REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Po prostu źle trafiłem… – mówi o studiach na Collegium Humanum Wojciech Klepacki, wójt gminy Wodynie

– Mam dyplom MBA zdobyty w Collegium Humanum, ale nie zasiadam, i nigdy nie zasiadałem, w żadnej radzie nadzorczej zapewnia wójt gminy Wodynie, Wojciech Klepacki.

Afera związana z Collegium Humanum wstrząsnęła całą Polską, bo jej zakres był bardzo szeroki. Chodziło jednak przede wszystkim o to, że dotknęła ona osoby z pierwszych stron gazet. Wśród absolwentów „feralnej” uczelni byli między innymi znani politycy, prezesi i członkowie zarządów spółek Skarbu Państwa, dowódcy wojskowi czy oficerowie służb specjalnych.

Co pchnęło wiele osób, często już dość leciwych, do takiej chęci zdobywania wiedzy? Otóż prywatna uczelnia miała w swojej ofercie kursy, i to błyskawiczne, dzięki którym można było zdobyć dyplom MBA. A taki dyplom jest wyjątkowy, bowiem otwiera drogę do tego, aby dany absolwent mógł zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Nie trzeba nikogo przekonywać, że to bardzo intratne.

Okazało się jednak, że wiarygodność dokumentów, oferowanych przez Collegium Humanum, jest, mówiąc oględnie, bardzo wątpliwa. Dość powiedzieć, że prokuratura przedstawiła w tej sprawie zarzuty kilku osobom, w tym rektorowi tej uczelni. Powszechnie mówi się, że niektórzy wręcz kupowali dyplomy i to po bardzo okazyjnych cenach.

„Fakt” ogłosił listę absolwentów uczelni. Są na niej między innymi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, poseł Krzysztof Bosak czy też senator z naszego regionu, były wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To oczywiście tylko kilka nazwisk najbardziej znanych osób, których jest znacznie więcej.

Dowiedzieliśmy się, że dyplom MBA uzyskał także wójt gminy Wodynie, Wojciech Klepacki. Zdecydował się on na szczerą rozmowę w tej sprawie. Uznał, że warto wyjaśnić wszystko, zapewniając, że nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia.

SKOŃCZYŁEM, MAM DYPLOM

– Tak, kończyłem Collegium Humanum i posiadam uzyskany tam dyplom MBA – mówi Wojciech Klepacki. – I przyznam, że kiedy dowiedziałem się o aferze, związanej z tą uczelnią, byłem autentycznie wściekły. Bo zdawałem sobie sprawę, że także mnie obejmie odium, związane z tą aferą. Tymczasem jestem przekonany, że dyplom zdobyłem w sposób całkowicie uczciwy.

Dyplom MBA wójt odebrał w połowie ubiegłego roku. Wtedy jeszcze nikt nie mówił o aferze na warszawskiej, prywatnej uczelni. Co go skłoniło do podjęcia, zresztą w jego przypadku już kolejnych, studiów podyplomowych?

OFERTA PRZYSZŁA MAILEM

(…)

Cały tekst przeczytacie w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 15.

18 KOMENTARZE
 1. Przecież od początku było wiadome, że większość członków PIS i ich rodziny nie prezentują wystarczającego poziomu, aby zdać trudny i uczciwy egzamin na członków rad nadzorczych. Dlatego utworzyli Collegium Humanum i zmienili prawo. Pan Wojciech też musiał o tym wiedzieć, a jeśli nie wiedział, to bardzo źle o nim świadczy. To tak jakby powiedzieć – nie wiedziałem, że łapówka jest nielegalna. Ten kraj nie ma przyszłości, skoro społeczeństwo pozwala na coś takiego.

  Odpowiedz moderated
  • A o członkach innych partii politycznych i ich rodzinach co teraz się wstydzą i usuwają informacje o uzyskanych dyplomach na collegium “tumanum” to wiadomo było czy reprezentują wystarczajacy poziom czy nie?

   Odpowiedz moderated
   • Tylko członkowie innych partii nie zasiadali na podstawie tego dyplomu w spółkach skarbu państwa.

    Odpowiedz moderated
  • Powiedzmy sobie otwarcie że “absolwentami” K H
   są przedstawiciele wszystkich opcji politycznych co skłania do zastanowienia się na jakością klasy polityków “działaczy ” i urzedasow.Wychpfzi ma to że to oślizłe typy,kłamcy,krętacze bez zasad którzy zrobią wszystko co podłe i niemoralne aby dostać się do pełnego korytka

   Odpowiedz moderated
   • Jakość klasy polityków w Polsce jest bardzo niska, prawda. Niemniej jednak 8 ostatnich lat to katastrofa niczym Potop Szwedzki.

    Odpowiedz moderated
 2. Pytanie z innej beczki, czy wszyscy pisowcy dostali zaproszenia do tej szkoły? czy partia dostała jakiś bonus od zgłoszonych członków

  Odpowiedz moderated
  • “- Ludzie szli tam, bo było bardzo tanio i wiadomo było, że bez wysiłku dostanie się papier, który umożliwi zasiadanie w radach nadzorczych i zarządach spółek. Mogli też liczyć na zniżki – przyznała “Gazecie Wyborczej” jedna z polityczek z Warszawy. Jak dodaje, “znacząca część warszawskiej PO uzyskała dyplom MBA w Collegium Humanum”. – Rzadkością jest osoba z naszych szeregów, która nie skorzystała z tej możliwości – stwierdziła.”
   Czyżby wp kłamała?

   Odpowiedz moderated
 3. źle trafiłem ? Warszawa, Krakowskie Przedmieście 26/28 jest tam uczelnia, dobra i nie chowała sie nigdzie ? nie trafił Pan ?

  Odpowiedz moderated
 4. A Pan wójt…w jakim języku zdawał egzaminy? Jeśli biegle posługuje się angielskim, to ok. Jeśli nie….sprawa jest jasna

  Odpowiedz moderated
 5. Przecież już samo to że te pozal się Boże “studia’ nie przewidywaly żadnych zajęć stacjonarnych czy zdalnych, egzaminów, czy prac kontrolnych dla ludzi myślących musiało skłonić do zastanowienia się, co są warte !!!?? Ale tu chodziło tylko o papier dający dostęp do następnego “koryta” i to jest zwykła praktyka wśród naszych “wybrańców” i ich protegowanych.
  Korupcja kumoterstwo, nepotyzm kwitnie w tej naszej “wolnej” III RP

  Odpowiedz moderated
 6. Były wiceminister wymieniony wyżej twierdzi, że został oszukany- zapewne na wnuczka. Kolejny źle trafił.

  Odpowiedz moderated
 7. Wójt I język angielski ,koń by się uśmiał. Tłumaczy się jak zwykle jaki on uczciwy człowiek , poszedł na łatwiznę I tyle, a teraz ciemnotę wciska. ***Uczciwie trzeba było iść na studia stacjonarne. .Ale w sumie po co jak w gminie ***nawet bez matury można pracę mieć np.w Gminie i w Gopsie.

  Odpowiedz moderated
 8. O jaki On biedy, Biedaczek nie wiedział, że te “studia” to lipa, nie zorientował się, że jest to przekręt, tak samo jak zapomniał wykorzystać urlop – 72 dni urlopu przy zarobkach 20 tys. zł. Jaki On mało zorientowany jest, a raczej może perfidny…

  Odpowiedz moderated
  • 72 dni urlopu ???Toż w każdej firmie jest obowiązek planowania i wykorzystania urlopu. Nigdzie nie płaca za niewykorzystany urlop. To w jakiej firmie pan Klepacki pracuje, że mu na to pozwalają? i zapłacą kilka?-dziesiąt? tysięcy zł..Ja tez chcę tam pracować-ponoć bez matury tez tam przyjmują..No bo po co kończyć ,,TUMANUM HUMANUM”jeśli to przekręt i lipa.

   Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane