REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Siedlczanki chciały handlować w internecie. Oszuści wyczyścili im konta

Dwie siedlczanki padły ofiarą internetowych oszustw. W obu przypadkach mechanizm był identyczny.

Kobiety wystawiły przedmioty do sprzedaży na portalu społecznościowym. Szybko znaleźli się „chętni”, żeby je nabyć. Zaoferowali nawet, że sami zamówią kurierów…

– Kobiety otrzymały linki do akceptacji zamówień, przekierowujące do wybrania swojego banku, a następnie do zalogowania się do bankowości internetowej. W obu przypadkach po wpisaniu loginu i hasła pojawiły się problemy z zalogowaniem do banku. Niczego nieświadome siedlczanki udostępniły swoje dane oszustom. Gdy kobiety myślały, że przez jakiś błąd nie mogą dokończyć transakcji sprzedaży, oszuści już czyścili ich konta z pieniędzy. W taki sposób każda z kobiet straciła po blisko 20 tys. zł – relacjonuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy KMP Siedlce.

(za KMP Siedlce)

10 KOMENTARZE
 1. Kolejna. Nie krytykujcie tak, bo tak samo jest z wypadkami. Każdy wypadek drogowy to przestroga na przyszłość, a wypadki i tak się zdarzają i będą się zdarzać. Tak samo jest z oszustami i nie ma się co oburzać, że się powtarzają. Tak ten świat jest urządzony.

  • Tylko ci co potencjalnie stanowią największe zagrożenie jako uczestnicy ruchu (tj. kierują pojazdami) muszą wcześniej zdać egzamin.

   Co by było, gdyby ten egzamin nie był obowiązkowy. Skala zagrożenia byłaby o wiele wyższa, tak jak teraz jest w “necie”, gdzie egzamin na korzystanie z tego “dobra” nie jest wymagany… i to tego właśnie zmierzam…

  • Nie prawda – to zupełnie nie jest tak jak z wypadkami. To powinna być wiedza podstawowa w 2023 roku. I jeśli stosować analogię wypadku drogowego – to Te panie zrobiły dokładnie to samo co kierowca wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle , lub pod prąd na rondzie. Brak podstawowej edukacji z zakresu cyberbezpieczeństwa tak się kończy. Wystarczy cokolwiek wystawić na OLX żeby od razu odezwał się do Ciebie oszust. Jest bardzo dużo filmików edukacyjnych, ale najwyrażniej za mało. Czasami wystarczy zdrowy rozsądek pt. “Po co mam wchodzić na konto swojego banku, skoro TO JA chce sprzedać przedmiot”

  • Tyle że te “przedsiębiorcze” nowoczesne panie to typowi wyborcy liberalnych wiatrakowców.
   W tym przypadku także można powiedzieć iż zostały zakręcone i przekręcone przez równie liberalnych spryciarzy. Tak jak w sejmie pod przykrywką zamrożenia cen chcieli puścić wała na prywatny majątek wywłaszczając niesfornych gospodarzy!

 2. Nauka kosztuje. Niekiedy dużo! Co na to rozsądek.? O ile takowy w mózgownicach delikwentek gościł ;-)) Przykro czytać o takich wypadkach …ale ich coraz więcej, więcej. Krzywa wzrostu okradanych tą drogą rośnie a problem stoi …..i nabrzmiewa 🙁.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje