REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Oddali krew w Dzień Tradycji Służby Więziennej

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach dla uczczenia Dnia Tradycji Służby Więziennej, który obchodzony jest 8 lutego zorganizowali donację krwi w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Służymy pomocą – mamy to we krwi” zainicjowanej przez dyrektora generalnego Służby Więziennej.

W inicjatywę włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa “Służymy pomocą – mamy to we krwi” rozpoczęła się 8 stycznia i potrwa do 8 marca.

– W trakcie trwania przedsięwzięcia przypada 8 lutego – Dzień Tradycji Służby Więziennej – mówi  kpt. Zbigniew Śpiewak, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach. – Chcieliśmy uczcić ten dzień w sposób wyjątkowy. Inicjatywa ma na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa i pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych oraz bankach krwi. W akcji chodzi również o zaakcentowanie, że mundur kojarzony jest z gotowością niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i służbą narodowi. 

– Takie akcje jak ta dzisiejsza, zorganizowana przez Służbę Więzienną zdarzają się niestety dosyć rzadko – mówi Agnieszka Hawrylewicz-Łuka, kierownik terenowego oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach. – Bardzo dziękujemy organizatorom, że zaangażowali się w tak szczytny cel. Dodatkowym atutem jest to, że ustawodawca przewidział dla krwiodawcy 2 dni wolnego od pracy po donacji. Dlatego też najbardziej atrakcyjnym dniem do oddawania krwi jest czwartek. Tak jak widzimy to dziś, nie ma w tym nic nietypowego i nieważne są pobudki, jakimi kieruje się krwiodawca, kiedy przyświeca wszystkim ten sam cel: pomoc drugiemu człowiekowi.

– Naszym największym marzeniem jest to, żeby świadomość społeczna dotyczącą krwiodawstwa była na najwyższym poziomie – podkreśla kierownik. –  Żeby wrażliwość i zorientowanie na drugiego człowieka było priorytetem dla każdego. Brzmi dosyć idyllicznie, ale jak widać istnieją w głowach ludzi pomysły bezinteresownej pomocy, dzielenia się bezcennym darem krwi.

– Zachęcamy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych oraz społeczność naszego miasta i siedleckiego regionu do włączenia się w akcję “Służymy pomocą – mamy to we krwi” – mówi por. Przemysław Turyk rzecznik siedleckiego Zakładu Karnego. –  Krew dla ratowania życia ludzkiego oddawać można do 8 marca w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Gospodarczej 7 w Siedlcach (rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 13:00).

Zdjęcia: Aga Król i Przemysław Turyk

4 KOMENTARZE
  • No i dlatego nie sposób doczekać się dobrego przykładu ze strony pierwszostronicowych polityków,
   bo przynajmniej ja nie znam tych licznych jarków, donków i george milewskich w akcjach krwiodawstwa.
   a przecież przy tej ilości tatuaży, chorób wenerycznych itp. dyskwalifikujących coraz większą grupę populacji 3RP w okresach wakacji będzie sucho w lodówkach…
   Obym się mylił i ci pompowani liderzy, krzykacze wylewający się z ekranów pojawili się w pochwalnych (i zgodnych z prawdą…) notkach prasowych. Przykład powinien iść z góry. Chyba że to są jak się ich powszechnie przyrównuje – PIJAWKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje