REKLAMA
16 C
Siedlce
Reklama

Gaudeamus w Mazovii

Blisko 600 nowych studentów rozpocznie swoją edukację na sześciu kierunkach studiów w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia. W sobotę, 30 września odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na tej uczelni.

W ubiegłym roku akademickim na tej uczelni kształciło się 1,7 tys. osób. Mazovia prowadzi również studia podyplomowe zarówno w siedzibie głównej w Siedlcach, jak w filii w Otwocku.

Nowy rok akademicki siedlecka uczelnia niepubliczna rozpoczyna sporymi zmianami. Zmieniły się przede wszystkim osoby funkcyjne zarządzające uczelnią. I tak dziekanem Wydziału Nauk Społecznych została dr Agnieszka Hawrylewicz- Łuka, dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska, z dziekanem Wydziału Nauk Technicznych – dr inż. Bartosz Gawron.

– Drodzy studenci, jesteście sercem naszej uczelni, wierzę w wasz potencjał – mówiła podczas uroczystej inauguracji rektor Akademii Nauk Stosowanych dr Bożena Piechowicz. – Zapewniam, że w nowym roku akademickim będziemy tworzyli nowe kierunki studiów w konsultacji ze środowiskiem gospodarczym tak, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby rynku.

Zdjęcia JJ i Akademia Nauk Stosowanych Mazovia

4 KOMENTARZE
    • Istnieje, istnieje. Rozwija się i sprawnie funkcjonuje kształcąc m.in. przyszłe kadry średniego szczebla w służbie zdrowia, “budowlańców”, ekonomistów , oraz inne profesje.

      Odpowiedz moderated
  1. Uczelnia z przyszłością, szczególnie, że w jej szeregach mamy wykładowców dobiegających sędziwego wieku 90 -lat.. Budynki uczelnia przez dwa tygodnie puste. Tylko w sobotę i niedzielę niewielki ruch Rektor chwalił się zmianą we władzach. Ciekawy sukces, czy poprzednie były złe? Z tej uczelni są tytuły bez wiedzy. Prywatne uczelnie wymagają pilnej reformy>

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Szczęśliwiec z Łukowa wygrał ponad 7 mln złotych w Lotto!

W czwartkowym (18 lipca) losowaniu Lotto padła główna wygrana...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Woźnikach koło Łosic

Na DK19 w Woźnikach pod Łosicami samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Droga jest zablokowana

Koncerty i potańcówki w Parku Aleksandria

3 sierpnia w siedleckim parku odbędzie się pierwszy koncert...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje