REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

19 projektów zakwalifikowało się do realizacji, dzięki największej liczbie oddanych głosów. Pieniądze, które pozostały do wydania, przeznaczone zostaną na realizację dwóch dodatkowych projektów, które nie wymagają dużych nakładów finansowych.

W tegorocznej edycji BO zagłosowało ponad 14,5 tys. mieszkańców Siedlec. W większości były to kobiety. Największą aktywnością wykazały się osoby w przedziale wiekowym 36-49 lat. Niewiele mniej głosów oddali młodzi ludzie do 25 roku życia. Do wydania było prawie 4,6 mln zł. Realizacja projektów odbędzie się w 2025 roku.

Zwycięskie projekty:

Więcej informacji tutaj.

29 KOMENTARZE
 1. Słabe te projekty. W tegorocznym budżecie brakowało mi rozwijania i modernizacji ścieżek rowerowych w naszym mieście. Bardzo tego brakuje, jeżeli ktoś z Rady miasta czyta ten komentarz to proszę o podjęcie działań w tej sprawie – od końca obwodnicy do Sokołowskiej, Starowiejska, na moście Warszawskim organizacja ruchu pieszo-rowerowego wymaga interwencji i poprawy. Kropla w morzu potrzeb.

  Odpowiedz moderated
 2. Czyli standardowo – budżet wykorzystany na remonty, które powinny zostać wykonane z budżetu miejskiego, nie obywatelskiego… Nie rozumiem tego podejścia. Szczytem kretyństwa jest dla mnie projekt amfiteatru, który i tak w obietnicy prezydenckiej ma zostać odbudowany (koszt projektu poszedłby po prostu z puli przeznaczonej na amfiteatr)

  Odpowiedz moderated
 3. zapraszam na ul Mickiewicza N.Siedlce….żyję tu 60 lat, jak zaczęto doprowadzać wodę, później kanalizację, gaz, słupy, kable…itp…tak do dzisiaj ulica jest w rozsypce..Przed remontami był bruk…ale bylo tak rowno, fajnie i gładko…Nie doczekam się już normalności ulicy w mieście…a ul. Dąbrowskiego, Bema…powinny być zamknięte!!!!!!

  Odpowiedz moderated
  • Zgadzam się!
   Mireckiego – Dąbrowskiego = DRAMAT!
   Tam jeżdżą miejskie autobusy rozwalając sobie zawieszenie, o wrażeniach jako pasażer nie wspomnę.
   Inne ulice i chodniki nie lepiej – pamiętają późne lata 199x i remonty kanalizacji/wodociągów.

   Zaś na Rawicza (część południowa) do dzisiaj sieć energetyczna nie jest skablowana podczas gdy na wszystkich ulicach wokoło i na części północnej już od kilku lat kabel.

   O CO CHODZI?!

   Odpowiedz moderated
  • Zaprojektuj taniej. będzie przetarg.
   Dobierz komplet branżystów. … zobaczysz co zostanie.

   Życzę powodzenia!

   Odpowiedz moderated
 4. Opracowanie dokumentacji to marnowanie budżetu. Zanim ktokolwiek przystąpi do realizacji tych inwestycji trzeba będzie odnawiać dokumentację.
  A szczytem głupoty są projekty w budżecie obywatelskim zgłaszane przez radnych. Po to jesteście radnymi, żebyście mogli na sesjach zgłaszać swoje pomysły, budżet obywatelski zostawcie obywatelom.

  Odpowiedz moderated
 5. Czyli klasyk – to co “miejskie” czy tam “państwowe” to przepłacone razy miliard.

  Remont boiska za ćwierć miliona czyli położenie jakiejś warty na “stare” boisko…

  Remont placu zabaw za ćwierć miliona czyli postawienie gotowych elementów z metalu, drewna i zapewne z atestami UE, bo jakże by inaczej, bo tu przecież chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

  Za 250 000 zł to można sobie mały dom wybudować, z oknami, elektryką, ociepleniem, mediami itd.

  Ale przyzwyczailiśmy się – kibel nad zalewem za 3 bański, gdzie przebieralnie są od strony ulic (żenada), remont krzywego mola z jakiś ultra desek za 300 czy tam 800 tysięcy złotych, do dziś nie wiadomo za ile. Kiedyś postawiono te sprzęty od rowerów ze 20 sztuk, za 9000 zł czyli u chińczyka by taniej wyszło, pomijając fakt, że w pierwszych dniach czy tam tygodnia połowę sprzętu została rozkradziona, a to co zostało, dzisiaj sobie rdzewieje.

  Odpowiedz moderated
   • 2021 r. dom 125 m2 piętrowy, stan surowy z oknami, bez drzwi tynków itp., bez instalacji prawie 500 000 zł.

    Odpowiedz moderated
  • “Remont placu zabaw za ćwierć miliona czyli postawienie gotowych elementów z metalu, drewna i zapewne z atestami UE, bo jakże by inaczej, bo tu przecież chodzi o bezpieczeństwo dzieci.:”

   Zrób taniej, bo na pewno będzie przetarg. Byle zabawka 10-15k. do tego elastyczna nawierzchnia, ogrodzenie itp.

   U kowala możesz zamówić zabawki taniej, ale bez atestu, to możesz postawić u babci w ogródku, a nie w miejscu publicznym. Na kary byś nie wyrobił stosując bez atestów.

   Odpowiedz moderated
 6. Utwardzenie ulicy czy budowa oświetlenia to psi obowiązek miasta ! Ludzie muszą dziadowac i zbierać podpisy ! Sitnik nawet ulic utwardzać nie chciał a oświetlenie to strach się upominać . Jak te miasto ma się rozwijać? Jak się sprzedaje działki miejskie to powinno się ludziom zapewnić jakieś minimum

  Odpowiedz moderated
 7. Dziwne,że na 21 projektów aż 8 to szkoly i przedszkola, które to projekty w ramach państwowych funduszy powinna być załatwione. Projekt obywatelski to coś dla obywateli miasta, Uważam,że w przyszłym roku powinien być zgłoszony projekt pt. Siedlce przyjazne dla ludzi wiekowych. Żeby mogli gdzieś dojść, sami coś załatwić czy sami zrobić zakupy. A tu idąc ul. Piłsudskiego ani jednej ławeczki,żeby odpocząć. To samo na innych ulicach. A te co były zostały polikwidowane..Wszystko się robi tylko dla dzieci a starzy się nie liczą.

  Odpowiedz moderated
 8. Ciekawe dlaczego jeszcze nie ma relacji z ostatniej sesji Rady Miasta i wyczynach miastowych zbuczyńskich radnych siedleckich w sprawach finansowych ?

  Odpowiedz moderated
  • Masz rację. W świetle tych wyczynów dyskusja nad budżetem obywatelskim jest nieaktualna, bo i tak nic nie będzie robione – po prostu nie ma kasy, a wszystko co bylo do sprzedania już zagospodarował Kudelski. Działki na Piaskach też się kończą, jeden budynek po Straży Miejskiej – po wypędzeniu Instytutu Kofeda – wszystkiego nie załata. I wtedy komisarz, albo Magellan – błonia jeszcze są, a ptaszki ćwierkają, że deweloper spogląda na tereny ARMS przy Prusa.

   A obiecanych przez Grzesia pieniedzy z rządu nie ma – zresztą o Grzesiu też cisza, czyżby Hapunowicz za poparcie niczym mu nie zapłacił? Jeden “dziennikarz” już zaspokojony, a dla Grzesia co – ARMS obsadzone, zostaje CKiS?

   Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Marzena Komar o odwołaniu z funkcji prezesa PEC: Zemsta i upokorzenie

Była prezes PEC Siedlce Marzena Komar skomentowała w mediach...

Najczęściej komentowane