REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Uciążliwa działalność sąsiada

Mieszkańcy jednej z siedleckich ulic przez kilkanaście lat protestowali przeciw uciążliwej działalności sąsiada. Choć w sprawie tej wyroki wydawał nawet Naczelny Sąd Administracyjny, kolejni prezydenci Siedlec nie usunęli stąd firmy. Czy dokona tego Tomasz Hapunowicz?

Ogrodowa w Siedlcach to typowa ulica domków jednorodzinnych. Najbliższym większym budynkiem jest były akademik na Bema, a do stadionu czy szpitala wojewódzkiego piechotą to spory kawałek drogi.

– Choć jesteśmy w mieście, wszyscy się tu znają niczym na wsi. Tak jest też z posesją prawie na początku ulicy. Ludzi, którzy tam mieszkali, znaliśmy i lubiliśmy od lat. Nasze dzieci się razem bawiły – opowiadają moi rozmówcy.

URZĄDZILI NAM PIEKŁO

Ale szybko przechodzą do tego, że wszystko zmieniło się w 2007 r., kiedy na działce tego sąsiada zaczęła działać baza transportowa.

– Z początku pobudowali garaż z kanałem naprawczym, potem pojawiły się jeden czy dwa autokary. To wtedy zaczęły się regularne naprawy, których było jeszcze więcej, kiedy pojazdów przybyło. Bardzo często trwają w soboty i niedziele. I są bardzo głośne, bo nierzadko w ruch idą sprężarki. Nie daje się wytrzymać – mówi jedna z mieszkanek. – A mycie tych pojazdów? Nie dość, że też hałaśliwe, to jeszcze z użyciem chemii, która aż drapie w gardle – dodaje druga.

Mieszkańcy narzekają też choćby na smród z czyszczonej klimatyzacji i fakt, że pośrodku osiedla regularnie tankują cysterny.

– A przecież nikt nie chciałby mieszkać na stacji benzynowej – komentują. I uzupełniają: – Na dodatek, choć przy wjeździe na ul. Ogrodową stoi znak drogowy, zakazujący wjazdu pojazdom powyżej pięciu ton, firma notorycznie go łamie. I nikt na to nie reaguje.

Ludzie z Ogrodowej nie mają wątpliwości: – Urządzili nam tutaj piekło. A na dodatek nasze domy potraciły na wartości.

Cały tekst przeczytacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu „TS” nr 27.

51 KOMENTARZE
 1. Nieee nooo…. masakra…. urządzili nam piekło 🤣🤣🤣
  Piekło i uciążliwych sąsiadów to ma ten człowiek, który próbuje utrzymać na rynku.
  Zamknijcie ulicę Ogrodową i okoliczne, bo auta, które tam jeżdżą też hałasują.
  Ludziom z tego dobrobytu we łbach już się przewraca

  Odpowiedz moderated
 2. Zamknąć Drosed, bo śmierdzi. Zamknąć Mostostal, bo hałas z niego słychać w Stoku Lackim, zlikwidować PKP, bo pociągi hałasują, itd…..

  Odpowiedz moderated
 3. Piekło? A co mają powiedzieć mieszkańcy ulicy Sokołowskiej gdzie prawie cały czas czuć smród, który “niewiadomo” skąd pochodzi? Współczuć to trzeba, ale temu człowiekowi prowadzącemu firmę transportową takich sąsiadów.

  Odpowiedz moderated
 4. Gdyby był dzisiaj 1 kwietnia to bym pomyślał że artykuł na prima aprilis stworzony. Mieszkańcy Ogrodowej nie mają innych problemów a dziennikarz innych tematów i tak oto powstał artykuł – gniot. Mieszkam w sąsiedztwie tej szumnie nazwanej “bazy transportowej” i nic a nic nie jest ona uciążliwa. Bardziej męczący są ci sąsiedzi co im wszystko przeszkadza. Mi przeszkadza jak sąsiedzi – krzykacze jeżdżą obok mojej posesji bo trucizny z ich spalin lecą do mnie, przeszkadzają mi ich goście i rodzina którzy głośno rozmawiaja na podwórkach i ulicach. Chyba trzeba tych sąsiadów – krzykaczy wyeksmitować, bo mam ich dość! Postępować dokładnie tak jak oni sami. No ręce opadają, i jak ma byc normalnie w tym kraju??? AAA i zapomniał chyba dziennikarz iść w teren, a sąsiedzi się rozejrzeć – na tyłach ogrodowej powstało osiedle bloków, które jest większe niż akademik na Bema. Wzrok i słuch bardzo wybiórczy……

  Odpowiedz moderated
 5. Jak sami kosiarki odpalają to nie przeszkadza jak samochody myją chemia też nie widzą tego? Zacznijcie od siebie dopiero kogos pouczajcie. O 6 do 22 mogą sobie hałasować. A nikt ich nie zlikwiduje bo większe podatki płacą jak ci wszyscy mieszkańcy

  Odpowiedz moderated
 6. Trzymam kciuki za właściciela firmy, a zarazem współczuję takich sąsiadów , ludziom to już naprawdę odwala na maxa , to takie nowobogackie ,

  Odpowiedz moderated
 7. Ja nie mogę… na prawdę ludzie są tak małostkowi i zawistni ? Teraz jak ktoś normalnie próbuje żyć, pracować to wszystkim przeszkadza a dookoła samo państwo co zapomniało że jeszcze niedawno idąc za krową,nogi ogrzewało w tym co jej z pod ogona wypadło. Ludzie dajcie żyć !

  Odpowiedz moderated
 8. Ojjjj widać z jednego kompa komentarze, a wystarczy stosować się do prawa, zakaz wjazdu pow 10 t? To mandat, parking z drona widoczny w granicy, nie można 5 m od granicy działki. Niestety ala taka działalność w dzielnicy domów jednorodzinnych nie powinna być prowadzona i chyba tyle w temacie. Stosujmy się do przepisów, tyle i aż tyle.

  Odpowiedz moderated
  • Myśląc tym tokiem wory ze śmieciami trzeba nosić do kazimierzowsiej na i trzeba zlikwidować MPK na Ogrodowej

   Odpowiedz moderated
 9. Zakazy nie dotyczą dojazdu do posesji. Jeśli sąd administracyjny wydał wyrok to prezydent może zrobić tyle co w wyroku. I po co to rozdmuchiwać? Tematów brakuje?

  Odpowiedz moderated
  • M3 zakład produkcyjny na Piaskach Zamiejskich równa się zagłada tej okolicy oraz utrata zdrowia sąsiadów. Deweloper robi biznes kosztem ludzi mieszkających obok. Ma ich za nic hałasuje 24 h na dobę 7 dni w tygodniu w zdezelowanym zakładzie.

   Odpowiedz moderated
 10. Te komentarze na jedno kopyto…Żenada grubymi nićmi szyta. Jest decyzja sądu, znak drogowy ignorowany notorycznie a pan na swoim gra sobiepanka nie respektując praw sąsiadów. To jest osiedle mieszkaniowe, osiedle domów jednorodzinnych, posesja przy posesji. Ludzie mają mieć prawo do spokoju we własnych domach. Głosy sąsiadów, praca kosiarek to normalne odgłosy ludzkiej egzystencji. Nie normalne jest warczenie disli autobusów, smród paliwa na podwórku, nienormalne jest prowadzenie takiej działalności wśród obszaru mieszkalnego. To jest sytuacja skandaliczna. Dlaczego to tak długo trwa?

  Odpowiedz moderated
 11. Sąsiedzi tych państwa którzy prowadzą firmę zachowują się jak ***
  Zazdroszczą że prowadzą firmą, zatrudniają ludzi..
  Punkt widzenia się sąsiadom zmienił???
  Żenada.
  Tacy są Polacy. Jak komuś udaję się w życiu to inni zrobią wszystko żeby zniszczyć wieloletnią ciężką pracę.
  ***

  Odpowiedz moderated
 12. Do wszystkich tych krzykaczy broniących wolności gospodarczej.
  W Siedlcach obowiązuje coś s takiego jak plan zagospodarowania przestrzennego. I jeśli dobrze go zrozumiałem (niestety na telefonie pliki pdf są mało czytelne) nie przewiduje możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.
  Ponadto na terenie ulic Kazimierzowskiej i Ogrodowej tereny działek mogą być utwardzone jedynie na powierzchni nie przekraczającej 40%.
  Gdyby urzędnicy chcieli, szybko by pana pozamiatali.

  Odpowiedz moderated
  • To źle rozumiesz ,bo prawo nie zabrania prowadzenia działalności a w tym wypadku to jest jego posesja i może robić co chce jeżeli chodzi o betonowanie powierzchni tylko płaci za to kolejny podatek … A wracając do uciążliwości działalności to już określa prawo i w tym wypadku zapewne zapadła decyzja sądu a egzekucja tego to już inna sprawa i tu nasuwa się pytanie gdzie byli sąsiedzi jak stawiał te garaże bo napewno dostali pismo że takowe powstaną i jak mają coś przeciw mogą to zgłosić i raczej by nie powstały, a jak utrudnia życie w czasie ciszy nocnej to zgłoszenia pomagają a nie płakanie na forum

   Odpowiedz moderated
 13. zróbcie porzadek z mieszkańcem ul. Mieszka I- dłuuuuugi blok, terroryzuje pół osiedla….w nocy imprezy od miesięcy, chlańsko i wrzaski do białego rana!!!

  Odpowiedz moderated
 14. Panie dziennikarzu***Opiera pan swoje wywody, ***na wypowiedziach tylko dwóch mieszkanek, a nie mieszkańców. *** Ogrodowa to mini obwodnica hałaśliwa z dziurami w asfalcie. Ruch odbywa się całą dobę. To dopiero armagedon.

  Odpowiedz moderated
 15. piekło to mają mieszkańcy Żytniej i Nowego Światu jak ludziska z okolicznych powiatów blokują im dojazd do własnych domów bo do kauflanda na zakupy Bolek z Łosic przyjechał , dlaczego dojazd do tego dyskontu jest ulicą Nowy Świat i Żytnią, przecież market jest przy Sokołowskiej ale, cwaniak z Łosic Sokołowa czy Węgrowa pcha się w Żytnią i tworzą się korki

  Odpowiedz moderated
  • Jakie korki ? Chyba w głowie się już przepaliły. Mieszkam na Sokołowskiej całe życie, a na Nowym Świecie od 6 lat. Gdyby nie parking przy Kauflandzie to mieszkańcy z NŚ parkowaliby na Tysiącleciu i Chrobrego.

   Odpowiedz moderated
 16. Wolnoć tomku w swoim domku. Mi przeszkadza że samochody jeżdżą i smrodzą i co mam się skarżyć do niewiadomo kogo? Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

  Odpowiedz moderated
 17. Ludzim szkoda że ci państwo radzą sobie w życiu.
  Daja pracę i sami pracują.
  Ot polska rzeczywistość, z zazdrości zniszczyć kogoś kto uczciwie pracuje.
  Sąsiedzi żal mi waszego prymitywnego myślenia.
  Wiele napisanych informacji to totalna bzdura

  Odpowiedz moderated
  • Uważasz, że jak ktoś na własnym podwórku nie ma jakiejś fabryki lub innego biznesu, to sobie w życiu nie radzi?

   Odpowiedz moderated
 18. Na Piaskach Zamiejskich od trzydziestu ponad lat funkcjonuje firma, która utrudnia życie okolicznym mieszkańcom. Najpierw był kurz z cementu i smród – teraz hałas w dzień i nocy. Spawanie całą dobę, w hali i na zewnątrz na placu pod gołym niebem, łomot żelastwa, smród spalin ze starych, zdezelowanych maszyn ładujących zespawane elementy na samochody. Zatrważająca też jest ilość zachorowań okolicznych mieszkańców na nowotwory.
  Próby zrobienia porządku z tą firmą to syzyfowa praca. Nic nie można zrobić – to jest potężny deweloper, a nasze nieruchomości przez sąsiedztwo z tą firmą tracą na wartości. Faktem jest, że ludzie tu mieszkają od wielu pokoleń – a deweloper te grunty pod firmę nabył.

  Odpowiedz moderated
  • Potwierdzam. Deweloper prowadzi głośną produkcję 7 dni w tygodniu 24 H, ma za nic okolicznych mieszkańców.

   Odpowiedz moderated
 19. W takim razie niech PKP zamkną hałas co chwilę pociągi trąbiące
  Sąsiad zapewnie dostał się do urządu miasta i chcę wprowadzić nowe porządki
  Chcę zostać szeryfem 🤣

  Odpowiedz moderated
 20. Prawo zabrania mycia samochodów na prywatnej posesji to raz…
  Dwa – sprężarki można zamknąć w wygłuszonym pomieszczeniu i pociągnąć sobie przewody ze sprężonym powietrzem gdzie trzeba.
  Tylko trzeba chcieć.
  Pewnie nikt nie ma za złe parkowania tam, ale zakład naprawczy i myjnia to powinny w dzielnicach przemysłowych stać a nie pośród domów.

  Odpowiedz moderated
 21. Co ma zakaz 5 ton do tego. Skoro firma jest zarejestrowana pod tym adresem to kierowców nie dotyczy ten zakaz. Ja na swoją firme wjeżdżam również pod zakaz 12 ton ale tam jest zarejestrowana firma i mam do tego prawo .

  Odpowiedz moderated
 22. A nie bo tam traktory i kombajny do późna jeżdżą oraz smród obornika.

  Odpowiedz moderated
 23. Jak jest taki biznesmen to niech wynajmie teren z garażem w miejscu gdzie można prowadzić takie usługi i tyle

  Odpowiedz moderated
 24. Od lat powtarzam publicznie że to miasto to jeden wielki ból czterech liter,ludzie są zawistni,zazdrośni i wścibscy,także od lat twierdzę niezmiennie i odradzam komukolwiek się da żeby tego papierowego gniota nie kupował,Przyjazne miasto pozal się Boże,w niedzielę potulni śpiewają modły a wtygodniu aby kogoś dojechać no bo przepisy telewizja pokazała no to cyk po uszach a niech ma.Widzicie wszyscy jak z drona urzedasy podglądają ludzi na ich własnym podwórku.a to jest legalne? Może P.Bartoszu o tym trzeba artykuł walnąć co??

  Odpowiedz moderated
 25. Kiedyś przed Lublinem był tor wyścigowy ludzie kupowali mieszkania i doskonale wiedzieli że jest tam i słychać codziennie. I nagle szum tv i zamknęli. Kupują też dużo tańsze działki przy lotniskach oczyszczalniach śmieci wysypiskach zakładach pracy itd wiedzą i się godzą bo taniej i nagle przeszkadza. Chcecie ciszy to w Bieszczady ale obawiam się że i tam będzie problem bo wilki strach potrzebny odstrzał. Działka na wsi a ten paskudny rolnik po nocy opryski (bo pszczoły) robi huczy świeci żyć nie daje. Roszczeniowość nadymania do granicy i tylko ja ja ja mi mi mi

  Odpowiedz moderated
 26. Polak Polakowi potrafi zgotować piekło. Z zazdrości. Głupoty. Albo że jest po prostu złym człowiekiem

  Odpowiedz moderated
  • Piekło to jest Na Piaskach Zamiejskich które zgotował miejski deweloper M3 który na zdezelowanym zakładzie 24 h 7 dni w tygodniu i święta nie daje żyć sąsiadom przez głośną produkcję. Robi kasę ale naszym kosztem naszego zdrowia.

   Odpowiedz moderated
 27. Zaraz postawią wam z tyłu kolejne bloki i ciekawe jak wtedy będziecie cienko pierdzieć z żalu. Gdyby był chłop bezrobotny żyło by się wam lepiej? Nie pasuje to droga wolna. Robi to na własnej posesji nie na sąsiadów

  Odpowiedz moderated
 28. Do Roboty, a nie innym pracującym kłody pod nogi. Polaczki. Nieruchomości się remontuje to mniej tracą na wartości.

  Odpowiedz moderated
 29. Ludzie co wy tu piszecie? To jest piekło ? Cieszcie się że zdrowie wam dopisuje a nie szkoda wam że ktoś ma firmę i dobrze mu się wiedzie. To jest wasz problem i większości społeczeństwa naszego kochanego. Problem to jest jak nie macie innych zajęć tylko interesujecie się kimś, i tym co ktoś robi i aby mu tylko nie było lepiej jak wam. Tu jest wasze piekło a gardło to może piec ale nie od mycia ale trzeba patrzeć co się spożywa. I jak tu ma być dobrze ? Jak sąsiad z sąsiadem wilkiem Pozdrawiam

  Odpowiedz moderated
 30. Jeżeli ktoś prowadzi działalność, zarabia pieniądze, płaci podatki to bardzo dobrze, ale nie można tego robić kosztem innych. Zazwyczaj w warunkach zabudowy w takich miejscach gdzie się mieszka, śpi i wypoczywa jest zapis o możliwości prowadzenie działalności NIEUCIĄŻLIWEJ!!! Dlaczego ktoś ma zarabiać a ktoś inny cierpieć zwłaszcza, że domy były wcześniej niż ta firma. Zdecydowanie popieram protestujących. W obecnych czasach brak poszanowania innych ludzi i Dnia Świętego

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje