REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Przypomnijmy: 7 maja, w dniu zaprzysiężenia na prezydenta, Tomasz Hapunowicz odwołał Marzenę Komar z funkcji prezes Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Jej miejsce na 3 miesiące (do czasu ogłoszenia konkursu) zajął Wojciech Pawlik, dziennikarz popierającej Prawo i Sprawiedliwość Telewizji Wschód.

Jak pisaliśmy, w miniony poniedziałek M. Komar w mediach społecznościowych nazwała tę decyzję „wysoce niestosowną i upokarzającą”. „Czuję się zagrożona i jestem pewna, że teraz szukane są na mnie haki Szkoda, że nie umiemy pracować dla dobra mieszkańców i tylko chęć odwetu zaślepia i przekreśla dobrą współpracę w interesie mieszkańców miasta i Spółki” – dodała.

Na konferencji prasowej po wtorkowej sesji rady miasta sprawę skomentował sam prezydent.

– Wszyscy, którzy piastują funkcję menadżerską, muszą zdawać sobie sprawę, że taką funkcję sprawuje się nie na czas nieokreślony, więc prędzej lub później nastąpią zmiany. Jako organ, który nadzoruje podmioty miejskie, mam prawo do doboru kadr i zarządów w ten sposób, żeby realizowały przede wszystkim interesy miasta i interesy mieszkańców i realizowały te założenia programowe, o których mówiliśmy w kampanii wyborczej. A czy chciałem upokorzyć panią Komar? Absolutnie nie miałem takiego takiego zamiaru wobec pani prezes ani wobec innych osób – podkreślił.

89 KOMENTARZE
  • Pan nowy prezes zamieścił oświadczenie, ale jednocześnie chyba boi się reakcji czytelników, bo komentować oświadczenia tego pisowskiego funkcjonariusza zabroniono.

   Odpowiedz moderated
   • No właśnie.
    Skomentuję więc tu: hue hue hue. Nawet ten, który stołek dał się nie liczy. Liczy się ten, który ten stołek kazał wręczyć. Ale nawet i on może pójść siedzieć za straty finansowe jakie zgotował Polakom.

    Odpowiedz moderated
  • w punkt.
   Dlaczego TS nie pisze co uchwalono 14 maja na sesji RM?

   Budynki na sprzedaż

   Radni zgodzili się, by wystawić na sprzedaż dwa budynki: przy Świętojańskiej 4 i Asłanowicza 8. Ten pierwszy to dawna siedziba Straży Miejskiej i Instytutu Kofoeda. Teraz mieści się tam placówka Centrum Integracji Społecznej i kilka biur. W uchwale zapisano cenę 2,62 mln zł, ale prezydent Tomasz Hapunowicz ma nadzieję, że uda się uzyskać ze sprzedaży kwotę znacznie wyższą.

   Drugi budynek to stara kamienica, sąsiadująca z urzędem Gminy Siedlce. Nie ma tam już lokatorów. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zajmuje się zasobem mieszkaniowym miasta, uznało remont budynku za nieopłacalny. Wstępna wycena opiewa na 1,475 mln zł.

   Cięcia w wydatkach.

   Przesunięto na przyszły rok płatności za budowę tzw. „dróg dla wojska”, czyli ciągu prowadzącego od garnizonu ulicami Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, Okopową i Artyleryjską. Są one jeszcze w stadium projektowania, trzeba tam też wykupić grunty, więc roboty i tak zaczęłyby się najwcześniej jesienią tego roku.

   Zrezygnowano z zagospodarowania terenu przy budynku magistratu przy ulicy Prusa. Sam budynek jest już wyremontowany, przeniosły się tam już wszystkie instytucje, które miały się przenieść. Dalekie od elegancji podwórko uznano więc za rzecz, z którą można żyć jeszcze przez rok lub dwa ( niepełnosprawni z tego na pewno się ucieszą).

   Zmniejszono wydatki na targowisko przy ulicy 11 Listopada – podobno to nie zaszkodzi drugiemu etapowi remontu, bo są to po prostu oszczędności przetargowe i sama inwestycja odbędzie się zgodnie z planem. (nawiasem mówiąc, ten remont to nie z budżetu obywatelskiego?)

   Skreślono wymianę oświetlenia ulic na energooszczędne LED-y . Stwierdzili, że niebawem BGK ma ogłosić program tanich pożyczek na takie rzeczy i nie ma teraz sensu angażować w to własnych środków miasta.- czyli nowa pożyczka na horyzoncie.

   Będą cięcia w wydatkach na oświatę, ale podobno dla pracowników budżetówki mają być nieodczuwalne. – Zdejmujemy wydatki wynagrodzeniowe, ale tylko do wysokości przewidywanych zwiększeń wpływów z tzw. funduszu ukraińskiego. Fundusz ten wpływa w wysokości ok. 500 tys. zł miesięcznie i jest przyjmowany do budżetu dopiero w momencie, kiedy wpływa na konto. Stąd bez kłopotu odbudujemy te zmniejszenia – tłumaczy skarbnik miasta. (nic z tego nie rozumiem).

   To dopiero początek

   Prezydent Hapunowicz mówi wprost: – Nie mamy płynności finansowej. Mamy w zasadzie wykorzystany w całości kredyt obrotowy na rachunku i miasto nie ma gotówki. Za kilka tygodni będziemy musieli uruchamiać obligacje, a i tak tegoroczny deficyt może się zwiększyć nawet o 30 mln zł !!!!!!!!!!! (Magellan na horyzoncie – albo komisarz).

   Odpowiedz moderated
   • Emeryci mają 13 i 14 i uj obchodzi ich sytuacja w mieście aby prezydent był z pisuaru. A młodzi zawiedli bo mają miasto w 4 literach i tak się kręci ta karuzela.

    Odpowiedz moderated
   • Ciekawe spostrzeżenia ma @Xddd.

    Odniosę się tylko to tego na czym się znam.

    1. Świętojańska 4 za 2,6 mln. Uważam, że kwota za wysoka, może nikt nie być zainteresowany. Inna sytuacja byłaby gdyby na przeciwko został dworzec PKS i nie byłoby Galerii S, która popsuła rynek najmu.
    Moim zdaniem nikt nie będzie zainteresowany kupnem w tej cenie..

    2. Asłanowicza 8 – tu będą chętni i może być ciekawie. Faworyt do zakupu Gmina Siedlce jako sąsiad z planami rozbudowy.

    Odpowiedz moderated
 1. Tryb i pośpiech w odwołaniu Pani Prezes świadczy tylko o zaściankowości Hapunowicza. Kilka godzin po objęciu urzędu, bez zapoznania się z wynikami spółki, ze sprawozdaniem zarządu, ze stanem finansów. Przecież niedługo Rada Miasta ma udzielać absolutorium miejskim spółkom. Elementarna przyzwoitość nakazywała poczekać i po negatywnych ocenach spokojnie odwołać. Tryb zmian w radzie nadzorczej też pozostawia wiele do życzenia. Posiedzenia wyznacza się z wyprzedzeniem. Odpowiednio wcześniej przekazuje członkom rad nadzorczych odpowiednie dokumenty w celu zapoznania się.
  A już powołanie człowieka, który szkalował spółkę i panią prezes to kuriozum godne wójta z podsiedleckiej wsi. Potwierdził to nizawisły sąd.
  Czy ten człowiek ma jakieś kompetencje do zarządzania taką spółką w takim okresie. Jakie ma wykształcenie, jakie doświadczenie w kierowaniu spółką techniczną?
  To powołanie to tylko niechlubne świadectwo dla pana Hapunowicza. Zadedykuję mu tylko przysłowie: „Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa już nie”.

  Odpowiedz moderated
  • Otóż to. I jeszcze zakazać wjazdu pani Komar na teren Pec. Potraktowana jak złodziej a jednak jakieś fundusze pozyskała dla Pecu

   Odpowiedz moderated
   • Fakt :pochodzenie raczej nie świadczy o wychowaniu, zachowaniu i kulturze. Ale jak ktoś ma mentalność chłopa pańszczyźnianego to kultury trudno od niego oczekiwać.

    Odpowiedz moderated
   • Anonimie ty to jesteś jak Wałęsa ZA a nawet PRZECIW.
    Przeczytaj na trzeźwo swoje oba komentarze i się zdecyduj

    Odpowiedz moderated
  • Zapewniam, że TH doskonale znał stan PEC-u. Na bieżąco członkowie klanu T. byli informowani przez zaufanych z PEC-u. Jakie zaskoczenie? Zero zdziwienia!!!

   Odpowiedz moderated
  • Policzek dla tych którzy zaufali już pierwszego dnia. Przewodniczący RN PEC też przedni i ma się rozumieć nikogo innego nie było???!!! Prymitywny styl familii w rozkwicie.

   Odpowiedz moderated
 2. Wstyd Panie prezydencie. Nie potrafił Pan się w znieść ponad partyjne nakazy. Zapewne oczekiwania spalarnia śmieci też nie powstanie bo jeden pan Tchórzewski jest przeciw bo mieszka na Janowskiej, a drugi, tuż po objęciu prezydentury, powołany na przewodniczącego rady nadzorczej jest za powstanie tej inwestycji w gminie. Pozyskanie ogromne dofinansowanie przepadnie i za śmieci oraz ciepło będziemy płacić jeszcze więcej. Ktoś zarobi, a mieszkańcy Siedlec stracą. I to jest właśnie zgoda i rozwój według PiS. Wstyd

  Odpowiedz moderated
 3. Dziennikarz na prezesa Pec, no brawo, fachowiec na pewno znakomity. Tak sobie przypominam, że owszem poprzedni prezydent też zmieniał szefów spółek ale nie w takim stylu i chyba Pani Komar przed wyborem była wieloletnim, cenionym pracownikiem pecu, w MPK też konkurs wygrał wieloletni dyrektor tam pracujący, znający firmę.. W godzinę po zaprzysiężeniu powołał nowego przewodniczącego rady nadzorczej i odwołał prezes , To szczyt buty i kolesiostwa

  Odpowiedz moderated
  • Z tym wieloletnim i cenionym pracownikiem to zdecydowana przesada. Proszę nie ubliżac tam pracujacym

   Odpowiedz moderated
 4. Pani Prezes Komar działała na szkodę mieszkańców- odbiorców ciepła z PEC Siedlce, ustalając jedne z najwyższych w kraju cen ciepła. Przekładało się to na duże zyski spółki, które, kosztem odbiorców ciepła, zasilały kasę miasta rządzonego przez Pana Sitnika. Finansowanie różnego rodzaju bzdurnych konkursów, promocja własnych działań pochłaniały ogromne środki.
  Ta zmiana była najpilniejsza. Tak działać Panie Prezydencie.

  Odpowiedz moderated
 5. Ojejku wielkie zdziwienie,wiadomo,że zmiana władzy to i zmiany na stanowiskach. A pani Komar przepraszam w jaki sposób i kiedy objęła swoje rządy?????

  Odpowiedz moderated
 6. W pierwszym dniu. Bez ZASAD I KLASY. Nie stać go nawet na rozmowę. Jego pryncypał senior Tchórzewski zachowywał się pierwszego dnia urzędowania inaczej. A ten rzucił się jak…….Nominacja Pawlika to wg mnie………….upokorzenie kompetencji. Pokazał na czym polega ZGODA I ROZWÓJ w wydaniu PIS. No cóż parafiańszczyzna.

  Odpowiedz moderated
 7. A większość komentarzy pisze Wielka Obrażona Pani Prezes hehehe. Nawet mają podobną treść.
  Niektóre nie potrafią odejść z honorem.

  Odpowiedz moderated
  • Ciekawe jak będziesz się czuł, jak wywalą Cię z roboty przez telefon bez do widzenia cwaniaczku.

   Odpowiedz moderated
   • Obserwator2024-05-15 W 13:43
    “Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. Karma wróciła do byłej już, na szczęście, pani prezes bardzo szybko. Jak się odbywały zwolnienia pracowników za rządów komarowej to większość Siedlczan słyszała. Popieram prezydenta i gratuluję świetnej decyzji.

    Odpowiedz moderated
 8. Szkoda słów – zero klasy, zero kindersztuby, i wiele innych zer.

  Ja tylko powiem tyle: prezydentem się bywa, a człowiekiem powinno się być zawsze. Wiadomo, że być człowiekiem to trudna sprawa i nie każdy to potrafi.
  Jak jest w tym wypadku: pan kazał wdrożyć takie ostentacyjne zmiany – sługa wykonał. Pan stoi z boku, a sługa będzie brała za to w rzyć. Za to i za inne sprawy, które się zaczną na polecenie pana.

  Czy Hapunowicz patrzy w lustro przy goleniu? Ciekawe kogo tam widzi.

  Odpowiedz moderated
 9. Panie Tomaszu nie wstyd Panu ? Żałośnie Pan rozpoczyna ” karierę ” w Sielanowicach Sielcach czyli Siedlcach, przepraszam ale to nie są standardy europejskich, aspirujących miast , chętnie bym się dowiedział czym na funkcje prezesa wyróżnił się Pan redaktor ? dziennikarz ? Może warto było to na spokojnie zrobić i chociaż wybrać odpowiednią osobę, w jakim celu tam Pan Tch… ? po co ? Panie TOMASZU WSTYD WSTYD WSTYD ! Okropna zaściankowość i słoma z buta …

  Odpowiedz moderated
  • Europejskie standardy przejmowania władzy zaprezentował premier Tusk.
   Prezydent Siedlec czerpie z demokratycznych sprawdzonych wzorów.

   Odpowiedz moderated
 10. Tej pani już podziękujemy, na co ona liczyła? Przecież to było wiadome a sama jak trafiła na to stanowisko? Panie Hapunowicz proszę działać, jesteśmy z Panem

  Odpowiedz moderated
  • Zenek, wierzę ci. Kurski kandyduje, na pewno cię na koncercik promocyjny ściągnie w trakcie kampanii. To zaśpiewasz panu prezydentowi o tych oczach zielonych.

   Odpowiedz moderated
 11. Panie prezydencie jest Pan wielki ze odwołał Pan Komarową bo tyle szkody narobiła i chciała narobić inwestując w spalarnie śmieci przy naszych domach, podniosła cenę za energię cieplną która w Siedlcach była najwyższa niż w innych miastach, wyższa nawet niż cena w Warszawie. Gratuluje Panie Tomaszu

  Odpowiedz moderated
 12. Proponuje wybudować wysypisko i spalarnie śmieci w Nakorach w miejscowości u byłej Pani Prezes na rzecz lokalne społeczności by żyło się zdrowiej i lepiej.

  Odpowiedz moderated
 13. Jakoś p. Komar nie jojczyła tak, gdy objęła stanowisko po Tchórzewskim, który zwolniony był tylko dlatego, że był synem ministra, bo spółka działała dobrze.

  Odpowiedz moderated
  • Szanowny Panie Ot Co proponuje zapoznać się z faktami przed pisaniem tych niesprawdzonych “wypocin”.

   Pan Karol T. po wygranej Pana Andrzeja S zrezygnował sam i objął urząd Starosty Powiatu Siedleckiego.

   Dopiero po jakimś czasie Rada Nadzorcza PEC rozpisała konkurs, który wygrał pan R. Grzywacz – pracownik PEC

   Odpowiedz moderated
 14. Ciemność, ciemność widzę. Ale jest nadzieja, to domino zacznie się przewracać bo takie są prawa fizyki.

  Odpowiedz moderated
 15. Tak się zastanawiam , Kto tak naprawdę rządzi Miastem – Prezydent – nie ! wiec znowu Rodzina Pana T. i Tego mieszkańcy chcieli ? rozumiem program rodzina na sowim ale ….. czy to tak miało być , ponadpartyjne porozumienie….. i takie tam …..
  Początek prezydentury fatalny, i nie chodzi o osobowości Prezes PEC i ARMS – bo oboje kompetencjami nie odbiegają od sowich następców.
  Próba sojuszu z PSL i Polska 2050 – i próba koalicji w sejmiku – po stanowiskach objętych zobaczymy…..i po weryfikacji działań która nadejdzie bardzo szybko……. Sztuką jest połączyć różne środowiska – ale czy to możliwe ?
  To będzie jak na dziś 1 kadencja ego prezydenta ?

  Odpowiedz moderated
 16. Siedlec są zapchane i Prezydent czy Rada nie mają znaczenia w rozwoju miasta, a sprzedać też już nie ma za bardzo co. Długi spłacić trzeba Pan Hapun Wójta dostał za darmo od Tchórzewskiego więc już mamy wzbogacanie rodziny Tchorzewskich . Gospodarności mowa błota. Jedni i drudzy siebie warci, z tymże Platformą trzęsie kasa a ci golasy które jeszcze ostatnim tchnieniem z Miasta wyciągną co się da.

  Odpowiedz moderated
 17. Chcieliście Hapuna , no to go macie !!!
  W czym problem ?
  Już samo to, że na jego banerach wyborczych brak było logo pisu powinno dać Wam coś do myślenia.
  Po prostu fałszywy człowiek !!!

  Odpowiedz moderated
 18. Taka ciekawostka wyczytana z oświadczenia prezesa PEC P. W. Pawlika..
  Egzamin uprawniający do zasiadania w radach zdał w 2017, a “od 2016 r. “zasiadam w radzie nadzorczej spółki EIB”
  Ciekawe ciekawe, że mógł???

  Odpowiedz moderated
 19. ,, ….. podniosła cenę za energię cieplną która w Siedlcach była najwyższa niż w innych miastach….” cytuję z postu wpisującego( Simson 2024-05-14 )W 21:48. O ile to prawda i ma być dobre dla nas…..to ja dziękuję takiej prezesce bez żalu. I to na tyle.

  Odpowiedz moderated
 20. Oby z PECem nie wyszło jak z budową elektrowni w Ostrołęce, bo do tej porażki nikt nie chce się przyznać a szczególnie pan T. A na marginesie to szybkie odwołanie prezesa ARM prawej ręki Sitnika było jak najbardziej słuszne

  Odpowiedz moderated
 21. Panie Tomaszu proszę nikogo nie przepraszać, nie ma Pan za co. Każdy tak by postąpił na Pana miejscu

  Odpowiedz moderated
   • Skąd takie dziwne przemyślenia? Zauważ ile czekali z odwołaniem Obajtka. Procedury są święte i Donald to szanuje, w odróżnieniu.
    Jeszcze wielu “tłustych kotów” czeka, I nikt nie wychodzi przed szereg z takimi pochopnymi decyzjami.

    Odpowiedz moderated
  • Co za błyskotliwość 🤦🤦🤦🤦ciemnota .
   Hapunowicza 3 razy wybierali był 3 kadencje Wójtem.
   Zanim się coś chlapanie warto sprawdzić🤦🤦🤦

   Odpowiedz moderated
 22. Panie prezydencie czy bedzie nowy prezes MPK bo aktualny to raczej rozwoju firmy nie gwarantuje 😉

  Odpowiedz moderated
 23. Do Stefka Na pewno będzie zmiana bo musza gdzieś zapewnić dobrą posadkę byłemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Mordy to ta opcja i klan. Ten Pan też nie potrafił odejść ze stanowiska i przekazać władzy następcy nawet nie pokazał się na pierwszej sesji , ale teraz podczas nieobecności nowego Burmistrza chętnie odwiedza Urząd, czyżby jeszcze nie zdążył wszystkiego posprzątać nie ładnie ale ci panowie Prezydent i były Burmistrz nie mają wstydu i kultury.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Marzena Komar o odwołaniu z funkcji prezesa PEC: Zemsta i upokorzenie

Była prezes PEC Siedlce Marzena Komar skomentowała w mediach...

Najczęściej komentowane