REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

W Siedlcach może przybyć ścieżek rowerowych

10 lipca w Urzędzie Miasta odbył się panel informacyjno-dyskusyjny w sprawie przebiegu dróg rowerowych na terenie Siedlce.

Chodzi o nową inwestycję, która może być realizowana z dużym wsparciem mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. Wniosek w tej sprawie siedlecki magistrat złoży w najbliższych tygodniach.

Jak podczas spotkania informowali prezydent Tomasz Hapunowicz i naczelnik Wydziału Dróg Wojciech Cylwik, planowane ścieżki rowerowe miałyby przebiegać od placu Zdanowskiego, a dalej ul.: Armii Krajowej, Wojskową, Sokołowską, Jagiełły, Prusa i Kazimierzowską do wylotu z miasta oraz w prawo do skrzyżowania ze Składową. Urzędnicy dodali też, że jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, inwestycja prawdopodobnie będzie zrealizowana w przyszłym roku.

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu siedleckich amatorów 2 kółek. Rowerzyści mieli wiele rzeczowych uwag i propozycji do przedstawionych im wstępnych planów, czyli tzw. programu funkcjonalno-użytkowego. Kolejne spostrzeżenia w tej sprawie urząd miasta będzie przyjmować do piątku, 12 lipca. Potem zostaną one przekazane projektantowi i jeśli zmieszczą się w ramach stworzonych przez urząd marszałkowski, będą wprowadzone do planu budowy ścieżek rowerowych.

W środę włodarz Siedlec mówił, że to pierwsze takie konsultacje w sprawie inwestycji drogowych. Kolejne – dotyczące ul. Artyleryjskiej, Okopowej i Garwolińskiej – odbędą się w Urzędzie Miasta dziś, czyli 11 lipca.

37 KOMENTARZE
 1. Na pewno przybędzie wiceprezydentów – Sitnikowi wystarczył jeden, Hapunowiczowi to za mało. Na innym portalu piszą, że to będą Nowak i Stopa.
  Ja jeszcze czekam co dostanie Grześ za poparcie Hapuna.

  Odpowiedz moderated
 2. Nieśmiało zapytam
  Co idzie nie tak z remontem Wojskowej i Armii Krajowej bo budowa od kilku dobrych dni STOI?

  A włodarze zamiast zajmować się prawdziwymi problemami miasta pierdołami się zajmują.

  I to słowo klucz które występuje w każdym niusie z Urzędu – PRAWDOPODOBNIE.
  hahahahahahahahaha

  Odpowiedz moderated
  • Ścieżki rowerowe to nie pierdoły. Jeszcze kilka lat i rower będzie dobrem luksusowym i będzie trzeba mieć infrastrukturę.

   Odpowiedz moderated
 3. BRAKUJE ścieżki rowerowej na ul. Sokołowskiej w stronę Strzały, przydała by się aż do torów, bo tam są takie dziury w chodnikach i na ulicy że jazda tam rowerem jest bardzo niebezpieczna, a po zmroku to już całkiem tragedia, a w Strzale piękna ścieżka z kostki i na obwodnicy również, brakuje tam połączenia ścieżki z miastem ulicą Sokołowską…

  Odpowiedz moderated
  • Dodam, że tam jest Katolicka Szkoła Podstawowa i dzieci muszą jeździć po niebezpiecznej drodze, piszę przed wypadkiem bo tylko czekać aż coś się tam stanie bo jeżdżą rowerami i hulajnogami elektrycznymi do szkoły i spowrotem, kto dopuścił do takiej tragicznej drogi do szkoły?

   Odpowiedz moderated
 4. A dziury w jezdniach na głównych przynajmniej ulicach połatane?

  Tak się zastanawiam po co ten panel był organizowany? Posiedzieć, pogadać każdy potrafi. A co z tego wyniknie – nic, bo te plany sa ok, ale jest jeden problem: kasa. Hapun planuje i buduje pod warunkiem, że ktoś da mu pieniądze, a to mrzonki.

  Odpowiedz moderated
 5. Pozalepiajcie najpierw dziury na ul .terespolskiej .Nie wszystkie da się ominąć a mają po 30-40 cm głębokości. Postawienie znaku nie załatwia sprawy.

  Odpowiedz moderated
 6. Byłem i jestem w ogóle zaskoczony tym ,że nowy Prezydent jest tak merytorycznie przygotowany.
  Szczerze to dobry wybór, nie mogłem być na wyborach, ale miałem do czynienia z Panem Silnikiem i poziom rozmów to niebo .
  a ziemia . Cieszę się że Prezydent rozmawia z mieszkańcami.

  Odpowiedz moderated
 7. Ciekawe, czy siedleccy radni korzystają ze ścieżek rowerowych jeżdżąc na rowerach ?
  Gdyby pokazali się na rowerach byliby bardziej wiarygodni. Przynajmniej niech zrobią wspólną fotkę na rowerach, nie muszą śmigać 🙂

  Odpowiedz moderated
  • Ciekawe czy siedleccy ginekolodzy korzystają ze szpitali rodząc dzieci?
   Gdyby pokazali się w ciąży byliby bardziej wiarygodni. Przynajmniej niech zrobią wspólną fotkę z brzuchami, nie muszą rodzić

   Odpowiedz moderated
 8. Przy okazji mogliby poprawić niedociągnięcia istniejących już ścieżek, a w szczególności zniwelować progi.

  Odpowiedz moderated
 9. A kiedy będzie ścieżka rowerowa od Madar w Ujrzanowie do ronda na A2 w Ujrzanowie. wzdłuż ulicy nie ma pobocza ani chodnika.

  Odpowiedz moderated
 10. A może by tak już ”Przygody psa Cywila” zakończyć !
  Efekty jego rządzenia widoczne są na naszych ulicach .

  Odpowiedz moderated
   • Od tego mają ulice. Jak się pojawi ścieżka, dalej będą jeździć po chodnikach. Sprawdzone w dowolnym mieście, w tym w Siedlcach.

    Odpowiedz moderated
    • Jak się pojawi ścieżka rowerowa bezpieczna dla rowerzystów, a nie taka jak na przykład na wiadukcie warszawskim, to będą jeździć po ścieżce. Sprawdzone w dowolnym mieście, w tym w Siedlcach.

     Odpowiedz moderated
  • myślenie niektórych w siedlcach nie zmieni się przez następne 500 lat, załóż sobie tropik to ci resztek nie wypali

   Odpowiedz moderated
 11. A kiedy bedzie remont chodników na Sokolowskiej.
  Radny tego okregu chyba przysnąl.
  Dobre 10 lat nic sie nie dzieje z chodnikami na tej ulicy od ronda do przejazdu.

  Odpowiedz moderated
 12. Brak słów, Siedlcami rządzi pan, który na co dzień nie mieszka w Siedlcach, chce rozmawiać o ścieżkach rowerowych, kiedy ulice i chodniki dziurawe, kiedy nie ma na to funduszy. Żenujące. A największy minus dla tego człowieka co tylko po wygodnych i łatwych spotkaniach chodzi ( najczęściej do kościoła) że jak było spotkanie z rodzicami i dziećmi niepełnosprawnymi to się nawet nie pofatygował, chociaż z urzędu do ulicy Sienkiewicza ma niedaleko. *** Wstyd!!! Rowery ważniejsze niż niepełnosprawni. Stołki wygodniejsze niż mieszkańcy. Na co dzień mieszkaniec Zbuczyna, a ludzie mimo tego, że w Siedlcach tylu ludzi mieszka, nie znaleźli kogoś kto nas zna, rozumie i porusza się po tym mieście, a nie tylko trasą na Zbuczyn.

  Odpowiedz moderated
  • Przecież w pierwszej kolejności powinna być zbudowana nowoczesna ścieżka rowerowa łącząca miasto Siedlec z miasteczkiem Zbuczyn koniecznie przez Ługi Wielkie gdzie jest miejsce wypoczynkowe dla neo władzy.

   Odpowiedz moderated
 13. 1. Priorytet to stworzenie nowych dróg wjazdowo wyjazdowych ( garwolinski, łukowski, warszawski to wystarczy zablokować i Kataklizm dla miasta) Na pewno da się Okopowa do Artyleryjskiej poprawić, można przy Stadlerze do Brzeskiej jakiś przejazd zrobić w porozumieniu z PKP, i na pewno wiele innych możliwości jest. Pan Cylwik nie ma pojęcia o drogach od dziesiątek lat niczym nie zabłysnęli z kolegami – nie wychylać się .
  To kiepscy podpowiadacze.

  Zaczynanie zabawy od ścieżek dla rowerów to bardzo fatalna myśl, przy beznadziejnym stanie nawierzchni.

  Wydać kasę na koszt miasta zaciągając dług na mieszkańców to działanie karygodne.

  Priorytety !!!

  Ekipa błyszczy ale nie zapominajmy że jesteśmy w tragicznej sytuacji finansowej.

  Odpowiedz moderated
  • ulice Pamięci Ofiar II wojny Światowej, Okopowa, Artyleryjska, Garwolińska będą przebudowywane w 2025 r. co tez spowoduje paraliż miasta, ale po zakończeniu robót będzie to dobra alternatywa dla ul. Partyzantów. Tym bardziej, że zakończona ma być budowa wiaduktu nad A2 na ul. Domanickiej

   Odpowiedz moderated
 14. Według informacji z tychże konsultacji wiadomo ma powstać ścieżka rowerowa pod wiaduktem garwolińskim. Jak to się uda zrobić nie wiem ale obecnie rowerzyści jeżdżą tam wyłącznie chodnikiem nie zważając na przechodniów ani na samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z ul. Grabowskiego.

  Odpowiedz moderated
  • rowerzyści i jadący hulajnogami elektrycznymi w ogóle nie zważają na nic i na nikogo w tym mieście; w pierwszej kolejności należy edukować bo dzieci i młodzież nie znają przepisów, mało kto z nich ma kartę rowerową i stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i pieszych oraz kierowców; większość nie posiada obowiązkowego oświetlenia, a po ścieżkach rowerowych jeżdżą ( także dorośli) też łamiąc przepisy; mimo, że większość dorosłych rowerzystów / jadących hulajogami posiada prawo jazdy to kompletnie nie zna przepisów dot. poruszania się tymi jednośladami, więc co tu gadać o ścieżkach rowerowych jak ludzie nie umieją z nich korzystać;

   Odpowiedz moderated
 15. A KIEDY TERESPOLSKA??? Przed wyborami tak pan narzekał na stan ulic, a Terespolska jak była tak nadal jest dziurawa, a nawet jeszcze gorzej aż można koła połamać i jest niebezpiecznie jeździć po tej ulicy…

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje