REKLAMA
15.1 C
Siedlce
Reklama

Czy korzystający z siedleckiego aquaparku wchodzą do męskiej szatni z dziećmi?

Mężczyzna korzystający z Parku Wodnego w Siedlcach twierdzi, że do męskiej szatni w aquaparku wchodzą ojcowie z 10-letnimi córkami. Klient aquaparku dodaje, że zwracał uwagę obsłudze, ale nie zareagowała. Zarzuty odpiera prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, Paweł Truszkowski, który twierdzi, że może to być element zbliżającej się kampanii wyborczej.

Będąc w Parku Wodnym Siedlce po zakończonym pływaniu poszedłem pod prysznic – napisał w mailu mężczyzna. „-Mocno się dziwiłem, gdy zobaczyłem ojca z dwoma dziewczynkami w wieku powyżej 10 lat pod prysznicem w męskiej szatni. W takim wieku dzieci potrafią same się umyć i skorzystać z szatni, a jeżeli nie są, to jest od tego szatnia rodzinna. Nie jest to jedyna sytuacja. Widziałem już ojców, którzy rozbierają dziewczynki z kostiumów kąpielowych pod prysznicem i pozwalają im biegać tam nago. Pisałem już maila do Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w tej sprawie w listopadzie 2023 roku. Jednak nikt nie raczył mi odpowiedzieć na tę wiadomość. Może tym razem, gdy dołączam „Tygodnik Siedlecki”, sekretariat Prezydenta Miasta Siedlce oraz Rzecznika Praw Dziecka”.

Klient siedleckiego Parku Wodnego twierdzi również, że tego samego dnia po wyjściu z basenu był świadkiem, jak jeden z mężczyzn informuje personel kasy o tej sytuacji. – Panie tylko powiedziały, że są bezradne i boją się zwracać uwagę rodzicom, którzy się na nich wyżywają. Mail w tej sprawie trafił nie tylko do nas, ale również do Parku Wodnego. Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce wiedział już o tej sytuacji. – Mam wątpliwości, czy został on napisany przez naszego klienta – stwierdza Paweł Truszkowski. – Podobnego maila dostaliśmy już kilka miesięcy temu. Wątpię, żeby doszło do dwóch identycznych sytuacji.

Do naszej redakcji podobny mail od tego samego człowieka dotarł również w listopadzie ubiegłego roku. W nim również mężczyzna zwraca uwagę na to samo zachowanie korzystających z szatni męskiej. – Pytałem personel i w tym dniu nikt nam nie zgłaszał takiego zachowania – mówi prezes. – Jeśli byłoby zgłoszenie, moglibyśmy zareagować. Gdyby reakcja była natychmiastowa, moglibyśmy sprawdzić na nagraniach z kamer, czy rzeczywiście był u nas ojciec z dwoma córkami.

Prezes dodaje jednak, że i tak nie udałoby się sprawdzić, czy mężczyzna rzeczywiście wszedł do szatni z dziećmi, bo kamery nie obejmują drzwi do szatni. – Nie możemy nagrywać obrazu z tej strony, bo ktoś mógłby nam zarzucić, że gdy drzwi się otwierają, to podglądamy tych, którzy znajdują się w szatni – mówi. – Uważam również, że mail może być elementem zbliżającej się kampanii wyborczej. Różne zarzuty wtedy padają i różnie się ludzie zachowują.

Rozmawialiśmy z mężczyznami korzystającymi z szatni w Aquaparku.

– Rzeczywiście zdarza się, że ojcowie przychodzą do szatni z małymi córkami – twierdzi jeden z siedlczan. – Mnie to osobiście dziwi, ale faktycznie też nikomu tego nie zgłaszałem. Ja przebieram się za ścianką, ale zdarza się, że faceci po prostu są tam nago. Niektórzy ojcowie też rozbierają dziewczynki do rosołu w szatni głównej, a nie w tych specjalnych boksach. To jest dziwne o tyle, że nigdy nie wiadomo, kto jest w tej szatni i czy nie ma jakichś skłonności, których nie powinien mieć.

W siedleckim aquaparku działa tzw. szatnia rodzinna, z której mogą korzystać rodzice z dziećmi. I to oboje rodzice, niezależnie od płci. To najbezpieczniejsza opcja, bo wiadomo, że nikt bez dziecka tam nie wejdzie.

23 KOMENTARZE
  • Niestety jest wiele sytuacji kiedy Panie sprzedające bilety twierdzą że nie ma wolnych szafek w szatniach rodzinnych (bo szatnie rodzinne są dwie) tylko są tak małe i z tak małą ilością szafek że wiecznie są zajęte… I co wtedy taki tata z córką mają robić… Czekać aż się zwolni, przecież to może potrwać i pół godziny lub dłużej… Sam często bywam w takiej sytuacji z moimi córkami (6 i 8 lat) i choć jest to niekomfortowe również i dla nas to idę do szatni męskiej, gdybym wszedł do damskiej to Panie by mnie “zjadły”… Potrzeba więcej szafek w szatni rodzinnej lub jak tu już parę osób napisało boży….

   Odpowiedz moderated
 1. Z całego serca polecam SAUNY
  Po saunowaniu prawie nikt nie bierze prysznica a większość wskakuje do brodzika żeby się schłodzić
  Lekko licząc:
  Z dorosłego chłopa po saunie w takim brodziku niech zostanie tylko 100 mililitrów POTU (pół szklanki)
  X 10 chłopa daje litr
  X 100 chłopa daje wiadro potu pływające w brodziku

  Kto bywa na saunie wie o czym mówię.

  Odpowiedz moderated
 2. Oczywiscie, ze takie sytuacje sie zdarzaja nagminnie, a zwlaszcza niedzielami, kiedy przychodzi najwiecej rodzin. Niejednokretnie widzialem takie sytucje i czuje sie niekomfortowo przebierajac sie w obecnosci dziewczynek, bo nie chce byc posadzony o nieprawidlowe zachowania i nie chce, aby dzieci ogladaly mnie czy inncyh mezczyzn nago. Sa od tego rodzinne szatnie.

  Odpowiedz moderated
 3. Też miałem takie zdarzenie. Najgorsze, że ojcowie nie widzą nic złego, gdy ich córka plącze się między gołymi mężczyznami i na zwróconą uwagę jeszcze się unoszą.

  Odpowiedz moderated
 4. Tak tyłkiem trzęsie o swoj stołek że teraz wszystko to będzie z powodu kampanii. Czlowiekunpokory trochę.
  Tak jest od dawna że mamusie wchodzą s synkami a tatusiowie z córkami. Tylko ktoś wie w końcu zdenerwował.

  Odpowiedz moderated
 5. Ale z drugiej strony może warto zauważyć, ze w szatni rodzinnej podkreślę – koedukacyjnej, to dla odmiany dorośli rodzice zmuszeni są do eksponowania wdzięków obcym zupełnie przeciwnikom płci odmiennej
  I to też nie jest komfortowe.

  Odpowiedz moderated
 6. Ale z drugiej strony może warto zauważyć, ze w szatni rodzinnej podkreślę – koedukacyjnej, to dla odmiany dorośli rodzice zmuszeni są do eksponowania wdzięków obcym zupełnie przeciwnikom płci odmiennej
  I to też nie jest komfortowe. A jest tam tylko 1 kabina przebieralni.

  Odpowiedz moderated
 7. Wiele razy widziałem sytuację kiedy ojcowie wchodzili z córkami i małymi chłopcami. Dla mnie to sytuacja dziwna i niekomfortowa. Nie widziałem też, aby zwracana była komukolwiek uwaga. Lepiej jednak skorzystać z szatni “rodzinnej”. Osobiście, źle się czuję, kiedy inni paradują nago pod prysznicem. Mam wrażenie, że lubią się obnosić ze swoją nagością nie zważając na innych. Uważam, że równie skutecznie można wziąć prysznic nie zdejmując kąpielówek (jest też zasuwana kabina prysznicowa). Mam też mieszane uczucia, kiedy Panie z obsługi wjeżdżają maszyną do męskiej szatni i prysznica. Tu jednak rozumiem, że inaczej się nie da. A może mężczyźni powinni obsługiwać szatnię męską?

  Odpowiedz moderated
 8. Potwierdzam, widziałem podobną sytuację wczoraj w szatni męskiej.
  Może wynika to z braku wiedzy o istnieniu szatni rodzinnej? Kwestia odpowiedniego jej oznaczenia lub informowania przez panie kasjerki np. hasłem “zachęcam do skorzystania z szatni rodzinnej”.

  Odpowiedz moderated
 9. Ja będąc z moją 6 letnią córką chciałem wziąć opaskę do szatni rodzinnej .Niestety pani na kasie powiedziała że już tam niema miejsc. Sama zaproponowała żeby iść z córką do męskiej. Jak powiedziałem że przecież tam są nadzy faceci to powiedziała że najwyżej pan zakryje oczy córce. Musiałem się spieszyć bo córka miała za kilka minut lekcje pływania, więc byłem zmuszony żeby tak zrobić. Całe szczęście że niebyło prawie nikogo w męskiej w tym czasie.

  Odpowiedz moderated
 10. Szatnia rodzinna w aquaparku jest i tyle. Z córką (wtedy 8lat) byłem wspólnie na nauce pływania i Pani mówi bezczelnie żebym nauczył córkę samodzielności bo już powinna sama się umieć przebrać…. zdębiałem. Z drugiej strony, jeśli park wodny prze na naukę pływania dla dzieci należałoby znaleźć rozwiązanie właśnie rodzinne. Ja proponuję zrobić szatnie przechodnią (box), jak w innych dużych parkach. Przebiera się tam w obowiązujący strój, wychodzi, podchodzi do szafki i zamyka się tam ubrania. Potem prysznic podzielony na 3 sekcje, damska, rodzinna i męska i przechodzi się na halę basenową. Dla ojca z córką to rozwiązanie, które jest teraz jest bardzo złe.

  Odpowiedz moderated
 11. Naprawdę nikt z was nie zna nie od wczoraj zwyczajów w tej sytuacji ?
  Ojciec lub matka dziecka ma obowiązek iść do szatni w takiej sytuacji w zależności od płci dziecka
  I koniec tematu
  Zawsze tak robię i kobiety nie mają nic przeciwko takim sytuacjiom
  Szok
  Takie rzeczy tylko w Siedlcach

  Odpowiedz moderated
 12. Po pierwsze – komentarz o tym, że jest to element kampanii wyborczej to jest żenada.
  Po drugie – szatnia rodzinna w Aquaparku jest rzeczywiście bardzo ciasna i ma mało szafek. W godzinach szczytu nie ma tam wolnych miejsc, a nawet jeżeli są to ludzie wolą skorzystać z pozostałych szatni żeby nie ściskać się z innymi jak przysłowiowe sardynki w puszce.
  Po trzecie – wszędzie są boxy do przebrania się, jeżeli dorośli ludzie widzą że w szatni są rodzice z dziećmi powinni tam się przebierać. Sam byłem niejednokrotnie świadkiem jak niektórzy dorośli nie bacząc na to że w szatni są dzieci paradowali nago pod szafką – na takie zachowania to już po prostu ręce opadają.

  Odpowiedz moderated
 13. A ja nie rozumiem dlaczego panowie mają potrzebę pradowania nago. Kobiety nagiej pod prysznicem czy w szatni nie uraczyłam a panowie nie mogą skorzystać z zamykanego boxu?

  Odpowiedz moderated
  • Dokładnie. Wydaje mi się że problem jest w tym, że Panowie biorą prysznic nago. To jest miejsce publiczne i do kąpieli nago służą prysznice z zasłonkami. I to w pierwszej kolejności trzeba egzekwować i to tym co myją się nago trzeba zwrócić uwagę a nie rodzicom z dziećmi. I wtedy nikogo nie będzie dziwić fakt dzieci w szatni damskiej czy męskiej. Bo nikogo nie zaskoczy osoba w stroju kąpielowym.

   Odpowiedz moderated
 14. Dokładnie. Wydaje mi się że problem jest w tym, że Panowie biorą prysznic nago. To jest miejsce publiczne i do kąpieli nago służą prysznice z zasłonkami. I to w pierwszej kolejności trzeba egzekwować i to tym co myją się nago trzeba zwrócić uwagę a nie rodzicom z dziećmi. I wtedy nikogo nie będzie dziwić fakt dzieci w szatni damskiej czy męskiej. Bo nikogo nie zaskoczy osoba w stroju kąpielowym.

  Odpowiedz moderated
 15. Sprzedać ten basen i to całą agencję z osiem. To tylko straty przynosi dla Siedlec. Centrum kultury i Miejski ośrodek też straty przynosi. Zrobić z tym porządek a nie folwark dla pracowników.

  Odpowiedz moderated
 16. Wygląda na to , że pan zbulwersowany obecnością dziewczynek w męskiej szatni ma problem z …patrzeniem na takie dziewczynki?

  CZy Panie nie spotkały matek z synami w szatni dla kobiet? Są, I to często. Ale kobiety radzą sobie z takimi sytuacjami i dzieci traktują jak dzieci, nie robiąc sensacji.

  Zaprzaństwo jakieś wychodzi ze zbulwersowanego pana

  Odpowiedz moderated
 17. Popieram i też dostrzegam, że nikt płciowej segregacji nie pilnuje w Wodnym Parku. Mnie wkurza gdy w szatni męskiej w Wodnym Parku stoję nago pod prysznicem lub przy szafkach, a wchodzą nagle sprzątaczki płci żeńskiej z mopami. To jest szatnia i jest normalne, że faceci się w niej rozbierają do naga. W cywilizowanym kraju jest to nie do pomyślenia aby nie szanować tego podziału. Szatnia basenowa nie po to jest oddzielona od żeńskiej albo rodzinnej aby mnie jakieś baby bez żenady deprymowały!

  Odpowiedz moderated
 18. Zalecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w skrócie ” Przed wejściem do basenu należy umyć całe (!) ciało mydłem” . Da się to zrobić tylko będąc nago pod prysznicem. Pod męskim prysznicem czy też w męskiej szatni panowie mają pełne prawo być nago i nikogo nie może to gorszyć. Po to jest rozdział na szatnie męskie i damskie. Osobiście mnie nie obchodzi czy pod męskim prysznicem będą dzieci obojga płci, kobiety , panie sprzątające byle nikt nie miał do mnie pretensji o moją nagość czy też zarzucał mi zachowania nieobyczajne, w szczególności osoby które nie przeprowadziły rozmów wychowawczych na temat nagości ze swoimi dziećmi a pchają się z nimi na basen jak do jeziora we wsi narzucając innym swoje niezbyt higieniczne poglądy. Mam na myśli ochlapywanie stroju pod prysznicem (bo to nie jest umycie się) bo wstydzą się sami pokazać nago swoim dzieciom i dać dobry przykład.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Szczęśliwiec z Łukowa wygrał ponad 7 mln złotych w Lotto!

W czwartkowym (18 lipca) losowaniu Lotto padła główna wygrana...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Wypadek w Woźnikach koło Łosic

Na DK19 w Woźnikach pod Łosicami samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Droga jest zablokowana

Koncerty i potańcówki w Parku Aleksandria

3 sierpnia w siedleckim parku odbędzie się pierwszy koncert...

Policja apeluje o ostrożność

O wyjątkowym szczęściu może mówić kierująca jednośladem 35 -latka,...

Święto Policji w Komendzie Miejskiej w Siedlcach

Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się na placu...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje