REKLAMA
22.2 C
Siedlce
Reklama

UKS MKK Siedlce- zagrały w kosza i dla WOŚP (zdjęcia)

Zawodniczki UKS MKK Siedlce na parkiecie rozbiły rywalki, a poza – bank dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Stało się tak, dzięki połączeniu meczu U12 WOZKosz pomiędzy MKK i Huraganem Wołomin z 32. Finałem WOŚP. Spotkanie kończyło pierwszą rundę rozgrywek, a siedlczanki jeszcze przed konfrontacją były pewne awansu do kolejnej fazy. Nie oznaczało to jednak taryfy ulgowej dla rywalek. Podopieczne trenera Karola Trocia od pierwszego gwizdka sędziego zdominowały rywalizację.

Huragan w starciu z MKK okazał się zaledwie zefirkiem. Młode siedlczanki otwierającą spotkanie kwartę wygrały 21:8. Kolejną zapisały na swoją korzyść jeszcze wyraźniej, triumfując 24:10. Po zmianie stron wysoko prowadzący MKK nie forsował już tempa, ale nie pozwalał też przeciwniczkom na choćby minimalne odrobienie strat. Trzecią kwartę wygrał 16:12, a czwartą 10:9. W całym meczu nasze koszykarki zwyciężyły 71:39.

MKK zagrał w składzie: A. Stanisławowska, O. Jagła, A. Fedorowicz, W. Łubkowska, E. Wąsowska, A. Olszewska, W. Kuźmienczuk, G. Kaczyńska, N. Mateuszak, A. Staręga, W. Matlakowska, V. Dzerunets.

W przerwie spotkania przeprowadzono aukcje na rzecz WOŚP. Licytacje poprowadził Karol Troć, a nabyć można było pamiątki z gry MKK Siedlce w Ekstraklasie: koszulki – Katarzyny Trzeciak i Magdaleny Parysek-Bochniak oraz piłkę, na której autografy złożyły dziewczyny z obecnej drużyny. Za każdą z koszulek zapłacono po 200 złotych. Natomiast prawdziwym hitem okazała się piłka, za którą osiągnięto cenę ponad 800 złotych. W sumie zebrano znacznie więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Sokołów Podlaski: O czym i z kim ten dialog?

„Kiedy cukierkowa burmistrzyni zatrudni swojego idola Fijołka i za ile?” – zapytał anonimowy internauta. – „Nazywam się Fiołek, nie Fijołek (…) Kiedy mnie zatrudni? Przecież ja już pracuję. Ależ mi przykro, że nikt tego z Tobą nie konsultował” – ironizował w odpowiedzi Damian Fiołek.

Siedlce: Hapunowicz z ponad 20 tysiącami brutto

Na sesji 28 maja siedleccy radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta miasta.

Uwaga kierowcy! W weekend częściowo zamknięte ulice!

W związku z organizacją koncertu zespołu Mazowsze siedlecki magistrat informuje o utrudnieniach w ruchu.

Protest przeciw fermie drobiu

Protesty związane z budową ferm drobiu są w naszym regionie bardzo powszechne. Mieszkańcy nie chcą bowiem, aby w pobliżu miejsca ich zamieszkania hodowano setki tysięcy kur czy indyków.

Awans jest nasz… tra la la la! Mistrzowska feta Pogoni Siedlce (zdjęcia)

Po sześciu latach przerwy MKP Pogoń Siedlce powraca na zaplecze Ekstraklasy. Kibice, drużyna oraz władze klubu i miasta wspólnie świętowali wymarzony awans, a także wywalczenie mistrzostwa II ligi.

Biskup udzielił dyspensy na piątek po Bożym Ciele

Na terenie diecezji siedleckiej w piątek po Bożym Ciele nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tak zdecydował biskup siedlecki Kazimierz Gurda, udzielając wiernym na ten dzień dyspensy.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje