REKLAMA
15.7 C
Siedlce
Reklama

Sokołów Podlaski: O czym i z kim ten dialog?

„Kiedy cukierkowa burmistrzyni zatrudni swojego idola Fijołka i za ile?” – zapytał anonimowy internauta. – „Nazywam się Fiołek, nie Fijołek (…) Kiedy mnie zatrudni? Przecież ja już pracuję. Ależ mi przykro, że nikt tego z Tobą nie konsultował” – ironizował w odpowiedzi Damian Fiołek.

Dwie godziny później informacją o zatrudnieniu w sokołowskim UM Damian Fiołek pochwalił się na facebooku. Na FB ludzie mu gratulowali. Na lokalnym sokołowskim portalu pojawiły się z kolei same krytyczne komentarze. „Zamiast racjonalizować zatrudnienie w UM, utworzono pełnoetatowe stanowisko ds. dialogu społecznego. Dokładnie tego brakowało mi przez 25 lat rządów poprzedniego burmistrza. O czym i z kim będzie prowadził dialog ten „urzędnik” przez 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu?” – pytał internauta „Bogdan”.

PO zarzucała PiS-owi zatrudnianie znajomych i nepotyzm. Tymczasem jedną z pierwszych decyzji nowej burmistrz Iwony Kublik było zatrudnienie bardzo aktywnego podczas jej kampanii członka komitetu wyborczego.

„SIEWCY NIENAWIŚCI”

Damian Fiołek wdał się w dyskusję z komentującymi jego zatrudnienie. Na swoim fanpage’u odniósł się obszernie do komentarza „Bogdana”. Niemal to samo powtórzył w rozmowie z „Tygodnikiem”.

– Nie ma sensu przejmować się anonimowymi siewcami nienawiści i ich wstrętną narracją. Czy się to komuś podoba, czy nie, przywilejem burmistrza jest możliwość swobodnego dobierania sobie współpracowników, według własnych kryteriów zarówno lojalnościowych, jak i merytorycznych. Myślę, że nie powinno to budzić większych kontrowersji – mówi Damian Fiołek.

Cały tekst przeczytacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu „TS” nr 21.

11 KOMENTARZE
 1. Siedlec i tak nic nie pobije – nepotyzm i kolesiostwo na niewyobrażalną skalę. I nawet się z tym nie kryją

  Odpowiedz moderated
 2. ,,Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje”
  Panie Damianie, w życiu, wartościowe rezultaty często pochodzą z cichej i systematycznej pracy.
  Mniej Facebook’a.

  Odpowiedz moderated
 3. A ja tam czekam na rozdania foteli dyrektorskich w siedleckich przedszkolach i szkołach- ile będzie rozdanych za kompetencje a ile w ramach podziękowań za poparcie. Czas pokaże…

  Odpowiedz moderated
 4. Świętym prawem każdego nowo wybranego samorządowca jest organizacja pracy Urzędu. Co do samej osoby i funkcji to poczekajmy trochę z osądami. Sposób zarządzania miastem przez poprzedniego Burmistrza nie uwzględniał (przynajmniej na finiszu) jakichkolwiek konsultacji i niestety to widać. Pan Fiołek jest osobą młodą, z innym podejściem do wykonywania obowiązków niż skostniałe struktury magistratu. Nie można jednak zapominać, że w Sokołowie priorytet (w tym w rozumieniu przekazów medialnych) powinien mieć nie tyle dialog społeczny lecz realne działania mające na celu rozwiązanie problemów, nad którymi nie trzeba rozmawiać bo są widoczne dla wszystkich. Jak na razie zmiana władzy nie sprawiła, że ulice są czystsze, dziury w asfalcie naprawione, a i o uruchomieniu basenu też jakoś tak przestano mówić. Jedna jaskółka (podobnie jak jeden Fiołek) wiosny nie czyni …

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje