REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Sklepowy złodziej poturbował pracownicę ochrony

25-letni mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą. W Jednym z siedleckich sklepów dokonał kradzieży produktów, a następnie poturbował pracownicę ochrony, która próbowała go powstrzymać.

– Pracownica ochrony zauważyła dziwne zachowanie jednego z klientów. Wchodząc na teren sklepu, nie wziął ani wózka, ani koszyka, ale pakował z półek różne artykuły spożywcze do torby, unikając przy tym kamer monitoringu sklepowego i jego pracowników. Gdy pracownica ochrony zauważyła, że mężczyzna omija kasy nie płacąc i kieruje się do wyjścia, zagrodziła mu drogę. Wtedy 25-latek stał się agresywny. Zaczął się szarpać z kobietą, po czym ją odepchnął i wybiegł ze sklepu. Pracownica ochrony pobiegła za nim, ale na zewnątrz doszło do kolejnej szarpaniny, w trakcie której mężczyzna odepchnął kobietę, doprowadzając do jej upadku i uderzenia głową o kostkę brukową. Mężczyzna będący świadkiem zdarzenia, ujął złodzieja i oddał w ręce wezwanych na miejsce policjantów – relacjonuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy KMP Siedlce.

Okazało się, że 25-latek był poszukiwany przez prokuraturę. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójnicza grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(za KMP Siedlce)

10 KOMENTARZE
 1. Kobieta na ochronie, kiepski pomysł. Nie od dziś wiadomo, że fizycznie nie ma szans z mężczyzną. Dużo zdrowia dla Pani życzę.

  Odpowiedz moderated
  • Zależy mniej więcej od wagi i umiejętności… a czasami lepiej dać się lekko poturbować, niż odpowiadać karnie za przekroczenie obrony koniecznej

   Odpowiedz moderated
  • Z autopsji wiem, że w kilku “sieciówkach”na terenie Siedlce osoby zatrudnione do kontroli osób dokonujących kradzieży nie mają nic wspólnego z profesjonalnie do tego celu przeszkolonymi pracownikami z firm Ochrony Osób i Mienia!
   Zatrudnienie na stanowisku pilnującej porządku i zarazem czystości wewnątrz sklepu,a dodatkowym obowiązkiem takiej (zatrudniają również mężczyzn) osoby należy obserwacja i zatrzymanie klientów dokonujących kradzieży, gdzie działają nieudolnie i bez wyobraźni, a często z braku wiedzy o przepisach prawa obowiązującego w trakcie takich czynności kończy się rękoczynami! To powinno być koniecznie kontrolowane, a za dopuszczanie pracowników sklepu do interwencji w przypadku niszczenia mienia, kradzieży czy innych zabronionych zachowań niepokornego klienta powinien być ukarany pracodawca lub osoba wydając takie polecenia!

   Odpowiedz moderated
  • Człowieku, jesteś ruskim trollem, który nastawia Polaków na Ukraińców? Ogarnij się, tam giną ludzie, aby nie musieli ginąc u nas!

   Odpowiedz moderated
 2. Jakim prawem na zewnatrz sklepu ochrona pruboje zatrzymac osobe? Przekroczenie uprawnien, znikoma szkoldliwosc spoleczna, lekcja dla chronki co mysli ze moze wszystko poza sklepem robic bo ma mundurek, zalosne, moze za pisu to by przeszlo ale my wyborcy wybrali nowy rzad. Ja jako influancer i moj chlopak jestesmy we dwuch zaszkowani

  Odpowiedz moderated
  • Rozumiem, że Pis płaci Ci za trollowanie. Kiepsko Ci jednak wychodzi, bo wyborcy obecnej władzy znają ortografię i potrafią się wysłowić.

   Odpowiedz moderated
 3. Byłem świadkiem,kiedy pracownica (nie posiadam wiedzy czy pracownik ochrony) ubrana jak potencjalni klienci,podjęła próbę zatrzymania mężczyzny,który nie był skory do dobrowolnego przekazania skradzionych artykułów i jak w powyżej opisanym artykule interweniował klient zapobiegając nietykalności cielesnej interweniującej kobiety! Czy w takim razie właściciel sklepunie bierze odpowiedzialności za swój personel nie posiadający kwalifikacji zawodowych do tego typu prowadzonych działań!? Oszczędzają na wynajęciu Agencji Ochrony i zatrudniają pracownika na stanowisko pilnującego porządku na terenie obiektu handlowego. Sam dostałem propozycję od sieci “TOPAZ”, lecz po mimo doświadczenia w Ochronie Imprez Masowych Podwyższonego Ryzyka i Mienia nie podjąłem współpracy ze względu na zasady i wymagania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistą procedurą przekazania sprawcy kradzieży lub zniszczenia mienia będącego własnością firmy lub klienta w/w sieci organom ścigania czyli w tym przypadku Policji lub w sytuacji osoby reprezentującej Instytucję Państwową będącej na służbie organom do niej należącym np. Żandarmerii Wojskowej! Niestety większość reakcji na proceder kradzieży “batonika” naraża was na uszczerbek na zdrowiu, a może być to również początek konfliktu z prawem jeśli dojdzie do uniemożliwienia opuszczenia obiektu przez osobę niewinną naszym podejrzeniom i w niewłaściwy sposób staranie zarzut udowodnić. Wtedy to was będzie wzywał Sąd jako podejrzanego lub podejrzaną o czyn zabroniony np. pozbawienia wolności, znieważenie czy przekroczenie obrony koniecznej. Apeluję rozsądek! Pozdrawiam!

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane