REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Mirosław Minkina czy Tamara Zacharuk? Kto wygra wybory na rektora Uniwersytetu w Siedlcach?

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów. To kończący obecną kadencję rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz dr hab. Tamara Zacharuk, profesor uczelni, która była rektorem UwS (wówczas UPH) w latach 2012-2020. Czyli o rektorski fotel ubiegają się kandydaci z dużym doświadczeniem.

Senat Uniwersytetu w Siedlcach zatwierdził już kalendarz wyborczy. Jak wygląda?

5 marca odbędą się wybory do Uczelnianego Kolegium Elektorów, które 21 marca przeprowadzi głosowanie indykacyjne. Następnie, 28 marca, Rada Uczelni przekaże Senatowi propozycje kandydatów na Rektora. Senat zaopiniuje kandydatury 3 kwietnia, a wówczas Rada Uczelni oficjalnie wskaże kandydatów na Rektora – mówi dr Beata Gałek, rzecznik prasowy uczelni.

Spotkania wyborcze kandydatów zaplanowano na 17 kwietnia, a 23 kwietnia Uczelniane Kolegium Elektorów wybierze nowego rektora. Kalendarz wyborczy zamknie się 22 maja, kiedy to odbędą się wybory do Senatu Uniwersytetu.

Oboje kandydaci prowadzą swoje strony internetowe: miroslawminkina.pl oraz tamarazacharuk.pl. Oboje też mają duże zasługi w rozwoju uczelni. W minionym roku uczelnia przekształciła się z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Uniwersytet w Siedlcach, dołączając do grona uniwersytetów klasycznych. Otwarto też kierunek medyczny. Jest więc czym się chwalić i o co walczyć.

185 KOMENTARZE
 1. Obserwując zarówno od środka działalność obu kandydatów jak i z zewnątrz (mając tam znajomych wśród kadry jak i studentów) musze przyznać że obecny Rektor okrutnie obniżył loty tej uczelni. Zmiana nazwy i utworzenie nowego kierunku to nie jest aż taki atut, w momencie kiedy reszta zaczęła mocno kuleć. Poza wpadkami czysto medialnymi, poziom bardzo spadł obiektywnie (mówię to jako siedlczanin oraz były student), co daje jednoznaczną ocenę obecnych władz uczelni.
  Studiowałem tam również za poprzedniej Pani Rektor. Żeby nie było tak kolorowo, też można było mieć bardzo wiele zarzutów. Przydałby się ktoś trzeci, z zewnątrz kto popatrzy na to świeżym okiem i “ogarnie” mówiąc kolokwialnie obecny stan. Liczę że kolejne lata jednak pozwolą uczelni się odbić i stworzyć tutaj naprawdę dobry i stabilny poziom nauczania.

  • Jak rektorem będzie ten pan o zaciętych ustach i traktujący uczelnię jak korporację, to nie idę tu na studia, jak ta pani – to tak! Do niej nie bałbym się przyjść z każdą sprawą.

   • Skutecznego chyba w wyrzucaniu ludzi na bruk jak sprzątaczki w środku pandemii. W innych uczelniach pomagano ludziom przetrwać ten trudny czas., a ten człowiek sam zarabiający duże pieniądze zostawił te panie bez środków do życia. Wstyd!

    • Tak nawiasem mówiąc to czas pandemii był bardzo dobrym czasem na te zwolnienia. Odprawy i możliwość wejścia w pewne programy czy pożyczki pomocowe bezzwrotne były tylko wtedy dostępne. Każdy inny czas na takie przekształcenie byłby znacznie gorszy

     • Dla Pani los ludzi się nie liczy, tylko czas na przekształcenia.
      Pokazano to podczas jednego z alarmów bombowych. Skarcono pracownice za opuszczenie miejsca pracy PODCZAS ALARMU BOMBOWEGO!!!!
      Czy Wy to ludzie rozumiecie?
      ***

     • Instytut niebezpieczeństwa. Czytaj ze zrozumieniem. Ktoś zwrócił uwagę na ,,na czas pandemii,, i ja tylko stwierdzam że to, wbrew temu co pisze, wcale nie był zły czas.

     • To czemu sam nie odszedł i jego kumple, skoro było to twoim zdaniem, Aniu, takie korzystne???

     • Droga Aniu, to z serca ci życzę, abyś musiała w czasie, gdy trudno było wejść nawet do jakiegoś urzędu, musiała korzystać z “programów pomocowych” . No właśnie, czemu nie poprosiłaś o zwolnienie z pracy, mogłabyś zarobić na “programach pomocowych”. Myślisz, że jesteś niezbędna? To się mylisz.

     • Anka, oby jak najszybciej na twoim stanowisku pracy zastąpiła cię sztuczna inteligencja. Jest dużo bardziej ludzka niż ty.

     • ,,Jak sprzątaczki w czasie pandemii” – Proszę czytać ze zrozumieniem, mój post odnosił się tylko i wyłącznie do stwierdzenia o pandemii a nie o zwalnianiu sprzątaczek. Samych zwolnień nie pochwalam a wręcz przeciwnie, piętnuję. Jestem jednak przeciwko demonizowaniu pewnych zjawisk i przypisywaniu im samych negatywów. A korzystanie z programów pomocowych nie wymagało chodzenia do urzędów, wiem bo korzystałam.

     • “Tak nawiasem mówiąc to czas pandemii był bardzo dobrym czasem na te zwolnienia”. Aniu, Ty już nie wiesz, o czym piszesz. Z tą sztuczną inteligencją to ktoś trafił w sedno. Nie tylko bardziej ludzka, ale i z lepszą pamięcią.

     • Pani Anno, dla Pani cudzy problem, to żaden problem. A pytał ktoś te Panie, czy mają z czego żyć?

     • Swojego dodatku w imię oszczędności to chyba nie zmniejszył, te zwolnienia to wstyd i tyle.

     • Egh……. To jak kopanie się z koniem. Ja swoje, Wy swoje. Nie ma sensu dyskutować jeśli ktoś tylko łapie hasła i nie czyta ze zrozumieniem.

     • Nie ma sensu, bo Ty o pandemii (nie wiadomo po co), a inni o ludziach bez powodu zwolnionych z pracy.

  • Obecny rektor pułkownik też nie najmłodszy, widać, że zmęczony, bo służba w czasach PRLu nie drużba. A pani rektor uśmiechnięta, życzliwa, ceniona na innych uczelniach. Z takim doświadczeniem i podejściem do ludzi wiele można zrobić. Studenci trzymają kciuki!

 2. Pani Tamara Zacharuk to osoba o ogromnym sercu i wielkim zaangażowaniu w sprawy studentów. Studiowałam wiele lat temu , gdy była panią prodziekan, zawsze można było zwrócić się do niej w każdej sprawie. Właśnie ja wspominam najmilej Trzymam kciuki !!!!

   • A tak dokładnie to czego nie zrobiła? Każdy, kto zwrócił się do Pani Rektor, otrzymywał pomoc.. Do obecnego nawet nie można się umówić, a jak się komuś cudem uda, to jest arogancki i stronniczy.

 3. To są jakieś żarty. Policzek dla szeregowych pracowników, wykładowców i studentów. Toż to jeden układ tylko ostatnio skłócony między sobą i podzielony na frakcje. Taka kontrkandydatka to żadna alternatywa. Najpierw Minkina był przy niej prorektorem, później przez dwa lata Zacharuk pozostawała prorektorem przy Minkinie.. układ zupełnie jak z Putinem i Miedwiediewem, wzajemnie się sobie podobali, akceptowali i wspierali, pamiętam jak osobiście Zacharuk promowała na konferencjach prasowych Minkinę jako najlepszego kontynuatora , a teraz nagle jest zły? Kobieto, może już wystarczy? 8 lat jako rektor, wczesniej 8 jako prorektor i znowu od początku? Minkina jest złym rektorem, ale Ty nie jesteś wcale lepsza. Za twojej kandecji na uczelni był wysyp skandali o których pisały media ogolnopolskie. To coś znaczy prawda? Jak będą takie wybory z taką ofertą jak ta prawdopodobna w tym roku, to zadnej pozytywnej rewolucji dla tej uczelni nie będzie. I będzie trwać dalej taki potworek. Ni to uniwersytet, nie szkoła policealna. Takie jedno wielkie byle co..

 4. Zdecydowanie powinna Rektorem tej uczelni zostać Profesor Tamara Zacharuk. To ona zdecydowanie rozrzeszyła zakres kierunków. Teraz nic się nowego nie zadziało. oprócz zmiany nazwy, Kierunek lekarski – te wszystkie prace i pomysły to były za Profesor Zacharuk podjęte. i mają studentów.

 5. Obecne rządy to nie tylko kierunek lekarski czy uniwersytet klasyczny, to także nowe uprawnienia, nowy klub peha, nagrody za publikacje i wiele innych działań podnoszących jakość Uczelni. Polecam odwiedzić strony kandydatów i sprawdzić jak Uczelnia zmieniła się w tak krótkim czasie. Powodzenia Rektorze Minkina

  • A skąd ty możesz wiedzieć jak zmieniała się uczelnia skoro pracujesz kilka lat.
   Niech wypowiedzą się ludzie, którzy pamiętają czasy innej epoki i ustroju a nie młoda kadra co przybyła na uczelnię zaledwie parę lat temu,
   Ja pracuje tu od lat 90tych i mogę powiedzieć jak się zmieniało środowisko pracy i realia całej branży. Z całym szacunkiem ale nie w ostatniej kadencji pojawiło się najwięcej cudów.
   Za to mam wrażenie, że stalismy sie korporacją i odeszliśmy od idei akademickości.
   Mamy myśleć jak nasi szefowie i wykonywać ich polecenia. To nie jest akademickie. I niech rektor znowu idzie i poda mnie na policję. Chętnie zeznam. że tak jest.

  • Nagrody za publikacje były zawsze. Kierunek lekarski z negatywnymi dwoma opiniami akredytacyjnymi, a tylko z nadania Czarnka i ze skandalem w prosektorium to jest jakość i sukces??? to jest wstyd i skandal.

 6. Odnoszę wrażenie, że czytelnicy zapomnieli, że Rektora wybierają elektorzy wybrani wcześniej z grona wszystkich pracowników. Jeszcze może pojawić się nawet kilku innych kandydatów na Rektora .

  • Może, ale pani Tamara jest bardzo dobrą kandydatką! Zna uczelnię i jej problemy. I ma bardzo ludzkie podejście, a to ważne w tych czasach. Nie wiemy, jaki ktoś będzie jak dostanie władzę, a jaka była dla ludzi pani Tamara jako rektor – wiemy. Rozumiała ludzi, pomagała im i dbała o uczelnię.

 7. Uniwersytet to miejsce swobodnej wypowiedzi, stwarzanie możliwości wyrażania swoich poglądów, empatia, uśmiech, radość w obcowaniu we wspólnocie, realizowanie swoich pasji i zainteresowań naukowych.
  Uniwersytet daleki powinien być od strachu, stresów, fałszu, pijaru, presji,
  Zdecydowanie Pani Profesor Tamara Zacharuk !

 8. Do Aneta, no faktycznie taka zaangażowana w sprawy studentów, że przez 2 swoje kadencje nie chciała wyremontować klubu studenckiego, a jackonalia za jej czasów to kpina, karocą tylko potrafiła jeździć, żenada, teraz to przynajmniej coś się dzieje, szkoda że już nie za moich czasów studenckich

 9. Dobrze, że są wybory i dobrze, że jest wybór. Zatem wybierajcie szanowni Państwo ta, abyście się nie musieli wstydzić, że tańczycie na cudzym sznurku ***Szanujcie się.

 10. Wybierać rektora będą pracownicy uczelni. Ważne jest, żeby mieli odwagę wybrać zgodnie ze swoimi przekonaniami, a nie pod dyktando – jednego czy drugiego szefa! Każdy powinien mieć prawo zagłosować przed wszystkim za osobą, która daje szansę uczelni na przeprowadzenie przez obecne trudne dla edukacji czasy. Znam i cenię prof. Tamarę Zacharuk, uważam, że jest gwarantem pozytywnego rozwoju uczelni.

  • Za te pieniądza odpowiedzialność jaką ma rektor to chyba wybraałbym inną funkcję. Kilkaset ludzi pod sobą., Kilka tysięcy studentów, . Dyscyplina finansów publicznych, rozpirzadzanie mieniem , procedury , przepisy.
   Trafi się ktoś z nieodpowiednią wiedzą na pewne tematy i prokurator zaczyna działać.
   Idę przejechać się tą nową windą w DS1.
   Wygląda przepięknie.

 11. Jedno jest pewne, w tych trudnych czasach Rektor Minkina więcej wynegocjuje dla uczelni niż osoba, która zniknęła ze sceny kilka lat temu i nie prowadziła żadnej aktywnosci

  • Jest tyle zdjęć Rektora z PiSmenami, że nie ma co liczyć na zaproszenie do negocjacji. Nagrody od Czarnka, pierwszeństwo na mównicy zawsze dla Tchórzewskiego itd, itp.
   ***
   Ostatnia sprawa – Minkina jako partner dla miasta, gminy czy powiatu będzie o wiele gorszy od Zacharuk, która ujmuje swoją osobowością a nie odstrasza.

 12. Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawiciele uczelni biorący udział w wyborach rektora nie popełnią kolejny raz błędu i nie wybiorą Minkiny? To byłby wielki wstyd dla uczelni, gdyby dalej tolerowała człowieka takiej prowieniencji…

 13. NORMALNIE HICIOR!
  PROSZE PANSTWA!!!
  Wczoraj pracownicy uczelni dostali pączki na tłusty czwartek . No czy ten rektor mysli, ze my jestesmy barany jakies i nie wiemy , ze jemu chodzi o wybory ?
  W zyciu dzien ledwo burknal, a wczoraj paczka mi przysyla . Ha Ha Ha .
  Rektorze niedlugo walentynki i dien kobiet . Ha Ha HA .

 14. Jeśli jest szansa pozbyć się ze stanowiska rektora człowieka oskarżanego przez byłego podwładnego, prawnika, o plagiat. Człowieka, który z plagiatorów dobiera sobie współpracowników i awansuje ich na różne stanowiska to należy z tego skorzystać, bo to dyshonor dla uczelni z aspiracjami uniwersytetu. Możecie tego komentarza nie puścić, ale możecie też sprawdzić te informacje. To ciekawy temat… Szukajcie a znajdziecie

 15. Czytając komentarze i wypowiedzi nasuwa się refleksja jak łatwo ludzie oceniają nie mając wiedzy a posiłkując się zasadą „głuchy telefon” ktoś powiedział, ktoś słyszał itp.. a co do stron internetowych kandydatów. Obiektywnie obecny pan Rektor, przedstawił dane dotyczące tego co zrobił. Nikogo nie „opluł”, poniżył a oceną pewnie jest subiektywno – obiektywna. A była Pani Rektor niestety atakuje, ironizuje poddaje wątpliwości uczciwość wyborów. Natomiast sugerowanie mobbingu jest „poniżej krytyki” bo każda osoba która posiada takie informacje jest zobowiązana do zawiadomienia odpowiednich organów a jeśli ktoś pomawia?. Poza tym takie zachowanie godzi w dobro instytucji w której sąsię pracuje. A Pani Rektor jak wynika z życiorysu jest związana z Uniwersytetem „od zawsze”. Więc warto debatę na poziom Uczelni a ni wymieniać”ciosy” publicznie. Nie przystoi naukowcom zachowywać się jak tzw. klasie politycznej. A Siedlczanie niech będą dumni, że w mieście niespełna 80 tys. mają Uniwersytet, jak by wyglądały bez Uczelni wyższej. Pozdrawiam

  • Po pierwsze to Siedlce mają uniwersytet od 55 lat więc skończmy demagogie. W tych owocowych wywodach zawsze jest jej pełno ale ludzie w nią nie wierzą tylko Ci przytakują dla świętego spokoju.
   Co do niestosownych zachowań to – spokojnie droga Pani. Wszystko po kolei. Doczekasz się już wkrótce.
   Zacznij pilnować towarzysza bo coraz gorzej wygląda i sama wiesz z jakiego powodu.
   Wczoraj rozbawił publiczność do rozpuku.
   W ogóle jest zabawny. Mój ulubiony żart wypowiedziany publicznie można usłyszeć na jutjub w relacji z inauguracji roku adasemickiego. Piętnasta minuta, piętnasta sekunda.
   Pozdrawiam

  • Malina skończ proszę. Wszystko co nie po Twojej myśli uznajesz za nieuczciwe ale jedli jeszcze raz użyjesz tego sloganu to rozpoczniemy dyskusje o mianowaniu do komisji wyborczych oraz dostępu do pewnych danych Twoich kolegów na długo zanim ktokolwiek pomyślał o wyborach.
   Nie działaj na niekorzyść swojego szefa bo co się tu nie odezwiesz to dostajesz konstruktywne odpowiedzi nt. faktów z ostatnich trzech lat. Przyjmij do wiadomości i pogódź się z porażka. Nie udało się Wam zbyt wiele. Jesteście młodzi, niedoświadczeni i po waszych działaniach pozostawało wiele smrodu. Chcesz przykłady? Moim zdaniem lepiej nie.
   Era służb specjalnych na UWS dobiega końca o taka mam nadzieję. Zajmij się wiesz kim. Potrzebuje prawdziwej pomocy a nie słodkich kłamstw.

 16. Oj obserwator. Albo udajesz albo nic nie wiesz. A zastanowiłeś się dlaczego tak dużo negatywnych komentarzy. Chyba nie z miłości. Często bywa, że zewnątrz ślicznie a w środku szkoda gadać.
  Więc nie wal głupa.
  Najłatwiej zamówić piękną okładkę.
  A subtelny i inteligentny komentarz bardzo pożądany.
  Na pewno nie godzę się z wulgaryzmami.

 17. Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Ważne żeby z nich wyciągać wnioski. Czas na taką refleksję miała Pani Tamara Zacharuk. Cztery lata trudnego funkcjonowania jako byłego rektora na pewno do tego zmusza. To inteligentna kobieta. Ewidentnym błędem , moim zdaniem, były pewne wybory kadrowe. Szczególnie te z bliskiego otoczenia. Nie na wszystkie miała wpływ. Część z nich zastała. Zachowanie niektórych osób z otoczenia kiedy przestała być rektorem jest co najmniej dziwne. Wydawać się może, że niektórzy z nich działają przeciwko niej mimo, że tak się starali grzać w jej blasku. Mam nadzieję i niech moja wiara graniczy z pewnością, że w nowej kadencji Pani Rektor wyciągnie odpowiednie wnioski.
  Tylko Pani Rektor Tamara Zacharuk !

 18. Z niecierpliwością czekam na cd. Informacji Pani Rektor. Chętnie zapoznam się z raportem i porównam z wynikami kontroli i informacjami Pani Rektor. Okaże się czy to raport prawdy czy wstydu.
  Nie rozumiem dlaczego jest utajniany. Kto się pod nim podpisał i dlaczego? Do czego służył?
  Może Pan Rektor lub ktoś z jego sztabu odpowie.

 19. To wielu z tych wypowiedzi skłania do smutnych refleksji, które potwierdzają mądrość tkwiącą w przysłowiach ludowych. Po pierwsze: głupota ludzka nie zna granic, a sztuka myślenia pozostaje wciąż nieosiągalną ideą (chyba nawet w środowiskach intelektualnych). Co innego bowiem można myśleć, jeżeli osobom pełniącym funkcje zarzuca się młody wiek, pomimo iż wszyscy z pełnym [przekonaniem powtarzają, że środowisko pracowników uczelni wyższych w Polsce się zestarzało, co zakłóca jego właściwą strukturę i prawidłowe funkcjonowanie. Po drugie, wiele uwag wskazuje, że pamięć ludzka faktycznie jest krótka.

  • Przeczytaj Jeżynko dokument na stronie Pani Rektor zdanie po zdaniu. Wiem, że to dużo tekstu ale warto bo Społeczność Akademicka dobrze zrozumiała, ze Twój mentor na razie chwali się wydawaniem kasy, która odziedziczył po swojej poprzedniczce. Peha i prosektorium powstało za pieniądze z obligacji, które przekazano na ręce Pani prof. Zacharuk na Świecie Uniiwersytetu w 2018 roku. Wszyscy pamiętamy obecność Ministra Gowina. Twój idol stał w drugim rzędzie i w tamtym czasie nie miał z tym sukcesem nic wspólnego.
   Kiedy Tamara była Rektorem na Uniwersytet przyjeżdżali Ministrowie resortu nadzorującego szkolnictwo wyższe. Do Was Czarnek wysyłał jakiegoś chłopaka bez skarpetek (to nie żaden przekąś ani żart tylko fakt).. Pokory bo Twoje tajemne spotkania nie przyniosą rezultatu. Ludzie tylko kiwają Ci głowami a swoje wiedzą. 5 marca będę bacznie patrzyła na Twoją minę.

   • a kilkanaście komentarzy wcześniej kandydatowi zarzucano przychylność PiS a tu proszę “Kiedy Tamara była Rektorem na Uniwersytet przyjeżdżali Ministrowie…” Robi się coraz ciekawiej skoro do wyborów na Uczelni miesza się partie polityczne

 20. NO NO FILMIK NA WALENTYNKI I TEN TEKST: MIŁOŚĆ DO UNIWERSYTETU.
  JUŻ JA TO WIDZĘ. KTO TO WYMYŚLA NA WALENTYNKI TAKIE FILMY?
  W TYM ROKU TO CUDA SIĘ DZIAJĄ. PO 23.04 ZOBACZYCIE, KTÓRY PALEC POKAŻE WAM WASZ PUŁKOWNIK.

 21. Uczelnia jest państwowa więc, nie zamyka się z roku na rok takich szkół.
  Dotacje jak wszędzie, na remonty, na funkcjonowanie to żadne zdziwienie.
  Mnie zastanawia czego oni uczą i co taki absolwent będzie dalej robił.
  Nie jest to uczelnia wojskowa, bo takie mniemanie panuje,
  nie jest uczelnią pedagogiczną.
  Właściwie to czego oni uczą

 22. A teraz chwila refleksji i garść faktów.
  Oto JAK TE WYBORY angażują pracowników uczelni w nieswoją pracę:
  KWESTURA na pełnych obrotach zamiast przygotowywać PITy szuka odpowiedzi na oświadczenie TZ.
  KADRY też lekko nie mają.
  DZIAŁ PROMOCJI (częściowo) i MINKINATEAM musi sprostać nagraniu filmów poprawiających wizerunek rektora.
  PRACOWNICY naukowo-dydaktyczni zamiast mieć ferie to tylko spotkania i telefony.
  KTO JESZCZE?
  CZY KTOŚ TYCH WSZYSTKICH LUDZI ZAPYTAŁ O ZDANIE, CZY MAJĄ NA TO OCHOTĘ?
  I wszystko po to, żeby jeden FACET zachował stołek. No może jeszcze jedna FACETKA awansowała.

 23. Pamiętajcie, że po to są właśnie wybory, żeby sobie wybrac.
  Wybrac korzyści dla siebie, wybrać swój komfort, wybrac to co dla nas najlepsze..
  Niech każdy zrobi rachunek zysków i strat i odda głos zgodny z sumieniem, a nie nakazem.
  Pamiętajcie należą się nam warunki godne do głosowania. Powinny być urny i kotary. Nikt nie powinien patrzeć nam na ręce.
  I ja Wam obiecuję, że doprowadzimy do tego aby te wybory były naprawdę uczciwe i żeby przewodnicząca UKW nie była bezpośrednia podległa przyjacielowi Rektora.

  • Agat
   Ludzie!!! Nie pamiętacie? Przecież to prorektor BBD stała na czele Komisji i najmocniej należała żeby tą (11 litera alfabetu) bo się “nachapała”. A Raport należy wg mnie odtajnić i upublicznić. 🙂

 24. Tak silnych emocji towarzyszących wyborowi rektora nie było od 1990, gdy wybory skończyły się po północy, po wielu głosowaniach w Auli Instytutu Biologii.

  • Bo dziś też chodzi o prawdę. MM od pierwszej minuty zaczął kadencję, pogardy, agresji i represji.
   TZ uchyliła mu drzwi do kariery a on kopną w nie z całej siły niszcząc dobre obyczaje akademickie.
   Ale te wybory się nie odbędą bo złamano już wiele zasad, przepisów i praw zanim się zaczęły.
   Niektórzy myśleli, że mądra społeczność nie obudzi się i będzie dawała się zastraszać nadal ale MY MAMY GŁOS i wypowiemy się na temat każdego naruszenia do jakiego doszło. Nie bójmy się tylko głośno mówmy prawdę. A prawda jest taka, że dane osobowe potencjalnych elektorów krążyły w środowisku, które sprzyjało obecnej władzy. Każdy z nas stał się przedmiotem kalkulacji podczas tajnych spotkań kilkunastu osób, które chciały ustawić wybory tak aby konkurencją nie miała żadnych szans. Podjęto próbę powołania oponentów do komisji wyborczych. Dzięki temu co teraz tu piszemy mówiąc głośno słowa prawdy mamy ogromną szansę, aby skończyć tę nierówną grę. Nie bójcie się bo istnieje szereg niezbitych dowodów na to, co jest tu napisane.
   Na szczęście jest nas coraz więcej. Codziennie kolejne osoby odkrywają w sobie pokłady przyzwoitości i zgłaszają się aby opowiedzieć swój przypadek, kiedy próbowano je wciągnąć do gry, która pod żadnym względem nie jest fair.
   Rozpoczęliśmy opracowywać mapę zależności osób, miejsc oraz dat spotkań i ustaleń. To poważna sprawa.

   • Agat
    Ludzie!!! Nie pamiętacie? Przecież to prorektor BBD stała na czele Komisji i najmocniej należała żeby tą (11 litera alfabetu) bo się “nachapała”. A Raport należy wg mnie odtajnić i upublicznić. 🙂

   • Elektorzy dopiero mają być wybrani i każdy z pracowników może trafić do tego grona jeśli jego grupa zawodowa na niego zagłosuje. Ani kandydatka ani kandydat na rektora nie wybiera elektorów w innej grupie niż swoja. Normalne jest że każde z nich liczy szable ciekawie będzie jak pojawi się kolejny kandydat na rektora

  • Co to znaczy przejść na właściwą stronę mocy. Co to znaczy, że zostanie to docenione i zauważone (posada za właściwie oddany głos??).
   Komentarze powyżej pokazują jak, niektórym zależy tylko na władzy. Jak można tak publicznie s**ć do własnego gniazda, jakie ono by nie było. Liczę, że rywalizacja wróci na właściwe tory, bez posądzania o oszustwa, bez obrażania, bez oczerniania. Stanowicie Państwo elitę intelektualną tego regionu, a zachowujecie się jak małe dzieci, którym zabrano zabawki.
   Bez odbioru.

 25. Szanowni Państwo od wielu lat jako nauczyciel akademicki, prodziekan, dyrektor instytutu i prorektor dbałam o dobr imię i wizerunek Naszego Uniwersytetu. Dlatego teraz proszę wszystkich o ograniczenie emocji izaprzestanie wzajemnego hejtu . To w żadym razie nie służy Naszej Alma Mater i stawia całą spolecznośc akademicką w złym świetle. Ponieważ zaczyna się wkrotce nowy semestr życzę wszystkim i sobie siły, entuzjazmu i radości w pracy z Naszymi studentami. Serdecznie pozdrawiam

 26. A czy była refleksja, gdy powstawał raport. Czy prawdą jest, że zawierał totalną krytykę. Jeśli tak to czy służył Uczelni. Teraz apele. Nie ci co trzeba próbują teraz być trybunami.***

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Zmarł siedlecki artysta, nauczyciel Piotr Kozak

Zmarł Piotr Kozak - siedlecki artysta, wieloletni nauczyciel plastyki...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje