REKLAMA
5.8 C
Siedlce
Reklama

Na Bugu powstanie nowy most łączący powiat sokołowski z siemiatyckim

Sejmik Mazowsza przeznaczy 52 mln zł na budowę dwóch mostów. Jeden z nich powstanie na rzece Bug w powiecie sokołowskim w miejscowości Krzemień Wieś.

Dziś (12 lutego) umowy na dofinansowanie inwestycji z władzami gminy Rzewnie i powiatu siemiatyckiego podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Jeden most powstanie most na Narwi i połączy powiat makowski z wyszkowskim. Budowa drugiego mostu na rzece Bug będzie realizowana przez powiat siemiatycki i powstanie on w miejscowości Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim i miejscowości Granne w powiecie siemiatyckim. Inwestycja ma być zakończona w 2025 roku.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że jest to wyjątkowa inwestycja łącząca dwa województwa.

– To takie symboliczne połączenie Mazowsza z Podlasiem. W ten sposób odpowiadamy na potrzeby mieszkańców powiatów sokołowskiego i siemiatyckiego.  Nowy most, w nowym miejscu znacznie ułatwi im codzienne funkcjonowanie. Będzie także bodźcem do rozwoju gospodarczego i turystycznego –  mówi Janina Ewa Orzełowska.

Budowa mostu na rzece Bug i dróg dojazdowych łączących drogę gminną w miejscowości Krzemień Wieś z drogą powiatową w miejscowości Granne  oraz infrastruktury towarzyszącej to koszt ponad 15,1 mln zł. Samorząd województwa dofinansuje projekt kwotą 13,5 mln zł.

10 KOMENTARZE
  1. Ten most powstanie przy istniejącym już moście wybudowanym przez Morawieckiego?
    Budować go mieli w latach 2018-2022, co poszło nie tak?
    I tak dla zasady: także ten drugi most potrzebny jest tam, jak dziura w zębie.

    • Powstanie do końca I kwartału 2026r.. To chyba nie jest tak długo, prawda? Pozwolenia, decyzje środowiskowe, projekt i oczywiście kasa, kasa musi potrwać. To nie zakup bochenka chleba, to olbrzymia inwetycja

  2. Może most to i wybudują bo z pieniędzy marszałka :-0 ale nasze obwodnice (Sokołowa i Siedlec) zagrożone !! Vice minister Gancarz na konferencji prasowej w Opolu już straszy że nie ma środków na realizację listy ” stu obwodnic”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zamordowana w Londynie rodzina pochodziła z naszych okolic. Tajemnicę zabrali do grobu

O tragedii w Londynie pisały media na całym świecie. W Seroczynie odbył się pogrzeb ofiar tej zbrodni. Zamordowana rodzina pochodziła z naszych okolic.

Tragiczne zderzenie w Broszkowie (zdjęcia)

Na DK2 w miejscowości Broszków doszło do zderzenia samochodu osobowego z kombajnem.

Odszedł ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Na oddziale ginekologiczno-położniczym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach odwołano...

Wypadek na obwodnicy Siedlec z udziałem czterech samochodów (zdjęcia) – aktualizacja

Na obwodnicy Siedlec, na odcinku pomiędzy rondami w Białkach i Ujrzanowie, doszło do wypadku.

Jak poszły matury w Siedlcach?

W tym roku w Siedlcach nie bylo ani jednej szkoły, w której maturę zdaliby wszyscy uczniowie.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje