REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Dlaczego ludzie dewastują toalety?

Dostaliśmy informację zapytaniem od Czytelnika, czym kierują się ludzie dewastując nowe toalety na dworcu PKP?

– Chodzi mi o męska toaletę, nagminnie jest dewastowana, jak nie deska połamana, to wieszaki urwane, to do muszli ktoś nie trafił, co za naród p…, ludzie! Ledwo wyremontowane a syf jak s… , no nie da się tego bardziej cenzuralnie opisać. Powinna być płatna jak kiedyś i tyle, nawet symboliczne 2zł, wówczas tylko potrzebujący by z niej korzystali – stwierdził Czytelnik

Zadajemy to samo pytanie i dodajemy kolejne tym, którzy dopuszczają się takich dewastacji – Czy u siebie w domach też tak robicie?

Czy jest to sposób wyładowywania złych emocji, frustracji, czy zwykły wandalizm? A może, jako społeczeństwo, nie dojrzeliśmy do szanowania swojego otoczenia. Warto wiedzieć, że wszyscy za to płacimy. Czy nie jest przyjemniej, gdy wokół jest czysto, zadbanie i przyjemnie? Komu ma służyć taki wandalizm?

33 KOMENTARZE
  • A to w toi-toi będzie inaczej? Bydło nawet bunkier potrafi zdewastować, wymazać markerem albo wyryć gwoździem “Tu byłem Tony Halik” myśląc, że to śmieszne, zabawne, atrakcyjne. To samo dzieje się w każdej innej przestrzeni publicznej. Trzeba by każdego użytkownika publicznej toalety wypuszczać najpierw do specjalnej śluzy. Następnie sprawdzić po nim porządek w toalecie i jak jest ok to go wypuszczamy na wolność a jak nasrał obok, szczał na deskę albo zniszczył cokolwiek to bierzemy go za krawat.
   Jednak czasem zastanawiam się, że chińskie rozwiązanie o przyznawaniu punktów społecznych i totalna inwigilacja debili to niestety konieczność.

 1. Widocznie to jakieś zwierzęta znaczą w ten sposób swoj teren
  lub Jak do tej pory chodziło się robić do dołka za stodołą lub za schowkiem na węgiel przy kamienicy to teraz w porcelanę nie umie trafić.
  Nie wiem skąd w ludziach w przekonanie ,że jak państwowe to można niszczyć, kraść bez ograniczeń.

 2. Ktoś tam wyżej dał wpis, że ludzie to bydło.Ja bym powiedział, to obraza dla bydła. Kto zna zwyczaje bydła w tej kwestii wie krowy a nawet świnie robią co trzeba w upatrzonym miejscu ! Pani Autorka w dobrej wierze ten wandalizm napiętnowała. Tylko te typy nigdy tego nie przeczytają. Patusy…bidne to to. Nie wie dlaczego żyje i po co:-( To na tyle.

 3. Może boją się muszli. Całe życie sr… za stodołą, a tu nagle muszla klozetowa jakaś. Ruscy jak weszli na Ukrainę też dziwnie patrzyli na odkurzacz. Odpalali go jak agregat ciągnąc za przewód zasilania. Nie każcie od razu tych ludzi. Trzeba ich może wprowadzić w cywilizacje.

 4. Wiadomo to dworzec cale okolice sie zjeżdżają, wszyscy menele siedleccy tam chodzą, bezdomni i pijaczyny. Myślę,ze powinna byc płatna toaleta . Nie wiem dlaczego nie jest.

 5. Ktoś tu pisze: menelstwo, pijaczyny. A kto, w takim razie, zostawia toalety w takim samym stanie w szkole? Panie woźne niejednokrotnie sprzątają to samo, co widać na tym zdjęciu lub np. nrobione .do pisuaru. Dlaczego w domu tak nie zrobi? Mama mówi: Mój synek? Niemożliwe!

    • PP, baletnicą to zapewne nie jesteś – może szkoda.
     A do polskiego (jednego z niewielu) posła Grzegorza Brauna podchodź z większym szacunkiem proszę. Wielu już poległo z kretesem w dyskusji z tym omnibusem i dlatego jest cenzurowany i przemilczany przez “media głównego ścieku”.
     To człowiek zasad i właściwie wizjoner, a JEGO zdanie dziś, okazuje się faktem jutro.

  • niewątpliwie, bo tak “naPISały” na pasku w TVnP24sat…
   jakie szczęście, że POPiS dofinansował telewizory/dekodery i nie domaga się płacenia abonamentu RTV od mieszkańców “tego kraju”.

   Wyłącz TV, włącz myślenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje