REKLAMA
22.8 C
Siedlce
Reklama

Sejmik Mazowsza: Najwięcej głosów dla PiS, ale raczej za mało, żeby rządzić

W wyborach do Sejmiku Mazowsza najlepszy wynik osiągnął Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 41,18 %.

Takie poparcie przełożyło się na 21 mandatów w 51-osobowej radzie. Zważywszy na to, że PiS ma ograniczone zdolności koalicyjne, najprawdopodobniej dalej rządzić będzie wspólny blok Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Na KO zagłosowało 39,22% wyborców (20 mandatów), a na TD – 15,69% (8 mandatów). Po jednym radnym do rady wprowadziły Lewica i Konfederacja.

W naszym okręgu siedlecko-ostrołęckim do rozdysponowania było 9 mandatów. Pięć przypadło kandydatom PiS: Wojciechowi Kudelskiemu, Teresie Wargockiej, Januszowi Kotowskiemu, Krzysztofowi Żochowskiemu i Annie Kaszubie. KO wprowadzi dwoje radnych – Elżbietę Lanc i Krzysztofa Chaberskiego. Trzecia Droga również będzie miała dwoje przedstawicieli – Janinę Ewę Orzełowską i Rafała Kowalczyka.

51 KOMENTARZE
 1. Czyli znowu w PIS ogłoszą wielką wygraną a tak naprawdę kolejną przegraną i będą tylko stołki grzać i kasę brać.

  O Kudelskim nawet nie wspominam – 76 lat i wielki polityk. Do końca będą koryto trzymać i młodych ambitnych i myślących nie dopuszczą.

  Odpowiedz moderated
  • Wwl nie marudź wszędzie że PiS stołki zabiera. Weź się do roboty i zrób coś żeby twoje ukochane PO wygrało. Wszędzie gdzie się da lamentujesz jak ci źle. Może wyprowadź się na Białoruś. Tam nie ma ani PiS ani po. Jak ci wania da trochę władzy to będziesz mógł robić po swojemu

   Odpowiedz moderated
  • Jeszcze nigdy Siedlce nie miały takiego prezydenta jakim był Kudelski podał nawet rękę Sitnikowi a mógł go pogonić za jego wybryki. Szkoda że co nie którzy mają krótką pamięć. Uważam że kadencja Sitnika była dla miasta jedną z najgorszych. Nigdy więcej.

   Odpowiedz moderated
   • Pogonić? za co?

    To Pan Sitnik pokazał, że nie jest przywiązany do stołka i podziękował Panu Kudelskiemu za współpracę, nie godząc się na “pisowskie sterowane zarządzanie”

    A kadencja Sitnika chyba najlepsza w dziejach siedleckiego samorządu. Przy takich przeciwnościach ze strony PIS – STB Rady Miasta.

    Odpowiedz moderated
   • pewnie, że nie miały takiego prezydenta. Jak można wywnioskować z tekstów ogólnodostępnych został po nim rekordowy dług. Być może ty jesteś z tych co myśli, że wraz ze zmianą władzy długi są anulowane i następna władza zaczyna od zera. Otóż tak nie jest. Długi poprzedników trzeba spłacać, one nie znikają i ograniczają pole manewru następcom. i jeszcze znaleziony w necie nagłowek artykułu z 2013 r—“”Siedlce najbardziej zadłużonym miastem w Polsce.””” . Ja, patrząc na Siedlec z przełomu wieków i te dzisiejsze mam wrażenie, że czas stanął w miejscu.

    Odpowiedz moderated
  • W tych wyborach nie uczestniczyli młodzi pracujący w dużych miastach nie zameldowani na stałe, bo musieliby przyjeżdżać na głosowanie, a nie mogli głosować tam gdzie pracują jak w wyborach parlamentarnych na zaświadczenie. Z tego powodu dobry wynik PiS bo głosowali starsi ludzie , którzy przebywają na stałe w miejscu zameldowania. Ot i to jedna z ważnych przyczyn niższej frekwencji, o której nikt wcześniej nie pomyślał.

   Decydujący głos oddali rolnicy. Wieś zawsze popierała PIS i nie ma się co doszukiwać innej przyczyny. Cokolwiek zrobiłby Tusk rolnicy i tak głosowaliby na PIS, bo tak ksiądz nakazał w niedzielę. Ludzie o mentalności pańszczyźnianego Jakuba Szeli zawsze będą popierać populistów. Na protesty przeciw UE przyjechali drogimi ciągnikami zakupionymi dzięki dotacjom z Unii i otwarcie mówili, że protestują przeciwko rządowi Tuska, dlatego nie organizowali protestów za władzy która im zapewniła ten zielony ład tylko się ocknęli jak ktoś nowy przyszedł.

   Odpowiedz moderated
   • PIS wygrywa tylko dzięki jednemu – dzięki niskiej frekwencji.

    A rolnicy przez ostatnie tygodnie specjalnie byli podburzani przez PIS aby wzbudzać niepokoje i żeby wieś za PISem poszła.
    Stado baranów.

    Odpowiedz moderated
   • WWL utyskuje na rolników, bo głosują na Prawo i Sprawiedliwość. A sam głosuje albo na lewactwo albo na Tuska, chociaż to jedno i to samo. Głosuje na tych, co powiedzieli “..uj z tą Polską wschodnią”. Masochista jakiś. I jeszcze innym każe samobója strzelać.

    Odpowiedz moderated
   • Do @WWL 2024-04-09 W 12:09
    1. Gdzie ksiądz nakazał głosować na PiS? Podaj czas, miejsce, księdza. Chodzę na Msze i od lat żaden ksiądz nie nakazał głosować na PiS. Dodam więcej w zasadzie omijają tematy nie tylko polityczne ale i okołopolityczne (poza moralnymi). Wybitni księża nie bali się polityki np św. Maksymilian Kolbe czy bł. Jerzy Popiełuszko. W ostatnich latach ostro wypowiadał się śp. Ksiądz Isakowicz-Zaleski czy ksiądz Małkowski. I słusznie że się wypowiadali. Bo przecież mają takie same prawo do wypowiadania się jak i TY czy ja. Jak podasz miejsce (choć w to wątpię) chętnie pojadę tam na mszę i dam solidny datek na tacę. 🙂
    2. Nawet gdyby ksiądz pouczał na ambonie to szczerze wątpię czy rolnicy by tego posłuchali, chyba, że byłoby to zgodne z ich poglądami.
    3. Jakub Szela to akurat był agentem austriackim. Czyli był z władzą.

    Odpowiedz moderated
    • Na ścianie wschodniej ludzie nadal myślą paskami TVP. To dlatego Kurski stoi obok prezesa, bo paski tvpinfo to jego dzieło. One wyryły swój trwały ślad nie tylko na ekranach telewizorów, ale przede wszystkim w umysłach ludzi, którzy to oglądali. Nic do nich nie dociera – a jak coś dociera z źródeł niepisowskich, to uważają to za kłamstwo. A jak Kaczyński powie, że jego ekipa to uczciwi patrioci – wierzą bardziej niż w dekalog i nie sprawdzą w niezależnych źrodłach, że prezes po prostu nawija im makaron na uszy. Im bardziej złodziejom pali się pod dupami – tym bardziej są bezczelni w tym co mówią.

     Ja i bardzo wiele innych osób zagłosowaliśmy za tym, żeby skończyć z psuciem państwa, a nie dlatego, że ktoś kocha Tuska czy KO. Tak zrobili młodzi wyborcy. Jeśli ta ekipa tego nie rozliczy, młodzi wyborcy w ogóle nie zagłosują i PIS znów wygra. PIS to tacy parafianie, których proboszcz może gwałcić dzieci, a oni i tak będą mieć szacunek dla kapłana i żadne afery nie robią wrażenia na analfabetach z Lubelszczyzny czy Podlasia. PIS powinien przegrać z kretesem, a tymczasem takie kreatury jak Czarnek czy Nowak są wybierani.

     Obecna władza musi rozliczyć wszystkie przestępstwa i nadużycia poprzedniej, bo trafi na śmietnik historii. Komisja Smoleńska, niekompetencja policji – skierowanie całych sił policji na ściganie i gnębienie opozycji, a nie łapanie przestępców. Areszty wydobywcze Ziobry bez stawiania zarzutów i bez wyroków, Pegasus, kierowania ogromnych sił policyjnych na pilnowanie Kaczyńskiego – za tymi decyzjami stoją konkretne osoby i nie ma dla nich miejsca w organach ścigania i w policji. Ogromne i niekontrolowane dotacje na KK i na inwestycje bez sensu. Korupcja i nepotyzm.

     Żadna partia w historii Polski nie dorobiła się tylu milionerów co PIS!

     Odpowiedz moderated
  • Bo to tylko wynik z regionu. W całym województwie KO ma 20 mandatów, TD ma 8, PiS ma 21 mandatów, Konfederacja ma 1 i Lewica jeden.
   Większość to 26 mandatów (jest łącznie 51 radnych w województwie).
   A że z PiS nikt nie chce iść w koalicję, to przegrywają. Proste

   Odpowiedz moderated
  • PIS 20 mandatów, a koalicja 28 nie licząc lewicy i konfy.
   To gdzie masz 5 przeciwko 4?
   Powyżej podano kto wszedł do sejmiku od na, a nie całe województwo.
   Jednak pisowski lud jest ciemny.

   Odpowiedz moderated
 2. Świetna wiadomość. Teraz proszę o zastanowienie się osoby niezdecydowane co do wybory przyszłego prezydenta Siedlec. Czy w takim układzie gdy przy władzy sejmiku i w strukturze powiatu Siedleckiego dominuje PiS opłaca się Sitnik? Uważam że głos na Hapunowicza ma teraz jeszcze większy sens. Proszę o rzeczową dyskusję bez komentarzy typu ciemnogród, bo stać nas na minimalnym wysiłek intelektualny.

  Odpowiedz moderated
  • Ty gościu to piszesz by pisac ?? W sejmiku tak jak w rządzie powstała koalicja . PiS nie ma znaczenia w Sejmiku KO i TD mają większość. W Siedlcach też wspólnych ministrów ma komitet Sitnik Orzelowski i oni muszą wygrać zeby Siedlce podniosły się z kryzysu. Trochę z tymi Radnymi PiS Siedlce przegięły ale trudno. Są tylko od brania pensji i uchwalania cen dla Siedlczan.

   Odpowiedz moderated
  • Krótko i treściwie.

   Ze środków rządowych PiS (bo to opcja TH) – nie dostanie nic. Sitnik z poparciem PO dostanie.

   Środki marszałkowskie tak samo. Kolalicja PO i 3 Drogi nie da nic PISowi, tylko Sitnikowi

   Klejny argument: za TH przyjdą “tłuste koty” obsadzą wszystko co jest w gestii prezydenta i bez kasy nic nie zrobią.

   Odpowiedz moderated
  • Województwem będzie rządzić Koalicja obywatelska i Trzecia droga, więc to z nimi trzeba szukać synergii, a nie z Pisem

   Odpowiedz moderated
  • A co ma struktura powiatu siedleckiego do rządzenia miastem?
   W sejmiku rządzić będzie koalicja, a nie PIS – domagasz się “wysiłku intelektualnego” a nie potrafisz liczyć?

   Dla miasta jedynie Sitnik jest w obecnej sytuacji dobrym wyborem. Spróbuję “wysilić się intelektualnie” i to wytłumaczyć.

   Wygrana Sitnika oznacza współpracę z rządem i z sejmikiem i szanse na pozyskanie środków na rozwój miasta, których byliśmy przez ostatnie lata pozbawieni.
   Wygrana Hapunowicza oznacz stagnację – bo pomimo, ze nie startował pod logiem PIS, wywodzi się z twardego grona tej partii. Wygrana Hapunowicza oznacza desant pisowkich sierot na wszystkie możliwe stanowiska w Siedlcach i opróżnione w Mostostalu. Dla niektórych pisowcow to jedyna szansa na być albo nie być i tego przede wszystkim będą od Hapunowicza za udzielone mu poparcie oczekiwac.

   Układ sił w Radzie Miasta pozwoli Hapunowiczowi na rządzenie nie dla dobra miasta, ale dla dobra partii. Tak jak było za Kudelskiego. A to grozi katastrofa finansową. I co wówczas – kolejny raz błonia będą ratować dupe pisowców przed komisarzem?

   I jeszcze jedno: krzyczymy, że w Siedlcach mamy betonozę, blok na bloku. Ale obecny prezydent hamuje zapędy głównego dewelopera przed dalszym betonowaniem Siedlec – co będzie jak wygra Hapunowicz ze swoją RM?

   Reasumując: Siedlce mają niepowtarzalną szansę na odbicie od dna. Pod jednym warunkiem: nie wolno oddać miasta w ręce zachłannych pisowców. Pamiętacie “przepijemy naszej babci domek mały”? Nie wolno dopuścić, aby to wróciło.

   Odpowiedz moderated
   • Szanuję takie wypowiedzi. Moja zaczepka dotyczyła tych wszystkich pesymistów którym w żaden sposób nie można dogodzić i potrafią jedynie napisać że ci albo tamci są głupi.
    Masz rację na kalkulatorze po połączeniu mandatów w sejmiku PiS będzie w mniejszości. A teraz spójrz co dzieje się w rządzie. Koalicja trzeciej drogi i reszty zaczyna pękać, ale nie jestem fanem kolejnych rozłamów bo to oznacza zawirowania. Ucierpi oczywiście Kowalski. Jednak spodziewam się nowych koalicji, bo obecne mocno zgrzytają. Nie da się pewnych kwestii społecznych pogodzić poprzez rezygnację. To nienaturalne. Obstawiam że nowe układy wykształcą się jeszcze przed wyborami do europarlamentu

    Odpowiedz moderated
    • Ty się martw o koalicję złajdaczonej prawicy, bo żrą się jak psy pod stołem nad rzuconymi im ogryzkami, a o rządzącą koalicję niech cię głowa nie boli.

     Odpowiedz moderated
  • Głos na Hapunowicza nie ma żadnego sensu, Sejmik Mazowiecki bierze PO+3Droga, w radzie miasta co prawda pis ma 11 głosów, ale Sitnik z Orzełowskim mają razem 12.

   Pisowski prezydent będzie miał również rzucane kłody pod nogi przez rządzących, na pewno nie będą z uśmiechem na ustach przekazywać mu dofinansowań.

   Poza tym, co by tu nie napisać, Hapunowicz nie ma żadnego pojęcia o tym co i jak w urzędzie działa. Nie był nawet radnym, nie interesował się lokalną polityką.

   Odpowiedz moderated
   • Partyjny bełkot – czemu mam wierzyć że Orzełowski poprze Sitnika. Słuchałeś debat? On nie chce tego człowieka, przypomnij sobie jak Sitnik potraktował Orzełowskiego. Czemu mam wierzyć w jakieś koalicję? Ludzie z Kocham Siedlce popierać będą te inicjatywy które będą dobre dla miasta nie dla którejś partii. Nie wszyscy są jak ci ludzie co dla utrzymania władzy zwierają krzywe układy bezpartyjnych z Koalicją. Kocham Siedlce to ludzie dla Siedlec nie dla Sitnika

    Odpowiedz moderated
    • Chyba trochę przesadzasz z tą bezinteresownością Orzełowskiego i jego ludzi.
     A jeżeli jest tak jak piszesz – to jestem spokojna; dla dobra miasta jest tylko jedna opcja – poparcie dla Sitnika.

     Odpowiedz moderated
  • Przepraszam, ale Ty umiesz choć trochę liczyć? W sejmiku większość ma koalicja rządowa, to samo w radzie miasta Sitnik + Orzeł (popierany przez 3D) ma 12 mandatów, a PiS 11, więc też koalicja rządowa ma większość. Logika wskazuje jasno na kogo powinno się głosować, aby Siedlce dostawało kasę z centrali oraz by rada miasta nie torpedowała działań prezydenta.

   Odpowiedz moderated
 3. Brawa dla naszych reprezentantów. Mam nadzieję że znajdą miejsce na dialog dla dobra Siedlec i regionu

  Odpowiedz moderated
 4. Jestem wyborcą PIS. Chciałem głosować na kogoś młodego, mądrego z Siedlec, który zrobi coś pozytywnego. Niestety ale decydenci z PIS przy ustalaniu list wyborczych z Siedlec dali tylko Pana Kudelskiego. Trudno, ale na dziadka, który totalnie zadłużył miasto nie mogę głosować. W tym wieku, to można bawić wnuki (jak ktoś odważy się je dziadkowi powierzyć), a nie pobierać dodatki do emerytury od sejmiku.

  Odpowiedz moderated
  • Jak pewnie zauważyłeś p. Kudelski został wybrany, co oznacza, że na niego głosowało wiele osób na pewno więcej niż na kilku innych kandydatów. Nie był to więc błąd PiS bo lista uzyskała wiele głosów. W końcu wygrali uzyskując ponad 50% (5/9) mandatów w naszym okręgu. Polityka w sposób oczywisty korzysta z tzw koni pociągowych list. Robią to wszyscy więc nie za bardzo rozumiem w czym problem. Zresztą każdy ma bierne i czynne prawo wyborcze niezależnie od wieku. P. Kudelski logicznie wycofał się z zarządzania miastem ale w polityce może istnieć. Sam niezbyt cenię jego prezydenturę, ale gorsza niż obecna chyba nie była. Ma chyba ciągle dużą popularność w Siedlcach więc PiS z tego korzysta dobrze obsadzając listy. Miałeś lepszy pomysł na jedynkę z PiS (z Siedlec) w naszym okręgu? A wiek cóż, p. Sitnik tez wchodzi w wiek emerytalny. I nadal startuje. Na stanowisko wymagające dużo większego zaangażowania niż udział w obradach sejmiku.

   Odpowiedz moderated
 5. PIS górom ….już szukają stanowisk w “zaprzyjaźnionych” Powiatach i Gminach – tak wielu “dobrych towarzyszy” pozostało bezrobotnych 🙂

  Odpowiedz moderated
  • Tak. Ten patent już przerobili w poprzednim rozdaniu. Zastępcy wójtów w Paprotni, Skórcu, Wiśniewie itd.

   Tylko teraz jest tyle “tłustych kotów”, że nawet jak wprowadzą po 3 zastępców wójta, to będzie mało stołków. Tylko jak biedne gminne budżety to wytrzymają. Na płace dla urzędników nie starczy.. Ale co tam. PIS nie dostanie żadnych środków to i inwestycji nie będzie.

   Odpowiedz moderated
 6. Obywatel M ktoś jak raz oszukał i nie tylko raz będzie to robił nadal z podwójną siłą,bo zero odpowiedzialnosci.Co powiesz jak KO zrobi to samo co PiS zrobił jak zostanie pisowiec prezydentem,czyli miasto znowu bez pieniędzy zostanie na parę lat.Z pustej kasy którą pozostawił Kudelski i ogromnym zadłużeniem miasta że następca powinien wyczarować cuda ,to samo będzie jak Hapunowicz nim zostanie nic się nie zmieni.Do zmiany to jest cała rada Miasta.

  Odpowiedz moderated
 7. Do Obywatel M
  Czytaj ze zrozumieniem. W sejmiku rządzi i rządzić będzie KO+TD, w parlamencie to samo. Wybór Hapunowicza to strzał w kolano dla Siedlec.

  Odpowiedz moderated
  • Swoją drogą wyjaśnij mi dlaczego nie może dojść do koalicji Trzecia Droga PiS zarówno na poziomie krajowym jak i wojewódzkim. Trzecia Droga politycznie uzyskałaby więcej nawet stanowisko premiera. Wystarczy negocjować. Tak samo w województwach. KO bez III drogi nie ma władzy. Możecie mi wytłumaczyć dlaczego Trzecia Droga nie negocjuje.

   Odpowiedz moderated
 8. Fajna reklama wyborcza p.Hapunowicza na pierwszej stronie za pieniądze Mostostalu. Pisowcom to nie przeszkadza.

  Odpowiedz moderated
  • Jeśli tak dobrze działa firma za jego rządów to niech lepiej tam zostanie i dalej zarządza bo jak odejdzie i przyjdzie ktoś inny to mostostal znowu może upadać i znowu bedzie na sprzedaż… więc nie głosujcie na niego w wyborach na prezydenta bo mostostal musi mieć takiego dobrego prezesa.

   Odpowiedz moderated
 9. Pieniądze dla samorządów przydziela rząd i sejmik. Jak powszechnie wiadomo, w Polsce rządzi obecnie koalicja 15 października z Donaldem Tuskiem na czele. W sejmiku Mazowsza rządzić będzie koalicja PO i Trzeciej Drogi.

  Jeśli prezydentem Siedlec zostanie kandydat PiS-u (tzw. Zguba i Rozbój), to jego możliwości dogadania się z rządem i sejmikiem będą niewielkie.

  Wniosek jest prosty: prezydentem powinien zostać Andrzej Sitnik.

  Odpowiedz moderated
 10. Do Obywatel M
  Twoje założenia odnośnie tego, kto się Siedlcom opłaca, są błędne, gdyż:
  1/ jak wyraźnie wskazano w artykule, PIS w aktualnym układzie politycznym ma ograniczoną zdolność koalicyjną. Ma 21 mandatów na 51 ogółem, co nie daje możliwości samodzielnego rządzenia. Gdyby miał 26, wówczas układ byłby inny, ale nie ma. Dla zobrazowania realiów wystarczy wskazać, iż w mijającej właśnie kadencji sejmiku klub PIS miał 24 mandaty (o 3 więcej niż obecnie) i też nie rządził. Dlatego też Twoje twierdzenie, iż PIS tu „dominuje”, jest co najmniej dyskusyjne. Sytuacja identyczna jak na szczeblu krajowym -teoretycznie wygrał (bo ma najwięcej mandatów), ale realne szanse na stworzenie większości w sejmiku Mazowsza wydają się minimalne.
  2/ Miasto Siedlce jest miastem na prawach powiatu (w największym uproszczeniu jest zarówno gminą, jak i powiatem, gdzie funkcje obydwu tych szczebli samorządu wykonuje Prezydent oraz Rada Miasta). Powiat siedlecki to zupełnie odrębny byt od miasta Siedlce i od niego niezależny, dlatego fakt, iż w powiecie siedleckim wygrał PIS, pozostaje bez związku z sytuacją miasta. Równie dobrze możemy odnieść to do sytuacji w powiecie np. łukowskim, łosickim czy jakimkolwiek innym -nic z takiego zestawienia nie wynika.

  Odpowiedz moderated
  • Jeżeli Trzecia droga utrzyma sojusz z KO to będą mieli większość. Ale nie zapowiada się związek na lata.
   Powiat Siedlecki dla miasta jest o tyle ważny aby w końcu realizować wspólne inwestycje. Tego za Sitnika nie było.

   To i tak nie ma znaczenia bo wybierać będą wyborcy. I jak 2018 wybrali Sitnika zamiast Karola z partii rządzącej to i teraz ten scenariusz może się powtórzyć

   Odpowiedz moderated
 11. mam 72 lat, deficytów intelektualnych nie mam, ale jednego jestem pewna: w tym wieku to wystarczy, ze dam radę decydować o sobie, o swoich wydatkach, sposobie leczenia itp.
  Biologia narzuca pewne ograniczenia i w pewnym wieku każdy ich niestety doświadcza.
  Kudelski może być osobą godną szacunku, ale na litość Boską dlaczego pcha się jeszcze do rządzenia? Czy nie wystarczy mu emerytury?
  Kadencja sejmiku trwa 5 lat – czy ponad osiemdziesięcioletni staruszek winien decydować w bardzo poważnych sprawach dotyczących całego województwa?

  Mamy przykład z Małopolski, gdzie zwyciężył ojciec prezydenta Dudy. Pomijając również słuszny wiek pozostaje pytanie: czy zwyciężył jako Tadeusz Duda bo miał odpowiednie kompetencje, czy jako ojciec prezydenta? Ja obstawiam to drugie.

  Kudelski był potrzebny, żeby pociągnąć listę PIS w naszym regionie. Nieważne, że jest w takim wieku, w pisie nie trzeba myśleć. Tam wszystko przychodzi z góry ustanowione, reszta ma tylko podnosić rękę w głosowaniach na tak.

  Odpowiedz moderated
  • Przesadzasz – Joe Biden 82 lata Prezydent USA i jeszcze raz kandyduje na kolejne 5 lat to będzie miał 87, nie każdy jest taki sam, nie mierz kogoś swoją miarą, to że ty nie dasz rady w wieku 72 lat nie znaczy, że ktoś inny nie da rady w wieku 82 lat. Znam 40 latków w gorszym stanie niż 70 latków, pozdrawiam.

   Odpowiedz moderated
 12. Cudownie się to czyta. Jedyna słuszna opcja przy takim rozłożeniu mandatów, to Andrzej Sitnik. Niesamowite jest też to, jak krótką pamięć mają ludzie. Siedlce przez ostatnią kadencję rozkwitły. Ludzie zapomnieli, jak wymarłe były wcześniej. Teraz przechodzę obok Placu Sikorskiego – mnóstwo osób, w parku – mnóstwo osób, miasto żyje. Do tego miasto wygląda reprezentacyjnie z nowym urzędem i zadbanym skwerem. Są nowe ulice, ale przecież o tym co dobre i zrobione od razu się zapomina. Łatwiej narzekać, że ulica x lub y nie jest zrobiona, a chcę zaznaczyć, że dziury w ulicach nie pojawiają się przez noc jak grzyby po deszczu i są to po prostu lata zaniedbań, których nie da się ot tak naprawić.

  Odpowiedz moderated
 13. i po co popierać Hapunowicza, jak będzie rządziła KO i TD? A tu trzeba sie dogadywać o kasę dla Siedlec, a nie w imię zaprzaństwa małego Kaczyńskiego słuchać i robic bojkot…. sorry ale to nie jest dobry czas dla Hapunowicza.

  Odpowiedz moderated
  • Ta Hapunowicz niech lepiej zostanie w Mostostalu, bo jak wygra wybory to odejdzie z mostostalu i przyjdzie ktoś inny na jego miejsce słabszy i znowu trzeba będzie sprzedać mostostal i ludzie stracą prace, to niech lepiej tam zostanie jak dobrze rządzi, a teraz Sitnik się dogadał z Koalicją i będzie lepiej dla Siedlec jak wygra Sitnik, taka mam nadzieję…

   Odpowiedz moderated
 14. Hapunowicz prezydent to Siedlce przechowalnia przez kolejne 5 lat tzw tłustych kotów, którzy wypadli z rad nadzorczych spółek skarbu państwa, a oblepia spółki miejskie, pod warunkiem że nie mają expresowych za kasę kursu ukończenia MTB w znanej wszystkim szkole.
  Decyzja jak zwykle należy do wyborcy czyli mieszkanica Siedlec

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Ludzkie szczątki na ul.Cmentarnej w Siedlcach

W trakcie robót budowlanych na ul. Cmentarnej w Siedlcach znaleziono ludzkie szczątki.

Siedlce: do gabinetu prezydenta miasta powrócił krzyż

Poinformował o tym w mediach społecznościowych Paweł Wyrzykowski.

Czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół w Siedlcach?

20 maja siedlecki magistrat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów kilku siedleckich szkół. Jakich placówek to dotyczy?

Prezes Polimexu-Mostostal odwołany

Rada Nadzorcza Polimexu-Mostostal poinformowała dzisiaj, że odwołała Krzysztofa Figata...

Szczątki ludzkie na ul. Sosnowej w Siedlcach

Kilka dni temu w grzęzawisku na ul. Sosnowej w Siedlcach spacerujący mieszkańcy znaleźli wystający z mokradła but.

Najczęściej komentowane