REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Gaudeamus w Mazovii

Blisko 600 nowych studentów rozpocznie swoją edukację na sześciu kierunkach studiów w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia. W sobotę, 30 września odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na tej uczelni.

W ubiegłym roku akademickim na tej uczelni kształciło się 1,7 tys. osób. Mazovia prowadzi również studia podyplomowe zarówno w siedzibie głównej w Siedlcach, jak w filii w Otwocku.

Nowy rok akademicki siedlecka uczelnia niepubliczna rozpoczyna sporymi zmianami. Zmieniły się przede wszystkim osoby funkcyjne zarządzające uczelnią. I tak dziekanem Wydziału Nauk Społecznych została dr Agnieszka Hawrylewicz- Łuka, dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska, z dziekanem Wydziału Nauk Technicznych – dr inż. Bartosz Gawron.

– Drodzy studenci, jesteście sercem naszej uczelni, wierzę w wasz potencjał – mówiła podczas uroczystej inauguracji rektor Akademii Nauk Stosowanych dr Bożena Piechowicz. – Zapewniam, że w nowym roku akademickim będziemy tworzyli nowe kierunki studiów w konsultacji ze środowiskiem gospodarczym tak, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby rynku.

Zdjęcia JJ i Akademia Nauk Stosowanych Mazovia

4 KOMENTARZE
    • Istnieje, istnieje. Rozwija się i sprawnie funkcjonuje kształcąc m.in. przyszłe kadry średniego szczebla w służbie zdrowia, “budowlańców”, ekonomistów , oraz inne profesje.

      Odpowiedz moderated
  1. Uczelnia z przyszłością, szczególnie, że w jej szeregach mamy wykładowców dobiegających sędziwego wieku 90 -lat.. Budynki uczelnia przez dwa tygodnie puste. Tylko w sobotę i niedzielę niewielki ruch Rektor chwalił się zmianą we władzach. Ciekawy sukces, czy poprzednie były złe? Z tej uczelni są tytuły bez wiedzy. Prywatne uczelnie wymagają pilnej reformy>

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Kolejny mistrz parkowania

Nie wiadomo, czy chciał wjechać do środka, czy z...

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje