REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Potrącenie na pasach w okolicach św. Teresy

Na przejściu dla pieszych na ul. Garwolińskiej w Siedlcach samochód potrącił dwie osoby. Do zdarzenia doszło w okoliach parafii św. Teresy.

Na miejscu są służby.

Informację przekazał Bartek Młynarska. Dziękujemy!

28 KOMENTARZE
 1. Nie samochód a kierowca spowodował wypadek. Zdrowia dla poszkodowanych, a kierowcy niech wyciągną wnioski i jeżdżą ostrożniej! Siedzenie w stalowym pancerzu nie oznacza pierwszeństwa, wręcz przeciwnie, odpowiadacie za te kilkanaście setek kilogramów i macie większy obowiązek uważać na drodze. To że Wam nic nie będzie nie znaczy że nie należy ustąpić niechronionym uczestnikom ruchu, którzy nie muszą mieć uprawnień do poruszania się i być w pełni sprawnymi.

 2. Tak jak kierowcom włączenie świateł awaryjnych daje usprawiedliwienie dla braku myślenia tak ustawodawca stworzył w głowach pieszych pasy nienaruszalności.

 3. Tam powinna być sygnalizacja świetlna, ponieważ piesi się nie rozglądają gdy idą jak święte krowy na poranną jak i wieczorną mszę….

  Poradnik przepisowego korzystania z pierwszeństwa na pasach “spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo (kierowca musi puścić pieszego na pasach) gdy samochód się zatrzyma możesz wejść na pasy. Leczy gdy jest wysepka dla pieszych musisz powtórzyć czynność ponieważ jest to tak jakby chodnik i gdy nie jesteś jeszcze na wysepce kierowca musi mieć szczególną uwagę ale nie zawsze musi się zatrzymywać”
  Pozdrawiam odpowiedzialny pieszy jak i kierowca.

 4. I te starsze kobiety rozmawiające przy pasach, a dy samochód jest blisko młodnieją o 30 lat i wbiegają na przejścia bez patrzenia, rowerzyści tak samo chociaż gdy jest przejazd dla rowerów to się rozglądają.

 5. Pierwszeństwo na pasach najgłupszy przepis. Ileż to już wypadków bez włączonego myślenia, bo mam pierwszeństwo. A w tym miejscu szczególnie idą do/z tego kościoła jak stado bezmyślnych baranów, głowa opuszczona i dzida przed siebie.

 6. to, co Tel-Awizja powiedziała jest święte, jak Tel-Awizja powie, że pociąg nie ma pierwszeństwa, to będą leżeć na torach, jak Tel-Awizja mówi, że tylko Tusk, Kaczyński, Hoiłownia, Morawiecki, Kosiniak i Czarzasty – TO tylko łunych wybierają i tylko łone u koryta na wieki, choćby łone gnój robiły kosmiczny z Polski i Polaków od >30 lat, to są cudowne, bo tak w Tel-Awizji powiedziały łunym i łune ich wybiorą zawsze

 7. Do Narod Wybrany. Piszesz o przepisach odnosnie przejscia dla Pieszych ,tak masz sluszna racje. Natomiast o idacych do i z Kosciola Ludziach przekroczyles pewne normy piszac uzywasz brzydkich wyrazow w stosunku do tych pieszych,troche mniej nerw.

 8. Nie wiem czyja wina ale ja dzisiaj jechałem z nadzieją że żaden pieszy nie stwierdzi że ma pierwszeństwo. Ulice są śliskie, a droga hamowania dużo dłuższa, miasto chyba zapomniało od soboty solą sypnąć, jaja sobie robią,

 9. Tak tak , nie mówię że kierowcy są świeci bo też często przeginają, ale i piesi chodzą jak święte krowy myślą że auto w miejscu się zatrzyma , lezą przed samą maskę nawet się nie rozejżą,albo na pasach sobie spacer robią o ile nawet na pasach przechodzą.

 10. Od 1 listopada br. Pieszy nie ma pierwszeństwa przy pasach, na wniosek policji ten przepis został zmieniony. Piesi którym w tamtych czasach mieli pierszeństwo wręcz ostentwcyjnie wchodzili na pasy nie bacząc na to że auto musi mieć drogę i czas hamowania nawet jadąc 50 na godzinę hamując auto nie staje w miejscu. Ludzie myślcie piesi i kierowcy… Myślcie to nie boli a zderzenie z autem jednak potrafi zaboleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje