REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Marek Kordecki: – Panie prezydencie, nie ma jeszcze czego fetować

Przeciwnicy spalarni nie zgadzają się z wyrokiem sądu, który uznał ich ulotkę za zawierającą kłamstwa.

Przypomnijmy: sprawa dotyczy ulotki stowarzyszenia „STOP Spalarni Śmieci w Siedlcach”, zatytułowanej „Czego Ci nie powiedział Andrzej Sitnik o budowie spalarni śmieci w Siedlcach”, która była kolportowana podczas kampanii wyborczej. Znalazły się w niej informacje m.in. o szukaniu oszczędności kosztem zdrowia mieszkańców, braku przeprowadzenia należytych konsultacji społecznych, „rozjeżdżaniu” ulic położonych na terenie miasta, a także sugestie o omijaniu rygorystycznych przepisów prawa oraz rozwiązań technologicznych przy budowie spalarni.
15 kwietnia na konferencji prasowej Marzena Komar, prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego, wezwała w tej sprawie Marka Kordeckiego do zaprzestania naruszania dobrego imienia firmy. 18 kwietnia stowarzyszenie zorganizowało własną konferencję. – To nie ulotka godzi w dobre imię Przedsiębiorstwa Energetycznego, tylko ciągły brak odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z tą kontrowersyjną inwestycją – podkreślił M. Kordecki, pełnomocnik stowarzyszenia.
19 kwietnia prezydent Andrzej Sitnik złożył do sądu wniosek w trybie wyborczym. Tego samego dnia Sąd Okręgowy w Siedlcach wydał wyrok w tej sprawie. Nakazał w nim, aby stowarzyszenie: przestało rozpowszechniać ulotkę „Czego Ci nie powiedział Andrzej Sitnik o budowie spalarni śmieci w Siedlcach”, sprostowało w internecie zawarte tam nieprawdziwe informacje w zakresie braku konsultacji z mieszkańcami na temat budowy spalarni oraz braku umiejętności zarządzania miastem przez prezydenta, a także wystosowało pisemne przeprosiny do Andrzeja Sitnika.
Stowarzyszenie nie pozostało dłużne. „Sąd w trybie wyborczym wydał dziś nieprawomocny wyrok, który zdecydowaliśmy się zaskarżyć. Zatem nieuzasadnione, przedwczesne jest ogłaszanie triumfu w tej sprawie przez urzędującego prezydenta. Panie prezydencie, nie ma pan jeszcze czego fetować” – napisało 19 kwietnia w woświadczeniuygłoszonym podczas konferencji na os. Wyszyńskiego.
Marek Kordecki podkreślił, że jego zdaniem, nie przeprowadzono właściwych konsultacji z mieszkańcami. – W ulotce skrytykowaliśmy brak umiejętności w inwestowaniu pieniędzy miasta. Również tę kwestię będzie ponownie rozpatrywał sąd. A państwo już w najbliższą niedzielę – dodał.
Zaznaczył też, że Andrzej Sitnik nie zgłaszał uwag do najistotniejszych zarzutów stawianych w ulotce stowarzyszenia.

34 KOMENTARZE
 1. Spalarnie śmieci to przyszłość – tak uważa większość krajów na świecie (także te zielone jak Szwecja, Norwega, Kanada)

  Ale nie Siedlce – tu żadne racjonalne dane nie mją racji bytu
  Tu rządzi PIS i basta

  Przed niedzielą polecam film Konopielka i urywek o elektryfikacji – czyli o Siedlcach.

  Odpowiedz moderated
  • Całkowicie polityczna nagonka ze strony wielbicieli Hapunowicza.
   Sitnik wszystko co osiągnął zawdzięcza sobie – Hapunowiczowi wszystko dała partia.

   Odpowiedz moderated
   • I co? Będziecie jeszcze atakowali Prezydenta Sitnika, że się niby z mieszkańcami nie spotyka?

    Czarno na białym widać, że się jednak z mieszkańcami spotyka!

    W sądzie.

    Odpowiedz moderated
  • Racja, tylko nie w mieście kilkaset metrów od osiedla mieszkaniowego. Człowieku, ogarniasz różnice? Nawet jeśli gdzieś w Europie jest spalarnia na terenie miasta to miasto jest wielkości Warszawy, a spalarnia jest daleko od zabudowań. Odkeljmy Sitnika i jego ekipę od stołków i powstrzymajmy to szaleństwo.

   Odpowiedz moderated
   • Głupoty gadasz. W większości miast Europy spalarnie są w centrum miast. Jak byś przechodził o bok takiej spalarni to byś pomyślał, że obok hotelu przechodzisz. Dokształć się. Spalarnie jako inwestycja nie najtańsze ale najbardziej eko. W pustych głowach z pis jest cały czas przeświadczeni, że jak spalarnia to czarny dym, a tu dymu brak ciemniaki

    Odpowiedz moderated
  • Nie musze oglądać Konopielki – swoje lata mam i pamiętam jak przeprowadzano elektryfikacje w mojej wsi. Chłopi z widłami wyganiali robotników ze swojego pola nie pozwalając słupów stawiać. Światła do obory nie pozwalali podłączyć, bo krowy przestaną mleko dawać.

   Odpowiedz moderated
 2. Panie Kordecki przestań Pan wichrzyć,, większość mieszkańców jest za ekologią i nowoczesnością. Dość zaściankowego myślenia..

  Odpowiedz moderated
 3. Jeżeli te spalarnie są takie ekologiczne to pozwólcie swoje śmierci spalać wszystkim posiadaczom pieców….. Przecież ich kominy można też wyposażyć w filtry, ale przecież nie na tym muszą zarobić w szczególności eko terroryści..

  Odpowiedz moderated
 4. Sprawa spalarni zdominowała kampanię wyborczą. Pisowskie Czerepachy i Kozioły nie przebierają w środkach, żeby ciemny lud do swojego kandydata przekonać.
  Najlepsze są te komentarze typu: Sitnik do Łukowa. Coś mi się wydaje, że Sitnik dłużej mieszka i pracuje w Siedlcach niż Hapunowicz.

  Odpowiedz moderated
 5. Spalarnia śmieci powinna być przy ulicy Lecha Kaczyńskiego obok oczyszczalni śmieci. Tam w promieniu z pół kilometra jak nie więcej, nie ma żadnych domów. Do działek jest pewnie z 500 km coś koło tego.

  To idealne miejsce na spalarnię, bo nie ma w pobliżu domów. W ogóle to gdzie ma powstać ta spalarnia, ktoś wie? Czy w Siedlcach nadal nic nie wiadomo, tak jak z tą ewakuacją studentów ostatnio…

  Odpowiedz moderated
  • Na Starzyńskiego najbliższe domy są oddalone o 700-800m, więc idąc tą logiką Starzyńskiego jest lepszą opcją.

   Odpowiedz moderated
 6. Zimą na Starowiejskiej śmierdzi i to ostro. Ciekawe czym mieszkańcy tam palą, że zadymienie takie iż oddychać ciężko.

  Odpowiedz moderated
  • Śmieciami palą, dlatego tak protestują przeciwko spalarni, będą musieli kupować węgiel.

   Odpowiedz moderated
   • Poprzednicy zadłuzyli miasto nic nie robiąc

    Dopiero Prezydent Sitnik pomimo wrogości PiS-STS RAdy Miast zrobił dużo, a po wygranej i wsparciu rządowym i marszałkowskim wyprowadzi miasto na prostą.

    Panie Hapunowicz, pański kolega partyjny zadlużył miasto. niech pan nie przeszkadza komuś, kto pomimo pańskich złośliwości naprawia to.

    Odpowiedz moderated
    • Kto złożył projekt rewitalizacji parku, którą to chwali się obecny pan?
     Który rząd dał na to pieniądze?
     Kto wziął obligacje, chociaż zarzekał się, że tego nie będzie, że to poprzednicy tylko?

     Odpowiedz moderated
 7. W notatce nie ma najważniejszej informacji, jak również brak jej w komentarzach. Projekt spalarni zakłada spalanie 2,95 tony śmieci na godzinę. Dlaczego? Bo powyżej 3 ton, spalarnia podlegałaby rygorystycznym przepisom odnośnie emisji szkodliwych substancji.

  Odpowiedz moderated
 8. Panie Hapunowicz proszę podać co Pan zrobił dla Zbuczyna przez okres swojej kadencji . Co Gmina zyskała ? Bo z tego co wiem to nic nie zyskała gmina . Wspierał Pan tylko swoich. Obiecuje Pan BARDZO DUŻO czy jest pytanie dotrzyma Pan obietnic? Czy nie są to tylko obietnice w postaci kiełbasy wybporczej . Tak jak powiedział to Pan Kurski ” Naród wszystko kupi tylko trzeba mu obiecać ” .

  Odpowiedz moderated
 9. Pan Kordecki, nie wie o czym mówi i nie ma świadomości czym są spalarnie śmieci. Przekro, że w Siedlcach mamy takich naiwnych polityków.

  Odpowiedz moderated
 10. A ja mam wrażenie że gdyby prezydentem był ktoś z pisu i zaproponował spalarnie, to Ci co by protestowali byli by wielkimi obrońcami ekologi a tak mamy to co mamy widać po komentarzach.
  A ja powiem tak:
  Spalarnia śmieci – TAK
  Spalarnia w mieście, czy niedaleko zabudowań za miastem – NIE
  I jak dla mnie nie chodzi o samą spalarnie bo rozwiązanie jako takie jest ok. Ale lokalizacja w mieście? Chory pomysł. Śmieci do spalarni trzeba dowieść, potem składować, a to są setki ciężarówek dodatkowych na ulicy Brzeskiej, Starzyńskiego, Starowiejskiej. Normalnym miejscem dla tego typu inwestycji jest wysypisko śmieci z miejscem do segregacji.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane