REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Czy jest coś, czego Siedlczanie jeszcze nie wygrali?

Konkurs Eurowizji, festiwal w Opolu, Top Model, Fryderyki…

Nieważne, czy się pochodzi z dużego, czy małego miasta, każdy bez wyjątku ma szanse na sukces. W 2008 r. Edyta Herbuś i siedlczanin Marcin Mroczek reprezentowali Polskę na tanecznym konkursie Eurowizji w szkockim Glasgow. Polska para otrzymała maksymalną liczbę 12 punktów od Austrii, Finlandii, Irlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii. To dało im pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajęli tancerze z Rosji, a trzecie – para z Ukrainy. Była wielka radość i zaskoczenie.

W 2017 r. album z sonatami Bacha, nagrany na zabytkowych organach Wagnera w Siedlcach i wydany przez lokalne stowarzyszenie Pro Musica Organa zdobył FRYDERYKA (nagroda polskiego przemysłu płytowego) w kategorii „ muzyka poważna”. Nagrania powstały w siedzibie biskupa siedleckiego przy ul. Cmentarnej. Wzięli w nich udział: ceniony organista Marek Toporowski, Irmina Obońska (klawesyn, pozytyw) oraz Mark Caudle (viola da gamba).

Na deser zostawiłem jeszcze dwa spektakularne sukcesy: wygraną Marcina Sójki na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (2019 r.) i niedawne zwycięstwo 21-letniego Dominika Szymańskiego w popularnym programie TV „Top Model”. Marcin Sójka wyjechał ze stolicy polskiej piosenki ze statuetką opolskiej „Karolinki” i czekiem na 30 tys. zł. Dominik otrzymał czek w wysokości 200 tys. zł i podpisał kontrakt z agencją modową „Selective Management”.

TOMASZ MARKIEWICZ

9 KOMENTARZE
  1. Szkoda mi Marcina Sójki. Nic o nim nie słychać, a był potencjał. Albo miał złego menadżera, albo sam źle pokierował swoją karierą. To tylko moje zdanie…

  2. No i trzeba wspomnieć ze Siedlczanin Łukasz Czapski otrzymał zloty przycisk od Małgorzaty Foremniak w Mam Talent a Wiola Fiuk wygrała chyba pierwsza edycje You can dance i później jeszcze Jakub Mędrzycki.

  3. Gasiuk? Uważaj bo wezwie policję. Niestety dla miasta nie zrobiła nic, lansuje samą siebie a jej agresja przynosi miastu tylko wstyd. Brawo Ci wszyscy wymienieni w artykule. Dziękujemy i życzymy powodzenia. Panie Sójka pana głos jest jak dzwon i ciągle mnie urzeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje