REKLAMA
5.8 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Uczennice pomogły starszej pani leżącej na chodniku

Uczennice klasy 1 Technik Fotografii i Miltimediów z ZSP Nr 5 w Siedlcach nie przeszły obojętnie obok potrzebującej wykazując się empatią i chęcią niesienia pomocy.

Sytuacja wydarzyła się 1 grudnia na ul. Wiatracznej w drodze na wystawę do Galerii Fotografii Fokus. Dziewczęta, widząc starszą kobietę leżącą na chodniku, natychmiast zareagowały. Na szczęście nic groźnego się nie stało.

-Szłyśmy od strony Biedronki przy ul. Młynarskiej i zobaczyłyśmy, że ktoś leży na chodniku wzdłuż bloku. Kobieta była lekko skołowana i kontakt z nią był utrudniony, nie wiadomo czy się przewróciła, czy zasłabła – mówi Anna Harasim-Polak nauczycielka.

Uczennice zadbały, żeby poszkodowanej było ciepło, okryły ją swoimi szalikami. Przechodzień wcześniej wezwał karetkę i poszedł. Dziewczęta poczekały z nią ok. pół godziny na przyjazd pomocy, bo kobieta chciała odejść. Gdy karetka przyjechała, kobietą zajęli się ratownicy. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

– Pokazuje to, że “nauka nie idzie w las”, ale przede wszystkim to, jakimi wspaniałymi ludźmi są nasi uczniowie – mówi nauczycielka.

W grupie dziewcząt, które pomogły starszej kobiecie były: Maja Cielemęcka, Oliwia Karczewska, Zofia Musiej, Sylwia Fabiańczuk, Julia Kiepuszewska, Maja Wierzbicka, Maria Walaszczyk, Anastasiia Mazur, Oliwia Droś, Sofiia Zasoba, Marta Sekta.

16 KOMENTARZE
  1. Nie mam wątpliwości co do wzorowego zorganizowania się uczennic w tej nieprzyjemnej sytuacji. Niestety, ale takie relacje powinien wypracować w sobie każdy z nas. Wystarczy, że zawiadomisz Operatora numeru 112 i zaczekasz na przyjazd Pogotowia czy Policji.
    DZIEWCZYNY! OBY NIE BYŁO WIĘCEJ TAKICH SYTUACJI W WASZYM ŻYCIU! Posiadam doświadczenie i wiem co czułoście. Dwukrotnie reanimowałemW zupełnie obce mi osoby, a raz po za granicą Polski.W pierwszym przypadku nie udało się niestety! Pozdrawiam Serdecznie Patrolujacych Miasto Mundurowych!

  2. Brawo siedlecka młodzież!
    Szacun dla rodziców i nauczycieli i tych wszystkich, którzy potrafią czynić dobro i je przekazywać w swoich środowiskach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zamordowana w Londynie rodzina pochodziła z naszych okolic. Tajemnicę zabrali do grobu

O tragedii w Londynie pisały media na całym świecie. W Seroczynie odbył się pogrzeb ofiar tej zbrodni. Zamordowana rodzina pochodziła z naszych okolic.

Tragiczne zderzenie w Broszkowie (zdjęcia)

Na DK2 w miejscowości Broszków doszło do zderzenia samochodu osobowego z kombajnem.

Odszedł ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Na oddziale ginekologiczno-położniczym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach odwołano...

Wypadek na obwodnicy Siedlec z udziałem czterech samochodów (zdjęcia) – aktualizacja

Na obwodnicy Siedlec, na odcinku pomiędzy rondami w Białkach i Ujrzanowie, doszło do wypadku.

Jak poszły matury w Siedlcach?

W tym roku w Siedlcach nie bylo ani jednej szkoły, w której maturę zdaliby wszyscy uczniowie.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje