REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

W gminie Kotuń zacięta walka o drugą turę

O funkcję wójta gminy Kotuń ubiegało się trzech kandydatów. Każdy osiągnął ponad 30% poparcia.

Najwięcej głosów zdobył Daniel Celiński (35,84%), który w drugiej turze wyborów zmierzy się z urzędującym wójtem – Grzegorzem Góralem (33,77%). Obejść smakiem musi się trzeci z kandydatów Tomasz Grochowski, na którego zagłosowało 30,39% wyborców.

274 KOMENTARZE
 1. Brawo mieszkańcy gminy Kotuń! Kruszenie betonu widać również po wyborze radnych. Wydaje się że nastaje lepszy czas dla gminy, bez kolesiorstwa,

  Odpowiedz moderated
 2. Brawo mieszkańcy gminy Kotuń! Kruszenie betonu widać również po wyborze radnych. Wydaje się że nastaje lepszy czas dla gminy, bez kolesiorstwa, układzików i mocno przepłaconych inwestycji typu remont posterunku policji.

  Odpowiedz moderated
 3. Brawo mieszkańcy gminy. Brawo za świadomość i wybory. Rada wymieniona łzy płyną. Kruszymy betony.

  Odpowiedz moderated
 4. Rada już wymieniona, teraz kolej na wójta. Ludzie w końcu dali wyraz niezadowolenia i mam nadzieje że wszyscy przegrani tych wyborów wyciągnęli naukę że stać w miejscu to znaczy się cofać.

  Odpowiedz moderated
  • Tego nie wie nikt, nie mniej jednak to była konieczna zmiana. Pozostaje mieć nadzieje że jeśli pan Celiński wygra to w końcu w Kotuniu zaczną się pojawiać konkretne inwestycje i nikt potencjalnym inwestorom nie będzie robił pod górę jak to miało miejsce do tej pory.

   Odpowiedz moderated
  • Wszystkie gminy dookoła działają lepiej. Tutaj jest wrażenie, że jest dobrze jak jest. Niektóre miejscowości wyglądają jakby świat o nich zapomniał, bez rozwoju. Dzieci dobrze uczące się nie mają prawdziwej zachęty do nauki z NORMALNYM stypendium a nie takim, które ma ŚMIESZNE kryteria do spełnienia. Czy sport u nas to tylko powinny być biegi i rowery? Przepraszam. Czasem turnieje piłki nożnej… Rodzice płacą za lekcje i wożą te dzieci wszędzie na zawody itd. A w biuletynie można się pochwalić osiągnięciami dzieci. Festyn nie zachęca do przybycia, bo na nim poza KGW nie ma nic specjalnego do zaoferowania. Gruba kasa zapłacona za zespół disco polo. A dlaczego nie ma prawdziwego gminnego ośrodka kultury? Tyle jest świetlic wiejskich, a dzieci nie mają co robić w wakacje lub ferie. Co najwyżej jeśli rodzice sami coś im zorganizują i wezmą coś ze swoich domów. Jak zadbane są boiska w naszej gminie? Czynem społecznym. Mogę napisać więcej, ale czy ktoś będzie chciał więcej przeczytać? Zmiany tutaj są potrzebne. Miejmy nadzieję, że nowi coś zmienią.

   Odpowiedz moderated
   • Rodzice nie muszą wozić dzieci na zawody, tylko trzeba zmienić klub na miejscowy. Klub zapewnia treningi za darmo, sprzęt i dojazdy na zawody.

    Odpowiedz moderated
   • Chyba uprawianie sportu to nic nagannego a na imprezy sportowe przyjeżdżają zawodnicy z całego regionu. Część tych imprez ma charakter charytatywny a pomaganie to też chyba nic złego. Trochę przesadzacie z tą krytyką.

    Odpowiedz moderated
   • A. I nie opowiadam się publicznie za żadnym z kandydatów.
    Może skład samej rady też coś zmieni (Ci nowi).

    Fakt jest taki, że dużo jest do poprawy. Bez względu na to, kto będzie wójtem w kolejnej kadencji.

    Odpowiedz moderated
 5. I Polkowski z Żeliszewa całe szczęście nie dostał się do rady powiatu. Całe szczęście.

  Odpowiedz moderated
 6. Szansa duża na kolejną kadencje , Pan Góral mam nadzieje ze w drugiej turze da rade, bo dużo zrobił dla gminy, a co zrobil? Wystarczy przejść się po kotuniu czy gminie, Pan Góral zrobił bardzo wiele dobrego!

  Odpowiedz moderated
  • Góral wyremontowal sporo dróg. I to w sumie tyle. Duza czesc z nich to z reszta powiatowki. Nie ma zadnej wizji rozwoju gminy bo to i nie jego gmina. On tu przyjezdza do pracy i jako zarzadca nawet sie sprawdza ale moze ktos bedzie lepsze pomysly.

   Odpowiedz moderated
   • Skoro Pan Góral tak remontuje cudownie drogi to dlaczego w Sądzie toczy się sprawa o przebudowę drogi w Gręzowie. Jako Wójt powinien stać bacznie na czele takiej inwestycji a widać że nie dopilnował. Ludzie w miejscowości Tymianka są bez dostępu do bieżącej wody . Proszą o pomoc Wójta na jego komitecie wyborczym a on w odpowiedzi w lekceważący sposób informuje że ich błędem była budowa w takim miejscu domu. Czas na zmiany trzeba dać szansę aby gmina mogła się rozwijać. Daniel Celińska gratulacje i trzymam kciuki.

    Odpowiedz moderated
    • Tak samo jak “dogadanie”sie z PKP po fakcie stworzenia planów i realizacji inwestycji dotyczącej ulicy

     Odpowiedz moderated
    • Remumontuje, buduje… Tak jak ul. Wspólna w Kotuniu. Najpierw plany z wyjazdem na ulicę Kolejową. Realizacja inwestycji przed dogadaniem się z zarządcą drogi (PKP). I tą nawrotka. Piękna to wizytówka dla przyjezdnych;)

     Odpowiedz moderated
     • Może trzeba zapytać projektanta, chyba jest mieszkańcem tej ulicy, czyżby to też się nie podobało Panu Celinskiemu tak.jak skwerek, posterunek czy żłobek, o gazociągu nie wspomnę.

     • Raczej oczy zamknięte… jak można pisać takie głupoty nie znając faktów. Pierwotna koncepcja było włączenie ul. Wspólnej do ul. Kolejowej. PKP się nie zgodziło z uwagi na plany budowy dodatkowych torów więc projektant rozwiązał to w jedyny możliwy sposób .

 7. Brawo mieszkańcy gminy.
  Czas na zmiany. Czas na nowe, młode spojrzenie na potrzeby gminy.
  Oby żadna szkoła już nie została zamknięta i nie spłonął żaden budynek użytku publicznego.
  Mam nadzieję, że w naszej gminie nie będzie układów, kolesiostwa i zatrudniania niekompetentnych osób na stanowiska urzędnicze.

  Odpowiedz moderated
  • Jak się zatrudnia znajomych, rodzinę albo całe klany rodzin to może być tak, ze są to osoby niekompetentne…

   Odpowiedz moderated
   • Dyrektorzy szkół szykujcie się , Wasza kadencja niebawem się skończy i może to dobrze bo więcej klanów niż w szkołach to nie widziałem i nie słyszałem

    Odpowiedz moderated
    • Zgadzam się, wystarczy popatrzeć po nazwiskach. Idzie belfer na emeryture i wsadza swojego członka rodziny.To chore. Trzeba zatrudniać fachowców, a nie dawać im gminną kase na podyplomóki w tw…c czy d nie wiem co to za uczelnia.

     Odpowiedz moderated
 8. Powtórka z 2010. Ludzie czy wy nie macie oczu. Człowiek bez wiedzy, bez doświadczenia chce być wójtem. Jeśli wygra czeka nas 5 lat marazmu. A w 2029 roku dostanie 14%

  Odpowiedz moderated
  • A pan Góral to akurat AS jeśli chodzi o wiedzę, doświadczenia mu nie można ująć ale nie przekłada się ono niestety na konkretne zmiany dla Kotunia i okolicy. Pozyskiwanie dofinansowań na inwestycje które w znikomym stopniu coś zmieniają dla mieszkańców to żaden wyczyn, z kolei w tych które mogą zmienić coś w większym stopniu dostrzegam niekompetencje jak targowisko które okazało się być klapą.

   Odpowiedz moderated
 9. Dokładnie juz raz Kotuń wybrał wójta z Kotunia….
  I z tego co pamiętam klapa totalna
  Teraz tez nie widzę rokowań Pan Celiński byl radnym tyle lat i co …. NIC
  Jestem starym mieszkańcem Kotunia i pamiętam jak ta wies wyglądała i jak teraz wygląda Pan Góral wiele zrobil dla tej miejscowości i dla całej gminy
  A obiecanki i cacanki innych kandydatów to w buty wsadzić w kosmos wysłać
  Rada zmieniona ok może i lepiej faktycznie czas pokaże jak sobie poradzą ale wójta należy zostawić bo chłopina duzo zrobil dla mieszkańców aby poprawić ich komfort życia

  Odpowiedz moderated
  • Z tego co mi wiadomo był radnym w tej kadencji , za rządów Górala. Mówi Pan, że nic nie zwojował. To znaczy, ze rada nie działała należycie, a co za tym idzie Góral też nic nie zdziałał. Chyba rada podejmowała decyzje, które umożliwiały działanie Górala.
   To znaczy, że Celiński jako rady wywiązywał się należycie ze swojej pracy. A sam fakt, że był wybierany na kolejne kadencje świadczy o dużym zaufaniu.
   Nie wiem czym się Pan tak zachwyca. Dla mnie Kotuń to dalej obskurna mieścina, która jako miejscowość gminna przynosi wstyd. Obowiązkiem Wójta jest dbać i rozwijać swoją małą ojczyznę, a to co zrobił do tej pory Góral to zbędne minimum.
   Najwyższe w powiecie podatki, brak GOK-u, świetlice wiejskie świecące pustkami, brak jakiegoś spójnego palu zagospodarowania tej gminy i najgorsze Wójt, który zamiast rozwojem gminy zajmuje się poprawą stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami, bardziej sąsiadkami.
   Może w końcu przyszedł czas na zmiany……

   Odpowiedz moderated
   • Proszę porównać podatki w gminie Skorzec i nie pisać głupot. Posiadam nieruchomości w obu gminach więc wiem co pisze.

    Odpowiedz moderated
 10. Znowu jehowskie grono będzie nagabywać ludzi na Pana Celinskiego ? Wpatrzeni jak w obraz. Mam nadzieję, że nie będzie miał władzy ze swoim poddanstwem.

  Odpowiedz moderated
 11. Góral ma swoje wady, ale nie sposób nie zauważyć, że w ostatnich latach na terenie gminy Kotuń wyremontowano masę dróg, powstały kilometry oświetlenia ulicznego, oraz prawie w każdej wsi funkcjonuje świetlica.

  Odpowiedz moderated
  • Swietlica???w jakich celach???miejscowosc Pieñki pakamera obita blacha otwierana raz w roku na swiecenie jaj. Pieniadze wyrzucone w błoto.

   Odpowiedz moderated
 12. Niech się pochwalą zwolennicy nowej władzy, do jakiego stopnia się zniżyli, żeby zrywać plakaty wyborcze na pobliskiej wiosce. Dno. Jeśli tak ma wyglądać nowa władza, to ja podziękuję. Głosuję na Pana Górala.

  Odpowiedz moderated
 13. A Celiński to czym się może pochwalić. Chyba tylko tym że przez niego gmina straciła 3 miliony złotych.

  Odpowiedz moderated
  • Celiński? Pani wie że biją dzwony w kościele tylko nie wie w którym. Proszę się zapoznać kto m.in głosował za tym. Publiczne szkoły i przedszkola wołają o remonty a nie prywatne!!! Dobrze że radni zablokowali tą inwestycję. A to pani o tych pieniądzach a UE na szkoły krzyczała no tak. Poziom wiedzy zniewala.

   Odpowiedz moderated
   • Chyba Panu brakuje wiedzy. Przedszkola są prowadzone jako działalność prywatna ale w gminnych budynkach. Jeśli w te budynki nie inwestować, nie remontować to zamknąć i zburzyć bo w takim stanie za chwilę nie będzie można z nich korzystać a dzieci Pana sąsiadów do przedszkoli w sąsiednich gminach …

    Odpowiedz moderated
 14. Wreszcie będą zmiany, bo już patrzeć nie idzie na ten syf w centrum Kotunia. Gmina wygląda jak melina.

  Odpowiedz moderated
 15. Jestem w 100% za zmianą. Wydaje mi się że ,,pranie,, osobistych brudów w takich momentach jest zbędne. Daniel Celiński będzie dobrym Wójtem i jestem przekonana że stanie na wysokości zadania.

  Odpowiedz moderated
 16. Ludzie, piszecie że P. Góral drogi zrobił itp.
  Mamy 21 wiek, to jest na porządku dziennym, że większość dróg ma nawierzchnię bitumiczną, rolnicy dojazdy do swoich łąk mają wyasfaltowane w dzisiejszych czasach.
  Takie czasy, że w każdej gminie asfaltują drogi, że jednostki OSP wymieniają czterdziestoletnie i starsze pojazdy na nowe.

  To tak jakby chwalić kogoś, że w 21 wieku ma dostęp do internetu.

  Odpowiedz moderated
 17. Pamiętam jak w gminie Kotuń został wybrany wójtem człowiek bez znajomości wiedzy o samorządzie, zarządzania oraz doświadczenia. Za jego czasów głównym problemem było wysypisko śmieci. Czy mieszkańcy Gminy teraz też chcą takiej zmiany?
  Góral jest jaki jest. To dobry człowiek, ale jak ktoś bruździ jest zwykłym chłopem z Marysina, który nie popuści w obronie mieszkańca Gminy czy pracownika. Ma własne zdanie i nie jest uległy na naciski innych, ale jak trzeba coś załatwić pomaga, bez kamer i splendoru. Ma doświadczenie, wiedzę i potencjał, chociaż poprzednicy zostawili mu trudne zadanie do władania gminą.
  Celiński nigdy nie pracował w samorządzie, Nie ma doświadczenia w zarządzaniu w administracji ani wiedzy. Przypomina mi byłego wójta AS -celebrytę, który nie wie o czym mówi, z jakich środków można finansować dane zadanie. Co można a co nie.
  Czy gminę stać na takie eksperymenty? Dajmy dokończyć ostatnią kadencję Góralowi. Niech pokaże jak facet kończy a nie jak zaczyna. Z resztą z neo-radnymi może to być trudna sprawa. Ale ważna jest tu ciągłość władzy i funkcjonowanie urzędu bez czekania na podpis nowego wójta, czego doświadczyłem z kadencji AS.

  Odpowiedz moderated
 18. Elektorat na zamówienie . Pan Grochowski byłby lepszym kandydatem ma wiedzę? Wójt nie jest z Marysia tu się tylko urodził. miejsce życia nie ukochaną ojczyzna gmina Kotuń a Dębe Wielkie wybrał. Czas na zmiany bezapelacyjnie.. na tyle lat kadencji niczym nie zachwycił mamy 21 wiek drogi powinny być już dawno. Pisząc eseje o banderozie gdzie sami ja rozpoczęli to masakra.

  Odpowiedz moderated
  • Drogi nie, place zabaw nie, świetlice nie, festyny i akcje charytwawne tez nie, skwerek również nie to może mieszkańcy gminy Kotuń powinni się do innej gminy przenieść , skoro tam im źle i taka bieda.
   Ciekawe czym nowy kandydat tak swoich wyborców zachwycił filmikiem na którym pokazał co obecny wojt zrobil. Wstyd mieszkańcy wstyd – chyba niektórych poniosła fantazja A może liczą ze nowy wojt metro i lotnisko zbuduje
   Ha ha
   Góral masz mój głos bo piękny jest ten mój Kotuń
   PS. Nepotyzm kolesiostwo i kumpoterstwo jest wszędzie i towarzyszy ludziom od wieków jeżeli tego ktoś nie zauważył
   jest też w innych gminach gdyby ktoś wątpił
   Pozdrawiam ciepło

   Odpowiedz moderated
 19. Dlaczego pan Góral usuwa komentarze na gminie Kotuń? Dlaczego parking pod szkołą na Polnej dopiero po tym jak przewodnicząca rady gminy ulgnela kolejnego dnia została zakupiona kostka. Dlaczego autem służbowym prowadził kampanię wyborczą. Dlaczego złamał sam zarządzenie które wydał. Dlaczego jest dużo dlaczego. Każdy inny byleby była zmiana. I tak będę głosował na Celińskiego i głosowałem na Celińskiego. Bo nawet jeśli nie ma wiedzy to ja nabędzie.

  Odpowiedz moderated
  • Dojazdy na niedzielne obiadki do Marysina też były sponsorowane przez podatników, więc użytkowanie Skody w celach prywatnych od kilku lat już nie dziwi…

   Odpowiedz moderated
 20. Panie Danielu, będziemy na Pana głosować. Ma Pan nasze poparcie. Te pochlebne komentarze na temat Pana Górala nic już nie pomogą, czas na zmiany w gminie Kotuń.

  Odpowiedz moderated
 21. Daniel Celiński moim wójtem. Tej gminie potrzebny jest powiew świeżości. Wszyscy chwala Górala że remontował drogi? Powiatowe??? Goral????? Hahahaha. Jako mieszkaniec Żeliszewa i strażak temu panu już dziękuję. A i w samym urzędzie gminy trzeba przewietrzyć. Do młodzieży świat należy. Kandydatów na radnych również miał bardzo słabych.

  Odpowiedz moderated
 22. Drogi drogami, miło jest patrzeć,że w gminie się polepsza, ale to jeszcze kropla w morzu, bo wiele domów czeka ,aby dojazd do ich posesji był chociaż utwardzony, bądź zdatny do jazdy.
  Ale moze warto zwrócić uwagę na coś jeszcze niż parki,które zabrały miejsca parkingowe samochodom przy stacji, gdzie te teraz stoją na ulicy. Myślę,że Wojt powinien się interesować trocge młodszym pokoleniem, szkoła została wyremontowa, bardzo fajnie, ale dlaczego takie placówki nie maja własnego psychologa, dlaczego dzieci ze specjalnym nauczaniem nie mają pomocy od nauczycieli wspomagających (szkoła w Dąbrówce Stany ma na przykład) dlaczego dzieci z problemami nie mają pomocy w szkole, tylko odsyłane są do miasta i muszą borykać się z dojazdami, bądź mieszkaniem w internacie,bo nie mają innych możliwości? Bus gmina finansuje, ale czy ktoś z gminy jechał na wycieczkę tym busem? Czy dzieci,które mają tylko problem z nauką muszą codziennie patrzeć na dzieci,które są w zaawansowanym stopniu niepełnosprawne, jak te dzieci mają mieć wyższą samoocene , kiedy nie moga na codzien uczyć się ze zdrowymi dziećmi? Czy tylko wyścig jest ważny i tabele ile pieniędzy poszło na remont pomnika? Zadbajmy o młodsze pokolenie, ale zacznijmy od środka, od ich wychowania, młodzież jest teraz trudna, mają źle wzorce, które biora z oglądania tik toka, nasz obecny wójt się nie sprawdzil w tej roli dlatego mam nadzieję,że wygra Pan Celiński, mimo ,że nie jest osobą, która wciska się przed kamerę,by być uwiecznionym na zdjęciach jak obecny wójt, to wie co dzieje się w szkołach i jakie są potrzeby dzieci.

  Odpowiedz moderated
  • Ja też jestem matką dziecka z orzeczeniem. Nie mamy nauczyciela wspomagającego, chociaż według ustawy nam się należy. Podobno nie ma pieniędzy w gminie. Czy dlatego dziecko ma być poszkodowane, bo pieniądze idą na Ukrainę lub obiadki na imprezach z gośćmi z zagranicy? Liczę na to, że Pan Celiński mając żonę nauczycielkę zauważy ten problem, skoro obecna władza nie interesuje się tym, albo szuka tu oszczędności. Nie wszyscy mają chore dzieci, to nie rozumieją tego.. A ja mam żal. I jeden głos w wyborach 🙂

   Odpowiedz moderated
 23. Jakie drogi na tyle lat? Jakie mamy zadłużenie gminy ludzie pomyślnie. Skwerek za takie pieniądze? Remont pomnika za takie pieniądze? Gmina stoi w miejscu w drogi są naprawiane z opóźnieniem jak już znxziurki dziura się zrobiła. Dzięki wyborom powstały naprawy. 21w a wy piszecie a cudach dróg. Popatrzcie na inne gminy i jak daleko w tyle zostaliśmy. Głosuje na nowe.

  Odpowiedz moderated
 24. Skoro obecny Wójt tak remontuje cudownie drogi w gminie Kotuń to dlaczego w Sądzie toczy się sprawa o przebudowę drogi w Gręzowie. Jest tak kompetentny a nie dopilnował tak ważnej inwestycji. Tylko bić brawa. Mieszkańcy Tymianki na komitecie wyborczym Pana Góral proszę o dostęp do bieżącej wody a w odpowiedzi uzyskali bezczelnie że ich błędem była budowa domu w tym regionie. On jak kupował działkę to sprawdzał dostęp do bieżących mediów a Oni chcieli mieć piękne widoki to nie mają wody. Ludzie to jest kandydat na Wójta który nie liczy się z potrzebami mieszańców . Czas na zmiany Daniel trzymam kciuki !!

  Odpowiedz moderated
 25. Wszystkie te komentarze pochlebne dla Pana Celińskiego a szkalujące Pana Górala pisze jedna osoba. Ta sama interpunkcja, te same błędy. Już wyobrażam sobie kampanię w 2029, na przeciwko siebie jako kandydaci stoją Pan Celiński i sekretarz gminy nie wybrany w wyborach do rady ale powołany przez swojego kolegę. A mieszkańcy Gminy pytają, gdzie nowy piękny urząd gminy, gdzie kanalizacja i oczyszczalnia, gdzie ci lekarze specjaliści, gdzie ci inwestorzy, gdzie te nowe tereny inwestycyjne? Szczerze wątpię w sukces inwestycyjny w przypadku wygranej Pana Celińskiego.

  Odpowiedz moderated
  • A pani jakie komentarze pisze? Szkaluje Celińskiego wielbi Gorala i to jest ok? Przypominam pani postawę przy poprzednich wyborach. Mogła pani kandydować do rady i mieć wpływ na decyzję tylko nikt pani nie zaproponował bo cała gmina panią zna. Taka hipokryzja.

   Odpowiedz moderated
 26. Nie mieszkam w Kotuniu, lecz często tam bywam i bez emocji (tak uważam) mogę pokusić się o ocenę sytuacji. Obecny wójt zrobił naprawdę sporo na terenie gminy. Nie ma w Polsce takiego wójta, od którego by nie można oczekiwać więcej-to normalne. Jego być może” błędem” było to, że bardziej zajmował się pracą na rzecz gminy niż rozwieszaniem plakatów wyborczych co czynili pozostali. Pan Celiński, kontrkandydat, to człowiek złotousty obiecuje wszystko co ludzie chcą usłyszeć i na tym kończy się jego potencjał. Niestety część wyborców lubi złudne obietnice i nawet gdy potem usłyszy ” Ty naprawdę w to wierzyłeś co obiecywałem 🙂 ? – jest im przykro, że kolejny raz zostali oszukani. Uważam , że Grzegorz Góral obecny wójt powinien dostać szansę na kontynuację działania. Jest bardziej wiarygodny niż pozostali kandydaci.
  Podsumowując: Mieszkańcy gminy Kotuń, powodzenia w dokonaniu właściwego wyboru. Nie dajcie się złapać na wyblakłe frazesy i obietnice bez pokrycia w życiu.

  Odpowiedz moderated
 27. Nie jestem mieszkańcem Kotunia lecz bywam tam i uważam że bez emocji ( tak myślę) mogę dodać komentarz. Obecny wójt Pan G. Góral skupił się na pracy a nie na rozwieszaniu plakatów wyborczych co czynili jego kontrkandydaci. Dlatego teraz ma taki wynik jaki ma bo powinien przejść w pierwszej turze. Nie ma w PL takiego wójta od którego nie można oczekiwać więcej- to normalne. Pan Celiński człowiek miły złotousty obiecuje wszystko co wyborca by chciał usłyszeć – i na tym koniec bo konkretów nie będzie, tylko marazm i złość , że po raz kolejny ludzie dali się zwieść obietnicom wyborczym. Uważam , że obecny wójt powinien mieć możliwość kontynuacji działania . Ma już dużo rozpoczętych projektów i wie jak je prowadzić dalej . Pan Celiński jak ktoś w komentarzach napisał w wypadku wygranej “może się nauczy …….” – dodam złośliwie- “a może i nie ” .
  Podsumowując : mieszkańcy Kotunia ,życzę dobrego wyboru dla Was -moją opinię którą poznaliście powyżej. Miłego popołudnia dla wszystkich tych za i przeciw.

  Odpowiedz moderated
 28. Góral, który robi kampanię za pieniądza publiczne… Ludzie obudźcie się!!! Bo na ostatniej kadencji Górala będzie tylko gorzej! Samochód służbowy do jeżdżenia do Dębego, zgroza! Wydał gazetkę informacyjną czego to on nie zrobił, litości! W gazetce inwestycje ujęte, które mieszkańcy robili społecznie lib z funduszu soleckiego. A Góral się chwali, że to jego inwestycja

  Radni… gdzie radni byli do tej pory??? Podczas festynu w namiocie, piwko pili za gminne pieniądze, catering, a mieszkańcy pod drzewkiem mogli postać . Do ludzi się bal wyjść.

  Odpowiedz moderated
  • Ta a pieniądze sołeckie z nieba spadły, to pieniądze gminne i weź się ogarnij kobieto co bredzisz. nie masz ojcia o fiansach pubicznych więc zamknij buzię i rozmawiajmy o tym naczym się znasz.

   Odpowiedz moderated
  • Droga Aniu nawet jeśli coś było robione społecznie to i tak koszt materiałów pokrywała gmina. Fundusz sołecki to też pieniądze gminne i wójt jest za to odpowiedzialny.

   Odpowiedz moderated
 29. To plebiscyt:: wiedza i doświadczenie Górala i plan oraz obietnice Celińskiego. Ale jeśli wygra Celiński mam nadzieję, że zgodnie z obietncą wyborczą zamknie szkołę w Bojmiu. Pozdrawiam głosujących

  Odpowiedz moderated
  • Popieram Alexa. Niech skończy się w końcu ta kompromitacja edukacji, Jestem za likwidacją szkoły w Bojmiu ale, w tym momencie głosuję na kompetencję i doświadczenie obecnego wójta. Chiałbym zobaczyć debatę między kandydatami, żeby upwnić się w moim wyborze. Zatem chłopaki , którzy rwą się do władzy czekam nas debatę i niech zwycięży lepszy.

   Odpowiedz moderated
   • Popieram. Zlikwidowano lepsze szkoły. Bojmie miało 4 kadencje wójta. I nie postawił wam szkoły .,, Nase bojmie’ obudźcie się. Wy już nie macie nawet radnego w powiecie. Ndchodzą lata klęski dla tej ,,nasej wsi”.

    Odpowiedz moderated
  • Pytanie tylko kiedy to obiecał??? I kto te obietnice słyszał??? Bo na spotkaniach wyborczych mówił zupełnie coś innego. Szkoły, edukacja wymagają reformy i zadbania o nie, a nie zamykania. To mieliśmy obiecane. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

   Odpowiedz moderated
   • Aleś ty naiwna. Myślisz, że taką ruderę będzie trzymać. Ona sama się zamknie. Nadzór. Zagłuszacie się sami, nie chcecie przyjąć realiów. Śpiewanie to nie wszystko. BojEmianki się obudzą. Będzie jak po orkiestrze na Titaniku. Nikt za wami nie pójdzie. Dlaczego nie jest otwarta biblioteka? Plagi nadchodzą. Za dobrze tam.

    Odpowiedz moderated
   • Bojemianko, jeśli już to Bojmianko.100 dzieci bez przedszkola i 25 nli.Szok.Do Boga wrócić, a nie popierać zło. Tyle w temacie.

    Odpowiedz moderated
  • A nie powinien? Chyba każdy wie, w jakim stanie jest ten budynek.Była o tym mowa ileś lat temu.Celiński nie postawi nowej, bo za co?. I kolejne dzieci np. z Piotrowiny, Bojmia pojadą z kasą do miasta Kałuszyn.,,Grajta se, śpiewajta i bawta sie dobrze. “Bojmie jak zagłosuje na D C to ocknie się z ręką w nocniku.Wybieram Grzesia. Dla dobra nauczycieli.

   Odpowiedz moderated
   • Dajmy mu rządzić i jego radnym, bo inaczej się nie przekonacie jak zły to wybór. DC wyćwiczony przez Kurkusa, człowiek który był w RG a umywa rączki i krytykuje jakby pierwszy raz na oczy widział sytuację gminy. Oczywiście, że zamknie szkołę. Nie sam, ale pewnie powoła ludzi, którzy stwierdzą, że nie opłaca się jej trzymać i remontować. Powybieral na kandydatów do RG ludzi, którzy totalnie będę mu podlegli. Łatwo będzie można ocenić ich rządy i za 5 lat nikt nie będzie chciał ich widzieć ponownie w RG.

    Odpowiedz moderated
  • Dlaczego pieniaczu kłamiesz ? NIGDY nie powiedział nic o zamykaniu szkoły w Bojmiu. Pusciliście fake newsa i się rechoczecie. Jak zresztą większość informaocji. Opowiedzcie jak się ugadał z T.G , że już wczoraj jego radni chodzili po wioskach i przekonywali na GG? gdzie honor gdzie kręgosłup.

   Odpowiedz moderated
  • Będzie obok tego parkingu przy PKP, który góral wybudował żeby mieszkańcom lepiej się lody jadło patrząc na kulę za 100 tysięcy z zaznaczoną ukraińską gminą…

   Odpowiedz moderated
 30. Mimo , że nie mieszkam tu od około 39 lat to moja rodzima gmina i zawsze śledzę co się w niej dzieje. Ludziie otwórzcie oczy. Zmiana władzy co wam daje? Nic. Zanim nowy włodarz ogarnie się w temacie mine pewnie ze 3 lata. Lata stagnacji. Nie mówię , że zmiany nie sapotrzebne. Są.. Ale my mamy nowych radnych, kompetenych mam nadzieję. A za dużo zmian prowadzi do destabilizacji i rewolucji a nie do ewolucji. Mam nadzieję , że wszyscy pamiętają czym kończą się wszystkie rewolucje, to samo zło oncle google wam to wyjasni jeśli jesteście ciekawi, Więc ja chociaż nie mam praw głosu w tej gmnie , radzę głosujcie na ewolucję czyli Górala

  Odpowiedz moderated
 31. Pamiętam, że za moich czasów… jeżeli ktoś z Kotunia jeździł do Mrozów… tzn. że miał bliżej niż do liceów w SDL… ale to nie ma znaczenia, bo były inne czasy, teraz najważniejsze!!! Ja w 2 turze czyli 21.04.2024 głosuję na Pana Celińskiego!!! Daniel do boju!!! Damy rade jak kiedyś!!! Teraz mamy 9 radnych w 15 osobowej radzie!!! Twoją zaletą jest to, że bardzo szybko się uczysz, a zdobytą wiedzę wcielasz w życie i dziękuję Ci za wszystkie inwestycje w Kotuniu!!! Kocham tą wieś ponad wszystko!!!

  Odpowiedz moderated
 32. I mamy hit 😀 obecny Wójt zawarł porozumienie z trzecim kandydatem (tym z najmniejszą liczbą głosów) i obiecał mu stanowisko swojego zastępcy 😠😠😠 tyle lat to stanowisko było nieobsadzone, było dobrze. Czyli za wszelką cenę utrzymanie się na stołku…. Ciekawe co jeszcze ma obiecane 🤔 A i ciekawe czy “zastępca” wie, że po wyborach obecny włodarz może zmienić zdanie 🤔😁

  Odpowiedz moderated
  • Pan Celiński za szybko obdzielił stołki dla swoich i w szkole i na kierowniczych stołkach w urzędzie że teraz już nie ma czym dzielić.

   Odpowiedz moderated
  • Dokładnie… Człowiek wsadzony tylko po to żeby rozbić głosy.O tym powinni się wszyscy dowiedzieć i otworzyć oczy

   Odpowiedz moderated
  • Byłoby świetnie, jeśli to prawda, bo miałam dylemat między Grzegorzem a Tomaszem, a dzięki takiemu rozwiązaniu, wójt kolejnej kadencji mogłby się przyuczyć przy wójcie doświadczonym 😁

   Odpowiedz moderated
  • Oj tam, oj tam. Za jedno stanowisko usunie 2 i wyjdzie na zero. Po co np.kasa, jak ludzie płacą online. Niektórzy w gminie są po zawodówkach no bo zaoczne lo w , roczne to chyba nie wykształcenie dla współczesnego urzędnika. I na telefonach się zaoszczędzi.

   Odpowiedz moderated
 33. Góral to sprawdzony doświadczony i dobry wójt.
  On już wie z kim rozmawiać i do kogo zadzwonić na poziomie powiatu by sprawy załatwiać i każdy rozmówca jego zna i na pewno odpowie.
  A to że pan Góral nie jest oszołomem, antyszczepionkowcem ani wrogiem Europy i świata to tylko świadczy o rozsądku, pragmatyce i o tym że zachował jeszcze olej i rozum w głowie.
  To przecież zaleta a nie wada.
  Czego niestety nie da się powiedzieć o jego konkurencie który tylko zieje nienawiścią do sąsiadów, szczuje i podjudza do innych ludzi którzy akurat teraz bez własnej winy są w biedzie.
  Z moralnego punktu widzenia żaden chrześcijanin nie może popierać takiej postawy egoizmu i braku empatii bo to już nawet nie tylko grzech ale zwykłe świństwo i głupota.
  Tylko Góral na wójta macie sprawdzonego i dobrego gospodarza to na niego głosujcie.
  A kontrkandydatowi proponuję zając się własną edukacją, ukończyć jakąś szkołę i wówczas może za 5 lat z doświadczeniem i wiedzą ubiegać się ponownie a nie teraz przynosić wstyd rodzinie i sąsiadom.

  Odpowiedz moderated
  • Z chrześcijańskiego punktu widzenia nie zarzuca się komuś braku empatii żeby akapit niżej nabijać się z jego wykształcenia.

   Odpowiedz moderated
 34. Do “Jacek” – masz w 100% rację. Ewolucja a nie rewolucja bo to wszystkim wyjdzie niekorzystnie. Nie chochlą lecz łyżką bo się udławią w tym czasie. Są nowi radni a Góral ma doświadczenie . I dla jednych i drugich dobrze to wyjdzie. Zdecydowanie Góral.

  Odpowiedz moderated
  • Tak, wyjdzie na dobre ;-), szczególnie jeśli Goral do nowo wybranych radnych mówi “konkurencja”. Widać jak ich traktuje. I gdzie tu mowa o ewentualnej współpracy ?!?

   Oby nie było jak w gminie Suchożebry, wójt sobie rada sobie.

   Odpowiedz moderated
 35. Drodzy Państwo, mam styczność z kilkoma gminami w tym z gminą miejską, poznałem Pana wójta – Grzegorza Górala osobiście i uwierzcie nie macie racji, pisząc, że u Was nic się nie dzieje…. Macie dobrego gospodarza, który robi wiele by o Was słyszano w okolicy, byście mogli korzystać z Waszych miejscowości. Każdy tylko narzeka i wiadomo jesteście zafascynowani tym co “może” sie wydarzyć, choć nie musi, jak wygra ktoś inny…. Ale skąd jest pewność, że kandydat na wójta zrealizuje swoje zamierzenia?? Wchodzi nowa Rada Gminy i Nowy Wójt…. Czy ktoś się zastanowił jak to wszystko będzie działało? Skoro ani jedni ani drudzy nie mają doświadczenia? To bardzo odważne posunięcie…
  Oskarżacie wójta że w świetlicach cisza a czy ktoś z Was był u Wójta z propozycją aby wspólnie zmienić sytuację i tchnąć energię w świetlicowe życie???? Musicie sobie sami na to pytanie odpowiedzieć zanim zaczniecie kogokolwiek oskarżać. Sprawne funkcjonowanie chyba powinno polegać na współpracy, a żeby ona była należałoby samemu coś zaproponować….

  Odpowiedz moderated
  • Tak proszę Pana, był ktoś i to niejednokrotnie… zero pomocy, zero wsparcia. 500 zł na spotkania dla dzieci w wakacje to za dużo. Jak widać nie ma Pan pojęcia jak działają w naszej gminie świetlice. Mieszkańcy muszą mieć środki ba papier toaletowy (pod warunkiem, że mają łazienkę!), bo nie wszyscy mają.. muszą mieć mydło, płyn, ogrzewabie… zapewne Pan napiszę, to co co za koszty, rodzice niech kupią.. tak, rodzice mogą kupić, zapłacić, a góral srodki publiczne wyda na paliwo żeby pojechać na obiadek do Marysina, na prywatne wyjazdy. Góral pojedzie na Ukrainę w nie wiadomo jakim celu ( bo wyjazdy trójcy nie były nigdy dokumentowane, jaki miały cel dla współpracy z gminą ukraińską). My rodzice kupimy, bo my musimy wyjść z inicjatywą. Wójt nigdy nas nie spytał czy w czymkolwiek pomoc. A na nas nie można wszystkiego zwalać

   Odpowiedz moderated
  • I właśnie tym komentarzem Pan udowadnia że ma tendencyjne spojrzenie na sprawę wyboru wójta gminy Kotuń. Tyle jego zwolenników co i przeciwników. Pan jak sam powiedział zna Pana Górala osobiście….zapewne jeździcie🚴‍♂️ na wycieczki rowerowe po wielu gminach i możecie zaobserwować jak dobrzy gospodarze prowadzą swoje gminy ku lepszemu. W innych gminach natomiast stagnacja. Rozwijanie się gminy 🏭🏪🏢to NIE zrobienie skwerku, świetlicy wiejskiej, siłowni i itp( moim skromnym zdaniem świetlice, skwerki czy siłownie są taką podrzedną potrzebą mieszkańców a właściwie to powinny być “wisienką na torcie”natomiast drogi w tych czasach…… halo to podstawa więc to raczej jeden z obowiązków wójta). Gmina powinna się rozwijać o nowe inwestycje które w odpowiedzi pozwolą na dalszy rozwój. Nasza gmina ma ogromny potencjał jednak szkoda że niewykorzystany. Inwestorzy i ich przedstawiciele😉 próbowali ale ciężko było im się przebić przez ten nazwijmy mur🧱. Wiem bo świat jest mały jak to mówią. Wiedza i doświadczenie ok ale nie tylko. Zapominacie o najważniejszym Kotuń potrzebuje gospodarza przede wszystkim MĄDREGO💥 i tego się trzymajmy. Czas na nowe i powiew świeżości😉 Powodzenia Daniel👍

   Odpowiedz moderated
 36. Wszyscy zachowujecie się jak Czerepach z Rancza….

  Tak jesteście wyszczekani to wybierzcie się na rozmowę z obecnym Wójtem podczas debaty i powiedźcie Mu to w twarz a nie tu wylewacie hejt na Niego !!!!!!

  Odpowiedz moderated
 37. Góral vs Celiński to jak doświadczenie vs niepokryte obietnice. Ludzie to Wybieracie, jeśli wierzycie w cuda to powodzenia. Celiński w gołębnikach ojca będzie wam hodować kury znoszące złote jajka. Jak osoba bez doświadczenia może wam realizować takie obietnice. Porównajcie ulotki wyborcze, wszystko co Celiński wpisał w swoją ulotkę to realizacja bieżących działań Górala.

  Odpowiedz moderated
 38. Jedna dobra wiadomość za drugą, na profilu Pana Górala pojawił się baner z podobizną Ewy Orzełowskiej. Pani Marszałek popiera otwarcie obecnego wójta. Może to i dobre połączyć młodość Grochowskiego z doświadczeniem i kontaktami Górala. A Pan Celiński niepotrzebnie romansował z PISem. Myślę że będzie przez obecną władzę w Warszawie z nimi kojarzony. Więc raczej kasy na inwestycje zostanie tyle co pozyskał Góral.

  Odpowiedz moderated
 39. Zdarzyło mi się współpracować z Panem Celińskim. Robi wokół siebie dużo szumu i hałasu, próbując stworzyć pozory zaangażowanego, ale niestety posiada taką cechę, że nie doprowadza swoich zadań do końca. Co to za kapitan, który na ostatniej prostej zostawia statek z załogą, z rozpoczętą organizacją dużej imprezy z okazji 100-lecia OSP, wchodzi ze wszystkimi w konflikt do tego stopnia, że rezygnuje ze stanowiska prezesa i nagle umywa ręce. Aż dziw człowieka bierze, że po takiej akcji aktualny prezes zgodził się być radnym od niego.
  A w ulotce czytam „Prezes OSP” i „Przewodniczący Rady Rodziców”. Słów „były” i „wice” zabrakło, lub informacji w jakich latach. Może i drobne kłamstewka, ale i takie o człowieku świadczą.
  Powodzenia Panie Góral! Pan jest prawdziwym liderem!

  Odpowiedz moderated
 40. Zagłosuje na Górala bo jest ok natomiast bardzo się cieszę że ta pani radna z naszego okręgu zakończyła swoją kadencje bo zamiast działać wspomagać cała kadencje podstawowym jej zadaniem było obrabianie tyłka obecnemu włodarzowi i robienie na nie obecnego wybranego radnego znam z opowieści innych że to dość rozważna osoba niemieląca ozorem na lewo i prawo zobaczymy

  Odpowiedz moderated
 41. Brawo Panie Góral, Brawo!! Proszę się nie poddawać!!! Po wylaniu tylu pomyj na Pana przez pseudo radnych nie można odpuszczać. Pan celiński miał okazję się wykazać przez dwie kadencje więc dlaczego jest tak okrutnie źle. Z takim poparciem jakie dzisiaj Pan dostał uda się Panu!!!

  Powodzenia!!!!

  Odpowiedz moderated
 42. Patrzę na zdjęcie zamieszczone do tego artykułu jedne oczy są pełne posiadania władzy,Pana Górala spokojne, a to coś mówi samo za siebie. Tak to jest jak jest dużo fałszywych przyjaciół,praca w administracji jest trudna i wymaga wyczucia,czasmi nawet krytyki, ale nigdy pogardy,.Wszystkie zachcianki kontrkandydata Pan spełniał a on co strzela w nogi.Wiele spraw to odgórne pieniądze,kiedy subewncji na oświatę wystarcza do maja a jest tylu n-li, pracowników, koszty nie wyobrażlne dla przeciętnego obywatela,to wszystkie plany idą w łeb a kto o tym wie!.Straż zadbana,ulice jak wielkomiejskie arterie i to nie tylko w Kotuniu,bo ciągle większość wydatków to Kotuń,.Był już raz wybawca naszej Gminy, i co zadłużył i teraz mata co chceta. Tak miał mieszkańców gminy wybawić a zwłaszcza w Kotuniu a potem zdał się na opatrzność,,No w Kotuniu to wszystko i tak zrobią,,.Nikt nawet nie interesuje się tym co w planach na teraz i na potem, .A ja czytam: przepiękne przedszkole po starej podstwaówce, czy to zasluga tego pana C D,,owszem głosują na sesjach ale całą robotę robi wójt.Tak można wyliczać w każdej dziedzinie,dlatego nie działajmy pochopnie tylko myślmy, nie wpadnijmy w przysłwiowe g—o. Jestem za Panem Panie Grzegorzu,przyjaciól wszak poznajemy po ich czynach.Powodzenia!!! I na wybory poszło co trzecia osoba to taka wdzięczność

  Odpowiedz moderated
 43. Drodzy, proszę wyjdźcie na dwór i dotknijcie trawy. Weźcie dwa wdechy a potem zastanówcie się czy warto tracić czas na wypisywanie głupotek w internecie. Wystarczy spojrzeć kto w jakim stylu piszę i porównać np. z postami na FB, i bardzo szybko można zauważyć podobieństwa, np. z postami samego wójta czy z jego “fanką” z Cisia. Myślcie samodzielnie. Prawdziwe ranczo się u nas robi, sfrustrowani ludzie już latają po innych i opowiadają niestworzone historie, oczywiście tylko z jednego “ugrupowania”. Aż taka desperacja by utrzymać stołek? Na to wygląda.

  Odpowiedz moderated
  • Zgadzam się z Tobą w 100%. Tylko oczernianie Celińskiego. A na spotkaniu w bastione Górala ,,Daniel jak mogłeś nam to zrobić!” cytat kandydata.
   Co to jest monopol na wladze??
   O jakim doświadczeniu mówicie w przepłaconych grubo wykonaniach??
   Koniec z kolesiostwem brawo dla Celińskiego i jego drużyny za odwagę bo tam naprawdę źle się dzieje!!

   Odpowiedz moderated
 44. Desperacją jest brudna gra wyborcza. Ale z całą pewnością za pięć lat będzie to rozliczone …..jeśli uda się panu Celińskiemu objąć to stanowisko. Kolesiostwo wtedy sięgnie chmur ale oczywiście przy spektakularnym show pana Celińskiego. Wybierzcie mądrze

  Odpowiedz moderated
 45. Tak sobie czytam, czytam i zauważyłam pewną zależność w tych komentarzach. Osoby z otoczenia Pana Górala bardzo łatwo można “wyhaczyć”. Owe osoby piszą o tej wiedzy, doświadczeniu, empatii, chrześcijaństwie itp. a za chwilę same szkalują osobę Pana Celińskiego czyniąc swoje komentarze ubliżającymi. Cios poniżej pasa dotykać w komentarzu gołębi🫢…..biedne ptaszki🕊. Bądz jeszcze gorzej, a mianowicie wciągać w to sąsiadów i rodziców. Śmiem twierdzić że wśród komentujących są również osoby które piastują “jakieś tam” stanowiska w naszym Kotuńskim UG😂. Wystarczy sobie poczytać treści na KGR bądź FB tych osób. Ten sam styl pisania, to samo słownictwo używane niekoniecznie adekwatnie do jego znaczenia😂. Kto wie ten wie😂 Natomiast obóz Pana Celińskiego to nic nowego. Mieszkańcy wiedzieli co się dzieje. Ukraina i samochód, gaz, puste świetlice, szkoły, przedszkola, pomnik i ten nieszczęsny globus💵, skuteczne odstarszanie inwestorów, zadłużenie gminy i wiele jeszcze. Różnica jest taka że mieszkańcy wcześniej plotkowali między sobą a teraz piszą to w komentarzach. To by było na tyle w skrócie😂. Dziękuje za uwagę 😉

  Odpowiedz moderated
   • Z tego co pamiętam to w UG zdecydowana większość to pracownicyzatrudnieni przez poprzedników Górala. On sam zatrunił może ze 3-4 osoby jak pracownicy odchodzili na emeryturę,

    Odpowiedz moderated
  • Pan/Pani chyba też jest z otoczenia Pana Górala skoro odwiedza Pan/Pani KGR. Jak mi się obiło o uszy to jest grupa rowerowa, w której między innymi działa Pan Góral. Ja jako mieszkaniec Kotunia tak się troszkę zastanawiam co mieszkańcom przeszkadza skwerek z ławeczkami, kwiatkami i tężnią ? Szczerze przyznam, że w świąteczny poniedziałek jak również w miniony weekend był on intensywnie oblegany przez mieszkańców, więc nie rozumiem. Niezależnie od tego kto ten bój wygra, chciałbym widzieć realizację złożonych wszystkich obietnic, również obietnic które składali radni z obu komitetów osobiście chodząc po domach.

   Odpowiedz moderated
 46. Chyba już jeden Cel działał mocno w tej gminie. Jakieś referendum czy coś . Tak mi się przypomina. Biednie skończył. To nie zbieżnosć nazwisk.

  Odpowiedz moderated
 47. Nie mieszkam w tej gminie, ale jak do niej przyjeżdżam to aż widać jaki słaby gospodarz nią zarządza. Zresztą jaki gospodarz takie obejście.

  Odpowiedz moderated
 48. Pan G bije wszelkie rekordy hipokryzji.
  Krytykował wieszanie banerów i uśmiechy ze wszystkich ogrodzeń w gminie, ale sam w tym brał udział. Co robi teraz ? PIERWSZY wywiesza nowe jeszcze większe banery, ze popieraja go wyzsi ranga urzędnicy, a w zasadzie to kumplostwo.
  Nadal nie rozumie, że jemu potrzebne jest poparcie mieszkańców, a nie kolegów urzędników.
  A mieszkańcy się wypowiedzieli.
  2/3 głosujących nie chce dalszych rządów obecnej władzy!
  I nie róbcie z ludzi debili, którzy nie wiedzą co robią chcąc zmiany władzy.
  Ci ludzie doskonale wiedzą co się dzieje, widzą co się dzieje i mają tego dosyc.

  Odpowiedz moderated
  • Widzą co się dzieje. Pan Celiński wszystkim znajomym już naobiecywal zatrudnienie, bo taki jest pewny, że wygra! Szczypta pokory by się przydała. A poparcie urzędników wyższych rangą jest akurat istotne, bo to oni decydują które działania gminne dofinansowują. Bez kasy płynącej z góry nawet pan Celiński nic nie zwojuje.

   Odpowiedz moderated
   • To czemu Góral nie poprosił o poparcie w I turze tylko wtedy gdy pali mu się grunt? Gdy ponad 60 proc gminy opowiedziała się przeciwko niemu? Teraz lata i szuka poparcia, obiecuje stołki wicewójta w zamian za poparcie, sprzedaje swój program na rzecz układu, żeby tylko pozostać na stołku. Ludzie przejżyjcie na oczy!

    Odpowiedz moderated
    • DO ANONIM :TOMEK, matematyka nie była chyba twoja mocną stroną? Licząc głosy, zarówno te przeciw, jak i za wychodzi, że Pan Celiński ma więcej niż, Ty czy też GG.
     100- 35=65
     65/2=32,5 tak w dużym zaokrągleniu… a po Twojemu licząc oponentów:
     30+33=65 no jak by nie liczył. Przeciwko Tobie Tomasz głosowało 68%
     Przeciwko GG 30+ 35=65%
     Przeciwko D.C. 30+33=63 %
     Największe poparcie licząc “po Twojemu” (bo mi się wydaje, że się głosuję “ZA”) ma Pan Daniel.

     Odpowiedz moderated
   • To czemu nie poprosił o poparcie w I turze tylko wtedy gdy pali mu się grunt? Gdy ponad 60 proc gminy opowiedziała się przeciwko niemu? Teraz lata i szuka poparcia, *** Ludzie przejżyjcie na oczy!

    Odpowiedz moderated
  • Dokładnie tak.
   Pamiętamy ośrodek zdrowia w Bojmiu, pamiętamy zamknięte szkoły, pamiętamy przetarg na remont posterunku, pamiętamy przetarg na dystrybucję węgla. Niektórym osobom już przypomnieliśmy idąc do urn.
   Przypomnimy raz jeszcze…

   Odpowiedz moderated
 49. Każdy samorządowiec od pierwszych dni kadencji pracuje na to, żeby za 5 lat zostać ponownie wybranym. Ludzie oceniają cały okres rządów.
  W obecnym układzie jeśli wygra G. będzie to dla gminy zmarnowany czas.
  Będzie wytłumaczenie, że rada gminy nie współpracuje, więc przesiedzi 5 lat, bo i tak to ostatnia kadencja. Po co się wysilać, skoro będzie wymówka dlaczego się nic nie dzieje w gminie. A ciepła posadka na 5 lat gwarantowana.
  Będziemy mieli lokalnie taką samą sytuację jak na szczeblu centralnym.
  Rząd z jednej opcji – Prezydent z drugiej.
  Jak wygląda współpraca? Każdy myślący widzi.
  Nie byłem, ani za Panem G, ani za Panem C.
  Ale chcąc stabilności, chcąc płynności działania uważam, że należy poprzeć Pana C.

  Odpowiedz moderated
  • XXX
   1. Oczywiście banery Pana Celińskiego nie wisiały obok urzędników wyższego szczebla i tu nie ma żadnego kumplostwa.
   2. Ludzie widzą co się dzieje a dzieje się dużo, bo sporo zostało pozyskanych środków z zewnątrz i to pozyskanie raczej nie dotyczy powiatu. (to tak odnośnie kolesiostwa).
   3. Mieszkańcy wypowiedzieli się 7 kwietnia 2024 i chwała im za to bo przewietrzenie rady było konieczne, ale ws. Wójta ostatecznie wypowiedzą się 21 kwietnia 2024 roku.
   Greg
   1. Wójt jest organem wykonawczym Rady Gminy, więc gdy nie wykonuje uchwał to nic nie stoi na przeszkodzie odwołać Wójta drodze w referendum! Poczytaj o tym jakie są zasady i wbrew pozorom wcale nie są tak bardzo wyśrubowane!
   2. Samorząd funkcjonuje na innych zasadach niż urzędy centralne, w internecie łatwo znajdziesz o co chodzi.

   P.S. Pozdrawiam “obie” osoby i życzę wszystkiego dobrego.

   Odpowiedz moderated
  • Uzasadnij swoją tezę, Góral ma wiedzę, kontakty, doświadczenie, potrafi planować i realizować duże projekty. Jeśli nowi radni nie będą mu przeszkadzać to spokojnie podwoi ilość kasy wydanej na inwestycje. Dzisiaj oglądałem jego spotkanie online. Poinformował że ilość pozyskanych pieniędzy na ten rok to ponad 18 mln.

   Odpowiedz moderated
 50. Wolę skromność, dyplomację, pokorę i szacunek do ludzi Górala, niż rozbuchane ego, roszczeniowość i butność Celińskiego.

  Odpowiedz moderated
  • Zgadzam się . Mieszkańcom gminy nie potrzebny jest złotousty celebryta, który obiecuje a potem wycofuje się jak trzeba wziąść się do roboty, tak jak było z obchodami OPS w Kotuniu. Hrabia obraził się się i dał nogę jak trzeba było ciężko pracować.

   Odpowiedz moderated
  • Margo chyba Ci się osoby pomyliły! Skromność, pokora, szacunek do ludzi tego skurat Panu Góralowi brakuje. Wybierz się na rozmowę do urzędu, poszukaj go na festynie między ludźmi, popytaj ludzi z Marysina jaki to człowiek. Na spotkaniach wyborczych zamiast patrzeć ludziom w twarz patrzył w telefon, to jest szczyt szacunku! 5 lat go nie było, teraz wyszedł do ludzi żeby znowu 5 lat za gminną kasę balować, tyle że kumpli już powieźli, a nowi radni nie będą głupi żeby kasę gminna na delegacje wydawać. Oj z kim on teraz chce wojaże organizować???

   Odpowiedz moderated
  • Margo chyba Ci się osoby pomyliły! Skromność, pokora, szacunek do ludzi tego skurat Panu Góralowi brakuje. Wybierz się na rozmowę do urzędu, poszukaj go na festynie między ludźmi, popytaj ludzi z Marysina jaki to człowiek. Na spotkaniach wyborczych zamiast patrzeć ludziom w twarz patrzył w telefon, to jest szczyt szacunku! 5 lat go nie było, teraz wyszedł do ludzi żeby znowu 5 lat za gminną kasę balować, tyle że kumpli już powieźli, a nowi radni nie będą głupi żeby kasę gminna na delegacje wydawać. Oj z kim on teraz chce wojaże organizować???

   Odpowiedz moderated
 51. Czy w gminie Kotuń są szkoły niepubliczne?

  Mam wrażenie że szkoła w Żeliszewie to prywatny
  folwark dyrektora
  Dobrze wspominamy poprzedniego dyrektora
  i współpracę z nim
  Obecnie wyczuwa się niechęć do współpracy z rodzicami oraz do naszych dzieci
  I komu ma służyć ta szkoła
  Żadnej kontroli organu prowadzącego
  Liczymy na to że nowy wójt zwróci większą uwagę na szkoły i szkole w Żeliszewie przywróci dawną atmosferę

  Odpowiedz moderated
  • Szkoła w B to dopiero folwark. W d mają hacapy .Uciekam stamtąd jak jestem w szkole, tylko krzyki dobiegają zna korytarz.Żdnego szacunku dla ucznia.

   Odpowiedz moderated
   • Też słyszałam. Zatrudnianie wg nazwisk, po rodzinie. Jak ktoś się trafi jako dobrze wykształcony i niezły nauczyciel to ma przechlapane.Prosze podac wyniki z egzaminów próbnych 8 klasy. Czekamy

    Odpowiedz moderated
 52. Panowie który by z Was z nie wygrał – ogarnijcie miejsce swojej pracy tzn.plac wokół budynku gminy, od strony kościoła miło teraz patrzeć i parkować,nie jest to najważniejsze rozumiem ale też o czymś świadczy…..

  Odpowiedz moderated
 53. Brak kręgosłupa moralnego brak jakichkolwiek zasad proponowanie stanowiska za poparcie teraz będą chodzili obydwaj po wsiach i namawiali ludzi kandydaci na radnych z komitetu T.G już namawiają. A niby Grochowski chciał zmian na lepsze bo temu nie odpowiadają hipokryzja i kłamstwo straciłam swój głos zawiodłam się. Współczuję bardzo nowej radzie Nie zdziałają nic ponieważ mściwość i zacięcie obecnego włodarza są znane. Wszyscy chyba wiedzą ile zrobiła pani radna z pieroga na którą obraził się Włodarz. Wszystko jej blokował. Współczuję tym ludziom którzy chcą coś zmienić bo z tym człowiekiem się nie da buta zawiść. Trzymanie się z stołka za wszelką cenę.

  Odpowiedz moderated
  • Siedzieć w chałupach na dupach i nie zawracać głowy. Kartofle trza sadzić, zboże siać , gnój wozić a nie politykować. Kto widział TG na roli?Piłka to nie wszystko.

   Odpowiedz moderated
 54. *** Raptownie czynione inwestycje na które ludzie czekali po 2 lata ogólnie fałsz i brak jakichkolwiek zasad. To widzę w obecnych rządach. Zawiodłam się bardzo na grochowskim za te układy brak szacunku oraz do radnych z jego komitetu. Głosuję na Daniela cylińskiego nawet jeśli nie ma wiedzy to się nauczy Bo każdy się kiedyś uczył i każdy się będzie uczył jak przy każdej zmianie stanowiska. Życzę powodzenia radnym z jego komitetu i jeszcze raz podkreślam głosuję na Daniela celińskiego nie gnie się coś innego do gminy coś lepszego odpowiedzialność pracowitość. To wcale nie jest karierowicz i to wcale nie jest gwiazdor przestańcie tak oskarżać ludzi

  Odpowiedz moderated
 55. Już sama wiara Celińskiego że tylko jego osoba “gwarantuje” cokolwiek a przede wszystkim pomyślność gminy jest dowodem na bufonadę, narcyzm i całkowite zaślepienie i oderwanie od rzeczywistości.
  Przeciwnie jego osoba gwarantuje dokładnie NIC.
  Co gorsza człowiek który naiwnie nasiąka przekazem hybrydowej populistycznej propagandy mającej za zadanie wzniecać podziały w społeczeństwie, resentymenty i uprzedzenia do innych jest złym przykładem co do intelektualnej i poznawczej kwalifikacji takiego kandydata.
  U nas we wsi mówią że nie podcina się gałęzi na której się siedzi.
  I tej refleksji wyborcom życzę przed zaznaczeniem niewłaściwego kandydata i popełnieniem błędu.

  Odpowiedz moderated
 56. T.G *** żałuję mojego głosu i tego że rodzinę namawiałam. Opowiadał że chce zmian a teraz poszedł na układ z GG. Co za podłość i kłamstwa. Bez morali bez zasad. Radna z Albinowa p.Basia żałuję głosu oddanego na panią. Żałuję każdej minuty rozmowy z wami. ***!!!!!!!! *** Taka przeciwniczką GG tak opowiadała o złych rządach GG. Wstyd i hańba. !!!!!

  Odpowiedz moderated
 57. Pani Basiu!
  Wstyd!
  Zaufalismy, powierzyliśmy Pani nasze problemy. Uwierzyliśmy, że naprawdę chce Pani zmiany.
  Jeżeli jest to prawdą, że popiera Pani teraz Pana Górala, to znaczy, że Pani wyborcy zostali przez Panią OKŁAMANI!

  Odpowiedz moderated
 58. Krasnal Hałabała.
  O dziwo zgadzam się z Tobą w 100%!
  Procedura odwołania wójta nie jest zbyt skomplikowana, a biorąc pod uwagę, że ponad 60 % wyborców nie chce tych rządów odwołanie pójdzie gładko! 😁

  Odpowiedz moderated
 59. ……musisz wszędzie szukać pozytywu: nawet jeśli ludzie mieszają Cię z gównem.

  Gówno to przecież najlepszy nawóz i dzięki niemu łatwiej będzie Ci się rozwijać i rosnąć w siłę”.

  Odpowiedz moderated
 60. Każdy głupiec zza ekranu może krytykować, potępiać i narzekac i większość z Was to robi.
  Karma wraca !!!!!!!

  Odpowiedz moderated
 61. Pozbawione jakichkolwiek racjonalnych podstaw komentarze, mające jeden cel — wywołać reakcję.
  Internet pozwala być chamem, być wrogim, pozwala kłamać i te kłamstwa oraz tę nienawiść bezkarnie rozpowszechniać.

  Ten, kto da się podpuścić, przegrywa.

  Odpowiedz moderated
 62. Pan Celiński zaprezentował swój nowy baner z pięknym hasłem, obawiam się jednak że będzie to “nowa marność w gminie kotuń” czyli rezygnacja z dotacji lub brak możliwości ich pozyskania, nowe grono wzajemniej adoracji , wszechogarniający marazm.

  Odpowiedz moderated
 63. Szkoła w Bojmiu
  Komu ten kit wciskają. Oblepiona glinianka, ciemne pomieszczenia, okna wypadają. Wyposażenie to nie wszystko. Ja też byłbym wyposażony jakbym zabrał innym szkołom za darmo.Nadzór budowlany natychmaizst.Niezależny. 25 nauczycieli na 100 dzieci. Nie liczyć zerókwki i przedszkola. Dzieci z Piotrowiny to inny obwód. Dzieci z Bojmia już uciekają do Kałuszyna. Ba , nawet z Sionnej i Jagodnego uciekły do miasta Kałuszyn. Nawet z Ryczycy jeżzą do innej szkoły. Festyn dla zabawy za 30 tys. Boryna zejdź ze sceny. Tamten chociaż do kościołą chodził

  Odpowiedz moderated
 64. Naszej Gminie potrzebne są nowe twarze, a nie starzy koryciarze!
  To mówię Wam ja – GRAŻYNA. 😁

  Odpowiedz moderated
 65. PAN WOJT I PANI JEGO AGITATROKA PROSZE O ODPOWIEDZ W JAKI SPOSÓB STAŁA SIĘ PANI MIESKZZNAKĄ MIESZKANIA SOCJALNEGO W BOIJMIU? SZYKUJEMY PISMO O AUDYT Z POMOCA PRACOWNIKÓW Z GMINY ILE BYŁO ZAPOTRZEBOWAŃ NA TO MIESZKANIE I DLACZEGO ZOSTAŁO PRZYDZIELONE PRACOWNICY GMINY KTÓRA MA DOM W KOTUNIU. W TYM MIESKLZANIU NAWET MAŁO POMIESZKUJE DZIECI SIEDZĄ U DZIADKÓW A ONA PEDAŁUJE Z PANEM WŁODZAŻEM.

  Odpowiedz moderated
 66. PAN WOJT I PANI JEGO AGITATROKA PROSZE O ODPOWIEDZ W JAKI SPOSÓB STAŁA SIĘ PANI MIESKZZNAKĄ******** MIESZKANIA SOCJALNEGO W BOIJMIU? SZYKUJEMY PISMO O AUDYT Z POMOCA PRACOWNIKÓW Z GMINY***** ILE BYŁO ZAPOTRZEBOWAŃ NA TO MIESZKANIE I DLACZEGO ZOSTAŁO PRZYDZIELONE PRACOWNICY GMINY KTÓRA MA DOM W KOTUNIU. W TYM MIESKLZANIU NAWET MAŁO POMIESZKUJE DZIECI SIEDZĄ U DZIADKÓW A ONA***** PEDAŁUJE Z PANEM WŁODZAŻEM.

  Odpowiedz moderated
  • Po co tu pisać…
   GG prowadziła transmisje na żywo .
   Trzeba było zadać pytanie.
   O nie… Przecież tu jesteś anonimowy więc piszesz co chcesz a tam wyświetli się imię i nazwisko o jej co za faux-pas 😂😱😱😱😱

   Odpowiedz moderated
 67. zatrzęsieńie BANDEROZY GG, gdzie nie spojrzysz GG z orzyłowską, nie określam upodobań bo nie głosuje jestem zameldowany gdzioeś indziej w kotuniu ty;lko mieszkam, ale tego nie idzie znieść. na jednej ulicy po 6 banerów, na jednym płocie dwa. listośći GG bo człwoiek będzie się bał do stołu usiąść mając ciebie przed oczami. i ty GG pisałeś o banderozie ?????? ty kłamco i bufonie.

  Odpowiedz moderated
  • Nie głosujesz…. To nie komentuj
   Widzisz baner nie patrz… Idź przed siebie
   Hejterzy nienawidzą tylko rzeczy, których nie mogą mieć i ludzi, którymi nie mogą być!

   Odpowiedz moderated
 68. Napiszę na początku- głosowałam na T.G bo mnie urzekł świeżym powiewem. Żałuję, bo wiem już że sprzedawczyk, ale: panie GG skąd teraz pan bierze pieniądze na tak szybki inwestycje ? Ulica w Pierogu, droga na tymiankę dla jedengo domu, kolejna droga na Tymiankę podobno 5 wywrotek, droga na Wilczonku. Skąd pan ma teraz kasę na to wszystko? Lotnisko też już budujemy? Kolejna sprawa pana post o banerach, gdzie pierwszy komitet który je powiesił to komitet Górala, a to co pan teraz robi to do zarzygania panie GG. Kolejne teraz jest pan miłły i uśmiecha się, mówi dzień dobry a do tej pory nawet na dzień dobry pan nie odpowiadał!!!! rOBIL PAN SPOTKANIA na internecie bo się pan ludzi bał i wstydził, żep otraktują wzajemnie jak pan traktuje ludzi. Teraz będzxie pan chodził z T.G to raźńiej będzie? przyjdzcie do mnie psa nie spuszczę jak pan prosił ale ze schodzów beziecie zjeżdzać w podskokach jak klauni bo nimi jesteście. 60% mieszkańców cie nie chciała, zero honoru, zero moralności. tak samo jak rudy liś z kępy. Amen

  Odpowiedz moderated
  • Ma dobre wejście …. To źle że pozyskuje pieniądze na gminę ???
   Amen …. Ty się nazywasz katolikiem !?

   Odpowiedz moderated
 69. Ludzie!
  Żaden wójt sam osobiście, żadnych projektów na pozyskanie dotacji nie pisze !
  Wnioski i projekty piszą pracownicy urzędu, a wójt jedynie podpisuje umowy.
  Nasz Włodarz specjalizuje się w dobieraniu wykonawców. Swoich wykonawców.
  Biorąc pod uwagę, że nasz Panujący często bywa poza granicami kraju, tak naprawdę to pracownicy trzymają ten urząd w ryzach.
  Wieść się niesie, ze Panujący chce iść na uklad z Grochem, który głośno mówi, że będzie wymieniał kadrę pracująca w urzędzie.
  W trosce o swoją posadkę, jest w stanie poświęcić dobrze prosperujących pracowników, którzy robili za niego całą robote.
  Kolesiostwo, nepotyzm i kumoterstwo nie zna granic.

  Odpowiedz moderated
 70. Ludzie!
  Żaden wójt sam osobiście, żadnych projektów na pozyskanie dotacji nie pisze !
  Wnioski i projekty piszą pracownicy urzędu, a wójt jedynie podpisuje umowy.
  Nasz Włodarz specjalizuje się w dobieraniu wykonawców. Swoich wykonawców.
  Biorąc pod uwagę, że nasz Panujący często bywa poza granicami kraju, tak naprawdę to pracownicy trzymają ten urząd w ryzach.
  Wieść się niesie, ze Panujący chce iść na uklad z Grochem, który głośno mówi, że będzie wymieniał kadrę pracująca w urzędzie.
  W trosce o swoją posadkę, jest w stanie poświęcić dobrze prosperujących pracowników, którzy robili za niego całą robote.
  Kolesiostwo, nepotyzm i kumoterstwo nie zna granic..

  Odpowiedz moderated
  • Jak nie mają odpowiedniego wykształcenia to powinien.To samo w szkołach. Czy TG ma zamiar odzyskać szkołę w K i C Z ? Czy dalej prywaciarze będą. Co z pijaństwem w K u radnego od bezpieczeństwa pkp? Co ze sprzedażą alkoholu w S?

   Odpowiedz moderated
 71. Pytanie do pana C . Jako przewodniczący komisji oświatowej, proszę podać dokąłdną sumę, jaką Kotuń przekazuje w ramach subwencji do Kałuszyna.Pytanie nr 2 .Ile kosztuje uczeń w poszczególnych szkoąłch”?Prosze o dokładne dane.

  Odpowiedz moderated
  • Ja również kieruję swoje pytanie do Pana Górala (wójta)oraz Pana Celińskiego (przewodniczącego komisji oświaty) co zrobiły szkoły z terenu gminy Kotuń ,aby uczniowie uczęszczali do szkół połozonych na jej terenie,a nie jeżdziły np.do Kałuszyna.Przecież na każdego ucznia przeznaczona jest subwencja oświatowa , a to są określone kwoty pieniędzy. Wiem ,że np. na terenie Szkoły w Żeliszewie nie odbywają się żadne tzw.Dni Otwarte ,aby zachęcić uczniów oraz ich rodziców do uczęszczania do tej szkoły. Czy jesteśmy,aż tak bogatą gminą,aby rezygnować z tych pieniędzy (subwencji oświatowej) ???????

   Odpowiedz moderated
 72. Młodzi mieszkańcy Gminy Kotuń.
  Idźmy na wybory 21 kwietnia.
  Jak widzę te Kryśki, Baśki i Maryśki biegające od seniora do seniora, piorące im mózgi, to jestem pewien, że na najbliższe 5 lat wójta wybiorą nam namówieni seniorzy.
  A przecież potrzeba nam nowoczesności i rozwoju, a nie szczycenia się wyremontowanymi drogami, co w XXI wieku powinno być normą.

  Odpowiedz moderated
 73. GG ma rację, że chce zamknąć dszkołe w Bojmiu. To ruina. Dzieci co kot napłakał nauczycieli więcej. Panie nauczycielki, zwłaszcza jedna czarna, krzykliwa z Kotunia, co ostatni tydzień zamiast pracować na telefonie wisi i tylko KASIA KASIA KASIA, agituje z koleżaneczką z gminy za włodażem i bardzo dobrze. Tak się boi o robotę bo pracując w tym bezkrólewiu i brać kasę można. GG ma od dawna taki plan zrobi to za chwilę i słusznie też Grzesiu jestem za tym. A panie ucycielki jak z Konopielki niech się wezmą za robotę, Działaj Grześ.

  Odpowiedz moderated
  • Ta to akurat dobrze pracuje. Tak w ogóle, to niedopuszczalne jest odbieranie telefonów w czasie pracy z dziećmi. Tam to żenada. Zbieractwo śmieci, jabłek , zostawianie dzieci 7 letnich na przystanku 0 16 w grudniu , po powrocie z basenu. Kilku nauczycieli stoi na okazji i poluje na darmowy powrót. .A co z kuchnią.Gdzie oddaje zlewki? Szok. Może gmina sfinansuje kursy prawa jazdy. Szkołe zamkną radni nie wójt. Z pustego to i salomun nie naluje.

   Odpowiedz moderated
  • Zgadzam się.Nikt wielki z tej szkoły nie wyszedł. pROSZĘ O DOKŁĄDNE DANE ILOŚCI DZIECI. Prosze odjąć dzieci z Piotrowiny, z zerówki i przedszkola. Dlaczego niektórzy nauczyciele w tej szkole kształcą się po 50 tce za gminne pieniądze. To chore. Sama widziałam jak pani na jakiejś lekcji łazila do sklepu z uczniami na lody. bRAK NADZORU. Czy tak wygląda szkoła XX I W?

   Odpowiedz moderated
 74. Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie!
  Żaden wójt sam osobiście, żadnych projektów na pozyskanie dotacji nie pisze !
  Wnioski i projekty piszą pracownicy urzędu, a wójt jedynie podpisuje umowy. Jak nie zapomni albo na urlop nie pojedzie.
  Nasz Włodarz specjalizuje się w dobieraniu wykonawców. Swoich wykonawców.!!!!!!!!!!!!!!
  Biorąc pod uwagę, że nasz Panujący często bywa poza granicami kraju, tak naprawdę to pracownicy trzymają ten urząd w ryzach.
  Panujący poszedł na uklad z Grochem, zakompleksionym, falszywym który głośno mówi, że będzie wymieniał kadrę pracująca w urzędzie.
  GÓRAL W trosce o swoją posadkę, jest w stanie poświęcić dobrze prosperujących pracowników, którzy robili za niego całą robote.
  Kolesiostwo, nepotyzm i kumoterstwo nie zna granic..niech wymiania swoją rodzinę pracującą, żony kolegów a nie pracowników z wiedzą i zasadami.

  Odpowiedz moderated
 75. Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie! Ludzie!
  Żaden wójt sam osobiście, żadnych projektów na pozyskanie dotacji nie pisze !
  Wnioski i projekty piszą pracownicy urzęduaaaaaaaaa, a wójt jedynie podpisuje umowy. Jak nie zapomni albo na urlop nie pojedzie.
  Nasz Włodarz specjalizuje się w dobieraniu wykonawców. Swoich wykonawców.!!!!!!!!!!!!!!
  Biorąc pod uwagę, że nasz Panujący często bywa poza granicami kraju, tak naprawdę to pracownicy trzymają ten urząd w ryzach.
  Panujący poszedł na uklad z Grochem, zakompleksionym, falszywym który głośno mówi, że będzie wymieniał kadrę pracująca w urzędzie.
  GÓRAL W trosce o swoją posadkę, jest w stanie poświęcić dobrze prosperujących pracowników, którzy robili za niego całą robote.
  Kolesiostwo, nepotyzm i kumoterstwo nie zna granic..niech wymiania swoją rodzinę pracującą, żony kolegów a nie pracowników z wiedzą i zasadami.

  Odpowiedz moderated
 76. Do mieszkańca gminy
  Cytuję. Cozrobiły szkoły żeby dzieci z naszej gminy
  nie przenosiły się do innej gminy
  Nic nie zrobiły
  Ze szkoły w Żeliszewie odeszło bardzo dużo dzieci
  Lepiej kierować mniejszą grupą
  Nie wiem czy wójt wie ile kosztuje utrzymanie ucznia w każdej ze szkół w gminie czy rozdziela pieniądze według znajomości
  Chyba tylko szkoła w KOTUNIU spełnia oczekiwania rodziców i uczniów
  Jak widzimy w gminnej edukacji ogromne zaniedbania
  Nowe władze gminy będą miały co robić
  oby tylko nie dały się nabrać na nieprawdziwe
  dane
  Powodzenia
  Edukacja to ważne zadanie dla samorządu

  Odpowiedz moderated
  • Nadliczbówki, kasa to liczy się teraz. Ginie uczeń I potencjał niektórych nauczycieli..Nie wszystkim się chce, a tym którym się chce nie pomaga się. Wystarczy zapytać uczniów.

   Odpowiedz moderated
 77. Czytając wszystkich Państwa komentarze, nasuwa się jedna myśl.
  Nie wchodząc w większe szczegóły to ja osobiście wolę Ewę i Grzegorza niż Bartka i Daniela, ale ja jestem nikim.

  Odpowiedz moderated
 78. Podobno w żeliszewskiej szkole godziny dodatkowe daje panująca tylko swoim zasłużonym
  Czy to prawda panie wójcie
  Pan za to płaci
  To skandal

  Odpowiedz moderated
 79. Jestem w trakcie debaty… Celiński po prostu tragedia…. poza atakami w stronę Górala, żadnych konkretów! Tragedia! Brak słów…

  Odpowiedz moderated
  • Zdziwionym to można być słowami Pana Górala, który twierdzi, że Pani Marszałek województwa mazowieckiego nie dofinansowuje wszystkich, tylko tych, którym ufa. Czyli potwierdził po raz kolejny, że jego rządy opierają się na kolesiostwu.
   Mam nadzieje, ze Pani Marszałek nie oglądała tej debaty i tego jaka laurkę wystawił jej nasz wójt.
   Wątpie, że nadal by go popierała.
   Wierzę, że dofinansowania opierają się na rzetelnej ocenie zasadności wniosków, bez względu na to kto stoi na czele danych gmin.

   Odpowiedz moderated
  • Szkoda tej szkoły w bojmiu. Kolejna zknketa. Cisie.koszewnkca
   Kępa.ndzircinlokda.do.kaluszuna maluczicoele na zieloną trawkę. Trudno.na.szkoda.

   Odpowiedz moderated
 80. Na debacie wójt mówił że najlepszy wynik z egzaminów 8-klasisty miało Bojmie
  A jak wypadło w Żeliszewie

  Odpowiedz moderated
 81. Panu Wójtowi i jego poplecznikom trzeba pozwolić mówić.
  Niech mówią jak najwięcej. Więcej takich debat.
  Im więcej mowią, tym bardziej sami się pogrążają 🤣.

  Odpowiedz moderated
 82. Hit debaty. Góral z 3 radnymi nie przyjacielami Celinskiego tak źle rządzili gminą że aż mu nową ulicę robią. Żenada. Chlopaki co wyście narobili. Przecież on jej nie chciał. Gotów był też dotację oddać. Kończ waść wstydu oszczędź.

  Odpowiedz moderated
 83. Dobrze, że debata odbyła się. Grzegorz wygra. Te krzyki na sali -żenada. To nie stadion.Oj, źle się skończy dla Kotunia to zamieszanie. Wybieram p.Grzegorza.Tylko Bojmia żal. A tak śpiewali na stare lata za kasę.Po co?

  Odpowiedz moderated
 84. Po debacie już wiem, co GG będzie robił po przegranych wyborach! Będzie świetnym projektantem, wizjonerem… On ma wszystko w planach, projektach…. Oby tylko, inaczej jak w gminie, udało się je zrealizować!
  Powodzenia

  Odpowiedz moderated
   • Do końca tygodnia przy Siedleckiej, na piętrze.
    Musisz tylko zabrać swoje fusy z kawy, bo w budżecie kasy brak. Poszły na biuletyn – on się (wiadomo komu) po prostu należał😁

    Odpowiedz moderated
    • Kurde kawy nie pije…
     Mogą być pomyje ?
     O to Ty nawet znasz budżet gminy. Kurde to nie wróżbita tylko czarodziej

     Odpowiedz moderated
     • Alanie… Powstań z kolan, przetrzyj oczy, wypnij pierś do przodu i idź… Idź i szukaj ze swoim kandydatem tej krainy szczęśliwości, której On sam szuka kolejną kadencję. Powodzenia

 85. Podczas wczorajszej debaty Pan Wójt nawet się nie przygotował czytanie z kartki to obraz dobrego włodarza ludzie zastanówcie się. Jego odpowiedzi to ciąg planów zero konkretów. Nawet na ludzi nie patrzył słabo to wygląda. Panie Grochowski jest Pan Młodą Osobą, która zrobiła dobre wrażenie podczas kampanii ale teraz jak czytam to cieszę się że Pan przegrał. Łatwo się sprzedać ale jak Pan później spojrzy w lustro i swoim wyborcom.

  Odpowiedz moderated
  • A co komu przeszkadza czytanie z kartki!!!
   Wam cały czas mało i mało… Nie pasuje wynieś się z gminy Kotuń. A jak nie głosuj na C i zobacz jak będzie wyglądała gmina za 5 lat

   Odpowiedz moderated
  • W dziedzinie finansów i ekonomii podpieranie się danymi na piśmie jest bardzo profesjonalne.

   Odpowiedz moderated
 86. Nieobecnym na debacie, a jeszcze wahających się na kogo oddać głos 21.04.2024, zalecam jej obejrzenie (na profilach KKW Łączy nas Gmina Kotuń i KWW Lepsza Gmina). Komentarze pod artykułem na TS pisze max 10-15 osób i dlatego jest w nich sporo jadu i nadinterpretacji dlatego nie są miarodajne.

  Odpowiedz moderated
 87. Obecny Pan Wójt wrzucił na swoją relację na FB podziękowania ze starostwa powiatowego w Siedlcach.
  Czyżby starostwo było juz przygotowane , aby mu podziękować? Czy aż tak nie mogli się doczekać, że już mu to dali?
  Na podziękowaniu widnieje data 30.04.2024 r.
  Pan Wójt wstawia 15 kwietnia, podziękowania datowane na 30 kwietnia (pewnie na koniec kadencji).
  Nawet jeśli starostwo przygotowało takie podziękowania wcześniej, to każdy normalny i myślący człowiek powinien zaczekać do wskazanej daty.
  Ale nie nasz Wójt.
  On będzie wstawial wszystko bezmyślnie, żeby tylko utrzymać się na stołku.
  Kolejny dowód na ten jego ,,profesjonalizm i doświadczenie”.
  Kończ waść… Wstydu oszczędź…

  Odpowiedz moderated
 88. Moim zdaniem obydwaj dobrze przygotowani do debaty, ciężko wskazać wygranego, ale lepsze wrażenie zrobił na mnie Celiński. Góral tłumacząc zatrudnienie w UG ” szwagierki jego żony, ale nie jego ” zrobił mi wieczór 😀

  Odpowiedz moderated
 89. Obejrzalem debate. Moge ją opisac jednym slowem: “MASAKRA”. Wszystkim czytelnikom TS polecam obejrzenie, otwiera oczy.

  Odpowiedz moderated
 90. Jedyne co mnie boli to brzuch od śmiechu patrząc na to co wyczynia nasz Wójt 😆
  Głupota ludzka mnie bawi, szczególnie w takim wydaniu.

  Odpowiedz moderated
 91. Zaprawdę powiadam wam:
  nim kur w poniedziałek zapieje 3 razy,
  wyprzecie się każdego słowa złego
  na Celińskiego wypowiedzianego.

  Mówię to ja
  Grażyna

  Odpowiedz moderated
 92. Wracając do wczorajszej debaty to jestem zdania że wygrał GG
  Był spokojny. Na pytania odpowiDał rzeczowo
  Widać że zna dobrze swoją pracę ma wizję rozwoju gminy. Pan DC po prostu pływał po tematach
  atakował kontrkandydata
  Był rozdrażniony nie wykorzystywał swojego czasu na odpowiedż
  Dużo mu jeszcze do profesjonalnej postawy brakuje

  Odpowiedz moderated
  • Trudno być zdenerwowanym jak się ma jedną odpowiedź na każde pytanie.
   Tak jak już ktoś napisał. O wszystkim myśli, o wszystkim rozmawia, wszystko planuje.
   Tylko jest tak zajęty tym myśleniem i planowaniem, że zapomina, że trzeba jeszcze realizować te plany i myśli.

   Odpowiedz moderated
 93. Po obejrzeniu debaty mam ciezki orzech do zgryziena. Obaj kandydaci wypadli bardzo dobrze. Decyzję komu postawie krzyzyk podejmę ostatniej chwili. Polecam obejrzenie, moze to komus pomoże w szybszej decyzji. Debata dostępna jest na profilach obydwu komitetów.

  Odpowiedz moderated
  • Mam inne odczucia, ale tak już jest. Zgadzam się w kwestii, że każdy przed oddaniem głosu 21.04.2024 powinien ją obejrzeć i rozważyć w głowie wszystkie za i przeciw obu panów.

   Odpowiedz moderated
 94. Debata ukazała słabość jednego z kandydatów. Warto ją obejrzeć, żeby zobaczyć to na własne oczy.

  Odpowiedz moderated
 95. W debacie widac jakie sa załozenia kazdego z kandydatów. Każdy sam może je wychwycić i ocenic pod swoim kontem. Wystarczy obejrzeć.

  Odpowiedz moderated
 96. Polecam obejrzenie debaty. Według mnie lepsza jakość na KWW Lepsza Gmina chociaż na KWW Łączy Nas Gmina Kotuń tez dobrze wszystko widać i słychać. Podczas debaty stałem na zewnatrz sali, bo zabrakło miejsc i szczerze miałem inny odbiór tego wydarzenia niż po obejrzeniu całego nagrania. Profesjonalizm i doświadczenie prowadzacego pozwalają w spokoju skupić sie na poglądach i wizji poszczególnych kandydatów. Serdecznie polecam!

  Odpowiedz moderated
 97. Chyba w historii samorządu III RP w Gminie Kotuń jeszcze nie było tak łatwego wyboru. Zmieniłem zdanie z pierwszej tury po obejrzeniu debaty.

  Odpowiedz moderated
 98. Obejrzałam debate!!! I tak na moje pryszczate oko widze, że obydwaj Panowie dogadali sie ws. objęcia stanowisk. Obydwaj mają podobne plany na rozwój gminy. Nie będę zaskoczona jak przegrany zostanie zastępcą wygranego. Szkoda, że prawdziwy powiew świeżości Pan Grochowski przepadł w 1 turze.

  Odpowiedz moderated
 99. Dobry pomysł z tym domem starców w B. Pan M zza światów się ucieszy. Chciał taki zorganizować.. jestem za.. Rehabilitacja na sali, jest kuchnia.Sam bym tego nie wymyślił. Blisko ośrodek.

  Odpowiedz moderated
  • Bardziej dom emerytowanego nauczyciela😁
   Ich tam ogrom, każdy ma swój fotel i ciepłe kapcie.
   Siłą będą kadrę wyprowadzać na emeryturę😁

   Odpowiedz moderated
   • No właśnie, dlaczego w szkołach pracują nauczyciele, którzy pobierają emeryturę. Nie blokować młodym. Jadźki, do ogrodu , buraki sadzić.

    Odpowiedz moderated
 100. Napiszę krótko: Głosuję na Pana Celińskiego! Dam sobie rękę uciąć, że jego doświadczenie i ponad 20-sto letnia praca w duzej firmie pozwoli na ściągnięcie do gminy takich firm jak: Tesla, Amazon, Google, Microsoft, General Motors i wiele innych.

  Odpowiedz moderated
 101. Jak dla mnie, po debacie sądząc to pan Celiński to taki radny-bezradny. Ale pokrzyczeć na koniec chce.

  Odpowiedz moderated
  • Za to obecny włodarz nie odzywał się 5 lat, a teraz ukochuje wszystkich! Zwłaszcza gmine Kotuń. Kocha, bo dzięki niej ma darmowe delegacje na wschód, darmowy pojazd, układy finansowe z wykonawcami inwestycji gminnych i za to jeszcze 20 tysi miesięcznie. O ludziach przypomniał sobie jak mu się grunt zaczął palić… ale ślepe ludzie pójdą za ten tydzień wymuszonych reklam i zagłosują, a potem kolejne 5 lat bezkrólewia z królem na Ukrainie.

   Odpowiedz moderated
 102. Właśnie przed chwilą Pan Grochowski sprzedał się dla Pana Górala za stołek zastępcy wójta. A miał wprowadzać powiew świeżości a tu zostake stary smród

  Odpowiedz moderated
 103. No i Góral się sprzedał!!!! Brawo!!!! Już wiemy kto będzie zastępca i czym będzie się zajmował. Chłopiec od wycinki drzew będzie światłowód rozciągał po gminie. Ludzie obudźcie się!!! Po 21wszym będzie za późno!

  Odpowiedz moderated
 104. To się Panowie Góral i Grochowski dogadali!
  Jawnie już o tym mowią. Będą się uczyć i wprowadzać, wykorzystywać potencjał… Boże widzisz i nie grzmisz.
  Nadal będzie klika i kółko wzajemnej adoracji.
  A to porozumienie? Ma taką wartość, jak zeszłoroczny śnieg dzisiaj.
  Głosowałam na Grochowskiego wierząc, że naprawdę chce zmian. Krytykował Górala na spotkaniach. A teraz za stołek jak chorągiewka na wietrze zmienia front.
  Banda sprzedawczyków!!!
  Dobrze, że powiedzieli o tym wcześniej.
  Ludzie Grochowskiwgo przejrzą na oczy i zobaczą o co tak naprawdę walczy…
  O własną posadkę, a nie mieszkańców i gminę!
  Ludzie pora się obudzić!!! Ostatnia szansa!

  Odpowiedz moderated
 105. Dobrze, że ukazał się filmik TG i dzisiejszy live GG.
  Teraz już nie mam wątpliwości.
  Wolę rzekomy brak doświadczenia Pana Celinskiego, wolę dać mu szanse, wolę żeby naszą gminą kierował ktoś ze świeżym spojrzeniem i nową wizją na przyszłość.
  A co najwazniejsze, NIE SPRZEDAL SIE !!! Do końca jest soba. Licze, na naszych mieszkańców, że nie pozwolą na to, żeby nasza gmina rządził zabetonowany układ nastawiony na swoje zyski.

  Odpowiedz moderated
 106. Haha, Tomek wydał “oświadczenie” w którym oznajmia poparcie dla obecnego wójta. Czy nadal są tu osoby które, nie wierzą że to zwykły karierowicz-już nawet nie mieszkający w naszej gminie? Na jego miejscu wstydziłbym się spojrzeć w oczy ludziom, którzy mu zaufali… nie tylko wyborcom, ale i osobom z jego komitetu startujących na radnych, omamionych wizją tych potrzebnych zmian o których mówił Tomasz 😀

  Odpowiedz moderated
 107. Jeżeli nie zostaną rozerwane stare układy ciągnące się od wielu lat, ta gmina NIGDY nie pójdzie naprzód na tyle na ile ją stać. Cały czas będziemy w ogonie na mapie powiatu.
  Układy, układziki, obiecanki za stanowiska i co najgorsze okłamywanie w oczy wyborców na spotkaniach!
  Mieszkańcy! Skończmy z tą hipokryzją!
  Napiszmy w niedzielę nowy rozdział naszej gminy!!!

  Odpowiedz moderated
 108. Najgorzej zdenerwował mnie baner wójta na którym obok niego uśmiecha się Pani Orzełowska. Ponoć chcą “pogonić” PIS i taka pomoc-ręce opadają.

  Odpowiedz moderated
 109. Live i oświadczenie pokazały kolejne 5 lat. Smród i bagno tyle po nich zostanie. Ale widać w gminie Kotuń to się ceni.

  Odpowiedz moderated
 110. ***całą swoją kampanie oparła na nienawiści do Górala a teraz taki zwrot akcji 😀 teraz *** kampanie Góralowi robi. Jux jest dobry. Banda obłudników. Ryczyca już przejży na oczy. Wstyd Pani***

  Odpowiedz moderated
 111. Szanowni Państwo.
  Od samego początku obserwuje całą kampanię wyborczą w Naszej Gminie.
  Dzisiaj mogę powiedzieć jedno. Bez względu na wynik II tury wyborów, zwycięzca tej kampanii jest jeden.
  Kto? Pan Daniel Celiński.
  Dlaczego? Przede wszystkim ma OGROMNY SZACUNEK do swoich wyborców, którzy obdarzyli go zaufaniem w I turze wyborów. Nie zdradził ich. Dlaczego?
  Nie sprzedał się, nie zgodził się na chore układy, które miałyby doprowadzić po trupach, a do celu na stanowisko Wójta. Robi swoje.
  Jako jedyny z trzech kandydatów pokazuje, że dane słowo swoim wyborcom jest dla niego ważniejsze. Pokazuje, że kandyduje na to stanowisko nie dla siebie, ale dla rozwoju gminy i dla jej Mieszkańców.
  Nie głosowałam na P. Celińskiego w I turze.
  Przez swojego kandydata zostałam oszukana, dlatego z przyjemnością z II turze oddam swój głos na Pana Celinskiego.
  Panie Danielu dziękuję za Pana postawę i mam nadzieję, że Mieszkańcy to docenią 21 kwietnia oddając na Pana głos.
  Życzę powodzenia.

  Odpowiedz moderated
 112. Hahaha… dobre! Przyjdźcie do Urzędu Gminy Siedlce i popytajcie o pana T. Dlaczego jego szef nie poparł go w I turze? Tak go ceni? Popytajcie jego współpracowników. A Wy urzędniki kotuńskie podziękujcie swojemu włodarzowi, że Wam taka *** do urzędu sprowadzi. Siedlce chętnie się go pozbędą. Za to najmilsza Pani agitatorka zyska nowego sprzymierzeńca w sianiu fermentu i***

  Odpowiedz moderated
 113. Kolejnym układem chcą pozamiatać wybory. Ot nasza kotuńska polityka. Czy naprawdę mamy takie głupie społeczeństwo w naszej gminie ze da się na to nabrać?

  Odpowiedz moderated
 114. Pan Grochowski jawnie na spotkaniach krytykował pracownikow Urzedu Gminy i brak profesjonalnej strony internetowej.
  Myślę, że niektórzy pracownicy mogą już pakować kuwety, bo idzie nowe, nadchodzi specjalista w dziedzinie promocji Gminy 😁

  Odpowiedz moderated
 115. Pana GG znamy nie od dziś. Dokładnie tak się Pan GG reklamuje na tej jego BANEROZIE. Trochę zbyt późno na poprawę stosunków z mieszkańcami. A przez ostatnie 10 lat kadencji Panu GG na tym nie zależało? Pan GG czyta uważnie komentarze, słucha wszystkiego co mieszkańcom leży na sercu i dopiero teraz przedstawia to jako priorytet perfidnie wykorzystując w swojej zagrywce wyborczej. Trochę późno prawda? Kontrkandydat bez wiedzy i doświadczenia poradził sobie lepiej podczas debaty ale to tylko moja nic nie znacząca opinia. Obecnie mamy współpracę między GG i TG. Nie dziwię się że wyborcy TG czują się oszukani. Taka zagrywka może się dobrze nie skończyć. Nie byłoby to wcale dziwne jeśli TG miał od samego początku obiecane stanowisko cytuję Pracownik zajmujący się stricte pozyskiwaniem dofinansowań zewnętrznych. A start Pana TG w wyborach to była celowa robota ze strony GG.  Zrobił nam się cyrk proszę Państwa. Tylko teraz należy dodać że kto mieszka w gminie Kotuń ten się w cyrku nie śmieje.

  Odpowiedz moderated
 116. Już teraz oficjalnie nowy kompan do wyjazdów na Ukrainę bo wczesniejsza ekipa się wykruszyła. Szanuję D. CELIŃSKIEGO bo nie zawiódł mnie jako wyborcę. Głosowałam na niego bo pora na świeżość. Daniel głowa do góry Ty możesz spojrzeć spokojnie w lustro. Pan GG już nie kryje się kolesiostwem bo tylko On przez swoje kontakty wszystko załatwi? Tylko co to kolesiostwo miało wzamian przez te lata panowania naszego Włodarza? Za dużo pytań.

  Odpowiedz moderated
 117. Jaki tu spokój… na na na na… nic się nie dzieje… na na na na… nikt się nie bawi… na na na na… wszyscy się nudzą… na na na na…

  Odpowiedz moderated
 118. Obserwując ostatnie wydarzenia polityczne w naszej gminie, nie mogę ukryć rozczarowania. Gdy kandydat na wójta, Tomek, po przegranej w pierwszej turze wyborów zdecydował się poprzeć swojego kontrkandydata, wielu z nas poczuło się zaskoczonych. Trudno zrozumieć, jak można tak radykalnie zmienić swoje stanowisko, szczególnie gdy wcześniej wyrażano krytyczne opinie na temat zarządzania tej samej osoby, którą teraz się popiera.

  Jednakże, równie niepokojące jest zachowanie samego kontrkandydata, który oferując stanowisko za poparcie, wydaje się stosować praktyki, które stoją w sprzeczności z zasadami uczciwej rywalizacji i transparentnego zarządzania. Tego rodzaju działania podważają zaufanie obywateli do całego systemu zarządzania gminą.

  Jako mieszkańcy, mieliśmy prawo oczekiwać, że nasze głosy zostaną potraktowane z powagą, a zaufanie, którym obdarzyliśmy kandydata, będzie szanowane. Zmiana ta budzi pytania o autentyczność i rzeczywiste intencje, które przyświecały Tomkowi podczas kampanii. Czy można jeszcze wierzyć w jego obietnice, skoro tak łatwo zdecydował się na współpracę z osobą, którą wcześniej krytykował?

  Również radni, którzy zapewniali nas o nieskazitelności kandydata, muszą teraz zmierzyć się z pytaniem o swoją ocenę sytuacji. Czy nie czują się zawiedzeni, że pierwszy krok, jaki podjął Tomek po wyborach, to krok w kierunku własnych interesów, zamiast dobra społeczności?

  Rozumiem, że polityka często wymaga kompromisów, ale czy powinny one iść w parze z całkowitą zmianą retoryki i wartości? Liczę, że przyszłe decyzje będą podejmowane z większą rozwagą i w duchu transparentności, którego brak obecnie odczuwamy. Dość takich rządów, gdzie własne interesy stają się ważniejsze niż dobro wspólne.

  Odpowiedz moderated
  • Genialne!
   Zgadzam się w 100% !
   Zróbmy coś dobrego, nie pozwólmy, żeby Naszą Gminą nadal rządził UKŁAD.

   Odpowiedz moderated
  • Wszyscy hejtujecie pana Grochowskiego .Nie przeszkadza wam to, że pan Celiński już dawno porozdawał stołki? Pani J.Łi pan M.A. Nie przeszkadza Wam to, że jest kandydatem popieranym przez PiS. Nie byłoby to nic zdrożnego gdyby nie krył tego. A tak można wnioskować, że chce trzymać dwie sroki za ogon. To jest dopiero nieuczciwe. I na koniec, to pan Celiński jako pierwszy pomaszerował do pana Grochowskiego. Po co?Chciał zagrać w warcaby? He,he,he

   Odpowiedz moderated
 119. To, co ostatnio dzieje się w naszej gminie, to prawdziwy cyrk i moralne dno. Tomek, który podczas wyborów na wójta deklarował walkę z rzekomo nieudolnym zarządzaniem Grzegorza, teraz chodzi mu pod bok jak cień. Jak można się tak nie wstydzić? Publicznie obnosi się z człowiekiem, którego jeszcze niedawno potępiał, i to wszystko dla własnych korzyści. Czy można być bardziej fałszywym?

  Jego działania są kompletnym zaprzeczeniem tego, co obiecywał wyborcom.***, że ani on, ani Grzegorz nie mają żadnych skrupułów. Dla nich liczy się tylko władza i pieniądze, a nie dobro mieszkańców.

  Co gorsza, Grzegorz przyjmując tak łatwo Tomka do swojego zespołu, pokazuje, że jego wcześniejsze zarzuty były tylko pustymi słowami, używanymi dla zdobycia głosów. Obaj panowie szybko zapomnieli o swoich deklaracjach i przekonaniach, gdy tylko zobaczyli szansę na wzajemne korzyści.

  Z każdym takim działaniem, gdzie polityczne żmije kręcą się wokół siebie, by tylko więcej zyskać, tracimy jako społeczność. Gdzie jest honor, gdzie jest odpowiedzialność przed wyborcami? Czy to, że chodzą razem ramię w ramię, nie jest dobitnym dowodem, że jedynym ich celem jest oszustwo i manipulacja?

  To jest po prostu obrzydliwe i obnaża brak jakichkolwiek moralnych zasad w naszym lokalnym rządzie. Wstyd i hańba dla każdego, kto jeszcze wierzy, że ci ludzie zasługują na jakiekolwiek poparcie.

  Odpowiedz moderated
 120. Mieszkańcy Gminy Kotun, pomóżcie.
  Od kilku dni w naszych miejscowościach odwiedza nas pewien Pan zwany Włodarzem.
  O ile jestem w stanie zrozumieć, nowe twarze, które chcą się zapoznać z mieszkańcami, poznać ich problemy i bolączki, o tyle mam pewien problem z tą jedną, dobrze wszystkim znaną twarzą. Znamy sie przeciez od tylu lat i doskonale znamy dokonania tego Pana. Za czym on tak chodzi? Czy wypada przekazać mu jakieś datki na odchodne? Czy chodzi jedynie o wyżebranie głosów zapewniających pełne kieszenie na następne 5 lat?
  Chciałbym się dobrze przygotować na wizytę, dlatego podpowiedzcie jeżeli już dostąpiliscie zaszczytu obecności Włodarza w swoich skromnych progach.

  Odpowiedz moderated
  • Co więcej po naszych uliczkach paradują dwa panowie – nomen omen, lokalne wersje Flipa i Flapa. Jeden to stary znajomy, którego widzieliśmy więcej razy niż bohaterów telenoweli, a drugi – o dziwo – jego nowy najlepszy przyjaciel. Razem przemierzają nasze aleje niczym gwiazdy na paradzie filmowej, tyle że w naszym lokalnym wydaniu.

   Zastanawiam się, czy przygotować im popcorn, bo coś czuję, że seans z ich udziałem może trwać dłużej niż planowaliśmy. Czy ktoś wie, czy oprócz zwykłego machania rękami i obiecankami cacankami mają w repertuarze jeszcze jakieś sztuczki? Może jakiś taniec synchroniczny lub magiczny numer znikających obietnic wyborczych?

   Odpowiedz moderated
 121. Transmisja online Pana Górala pokazuje całe jego podejście do ludzi.
  Jak WYGRA to będzie ludzi odwiedzał i im dziękował, ale jak przegra to już będzie miał w dupie tych, którzy na niego głosowali i wtedy się nie wybierze na objazd gminy.
  Żal…

  Odpowiedz moderated
 122. Fala hejtu ale tego nie rozumiem,tyle nowych inwestycji w całej gminie.czy od razu zbudowany został Kraków, w kotuniu zamieszkało wiele osób z sąsiednich miejscowości naszej gminy więc niech docenią starania górala i jego pracowników,a śniadanie w urzędzie to normalne,a tu na debacie wielkie uwagi.czytajac te komentarze to myślę,że najlepiej jechać po wszystkich,a docenić ich pracy to nie ma komu. pracują dla dobra innych.wojt góral ma się czy chwalić a jego kontrkandydat jeszcze mocniej zrobił a już tak wszyscy w niego wieżą,,obiecanki cacanki a ciemnemu radość,, nie przegapcie szansy dalszego rozwoju gminy ale z tym który jest, skromność bardziej popłaca,jest powiedzenie która krową dużo ryczy mało mleka daje!

  Odpowiedz moderated
  • Krowa co dużo ryczy mało mleka daje. Zgadzam się.
   Ale pomyśl lepiej czy o własciwej krowie mówisz. Kto od debaty lata od kolesia do kolesia i sam się naprasza, żeby mu podziękowania pisać? Kto wyskakuje każdego dnia na fb i ,,dużo ryczy”? I posty, i relacje i live. Sam juz sie zapętla w zeznaniach. Kto robi ten szum? Kto tak ryczy?
   Jeden – Góral. Po trupach a do celu, za wszelką cenę.
   Dużo ryczy… ale efektów brak. Jedynym efektem ma być jego posadka na kolejne 5 lat.
   Ciesze się, że ludzie próbują myśleć, ale jeszcze nie wszystkim to wychodzi niestety.

   Odpowiedz moderated
  • Zgadza się. Siłą tego urzędu są pracownicy, którzy ostatnie 5 lat pracowali bez i za szefa. Wnioski, inwestycje tylko oni wiedzą kto tak naprawde za to odpowiada i dzięki czyjej pracy to jest. Teraz im potrzeba dobrego managera, który uczciwie poprowadzi ich w dalszej pracy i na którego będą mogli liczyć. Bo co to za szef co tylko w delegacji na wschodzie…

   Odpowiedz moderated
 123. Ciekawe Czy spełnią się słowa wróżki że jak wygra p.Celiński to sekretarzem będzie pani Joanna Ł a vicewójtem M.Adamczyk? Wróżka też mówi, że już od dawna to wiadomo. Ale czy można wierzyć wróżkom? Czas pokaże…….

  Odpowiedz moderated
  • Oprócz wróżki to i wszystkie ptaki w gminie Kotuń na wiosnę o tym ćwierkają… komentarz w punkt bo cała śmietanka za szybko się wśród swoich rozgadała

   Odpowiedz moderated
 124. Matematyka królową nauk, historia nauczycielką życia. Gdyby G znał historię U, problemów byłoby mniej. Szkoda. Gdyby budowlaniec znał swój fach nie byłoby wody na ulicy w Żeliszewie i Oleksinie na zakręcie. W debacie zabrakło tego. Zabrakło pomysłu na powrót małych emigrantów, odciętych ósmy rok od korzeni: parafii, gminy.Polityka oświatowa?Można brać emeryturę drugi rok i pracować .Senioralna – nie wszyscy łapią się na nią! Prawdziwy senior nadal siedzi w domu i cierpi.
  Zabrakło pomysłu na likwidację punktów sprzedaży alkoholu u radnych sołtysów roku i tych od gazu.
  TG nie pchaj się do gminy. Tak od serca radzę.Amen

  Odpowiedz moderated
 125. Co by nie powiedzieć to liczbie hejterów na tym forum ,zdecydowanie wygrywa pan Celiński 241:2 . 241 razy głosował “za” 2 był przeciw Tak bardzo był przeciwko Góralowi ha,ha,ha,ha. Podobno i pan Celiński kilkakrotnie bawił na Ukrainie.
  Co do hejterów, dobrze byłoby zatrudnić jakąś polonistkę, bo jest naprawdę słabo. I tak na koniec kto podczas debaty powiedział: Kotuniacy nie gęsi swój rozum mają. Co na to mieszkańcy ościennych wsi? Naprzykład taka pani z Pieroga?

  Odpowiedz moderated
  • Biorąc pod uwagę kontekst debaty, że była ona o GMINIE KOTUŃ i są to wybory na WOJTA GMINY KOTUŃ ( a nie wybory sołtysa danej miejscowości ) jako mieszkaniec Bojmia czuje się w tej wypowiedzi Kotuniakiem.
   Kotuniakiem czytaj mieszkańcem Gminy Kotuń.

   Odpowiedz moderated
  • Wg mnie Kotuniacy odnosiło się do gminy Kotuń jako całości, oraz wiele komentarzy jest napisane poprawnie stylistycznie.

   Odpowiedz moderated
  • Ja mieszkam w Pierogu, w gminie Kotuń… I słowo Kotuniacy przyjęłam do siebie, jakby nie było jestem mieszkanką gminy Kotuń, nie gęsią i swój rozum mam.

   Odpowiedz moderated
  • Panie Jarku Samo Zło ups przepraszam Samo Dobro niech już Pan tak nie roztrząsa tej U….. bo zaraz jakiś hejter rzuci jakiegoś newsa na ten temat. Niech Pan nie prowokuje niepotrzebnie. A jeśli chodzi o debatę to naprawdę tylko to Pana zainteresowało? Trochę się Pan już czepia. Ja jako mieszkaniec malutkiej miejscowości w GK czuję się 100% Kotuniakiem. Natomiast co do poprawności pisowni komentarz to krótki tekst o charakterze opiniotwórczym. Nie mamy tu doczynienia z literaturą klasyczną ani żadnym Dostojewskim więc polonistek tutaj nie potrzeba bo wszystko jest zrozumiałe o czym świadczą tak liczne komentarze.

   Odpowiedz moderated
  • Panie Jarosławie tak Pan tym komentującym poleca powtórkę z poprawnej pisowni. A Pan spojrzy u siebie w komentarzu na słowo cytuję “naprzyklad”. Oj Panie Jarosławie.

   Odpowiedz moderated
 126. Szedł Grześ przez wieś,
  głosów ciągle mało…
  Chodź że Tomku,
  wspomóż trochę,
  a będzie się działo!
  Dam Ci stołek i potencjał twój ogłoszę,
  ale zrób że coś bardzo Cię proszę!
  Co tam ludzie, twój komitet,
  nieważny żaden obraźliwy epitet.
  Będziesz rządził i gminę rozwijał,
  a ja Ukrainie będę wtedy sprzyjał.
  Myślał Tomasz dniem i nocą:
  Cóż mam czynić? Co powiedzieć?!
  No i wspomógł Tomasz, Grzesia biednego,
  przecież marny dorobek jego.
  I tak chłopaki idą przez wieś,
  dumnie prężąc swą pierś.
  Rękę ochoczo ludziom podają
  i kitu niezła dawkę przy tym zapodają.
  Czy zapełnią głosów wór?

  Idźcie na wybory,
  głos jakże ważny oddajcie!
  Dajcie oddech tej gminie
  i sprawcie niech ten zastój minie!
  Sprawy w swoje ręce weźcie
  i duet ten jak Jagnę z UG wywieźcie.

  Odpowiedz moderated
 127. Idzie Grześ przez wieś, worek planów niesie,
  A przez dziurkę plany ciurkiem, sypią się za Grzesiem.
  Do których mógłbym zapukać drzwi?
  Czemu na mój widok często marszczycie brwi???
  Jam jedyny! Jam Wasz Włodarz!
  Jam najlepszy jest Gospodarz!
  Na te krzyki, Tomasz mały, który jest zarozumiały,
  Rzekł do Grzesia – Grzesiu miły! – Ja dołączę!
  Rozpuścimy planów kłącze!
  Dasz mi stołek, a ja Cię będę wspierał jak ten mały matołek.
  I tak chodzą sobie razem,
  Flip i Flap zarazem.
  A mieszkańcy ogłupieni,
  Czują się wręcz zawiedzeni.
  Slychac krzyki: Gdzie jest godność? Gdzie jest honor?
  Ale oni dumnie kroczą,
  Za nic mają ludzi zdanie,
  Liczą na ich zacofanie.
  Ciemny naród! Wszystko kupi!
  Tu nie jeden jest przygłupi!
  Moi Mili – zróbmy coś!
  I przegońmy te złą moc!
  Niech odejdą w siną dal,
  I gdzie indziej biorą szmal!

  Odpowiedz moderated
 128. Idzie Grześ przez wieś, worek planów niesie,
  A przez dziurkę plany ciurkiem, sypią się za Grzesiem.
  Do których mógłbym zapukać drzwi?
  Czemu na mój widok często marszczycie brwi???
  Jam jedyny! Jam Wasz Włodarz!
  Jam najlepszy jest Gospodarz!
  Na te krzyki, Tomasz mały, który jest zarozumiały,
  Rzekł do Grzesia – Grzesiu miły! – Ja dołączę!
  Rozpuścimy planów kłącze!
  Dasz mi stołek, a ja Cię będę wspierał jak ten mały matołek.
  I tak chodzą sobie razem,
  Flip i Flap zarazem.
  A mieszkańcy ogłupieni,
  Czują się wręcz zawiedzeni.
  Slychac krzyki: Gdzie jest godność? Gdzie jest honor?
  Ale oni dumnie kroczą,
  Za nic mają ludzi zdanie,
  Liczą na ich zacofanie.
  Ciemny naród! Wszystko kupi!
  Tu nie jeden jest przygłupi!
  Moi Mili – zróbmy coś!
  I przegońmy te złą moc!
  Niech odejdą w siną dal,
  I gdzie indziej biorą szmal!!!

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane