REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Tam leży eternit!

Nasz Czytelnik, mieszkaniec Siedlec, poprosił o interwencję. -W pobliżu rampy kolejowej, za „Bohemą”, leży eternit. Ktoś go ułożył na paletach. Ale to chyba nielegalne? – dopytywał.

Zwrócił też uwagę, że w okolicy ul. Glinianej leżą śmieci. – Nieładnie to i wygląda i zachęca innych do tworzenia nielegalnego wysypiska – uznał. Potwierdziliśmy na miejscu, że problem jest. Leży eternit, leżą śmieci… Poprosiliśmy o interwencję Straż Miejską.

-Ustaliliśmy, kto składuje eternit w tym miejscu. Daliśmy tydzień czasu na zabezpieczenie eternitu folią i zabranie go na własną posesję – informuje komendant SM Bogusław Joński. Dodał, że na utylizacje eternitu samorządy mają fundusze, ale tu obowiązuje procedura zgłoszenia chęci usunięcia eternitu. Taki wniosek musi być zakwalifikowany. Być może w tym roku nie uda się już zutylizować z tych funduszy eternitu składowanego w tym miejscu. Wtedy właściciel będzie czekał do następnego roku. -Ustaliliśmy też, kto jest właścicielem zarośniętej działki w okolicy ul. Glinianej. To firma deweloperska z siedzibą w Łomży. Zobowiązaliśmy właścicieli do wykoszenia chaszczy i zaprowadzenie porządku – mówi komendant.

Jednocześnie Bogusław Joński apeluje do mieszkańców Siedlec:

– Bardzo proszę, aby o podobnych przypadkach informować nas bezpośrednio. Takie sygnały sprawdzamy natychmiast i reagujemy – zapewnia.

– Nie trzeba do tego pośredników. My też przyłączamy się do apelu. Podajemy telefon do siedleckiej Straży Miejskiej: 25 794 39 86.

Zdjęcia: Aga Król

10 KOMENTARZE
 1. Zgłaszasz eternit i zabierają.
  Za śmieci i tak płacisz i tak płacisz spod domu zabiorą.

  To po jaką cholerę rozrzucać po rowach i lasach.

  Odpowiedz moderated
 2. ACHTUNG! ACHTUNG! – TAM LEŻY ETERNIT!
  No niesamowite… Rzekłbym i co z tego? Z racji faktu, że jestem tak zwanym “technikiem żywienia” z wykształcenia to w wielkim skrócie mogę jedynie stwierdzić SMACZNY FAKT, że nie ma czegoś takiego (ewentualnie ze świecą szukać trzeba i płacić miliard jeden złotych) jak UPRAWA czy HODOWLA. Te słowa to przeżytek, dzisiaj te słowa zastąpiła PRODUKCJA. Nawet nie macie pojęcia i zapewne nie chcecie mieć pojęcia jak wygląda PRODUKCJA ŻYWNOŚCI…
  – Tutaj można napisać elaborat czym są “łososie norweskie”, “skąd są jajka”, czym pryskane są “jabłka”, a w jakich warunkach żyje “bydło” itd. Po prostu trzeba się pogodzić z faktem, a wbrew pozorom to WŁAŚNIE EUROPA JEST NAJCZYSTSZYM KONTYNENTEM.
  Amen!

  Odpowiedz moderated
 3. u mnie od prawie roku na posesji też leży eternit po zdjęciu z dachu….Gmina podsiedlecka umywa ręce….mówią, ze jeśli dostanę zwrot funduszy unijnych z ARMR i napiszę wniosek to zabiora…..od pół roku cisza….więc eternit leży………

  Odpowiedz moderated
  • nie msz szpadla żeby to gdzieś zakopać? wszystko “ktoś” ma za ciebie załatwić? karmic też?

   Odpowiedz moderated
 4. Nie rozumiem dlaczego nie ewakuowano jeszcze okolicznych ulic!?Tam mieszkają dzieci i niektórzy mogą wkrótce poumierać! Ratunku!

  Odpowiedz moderated
 5. Pani Mariolu, szkoda, że nie zauważyła Pani stojących nieopodal przed blokiem na środku ulicy Kolejowej zaparkowanych samochodów. Przecież jest to pas drogi. A tak na marginesie, Panie komendancie, czy Pana podwładni często parkując w pobliżu nie widzą tego? To mieszkańcy muszą interweniować ?

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje