REKLAMA
22.2 C
Siedlce
Reklama

Mariaż ze Skrą obopólną korzyścią – rozmowa z Jakubem Czaplickim, prezesem MKS Pogoń Siedlce

Rozgrywki Ekstraligi Rugby w 2023 roku dobiegły końca. Nasz przedstawiciel – MKS Pogoń Awenta Siedlce przezimuje na piątym miejscu w tabeli, licząc, że w rundzie rewanżowej będzie w stanie zaatakować pozycje medalowe. Z prezesem klubu – Jakubem Czaplickim rozmawia Paweł Świerczewski.

Gdyby Pogoń od początku sezonu dysponowała pełnym składem, być może byłaby teraz liderem rozgrywek.

– Tak właśnie myślę – byłby lider, ewentualnie drugie miejsce. Szkoda, że z przyczyn od nas niezależnych wszystkimi zawodnikami, którzy chcieli grać dla Siedlec, mogliśmy dysponować dopiero w ostatnich tegorocznych kolejkach.

Mariaż ze Skrą, sprowadzenie jej prawie wszystkich graczy i trenera, to taka droga na skróty w powrocie na szczyt

– Tak bym tego nie określił, gdyż to zawodnikom Skry zależało, żeby przejść do naszego klubu. Szukali zespołu, który jest najbliżej Warszawy i występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z tego względu nie brali pod uwagę m.in. Legii czy AZS AWF, które grają niżej. Korzyść jest jednak obopólna. Pogoń
od pewnego czasu miała problemy kadrowe przez to, że w ostatnich latach mało juniorów dochodziło do drużyny seniorów. Ta luka pokoleniowa dała nam się we znaki. W młodszych rocznikach już nie ma tego problemu, ale w tej chwili gracze Skry spadli nam jak z nieba. Oni plus nasi zawodnicy gwarantują powrót do gry o najwyższe cele.

Niektórzy się dziwią, skąd Pogoń stać na utrzymanie tak szerokiej kadry?

– I to warto wyjaśnić. Otóż nie wydajemy na nich ani złotówki. Mają swoich sponsorów, którzy pokrywają ich kontrakty. Tak to zresztą też działało, gdy występowali w Skrze. Fakty są takie, że Pogoń pozyskała naprawdę klasowych jak na polskie warunki graczy, ale nie stanowią oni dla nas obciążenia finansowego. To czysta korzyść.

Dlaczego Polski Związek Rugby tak długo zwlekał z daniem zielonego światła na grę kolonii Skry dla Siedlec?

Cały tekst przeczytacie w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 46.

2 KOMENTARZE
  1. Przy takim zarządzie to MKS daleko nie pociągnie. Jak Skra odejdzie to pogoń wita w 1 lub drugiej lidze. Skończcie z dymaniem zawodników i sponsorów na kasę

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Sokołów Podlaski: O czym i z kim ten dialog?

„Kiedy cukierkowa burmistrzyni zatrudni swojego idola Fijołka i za ile?” – zapytał anonimowy internauta. – „Nazywam się Fiołek, nie Fijołek (…) Kiedy mnie zatrudni? Przecież ja już pracuję. Ależ mi przykro, że nikt tego z Tobą nie konsultował” – ironizował w odpowiedzi Damian Fiołek.

Siedlce: Hapunowicz z ponad 20 tysiącami brutto

Na sesji 28 maja siedleccy radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta miasta.

Protest przeciw fermie drobiu

Protesty związane z budową ferm drobiu są w naszym regionie bardzo powszechne. Mieszkańcy nie chcą bowiem, aby w pobliżu miejsca ich zamieszkania hodowano setki tysięcy kur czy indyków.

Uwaga kierowcy! W weekend częściowo zamknięte ulice!

W związku z organizacją koncertu zespołu Mazowsze siedlecki magistrat informuje o utrudnieniach w ruchu.

Awans jest nasz… tra la la la! Mistrzowska feta Pogoni Siedlce (zdjęcia)

Po sześciu latach przerwy MKP Pogoń Siedlce powraca na zaplecze Ekstraklasy. Kibice, drużyna oraz władze klubu i miasta wspólnie świętowali wymarzony awans, a także wywalczenie mistrzostwa II ligi.

Biskup udzielił dyspensy na piątek po Bożym Ciele

Na terenie diecezji siedleckiej w piątek po Bożym Ciele nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tak zdecydował biskup siedlecki Kazimierz Gurda, udzielając wiernym na ten dzień dyspensy.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje