REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Od połowy czerwca główne skrzyżowanie w Siedlcach będzie zamknięte na kilka miesięcy

Około trzech miesięcy potrwa remont nawierzchni ulic Armii Krajowej i Wojskowej na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego w Siedlcach. To oznacza zamknięcie głównego skrzyżowania w mieście i spore utrudnienia dla kierowców.

Umowę na remont skrzyżowania i ulic podpisał 3 czerwca prezydent Tomasz Hapunowicz z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym – Zakładem Elektrotechnicznym Zeltech Stanisław Przesmycki. Wartość inwestycji wynosi 2 644 492,95 zł brutto (2 047 204,31 zł to środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg).

Prezydent Siedlec Tomasz Hapunowicz podpisał umowę na remont skrzyżowania z firmą Zeltech. Fto. UM Siedlce

Wykonawca zapowiedział wejście na plac budowy około 17 czerwca. Jako pierwsze mają być wykonane betonowe zatoki autobusowe. Następnie “Zeltech” przystąpi do kompleksowego remontu, który zostanie zrealizowany do 3 września i obejmie wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę przy kanalików, jak i studni odwadniających, wymianę podbudowy pod nawierzchnią ul. Armii Krajowej i Piłsudskiego, ułożenie siatki przeciwspękaniowej oraz wykonanie 2 warstw nawierzchni asfaltowej.

Dodatkowo przewidziano wymianę krawężników betonowych na krawężniki granitowe, odtworzenie kompletnego oznakowania poziomego jak i pionowego oraz urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną.

Organizacja ruchu w tym obszarze jest w trakcie opracowywania. Jak tylko będzie dostępna, umieścimy ją na naszej stronie.

55 KOMENTARZE
 1. Piękne zakończenie prezydentury SITNIKA.

  Teraz pokończą wszystkie zaczęte przez Sitnika projekty i w Koloni Zbuczyn nastąpi ERA KAMIENIA ŁUPANEGO.

  Odpowiedz moderated
 2. Ciekawe czy zrobią tak że za chwilę będzie trzeba zrywać asfalt i kłaść kostkę jak zaraz za rondem na Starowiejskiej pod domem miłościwie nam panującego starosty Pana Karola Tchórzewskiego, cena w przetargu jest adekwatna do jakości, kiedy miasto się obudzi?

  Odpowiedz moderated
 3. Ten Pan z Zeltecha mógłby ten telefon wyjąć z kieszeni. I koszulę uprasować.
  Jak to wygląda ?

  Odpowiedz moderated
 4. o tym, że Sitnik i była prezes PEC załatwili w Urzędzie Regulacji Energetyki niższe taryfy na ciepłą wodę i ogrzewanie – cisza.
  Ciekawe, czy Hapunowicz i Tchórzewscy w PEC wprowadzą te niższe taryfy.

  Odpowiedz moderated
 5. Miasto mogłoby by w końcu wyremontować ul. Terespolską bo tam się jeździć nie da

  Odpowiedz moderated
  • Spokojnie za Andrzeja Sitnika powstał projekt przebudowy, tylko przegrane wybory nie dały mu ukończyć tej inwestycji. Ale z dobrego źródła wiem że pieniądze miasto ma dostać z Warszawy ale to tylko zasługa poprzedniego prezydenta!

   Odpowiedz moderated
  • fakt,moim zdaniem ulica Terespolska jest w gorszym stanie jak ta krzyzówka.Doł,dolem dol pogania.

   Odpowiedz moderated
 6. 3,2,1 start dla marudzenia naszych szanownych mieszkańców. Nie było remontów, było źle. Będą też będzie źle. Korki? W wakacje nie ma korków, jeździ dużo mniej aut i to jest najlepszy moment na zamknięcie tego odcinka. Lepszego nie będzie. Miło by było jakby objazdy były dobrze przygotowane, odcinek przy SP10 to tragedia, można uszkodzić samochód, odcinek przy starym domu dziecka powinien być otwarty zanim zamknie się główne skrzyżowanie. Urzędzie miasta, ograniczcie do minimum powody do narzekań tym dziwnym ludziom, którym wiecznie zle.

  Odpowiedz moderated
  • Marudzenie będzie, bo zamkną główne skrzyżowanie, a równocześnie będzie zamknięte też skrzyżowania dalej (rondo Sokołowska-Cmentarna)? Jeśli tak, to życzę powodzenia w jeździe samochodem po naszym wspaniałym mieście!

   Odpowiedz moderated
 7. Czy to nie przypadkiem Zeltech robił remont ul.Starowiejskiej? Droga oddana do użytku kilka miesięcy temu a już zapadają się studzienki i pęka asfalt wokół nich. Czy tak powinno być

  Odpowiedz moderated
  • Dlatego należy wy… naczelnika bo nie pilnuje interesu Siedlczan…
   Są w tym mieście ulice w tragicznym stanie, które remontu nie widziały od powstania, a oni remontują główne skrzyżowanie po raz n-ty w tym stuleciu.

   Odpowiedz moderated
  • Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Zeltech nie robi żadnych robót, mają podwykowawców do kostek asfaltu i innych robot.

   Odpowiedz moderated
 8. Rondo Starowiejska-Janowska oddane było w listopadzie 2023 i już styczniu zapadła się nawierzchnia wyjeżdżając na Janowską. Co zrobił Zeltech? Asfalt wypruł, a dziurę załatał kostką brukową. I tak jest do dziś.
  Z takich remontów mamy się cieszyć?
  A te skrzyżowanie powinno być zrobione w 2 tygodnie z takim zakresem robót.

  Odpowiedz moderated
 9. Za 3 mln zł to Sitnik wc zrobił nad zalewem. A tu taka duża inwestycja za 2,5 mln zł? We wrześniu okaże się, czy to Sitnik przepłacił, czy Zeltech odwali fuszerkę po taniości. A jeśli chodzi o termin – 3 m-ce? czy to nie za długo? Uczcie się od Strusa, który rondo zrobił ino mig!

  Odpowiedz moderated
  • Idź wybuduj sam budynek w którym znajdzie się publiczne WC, przebieralnie, pokoje socjalne i restauracja.

   A jak ci dalej nie pasuje to idź tak jak zawsze walić w krzaki.

   Odpowiedz moderated
 10. Zeltech Przesmycki. Jak zwykły elektryk stał się potentatem budowniczym z wyłącznością na wszystko w mieście od szkół aż po ulice. Tylko jak to wszystko jest porobione heh. Prawdziwa firma budowlana czy drogowa nie może już wygrać kontraktu w Siedlcach ?

  Odpowiedz moderated
 11. Tak, wiem. Nie lubicie tego ale pomogę. ” PRZYKANALIKI”.
  Powinno być w tekście “wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę przykanalików”.
  Nie ma za co.

  Odpowiedz moderated
 12. Były bazarek należy do Zeltechu,czy doprowadzi media za naszą kasę.Ul Wojskowa nie ma kanalizacji ,deszczówki i prądu.Czy znów wspomagamy swoich?

  Odpowiedz moderated
  • Media powinny być wolne i niezależne a tu jakiś Zeltech chce nam narzycać swoją narrację.

   Odpowiedz moderated
 13. Czy nie ma innego wykonawcy jak ten partacz Żeltech? W powiecie sokołowskim czesc drogi robił przedsiębiorca z Węgrowa i droga jest w idealnym stanie, a druga część robiło przedsiębiorstwo zeltech i droga do oficjalnego odbioru nie wytrzymala

  Odpowiedz moderated
 14. A kiedy będzie oddany do użytku odcinek Cmentarnej (od Niedziałka do Wojskowej). Nikt się nie rozpisuje o wczorajszym odkryciu na terenie remontowane ulicy, a mianowicie znalezione zostały ludzkie kości co spowoduje opóźnienie w pracach drogowych!

  Odpowiedz moderated
 15. Jakim to cudem i kto za tym stoi że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma dofinansować miasto rządzone przez pisiora !

  Odpowiedz moderated
 16. Nie ważne jak robi firma. Ważne że wygrała jedyna słuszna firma w tym mieście! Kurię też remontowali!

  Odpowiedz moderated
 17. Tylko został prezydentem p. Hapunowicz i już działa, aby tak dalej brawo !,, bo poprzednik tylko biura pilnował mówiąc nic się nie da zrobić.

  Odpowiedz moderated
 18. Brawo pan prezydent Hapunowicz. Siedlce ruszają do przodu po czteroletnim stuporze. Liczymy na remont kolejnych ulic, które są w opłakanym stanie po nieudanym poprzedniku. Takie były obietnice wyborcze i będziemy śledzić czy ich dotrzymujecie. Cieszy także zwycięstwo ZELTECHu w przetargu, ta firma to gwarancja dobrej jakości i terminowości wykonania.

  Odpowiedz moderated
 19. Zamiast remontu tego skrzyżowania lepiej pomalowali by pasy na siedleckich przejściach dla pieszych bo na 90% pasów po farbie którą były namalowane zostało tylko wspomnienie.

  Odpowiedz moderated
 20. Ha,ha,ha Felixa wymień proszę choć jedną inwestycję którą ta firma oddała w terminie może zaczniemy od ogrodzenia w parku nie pisz głupot bo ta firma od lat podpiera się podwykonawcami i większość robi w banbuko dlatego zawala terminy wiem coś o tym więc zjedz snikersa….

  Odpowiedz moderated
 21. No to Siedlce czeka armagedon, zanim kierowcy znajdą alternatywne objazdy bo na drogiwców to ja bym raczej nie liczył w mieście Siedlce, nie wspominając o drogówce. Niezłe lada dzień zamknięcie ulic, a tymczasowa organizacja ruchu drogowego w opracowaniu

  Odpowiedz moderated
 22. A kiedy będzie remont ulicy Floriańskiej bo to wola o pomstę do Hapunowicza żeby taka ulica była w centrum Siedlec ani jechać ani iść niech realizuje obiecanki cacanki wyborcze bo inaczej to go trzeba zastąpić komisarzem

  Odpowiedz moderated
 23. W Warszawie widuję często weekendową wymianę nawierzchni. W piątek w nocy zaczynają, w niedzielę w nocy kończą malować znaki poziome na jezdniach. Na prowincji nawet pasy malowali w dzień, kiedy ruch największy. Chyba farba, której używają schnie tylko za dnia…. Dziwna ta nasza wieś Siedlce.

  Odpowiedz moderated
 24. Martwi mnie kapitał zakładowy jaki wykazuje w KRS wygrana firma. Czy 10 tys. zł/ kapitału zakładowego pokryje w razie czego kary jak się nie wywiążą z umową? (Czego nie życzę bo to wtedy mieszkańcy pokryją straty miasta z podatków- ale kumpla się podreperuje finansowo)

  Odpowiedz moderated
 25. chyba Chapunowicz zakazał wieszania w Siedlcach innym partią wieszania bilbordów wyborczych do głosowania do europarlamentu bo wiszą tylko PISU a innych partii i bezpartjnych nie widać tylko PIS macie co chcieliście fajną drużynę

  Odpowiedz moderated
 26. żeby wygrać przetarg daje się najniższą cenę potem dokłada sie ze aneksy do umowy ze 2 aneksy i wychodzi sie na swoje tylko trzeba mieć możliwości nie tażdy wykonawca może sobie na to pozwolić,

  Odpowiedz moderated
 27. Taaa… żaden krawężnik nie niszczy opony tak jak granitowy. A w ruchu drogowym zdarza się i przypadek, i konieczność najechania na krawężnik. Chyba, że będą zaokrąglone krawędzie, w co wątpię.

  Odpowiedz moderated
 28. Centrum miasta zablokowane i mieszkańcy ul. Chrobrego, Sokołowskiej, Żytniej i tej części miasta aby przedostać się na drugą połowę miasta to muszą jechać ul. Jagiełły, ul. Mireckiego czy ktoś z RZĄDZĄCYCH pomyślał, aby zalepić ta dziury, które są od zimy. I żeby mieszkańcy mniej narzekali na brak przejazdu ulicami które są remontowane. Najlepiej to lansować się i spijać śmietankę !!!! To Andrzej Sitnik dopinał tematy na naprawę tych ulic.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje