REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Dotknąć piasku z Sahary (zdjęcia+film)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy fotografii Jarosława Stelingowskiego.

Podczas wernisażu można było dotknąć piasku z różnych miejsc, najdellikatniejszy był ten z Sahary.

Pustynia to fascynujący temat dla fotografii. Wbrew powszechnemu przekonaniu jest ona pełna form, kolorów i niepowtarzalnych struktur zaklętych zarówno w ulotnych piaskach jak również niezmiennych od stuleci skałach. W tym cichym, spokojnym krajobrazie słońce codziennie uruchamia niezwykłą grę cieni tworząc niepowtarzalne kompozycje i kadry stanowiące niewyczerpalne źródło inspiracji. Czas, który niemalże tu nie istnieje, sprzyja zgłębianiu piękna i tajemniczości egzotycznego lecz surowego środowiska. Ascetyzm otoczenia pozwala wypocząć, nabrać dystansu do codzienności i przypomnieć o tym, że jesteśmy częścią natury.

Jarosław Stelingowski mieszka w Siedlcach od urodzenia i od ponad dwudziestu lat prowadzi tu firmę informatyczną „MYTHOS Komputer”. Kiedy potrzebuje przeciwwagi dla cywilizacyjnego szumu chwyta aparat i zapełnia go amatorskimi zdjęciami. Uwielbia ogromne pustynne przestrzenie, krajobrazy złożone z piasku, kanionów i skał. Przemierzył tysiące kilometrów uczestnicząc w wyjazdach offroadowych. Po raz pierwszy, wraz z firmą „Przygody 4×4”, wyruszył w 2016 roku do mało znanego Omanu. Jego stopy zostawiły ślady na piaskach w Egipcie, Tunezji, Jordanii, Maroko, Algierii, Namibii i Australii.

Zdjęcia: Aga Król

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje