REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Radni w obronie byłego prezesa

Siedlecka rada miasta odmówiła zgody na rozwiązanie umowy o pracę Roberta Chojeckiego, który do czerwca był prezesem firmy Polimex Mostostal ZUT.

Jak napisano w uzasadnieniu, Chojecki zarządzał przedsiębiorstwem „w sposób wzorcowy, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki”. Potwierdził to też sam były prezes, który w czerwcu otrzymał wypowiedzenie. W dokumencie można też przeczytać, że „nie ma merytorycznych podstaw do wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Radnym Robertem Chojeckim”, a więc jego zwolnienie należy nazwać szykanowaniem.

Z taką argumentacją nie zgodził się radny Robert Sczepanik. – Naczelny Sąd Administracyjny podkreślił, że rada gminy nie powinna ingerować w prawo pracodawcy do rozwiązania stosunku pracy. Jedynym gremium, które może to rozpatrzyć, jest sąd pracy. Tymczasem wciągamy Radę Miasta Siedlce w postanowienia, które nie są związane z mandatem radnego – stwierdził.

Ostatecznie „za” głosowało 11 członków rady (Angelika Ambroziewicz, Janusz Cabaj, Robert Chojecki Piotr Karaś, Henryk Niedziółka, Maciej Nowak, Marlena Puzia, Jadwiga Skup, Marta Sosnowska, Adam Tomczuk i Bożena Uziębło), 5 osób było „przeciw” (Roman Ignaciuk, Monika Polak, Andrzej Sitnik, Hanna Skup i Robert Szczepanik), a 4 się wstrzymały (Tomasz Araszkiewicz, Arletta Borkowska, Ewa Grzegrzółka i Waldemar Kamiński).

69 KOMENTARZE
 1. Czy zdarzyło sie w kiedyś w historii tego “obiektywnego” pisemka widzieć tytuł: pijany burmistrz z PO wjechał w ludzi czy kaarierowicz peowski nadużył zaufania czy podobnie? Nigdy

  Odpowiedz moderated
 2. Co Rada Miasta ma do spółki, która nie jest jej własnością komunalną? Znowu pośmiewisko na cały kraj.
  Następna w kolejce do zwolnienia p. A. Ambroziewicz. W jej przypadku pewnie dojdzie do pikiety, albo chociaż oflagowania budynku PxM przy Terespolskiej.

  Odpowiedz moderated
  • Szkoda Siedlec
   Kolejne potwierdzenie upadu RADY MIASTA
   Nie dość że kompletnie się nie znają na przepisach zajmując się takimi rzeczami to jeszcze na dodatek ważniejsze dla nich są sprawy partyjnego koleżki niż MIASTA
   Szkoda Siedlec

   Odpowiedz moderated
  • Fakt – tą uchwałą to można sobie pewną część ciała podetrzeć, nic więcej ona nie daje.
   Zastanawiam się czemu PIS nie zorganizował wiecu obrony Chojeckiego – przecież to oczywiste tortury co z nim zrobiono.
   PIS organizował – i nadal organizuje wiece w obronie skazanych przestępców, pikiety przed aresztami, sprzeciwy wobec “tortur” (w postaci braku czajnika w celi) – a w Siedlcach nie sa w stanie zebrać się w obronie tak wybitnego człowieka jak Chojecki?
   Oczami wyobraźni widzę tę pikietę – na czele oczywiście z największym transparentem pewna ruda pani z Pułaskiego.

   Odpowiedz moderated
  • Nie wiem o co im chodzi? Tusk i tak dał im 7 miesięcy koryta gratis więc powinni mu jeszcze podziękować i dobrego szampana wysłać. Harpun w pierwszym miesiącu wyrzucił prawie wszystkich prezesów więc o co kaman?

   Odpowiedz moderated
 3. Świetny prezes, uczciwy człowiek.
  Taki specjalista od razu sobie znajdzie na wolnym rynku świetną posadę w dużej, międzynarodowej, korporacji.
  Ludzie jeszcze będą żałować, że stracili takiego fachowca, który doszedł na to miejsce uczciwą, ciężką, pracą.

  Odpowiedz moderated
 4.  „w sposób wzorcowy, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki”- Gdyby krat nie spawali, to nie wiem, na ilu by musieli jedną miotle dzielic. Co to w ogole jest za byt ZUT, ze wymaga prezesa i jego zastepcy… Generowanie kosztow, nic wiecej.

  Odpowiedz moderated
 5. Zabrać dietę wstrzymującym się ,za co biorą kasę nie umieją podjąć decyzji to do domu.Siefziec i P**”” w stołek każdy potrafi

  Odpowiedz moderated
  • Bardzo dobrze napisane. Krótka, a treściwie.
   Jeszcze tylko Jarząbek (trener III klasy) powinien radnym będącym ZA zaśpiewać:
   “Łubu dubu, “Łubu dubu, niech żyje prezes naszego klubu”

   Odpowiedz moderated
 6. Ty chyba sam to Robert piszesz. Znam Ciebie od piętnastego roku życia.Ciagle lawirowałeś, szukałeś łatwych pieniędzy i żeby się nie narobić.A jak pojechałeś za granicę do pracy z kolegą to zaraz z powrotem przyjechałeś.Tylko te Siedlce i układy trzymają Ciebie na powierzchni. Jak wyjechał byś gdzie indziej to byś przepadł chłopie. Taka prawda Robert.

  Odpowiedz moderated
 7. Robert. Nic ci się nie stanie. Spoko.To tylko taka popisówka.W końcu wójt jest prezydentem Siedlec.
  Ja nawet myślę że Ty chlopie wyżej pójdziesz. Poczekaj…, co by ci tu znaleźć…..hmm

  Odpowiedz moderated
 8. taka “opinia” i tak nie ma żadnej mocy prawnej
  ostatnio podobnie rada powiatu była “przeciw” – to ma moc jedynie gdy praca ma cokolwiek wspólnego z zadaniami radnego…

  Odpowiedz moderated
 9. “ Potwierdził to też sam były prezes, który w czerwcu otrzymał wypowiedzenie”. Nawet Bareja by tego nie wymyślił. Tu nie ma co więcej pisać

  Odpowiedz moderated
 10. Powiem Panu Panie Chojecki, że to lekko żenujące, że głosował Pan “za” w swojej własnej sprawie. Zazwyczaj jak się coś takiego widzi, to ludzie wstrzymują się od głosu.

  Odpowiedz moderated
 11. Kiedyś to już pisałem na tej stronie że Robert Chojecki to taki Nikodem Dyzma siedleckiej podwórkowej polityki.

  Odpowiedz moderated
 12. Panie Szczepanik chyba pana boli coś poniżej pleców 🤣🤣🤣 albo nie rozumie pan przepisów prawa

  Odpowiedz moderated
 13. Czyżby koryto uleciało, a teraz rozpacz i szukanie pomocy u politycznych koleżków, może słuszna frakcja radnych siedleckich załozy firmy i będzie zatrudniać prezesów, dyrektorów itp itd

  Odpowiedz moderated
 14. Właściciel spółki ma prawo dobierać sobie zarząd wg. własnego uznania. Może nawet jak Neron w Rzymie powołać konia na senatora. Tu jest podobieństwo: koń, a tłusty kot….

  Szczepanik ma rację, myśli rozsądnie.

  Wg. mnie p. Chojecki nie powinien być dopuszczony do głosowania we własnej sprawie. Może stanowić to powód do unieważnienia głosowania. Gdyby miał odrobinę honoru to przyjąłby odwołanie z godnością, spakował kuwetę i odszedł.

  A skoro chce dalej pracować, to firma powinna mu zaproponować wolne stanowisko adekwatne do wykształcenia i umiejętności z wynagrodzeniem właściwym dla tego stanowiska. Niech popracuje pod czyimś nadzorem i kierownictwem.

  W gorszy i bardziej dyskusyjny sposób zostali odwołani prezesi PE i ARMS w pierwszych godzinach urzędowania prezydenta …. i nie stroili fochów jak nijaki Chojecki.

  Odpowiedz moderated
 15. Straciłeś pracę jest jeszcze szansa prezydent i rada miasta może to odwołać. Żenada wstyd dla miasta. . Tak to jest jak wieś zaczyna rządzić miastem .

  Odpowiedz moderated
 16. O z tytułu zniknął “pisowski”, czekamy na tytuł zawierający określenie “peowski”, jaka gazeta takie standardy.

  Odpowiedz moderated
 17. To płaczek. Chowa się za Rade Miasta. Bez HONORU, ZASAD I KLASY, On nie rozumie istoty kodeksu spółek handlowych w tej sprawie. Krótko. Wyrażasz zgodę na powołanie, to licz się z tym, że mogą cie odwołać i rozwiązać umowę z tym związana . NIKT NIE MUSI CI PODAWAĆ PRZYCZYN. To “zbójeckie prawo właściciela” Tak postąpił Prezydent Hapunowicz z 3 Prezesami spółek miejskich. Na ich tle (Truszkowski, Komar i Dmowski) Chojecki to płaczący chłopczyk.

  Odpowiedz moderated
 18. Wierzę, że niedługo sztuczna inteligencja zastąpili polityków. Będzie trochę normalniej przynajmniej takie osobniki, które rozpychają się łokciami i idą po trupach do celu będą wyeliminowane i zmuszone szukać szczęścia na rynku pracy.

  Odpowiedz moderated
 19. Firma chce rozwiązać z nim (jako pracownikiem) umowę o pracę, bo wcześniej rada nadzorcza odwołała go z funkcji prezesa.

  To co on teraz robi w Mostostalu skoro już nie jest prezesem? Spawa, jeździ na suwnicy czy tp? czy przychodzi codziennie do pracy poczytać gazetę?
  Co potrafi robić i co reprezentuje sobą jako zwykły pracownik, że firma MUSI go zatrzymać i płacić pensję?

  Tę żenującą sytuację można podsumować łowami Szydło: jemu ta praca po prostu się należała. Resztę pokryjmy zasłoną milczenia, bo wstyd dla nas wszystkich, że taki ktoś jest w RM i w dodatku jest bodajże wice przewodniczącym.

  Odpowiedz moderated
 20. To,że pan Chojecki głosował we własnej sprawie to bardzo nie w porządku.

  A pamiętacie jak za rządów platformy chcieli Mostostal postawić w stan likwidacji?!
  Zresztą jak wtedy wiele spółek udało im się zlikwidować.
  I odnoszę wrażenie ,że znów mamy powtórkę z historii.
  Obsadzają swoimi i nagle okazuje się ,że spółki są i nie były rentowne.
  W czyim interesie teraźniejszy rząd działa?!
  Bo poprzedni przynajmniej w swoim.

  Odpowiedz moderated
  • Siejesz propagandę pisu nic poza tym. Twoi koledzy rozłożyli już wiele firm a kolejne są na skraju upadku np. PKP Cargo
   Fachowcy z koziej wólki…

   Odpowiedz moderated
   • No właśnie PO przejmuje władzę nad spółkami skarbu państwa i nagle okazuje się że są nie opłacalne.
    Przypadek?

    Odpowiedz moderated
 21. ta sesja RM została zwołana specjalnie dla Chojeckiego.
  Czym ta rada się zajmuje do cholery. Marnuje czas na takie pierdoły. Nie ma prawdziwych problemów? Kto za to płaci? Ja płacę, Pan płaci i Pani płaci. Czy ten Chojecki zapłaci teraz za ten zmarnowany dzień całej rady i mieszkańców? To jakiś prywatny folwark? Rada Miasta w ogóle nie powinna się tą sprawą zajmować.

  Orzecznictwo sądów jest w tej sprawie jednoznaczne: Rada Miasta może zabierać głos TYLKO w sytuacji, gdy zwolnienie z pracy radnego jest związane z wykonywaniem przez niego mandatu radnego. Chojecki został zwolniony nie dlatego, że jest radnym, ale dlatego, że jest pisiorem i został na to stanowisko powołany przez partyjnych kolesi – a czy miał potrzebne kwalifikacje to już inna sprawa.

  Jak podkreślił WSA w Krakowie w wyroku z 18.01.2022 r., III SA/Kr 977/21 w przypadku gdy przyczyna rozwiązania umowy nie jest związana z wykonywaniem mandatu, rolą rady nie jest rozstrzyganie sporu między pracodawcą a pracownikiem co do prawdziwości okoliczności uzasadniających rozwiązanie umowy i ocena zasadności wypowiedzenia stosunku pracy, gdyż należy to do kognicji właściwego sądu pracy. Z treści wskazanego orzeczenia wynika zatem, że rada nie może odmówić wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym, jeżeli przyczyny tego rozwiązania nie są związane z wykonywaniem mandatu.

  Nie wiem jaką trzeba mieć wyobraźnię, aby wywalenie Chojeckiego z Mostostalu powiązać z wykonywaniem przez niego mandatu. Nie jest prezesem, do innej pracy się nie nadaje i na tym sprawa jest zakończona.

  W żadnym sądzie Chojecki nie ma szans.

  Odpowiedz moderated
  • W końcu merytoryczny komentarz,
   Tka trzymaj!
   Pisiorów trzeba paragrafami po głowie bo inaczej nie rozumieją.

   Odpowiedz moderated
 22. Dawno, dawno temu rozmawiałem z dość wysoko stojącym w hierarchii miejscowym politykiem.

  Powiedział, że “radni, to zwykli ludzie, niekoniecznie najmądrzejsi, ale my musimy się do nich uśmiechać”

  Dodał jeszcze, że “większość idzie tu nie po to żeby dbać o mieszkańców, a tylko o siebie. Kiedyś było dużo aptekarzy, później nauczycieli……”

  Obecna rada, w dużej części najgorsza w historii już po kilku miesiącach działania przebiła swoimi pomysłami wszystkie poprzednie. Zwoływać specjalną sesję w celu obrony “męczennika” to jest po prostu żenada. Aż się boję myśleć, co jeszcze wymyślą….

  Odpowiedz moderated
  • Skoro można zrobić męczennika z przestępcy skazanego prawomocnym wyrokiem – to można również z zrobić męczennika z faceta pozbawionego funkcji prezesa, zważywszy na fakt, że on nic innego robić nie potrafi. I co on ma teraz zrobić – ***Dieta radnego to grosze przy pensji prezesa, a co co lepsze stołki w spółkach miejskich już Hapunowicz obsadził. A jeszcze nie wszyscy dostali co “im się należy” . Jeszcze wielu czeka na podział łupów i dla Robercika może nie wystarczyć.

   Jak widac jest męczennikiem – za partię, za sprawę. Proponuje wystawić mu pomnik obok Kaczyńskiego, a w cokole umieścić ***

   Odpowiedz moderated
 23. Jak był zwalniany w kina, to też z tego co pamiętam był radnym. I wtedy rada się nie zajmowała

  Odpowiedz moderated
 24. Zostałam w tym mieście z własnego wyboru, naprawdę podobało mi się tu. To co się teraz dzieje – całkowita betonoza, brak pomysłu na inwestycje, marnowanie publicznych pieniędzy, olewczy stosunek mieszkańców do wyborów, niezrozumiałe dla mnie podejście jak coś wspólne to niczyje, nepotyzm, egoizm itd. sprawia że zaczynam żałować swojej decyzji, mało panu, panie Chojecki, panie Hapunowicz, panie Sitnik? Tak, niestety wszyscy macie swoje za uszami. Młodzi ludzie też to widzą i są coraz bardziej zniechęceni. I niestety to zaczyna się od samego dołu – zebranie wspólnoty mieszkaniowej – kilku mieszkańców, zgłoszenie osób mieszkających w danym mieszkaniu – jedna osoba a mieszka 10.

  Odpowiedz moderated
 25. Ludzie trzeba trochę znać ludzi w siedlcach przecież to przykrywka lewacka pod płaszczykiem pisu aby osiągnąć cel diabeł ubrał się w ornat i dzwoni ogonem na mszę kto ma uszy niechaj słucha

  Odpowiedz moderated
 26. Tą “uchwałą” siedlecki PIS strzelił sobie w kolano. Może Wójt nie brał w tej szopce udziału, ale mając wpływ na radnych PIS nie powinien do tego dopuścić, a po cichu dać “gwiazdorowi” zaklepany stołek. I ciemny lud by to strawił. a teraz po takim obrocie sprawy każdy rozsądny człowiek na miejscu Wójta odciłoł by się od Chojeckiego.

  Odpowiedz moderated
 27. Skowyt. Panowie z PiS z rady miasta Siedlce zasiadali w wielu radach spółek o czym mieszkańcy nie wiedzieli bo się nie interesują tym jaki robili majątek. Pan Hapunowicz wywala Po i ląduje Pisem miejskie firmy. Mostostal jest Państwowym zakładem i tam zmiany robi PO. Co dziwnego w tym ? Nachapali się dajcie tamtym i tak na zmianę. To wielkie firmy same się utrzymają kto by nie rządził tylko pilnować nie kraść i będzie dobrze.

  Odpowiedz moderated
 28. Państwo w rozsypce, dziura budżetowa rośnie, upadek wielu firm, zaniechanie inwestycji strategicznych, edukacja zmieniona w lewacką propagandę, rządzi zemsta i nienawiść. I niestety w naszym mieście też to widać. Nienawiść do prawicy bez uzasadnienia to filozofia ośmiogwiazdkowców .Widać jak glosują w Radzie Miasta takie omnibusy jak wuefiści Sitnik z Araszkiewiczem, jak wam nie wstyd.

  Odpowiedz moderated
  • Co ty piszesz. Zobacz jak kombinują pisowscy ……………, żeby ujść sprawiedliwości.

   Przewodniczący Rady Europejskiej Tusk był przez ponad osiem godzin przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. “Skorzystam z immunitetu wtedy, kiedy dojdę do wniosku, że celowo wykorzystywane są sprawy przeciwko mnie po to, aby utrudnić lub uniemożliwić mi sprawowanie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jeśli tak, to nie będę się wahał” – zapowiedział Tusk po przesłuchaniu.

   “Donald Tusk nie może się zasłaniać immunitetem jako przewodniczący Rady Europejskiej” – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w TVP. Podkreślił, że taki immunitet nie obejmuje zdarzeń sprzed objęcia tej funkcji!!!!!!!!!!!!!
   “To jest immunitet, który chroni osobę piastującą tę funkcję wyłącznie w zakresie działań podejmowanych przez – w tym przypadku – Donalda Tuska w ramach jego urzędu, natomiast nie obejmuje zdarzeń, które miały miejsce wcześniej” – powiedział Ziobro w TVP. Dodał, że według niektórych ekspertów, aby skutecznie powołać się na ten immunitet, Donald Tusk musiałby zrezygnować z polskiego obywatelstwa. “Abstrahując, czy tak jest (…) jedno jest pewne, że Donald Tusk nie może się zasłaniać immunitetem” – podkreślił

   Według Ziobry, Tusk “nie powinien wywoływać histerii wokół swojej osoby w sytuacji, kiedy realizuje swoje obowiązki wobec polskiego państwa”. Dodał też, że wezwany na świadka Tusk nie powinien “robić cyrku” i “wywoływać wydarzeń, które powagi i majestatowi państwa nie dodają”.

   Ciekawe, że w przypadku Romanowskiego już pisowcy – i sam Ziobro – mówią całkiem inaczej. Taka to wybiórcza uczciwość pisowców prawo zawsze musi działać na ich korzyść. Tu rzeba dodac, że Romanowski załatwił sobie ten “immunitet” dopiero w 2024 r, a czyny za które jest oskarżany popełnil znacznie wcześniej. Więc wg Ziobry – żaden immunitet go nie chroni. A on jeszcze
   chce odszkodowania i zadośćuczynienia.
   Słów brakuje.

   Odpowiedz moderated
  • Pisowcy traktują prawo jak szwedzki stół: biorą sobie z niego to, co im smakuje.

   Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje