REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

W Siedlcach rusza Startup Camp!

Startupy w całym świecie rozwijają się fantastycznie. Teraz czas na Siedlce

Masz pomysł na biznes? Na założenie firmy? Oto pojawia się szansa, aby zdobyć na to pieniądze i praktyczną wiedzę, jak postępować, by zrealizować marzenia i jeszcze na tym zarobić. W Siedlcach rusza rekrutacja do programu Startup Camp Siedlce. To oferta dla studentów i doktorantów z regionu siedleckiego.

Założenia programu przedstawiono w siedzibie Wschodniej Izby Gospodarczej. Organizatorem programu, realizowanego przez Fundację Inkubator Technologiczny oraz Wschodnią Izbę Gospodarczą, jest Województwo Mazowieckie, które podczas prezentacji reprezentowała Aleksandra Szwed.

-Startupy w całym świecie rozwijają się fantastycznie. Tu tez mamy zdolnych młodych ludzi, których wato wesprzeć – powiedziano na konferencji prasowej podczas prezentacji programu.

Potwierdził to kanclerz Uniwersytetu w Siedlcach Tomasz Stefaniuk.

-Studenci są niesamowicie kreatywni. Na uczelni działa 30 kół naukowych, wszystkie aktywnie – podkreślił. – Możliwość zdobycia kompetencji, by wdrożyć swój pomysł w życie, jest bezcenna.

Bo na tym polega projekt. Jak zapowiedział Adrian Migoń, prezes zarządu Youth Business Poland, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, szkoleniach i sesjach mentoringowych prowadzonych przez doświadczonych ekspertów. To pozwoli im zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

-Rekrutacje prowadzimy do października. Uczestników czekają weekendowe warsztaty, które pomogą doprecyzować projekt i zdobyć konkretną wiedzę, jak stworzyć model biznesowy – tłumaczy prezes Migoń. – zakładamy, że w czasie warsztatów początkowe pomysły mogą się nawet zmienić.

W listopadzie będą prezentacje pomysłów na biznes, a w grudniu finał, czyli wybór dwóch najlepszych startupów, które otrzymają nagrody finansowe. Do całego procesu może się zakwalifikować 7 zespołów. Warto skorzystać z tej okazji!

Zenon Chodowiec, szef Wschodniej Izby Gospodarczej, partnerującej projektowi, nie kryje zadowolenia z faktu, że właśnie w Siedlcach tworzy się takie możliwości.

-Jeżeli ktoś chce przekuć swój pomysł na biznes, to ma właśnie wyjątkową okazję – podkreślił. – To konkretna wiedza, wsparcie i kontakty. Inkubacja pomysłu to ciekawy proces. Być może od tego projektu zacznie się w naszym regionie coś nowego.

Szef siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego Dariusz Stopa nie bał się snuć odważnych wizji.

-Często wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków. Może i nasz region stanie się taką Doliną Krzemową, bo mamy zdolnych młodych ludzi – stwierdził.

Poparł go Adrian Migoń, zwracając uwagę na nowe trendy w biznesie.

-Dziś nie ma przed biznesem granic, można lokalnie prowadzić międzynarodowe przedsięwzięcie. Wielkie miasta są dla niektórych za głośne i za wielkie, widzimy, że ludzie przenoszą swe biznesy do mniejszych ośrodków.

Przewodniczący siedleckiej rady miasta Maciej Nowak zaznaczył, że prezydent Tomasz Hapunowicz nie wahał się ani chwili, by objąć projekt patronatem.

– Musimy myśleć o naszej młodzieży, by młodzi ludzie mogli się rozwijać bez wyjeżdżania z miasta – powiedział.

Innowacyjne metodyki pracy, które będą stosowane w trakcie programu, pomogą uczestnikom projektu w rozwijaniu i testowaniu swoich pomysłów biznesowych a także umożliwią nawiązanie kontaktów z przedstawicielami świata akademickiego, biznesowego i lokalnego, co znacząco zwiększy ich szanse na sukces zawodowy.

Do programu zostanie zrekrutowanych co najmniej 21 uczestników, którzy przejdą przez etap preinkubacji i zostaną podzieleni na zespoły projektowe. Finaliści programu zaprezentują swoje projekty podczas wydarzenia Demo Day, które będzie doskonałą okazją do zaprezentowania się przed szeroką publicznością, lokalnymi ekspertami i przedsiębiorcami. Dwa najlepsze projekty otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 7000 zł.

W jaki sposób można dołączyć do projektu? Na stronie Youth Business Poland można bezpośrednio wypełnić zgłoszenie (www.startupsiedlce.ybp.org.pl), odnosniki znajdziecie także na stronie Uniwersytetu w Siedlcach. Co istotne – rekrutacja nie ogranicza się tylko do studentów i doktorantów siedleckiego uniwersytetu! Możecie studiować na innych uczelniach, ale musicie być mieszkańcami tego regionu.

Nie przegapcie tej okazji!

11 KOMENTARZE
  1. Mam pytanie do włodarzy, trochę nie na temat artykułu, ale czy z jakiejś chorej zawiści postanowiliście skazać park na kolejny upadek? Skoro to inwestycja z czasów sitnika to trzeba wszystko zmarnować? Od miesięcy jest coraz gorzej. Gdzie ci ogrodnicy zatrudnieni do dbania o zieleń? Czemu nic nie robicie z obs… ławkami? Czemu nikt nie pilnuje rowerzystów urządzających sobie wyścigi po alejkach? Przecież nie tak dawno sami czepialiście się sitnika, że tego nie pilnuje. Rowy, którymi miała płynąć woda to obecnie bagno. Może zacznijcie dbać o to, co już mamy? Tylko ośrodki kultury, zobowiązane do organizacji imprez w tym miejscu, podtrzymują to miejsce przy życiu.

    Odpowiedz moderated
  2. Jak ruszą relokacje i utrzymywanie na poziomie europejskim przybyszów z koloni ,których ” zachód ” czerpał wcześniej korzyści.

    Odpowiedz moderated
  3. Co dzieje się z tzw ubogadzaczami naszej kultury, bo na ulicach widzimy ich coraz więcej. Władze miasta winny informować nas o sytuacji a przede wszystkim nie wpuszczać tego dziegciu puki jeszcze można? I co na to ci którzy dali się oszukać rudemu i zbojkotowali referendum? Niech ich wezmą na swój garnuszek jako obiecany benefit. A propos start upów, to wszędzie próbują ale najpierw trzeba wiedzieć jakie są przepisy w tej materii no koalicja 13 grudnia ma rozwój kraju w głębokim poważaniu, czy tego nie widzicie ???

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje