REKLAMA
20.7 C
Siedlce
Reklama

Kanadyjski żołnierz wysłał kobiecie paczkę

Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się oszukana na „kanadyjskiego żołnierza” 48-letnia kobieta. Mężczyznę poznała na portalu społecznościowym.

–  Opowiadał jej o życiu rodzinnym i zawodowym. Gdy zdobył jej zaufanie poprosił ją o przysługę – informuje kom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.

 Miała ona tylko odebrać przesyłkę, którą on wyśle na jej adres.

– W paczce miały znajdować się pieniądze w kwocie 1 100 000 USD – relacjonuje rzecznik. – Początkowo kobieta się nie zgadzała, ale pod wpływem namowy uległa. Na początku żadnych opłat nie było, dopiero po kilku dniach gdy mężczyzna poinformował ją, że paczka jest już w Londynie, ale by mogła dotrzeć do Polski musi zostać opłacona firma kurierska. Kobieta proszona przez „żołnierza” opłaciła kuriera przelewając na wskazane konto prawie 9.000 zł. Po kilku dniach dostała kolejną prośbę o wpłatę pieniędzy, ponieważ przesyłka została zatrzymana na granicy z Niemcami i żeby nie została zdemaskowana zawartość paczki w postaci ponad miliona dolarów, potrzebny był kolejny przelew w celu ominięcia oficjalnej drogi. Na szczęście kobieta już więcej przelewów nie zrobiła. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła się do nas.

– Nigdy nie wierz osobie poznanej przez internet, bo nie masz pewności czy jest tym za kogo się podaje. Jeżeli prosi Cię o pieniądze to wiedz, że to oszustwo i nie przelewaj żadnych pieniędzy – ostrzega policja.

23 KOMENTARZE
 1. A może to był ”Ruski ” żołnierz” nie dolary tylko ruble i na granicy z Nibylandją zatrzymali ruble ………………?
  Taśmociąg cały czas się kręci kto następny do strzyżenia ?
  Brak słów, wszechświat i głupota ludzka nie ma granic !!!

  Odpowiedz moderated
 2. Nie wierzę… Ludzie, gdzie wyście rozumy pogubili?! Jak się można dać tak perfidnie okraść?! Obcemu człowiekowi zrobic przelew na prawie 10 koła za paczkę z milionem dolarów?! Kto wysyła milion dolarów kurierem w paczce!? Myślenie nie boli, a pozwala uniknąc takich głupot.

  Odpowiedz moderated
 3. Ciekawe, ze ostatnio coraz mniej takich oszukanych kobiet pochodzi z Siedlec a coraz mniej z Łukowa jak było dawniej

  Odpowiedz moderated
 4. Tyle o tym pisze nasz TS i Policja…. ale wg mnie te dzwony TEGO nie czytają . Za to ochoczo przelewają całkiem OBCYM. Niekiedy znaczne kwoty. Tych oszustw coraz więcej. Krzywa rośnie, jak mawiał klasyk!

  Odpowiedz moderated
 5. Ja mogę podać swoje konto – może ktoś prześle parę tysięcy a najlepiej kilkadziesiąt. (Czy naprawdę jesteśmy tak łatwowierni i rządni uznania obcokrajowców?- Masakra)

  Odpowiedz moderated
 6. Polskie księżniczki biednych Polaków to nie chcą ale do fikcyjnych bogatych Kanadyjczyków to odrazu lecą, najpierw się cieszą bo myślą, że to ONE oszukały system i otrzymają milion dolarów to wtedy by wszystko było ok – wtedy by siedziały cicho, ale jak się okazało że to ON oszukał to tak nie może być i od razu lecą śpiewać na policję.
  Tak wygląda chciwość polskich kobiet.

  Odpowiedz moderated
 7. Z internetem jestem “za pan brat” od 2004 roku i przeraża mnie to, jak od okolic roku 2012 weszła era smartfonów. Jest totalna różnica w mojej opinii siedzenia w internecie przy kompie czy tam laptopie, a dziubaniem w mały ekranik.

  Każdego tygodnia, na TS jest minimum jakieś 2 artykuły o takich oszustwach, od jakiegoś roku czy dwa. ZAZNACZMY, ŻE SĄ TO SPRAWY ZGŁOSZONE, ale ile jest takich niezgłoszonych?

  Tak w ogóle to totalna beka, jaki to musi być wstyd – pójść na komendę i powiedzieć: “WYSŁAŁAM KANADYJCZYKOWI 10 KLOCKÓW, BO PAKA Z MILIONEM DOLARÓW UTKNĘŁA W NIEMCZECH, PANIE POMÓŻ PAN” hahahahha, jakie to musi być zażenowanie po obydwu stronach ze strony policji i tego co zgłasza takie sprawy.

  Odpowiedz moderated
 8. To wina Prezydenta Dudy, bo niedawno odwiedził Kanadę, wzbudził zaufanie do Kanadyjczyków i dlatego z Kanady znalazł się oszust, któremu uległa naiwna Siedlczanka.

  Odpowiedz moderated
  • wy jesteście najlepsi “nie pisowcy” – wszystko co się stanie i ktoś coś zrobi to podłączacie pod politykę, sprane mózgi, wszędzie polityka, tragedia

   Odpowiedz moderated
 9. Siedlczaki-naiwniaki!
  Jak nie dadzą się oszukać “na wnuczka, to “na żołnierza”, albo “kucharza z Frankfurtu”

  Odpowiedz moderated
 10. Niech będzie pociechą, ze mieszkanka Białegostoku uwierzyła oszustowi, podającemu się za amerykańskiego lekarza pracującego dla ONZ. Utrzymując z nim jedynie internetowy kontakt, 68-letnia kobieta straciła blisko 200 tys. zł.

  Kolejna kobieta oszukana z powodu miłości.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Konwencja wyborcza PiS w Siedlcach. Jarosław Kaczyński przedstawia kandydatów do Europarlamentu

Z ponad półgodzinnym poślizgiem rozpoczęło się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Siedlcach. Prezes PiS przedstawia kandydatów do Europarlamentu z okręgu mazowieckiego (bez Warszawy i okalających ją powiatów).

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Oficjalne poświęcenie ronda św. Andrzeja Boboli w Siedlcach

16 maja w Siedlcach zostanie uroczyście poświęcone rondo św. Andrzej Boboli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Armii Krajowej.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane