REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Kto na prezydenta Siedlec? Nie tylko Sitnik, Orzełowski i Hapunowicz

W poniedziałek poznamy kolejnego kandydata na stanowisko włodarza miasta.

Siedleckim komisarzom wyborczym zgłoszono pierwsze komitety kandydatów, którzy w kwietniu zawalczą o stanowisko prezydenta miasta. 7 lutego zarejestrowano KWW Tomasza Hapunowicza „Zgoda i Rozwój’, a 8 lutego rano zgłoszony został KWW Grzegorza Orzełowskiego „Kocham Siedlce”.

O plany miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w tej sprawie zapytaliśmy ich przewodniczącego Krzysztofa Chaberskiego. – PO chciałaby, żeby Siedlce nie zostały zdobyte przez Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego w najbliższych wyborach naszym partnerem będą Bezpartyjne Siedlce i Andrzej Sitnik – odpowiada „Tygodnikowi” polityk. Wstrzymuje się jednak od deklaracji, czy to właśnie urzędującego prezydenta oficjalnie poprze Platforma.

„TS” dowiedział się też, że w poniedziałek, 12 lutego, swojego kandydata przedstawi Konfederacja. – Dopóki w poniedziałek nie zarejestrujemy komitetu, z którego wystartuje, wolałbym nie podawać nazwiska. Poza tym, na razie jeszcze nie wiadomo, czy będzie to samodzielna lokalna lista Konfederacji, czy ogólnopolska lista Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców – mówi poseł Krzysztof Mulawa.

52 KOMENTARZE
 1. Mulawa w powijakach i zdesperowany bo nie ma poparcia u Konfederatów. Na łapu capu startowanie żeby przytulić się do kogoś w drugiej turze. To się chłopak zaskoczy. Parę miesięcy przespał a teraz bezpartyjni ratujcie.

 2. Krzysztofa Chaberskiego to chyba głowa boli albo cowid mu dokucz na złość babci odmraża sobie uszy. Przez pięć lat żył w opozycji do Sitnika a teraz aby nie PIS (niech będzie największy szkodnik miasta).
  Jeżeli przewodniczący PO siedleckiego nie zna Siedlec i jego mieszkańców to musi troszeczkę niewiele ciut ciut posłuchać tych że. Niestosuje się zasady „wróg mojego wrogo jest moim przyjacielem”. Ja bym mu doradzam każdy inny niż Sitnik.
  A podpowiem jest komitet „Kocham Siedlce” Grzegorza Orzełowskiego którego warto poprzeć. Zbiera wokół siebie ludzi modrych bez względu na przynależność partyjną a zdecydowanych do ciężkiej pracy na rzecz naszego miasta (a jest co naprawiać). I jedno jest pewne nikt z wiejskiej nie będzie mu narzucał co ma robić ale zawsze będzie mógł z nim porozmawiać bo to człowiek dialogu rozmawia z każdym od prawa do lewa. Zna miasto jest rodowitym siedlczaninem zna potrzeby miasta i ich mieszkańców.

  • Ja mieszkam w Łukowie, przez Siedlce przejezdzam tylko😱😱😱😱dobrze,że Wasz Prezydent pochodzący z mojego miasta nie chce u nas kandydować 🤣🤣🤣🤣

  • Jowito, ale to dzięki Prawu i Sprawiedliwości dostajesz 800 zł ponieważ to ich pomysł, a nie platformy, która bała się zlikwidować ten program a przed rokiem 2015 nie wprowadzili żadnego programu socjalnego.

 3. PO jest na tyle słabe, że nie potrafi wystawić kandydata. Strzał w kolano z Sitnikiem, tak jak ostatnio PiS strzelił sobie wystawiając Tchórzewskiego. Widać, że PO nie myśli do przodu. Aby nie PiS może 2 raz się nie udać i się nie uda.
  Będzie PoSitniku.

 4. Ja głosuję na Śmietnika- już moje dzieci poleczyły zęby w jego sztandarowej obietnicy- ” stomatolodzy w szkołach”
  aaa… sąsiadka chwali posiłki w barach mlecznych 😉 a jej mąż twierdzi że na stare lata nauczył się jazdy slalomem na siedleckich ulicach i wybiera się właśnie na stoki narciarskie aby potwierdzić iż w wieku dojrzałym łatwiej uszkodzić zawieszenie w samochodzie jak staw kolanowy na nartostradzie;)

 5. Sitnik się niestety nie popisał ale Hapunowicz swoją strategia ukrycia w stowarzyszeniu przynależności do pisu jeszcze gorzej zrobił. Miałby odwagę chłop stanąć z otwartą przyłbicą! Słabo już na starcie. Orzełowski przynajmniej nie wypiera się przeszłości i tym mnie ujął a organizator z niego jest dobry co potwierdził wielokrotnie i nie zraża do siebie swoich ludzi tak jak inni niestety

 6. Mamy jednego bezpartyjnego -Sitnik , przebierańca -Orzełowski (były pisowiec , teraz wyznawca Hołowni) i Hapunowicza wydaje się najbardziej merytoryczny z tej trójki.

 7. Czy PO w Siedlcach może upaść niżej…..jak mogą poprzeć Sitnika ????Czy PO w Siedlcach na takim poziomie może coś zmienić, chcą do ruiny doprowadzić.
  Każdy każdy tylko nie Sitnik miał już swoje 5 lat.
  Dosyć.
  Z pozostałych kandydatów jako człowiek chyba Hapunowicz bardziej się nadaje, trzeba patrzeć przez pryzmat tego co robił.

  • Ale logo PIS usunięte z tych plakatów, no i do tego ta koalicja z lewicowym działaczem – dla PIS lepiej by było, gdyby wybrali innego kandydata.
   Ponadto – kto da nam gwarancję, że Hapunowiczowi nie zamarzy się inny miejsce w życiu i zostawi Siedlce w połowie kadencji??

 8. PO upadła poniżej podłoża. Łącząc się z Sitnikiem. Precz chaberskim, Sitnikiem jego klonami w spółkach miejskich lansujacych się w Tygodniku. Porażka. Ludzie Wy nie wiecie jak tem człowiek niebszanuje ludzi aby wybić swoich.

 9. tylko hapunowicz; zara przymie na doradce janine gross i razem jako bezpartyjni rusza do przodu pamietam jak rzecznik rządu za czasów socjalizmu niejaki Urban ogłosił sie jako bezpartyjny to takie same jaja

 10. W drugiej turze też uważam, że p.Sitnik i p.Orzełowski. Brak kandydata PO świadczy o słabości struktur. No i według mnie to powinni jednak popierać koalicjanta z krajowego podwórka czyli Trzecia Drogę. Dziwne… Co do p.Hapunowicza to jest mało rozpoznawalny w Siedlcach. Jednak chyba wygra p.Orzełowski ponieważ będzie w II turze akceptowalny przez część PISu z uwagi na dawna współpracę a p.Sitnik jednak delikatnie odpycha ludzi swoim syndromem nieomylności. Wybór p.Orzełowskiego da Siedlcom wsparcie krajowe w funduszach a to zawsze rząd PISu podnosił jako kluczowe.

 11. Z całym szacunkiem do wszystkich Panów.
  Pan Sitnik nie odnalazł się w tej roli słabo to wygląda.5 lat niewykorzystanych ale co się dziwić nie ma człowiek doświadczenia i wiedzy.
  Pan Orzeł owski miły człowiek,ale bez charyzmy bez tego zacięcia politycznego.
  Najbardziej sesowny i z doświadczeniem jest Pan Hapunowicz. Zna się na rzeczy dobrze prezentuje i najlepiej potrafi się wypowiadać.

 12. Jeżeli chcemy, aby coś się działo w Siedlcach to tylko i wyłącznie Orzełowski. Hapunowicz to PIS, a więc znowu będzie zero dotacji z rządu. Niech idzie rządzić w Zbuczynie, swojej gminie. Mieszkaniec Siedlec lepiej wie co nam potrzeba. Dzięki P. Orzełowskiemu Sielce mogą naprawdę dużo skorzystać.

  • A Orzełowski to nie PiS? Nie wszyscy mają sklerozę!!! Jako człowiek, owszem, miły jest, ale na prezydenta miasta się nie nadaje. Za bardzo popiera rodzinę.

 13. Jak była zgoda to i rozwój w Siedlcach był. Jak koleżanka przyjechała do miasta po wieloletniej emigracji to nie mogła się nadziwić jak miasto się zmieniło. Teraz popadliśmy znowu w prowincjonalny stupor i niebotyczne długi. Kto tu właściwie rządzi ? A raczej co kłótnie, nienawiść i kłamstwo. Kto jest kim, kto zaprasza tu niejakiego Nitrasa, pośmiewisko i chamstwo w jednym, dlaczego nikt nie zapytał go czy zacznie opiłowywanie katolików od Siedlec? Czy Tusk już zwrócił przywileje miejscowym esbekom wszak to w naszym mieście takowym to obiecał. Niestety z tego i z więzienia w środku miasta jesteśmy w Polsce znani. Jestem za zgodą i rozwojem, bo jak mówił wieszcz jak jest zgoda to Bóg wtedy rękę poda !

 14. kandydat hapunowicz zaczyna od kłamstwa bo to żadna,,. zgoda i r…,, tylko,, prawo i spaw.,,… na czele z niedziólką i radnymi pis stojacymi murem a widać że dobrze cyknąć fotke na tle wyremontowanego UM przez prezydenta SITNIKA w niedziółka i ta reszta to powinni se zrobić foto pod krzyżem papieskim który chcieli sprzedać firmie pożyczkowej a czy pani gross i jarosłąw przyjadą na kampanię czekamy

 15. Dwaj PiSowcy w wyścigu po stolki
  Pierwszy wstydzi się loga PiS, jedyne co potrafi to marnie grać na gitarze i nosić teczkę za Tchorzewskim
  Drugi przechrzta PiSowski z partii do partii za stołkiem, nic nie potrafiący marny
  Połączcie się PiSowskie miernoty, może przynajmniej stołek,,babci klozetowej,, dostaniecie

 16. To że Siedlce toną w długach to PiS i poprzednicy nam załatwili.
  To że nie ma z czego remontować dróg, brak kasy ciągnie się.
  Przypomnę ile działek miejskich zostało naszym cudownym developerom sprzedanych przez lata.
  Radni z łapanki, żal patrzeć – nie są potrzebni (głosują ile za smieci płacić i jakie podatki) –
  czy warto dawać głos znajomkom co pensje tylko biorą miejską.
  Chciało by się nowej ekipy , odważnej, ale polaki lubią zamordyzm i straszenie, gnębienie,
  nie są odważni byle kto byle nie ci. Czyli ciągle wracamy. Złe dla kraju niszczące.

  Pan Hapun to PiS wstydzi się partii ale chce żeby go wspierali – to jest największy skandal – strach że nikt PiS nie chce.
  Sitnik wygra. PO KO ma fajne chłopaki ale do politykowania się nie nadają to sami sportowcy, mało kto ich zna a poparcia nie dostaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje