Że względu na “rodzinne” koneksje byłby zrobiony szybko i dobrze…

  Odpowiedz moderated
 3. Całe szczęście, że poprzednia władza zdążyła zaplanować remonty dróg. Wiadukt, Kraszewskiego, przebudowa Artyleryjskiej/Garwolińskiej, budowa dróg między Pułaskiego/Sienkiewicza, Armii Krajowej, itd.
  Obecni włodarze dzięki temu mogą się skupić na ważniejszych kwestiach, jak przywiązywanie radnych do koryta w prywatnych lub miejskich przedsiębiorstwach.

  Odpowiedz moderated
 4. BRAVO! Nie ważne kto da taniej. Ważne, aby dobrze. Ale też ważne , aby dać pracę swoim rodowitym. A i oni są najbliżej to w razie reklamacji najszybciej będą reagować. No i obecny prezydent Mostostal dobrze czuje. To powinno być: szybko, sprawnie bez konfliktów.

  Odpowiedz moderated
  • To są zamówienia publiczne i wybór następuje zgodnie z kryteriami. Odległość od siedziby Wykonawcy nie ma najmniejszego znaczenia. Poza tym Mostostal to wyłącznie wytwórnia konstrukcji stalowych.Wykonawcą ewentualnie będzie Polimex-Mostostal.

   Odpowiedz moderated
  • WWL wszystkie twoje komentarze to jedne wielkie narzekanie ty ze swoim nastawieniem to musiałeś przy pierwszym razie mieć pretensję że musialeś ruszać bioderkami…

   Odpowiedz moderated
 5. “OPERACJA ZIEW”… czyli cytując klasyka: “Nikt Ci tyle nie da, czego Donald Tusk obieca”. Z artykułu wywnioskował dosłownie DWA SŁOWA “przyszłym roku.”

  PS.
  – Wyliczenia arytmetyków i księgowych można odłożyć na półkę S-F. Kto pamięta jak budowano Aquapark i “Operacja Magellan”, skoro pod nosem mieliśmy rodzinny Mostostal?

  – Megalomania politykierki sięga zenitu… O Ostrołęce można zapomnieć, w tym przekopie nad morzem to przepływają max jakieś katamarany, miało być CPK (co prawda za komuny już były takie plany itd. ZA SDL, PiS, PO itd. itd.), w tym momencie jest ultra megalomania, z lotniskiem RADOM, MODLIN, “SZOPEN” itd. Ale czy ktokolwiek z Was zna dane, przychodu, czy ilości przewożonych osób? ZAPOMNIAŁBYM O JESZCZE MEGALOMANII KOLEJICH SZYBKICH Prędkości bo tak to teraz się nazywa.

  – Te całe całe wyliczenia w tym momencie to można rozbić o “kant 4-liter”, bo jak to wygląda w rzeczywistości, SKORO FIRMA SKŁADAJĄCA NAJTAŃSZĄ OFERTĘ, NIE MOŻĘ WYGRAĆ TYLKO MUSI WYGRĄĆ, BO TAK NAKAZUJE LITERA PRAWA, ale kogo to później obchodzi, że taka firma można być niewypłacalna i oddać przysłowiowe gruszki na wierzbie? SKORO OGŁOSI UPADŁOŚĆ. A co jest dalej? Klasyk gatunku = półroczny przetarg i znowu to samo. Sakwy pełne i tyle…

  PS.
  Do dziś nie mam zielonego pojęcia jakich cudów gospodarcznych, planistycznych nie usłyszę czyli przeniesienie siedleckiego więzienia zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta. Dlaczego nie można? Bo w majestacie prawa to zabytek. A zabytków nie tkniesz, a jakakolwiek opcja polityczna tego nie tknie ma argument zarówno ZA i PRZECIW by napluć drugiej stronie, według LIETRY PRAWA.

  PS II.
  Kto doczytał do końca, piszcie w komentarzach co tam w SDL trzeba wymienić? – Może ten pordzewiały chłam od rowerów? WPISUJCIE MIASTA.

  MIASTA
  *ZBUCZYN… – “klasyg”

  Odpowiedz moderated
  • Projektuje i buduj. Najgorsze rozwiązanie w przetargach. Już Miasto namoczyło na “kartonowych” blokach przy Spokojnej i Geodetów budowanych w tej formule, które już pomału się rozpadają, kosztowały krocie, a spłacać będą następne pokolenia. Zaprojektowali najniższy standard, do tego sami wybraki nadzór, który wszystko podpisał.

   I teraz też najtańsza firma zaprojektuje tak, aby wytrzymało te gwarantowane 5 lat…..

   Czarno to widzę….

   Odpowiedz moderated
   • Ci się dziwić tym blokom, jak nie zapłaciłeś ze swojej kieszeni za mieszkanie to nie dbasz tylko wymagasz nie

    Odpowiedz moderated
 6. Budowa wiaduktu bo priorytet rowerzysta musi mieć ścieżkę , to temu te spotkania Prezydenta nt ścieżek rowerowych? Wiadukt jest ok, pas w pas . Nie ma potrzeby zadłużać miasta bo i tak jest kryzys a będzie gorzej. Najpierw oddłużmy się a nie inwestujemy w nowy kredyt by mieć czym się tłumaczyć dług jest bo potrzeba budowy była.
  Nie ma takiej potrzeby budowania nowego wiaduktu. Lepiej zająć się budową nowych drug wjazdowo wyjazdowych z miasta a na końcu może wiadukt .

  Odpowiedz moderated
  • Bardzo słusznie!!! Wiadukt mamy już 70 lat , a na nowy gwarancja 5 lat ,to są czyste kpiny!!!!

   Odpowiedz moderated
 7. A przepraszam, ja tak z czystej ciekawości. Wie ktoś kiedy ten wiadukt wybudowano. Jestem już starym zgredem i dla mnie on był od zawsze.

  Odpowiedz moderated
 8. Gwarancja na 5 lat? A jak to się ma do przepisów budowlanych gdzie poszczególne elementy takich konstrukcji mają określoną taką rzecz jak “trwałość obiektów inżynierskich”.

  Wychodzi na to, że aby do bramy i się nie znamy.

  Odpowiedz moderated
  • Słuszne spostrzeżenie, obecny wiadukt ma kilkadziesiąt lat i wytrzyma następne 100 i dłużej. Gwarancja 5 lat to śmieszne . umoczymy 30 milionów , kredyt nam wzrośnie , most się rozwali i co…. ale budowaliśmy coś robiliśmy. Aquapark do dzisiaj nie jest rozliczony miliony w wodę, jak ktoś się interesuje bo wiele Siedlczan to nawet nie wie na co pieniądze idą i kto nakręcił dług. Centrum przesiadkowe ( autobus z łosic i bus do Stoczka ) . Takie inwestycje powinny być konsultowane z mieszkańcami. Zdecydowanie lepszym pomysłem były by drogi obiecane , okopowa za zielna dojazd do artyleryjskiej i może przy Stadlerze dojazd do Brzeskiej.

   Odpowiedz moderated
 9. Podpory zostają, a oni się będą … nie wiadomo ile jak matka z łobuzem.
  To jest robota na kwartał dla sprawnej firmy z czego miesiąc to wiązanie betonu.

  Odpowiedz moderated
  • Ale to było w kampanii wyborczej Karol został papieżem…wróć starostą…. A siedlczanie wybrali “wrednego” Endriu i się PiS na Siedlce obraził na 5 lat teraz zmiana władzy PiS nie ma ministerstw i dostępu do kasy państwa a i w Sdl zmiana władzy i znów PiS u koryta…. Te miasto nie ma szczęścia do polityków zawsze na opak jak władza centralna do tego mnóstwo ex WF-stów i emerytów i mamy efekt jaki jest czyli dziurawe i wąskie drogi i dziura w budżecie miasta na 350 mln. czekam tylko Magellan 2.0

   Odpowiedz moderated
 10. Cały wjazd do Siedlec od BP do Wieźenia to masakra od jedzie tam od 20 lat i ta droga to jedna wielka dziura łącznie z wiaduktem

  Odpowiedz moderated
 11. OK tylko nie kierowac sie jedynie cena choc to wazne ale TERMIN jeszcze raz termin i to egzekwowany totalnie.

  Odpowiedz moderated
  • Dzięki Bogu!
   Firma, która jedzie na podwykonawcach przerzucanych z budowy na budowę w zależności od potrzeb bez patrzenia na terminy.
   Jakość tragiczna – patrz już pozapadane studzienki na Starowiejskiej, wypadająca kostka granitowa na rondach tamże, wypadająca kostka granitowa przy Urzędzie Miasta. Czas tą firmę odciąć od koryta – niech pokażą co potrafią tam gdzie klient egzekwuje bezwzględnie swoje prawa.

   Odpowiedz moderated
  • Zeltech to się nadaje do kładzenia kabli i to też nie do końca a nie budowy wiaduktów lub mostów

   Odpowiedz moderated
 12. Ciekawe jak oni chcą zrobić wyższy wiadukt nad torami jak dalej jest (remontowany gruntownie w 2015 roku za ciężkie pieniądze) wiadukt nad obwodnicą wewnętrzną?! Po 9 latach powtórka z rozrywki na objazdach?!

  Odpowiedz moderated
 13. Ciekawe kiedy władze planują remont ulicy Floriańskiej tam szeroko opisywanej w obietnicach wyborczych

  Odpowiedz moderated
 14. 5 lat gwarancji za 33 bańki, przecież to kpina! W jakim państwie my żyjemy. Przypomniał mi się kawał o moscie: do przetargu zgłosiły się Niemcy Turcy i Polacy. Turcy wybudują za 10 baniek Niemcy za 20 baniek a Polacy za 30 baniek. Dlaczego za 30? 10 dla inwestora, 10 dla Polaków i 10 dla Turków za budowę

  Odpowiedz moderated
 15. To już nie będzie kolejnych fontann, a to ci smuteczek.
  Dziękuję siedlczanie że zmądrzeliście dla wspólnego dobra i pomyślcie ile miasto mogło zyskać przez ostatnią zmarnowaną kadencję …

  Odpowiedz moderated
 16. Powodem unieważnienia poprzedniego przetargu była porzeba zamontowania ekranów akustycznych. W podanym opisie nic nie ma o ekranach.

  Odpowiedz moderated
 17. Mamią Was ścieżkami rowerowymi?
  Nie o to tutaj chodzi, wszędzie mosty są budowane pod ciężki sprzęt wojskowy amerykanów, którzy przyjeżdzają tutaj walczyć z Rosja na naszym terenie, to pod ich transport budowane są nowe mocne mosty. A2 czy ronda dojazdowe do niej przygotowane są już pod transport ponadgabarytowy. Koincydencja???

  Odpowiedz moderated
 18. Taki wiadukcik z rozebraniem, budową podstaw montuje się maksymalnie w pół roku, bo konstrukcję nośną przywozi się kompletną do ustawienia.

  Odpowiedz moderated
 19. Sensownie byłoby przedstawić plan odkorkowania miasta na czas budowlanego armagedonu. Np wykonać przebicie z ul. Targowej przy tacji Siedlce Wschodnie do ul. Berdyczowskiej . Dało by to dodatkowy przejazd z jednej strony miasta na drugą.
  Tymczasem jaki miasto ma plan na czas budowy ? Desant z powietrza do centrum…

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje