REKLAMA
15.7 C
Siedlce
Reklama

Będą biegać po Siedlcach! Akademicka Dycha już w niedzielę!

19 maja na siedleckie ulice wybiegną uczestnicy trzeciej edycji “Akademickiej Dychy”. Wydarzenie, organizowane przez Uniwersytet w Siedlcach we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi, to wyjątkowa okazja dla miłośników biegania i aktywności fizycznej.

Trasa tegorocznego biegu, atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, prowadzi przez malownicze zakątki Siedlec, w tym pięknie odnowiony Park Aleksandria. Uczestnicy będą rywalizować na dystansie 10 km, a dodatkowo odbędzie się marsz Nordic Walking na 5 km oraz sztafeta szkół średnich 4×1 km​.

Organizatorzy kładą duży nacisk na integrację młodzieży, oferując im specjalne warunki startu oraz promując zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi biegacze z całego kraju, w tym medaliści mistrzostw Polski, co dodatkowo podnosi rangę imprezy​​.

W związku z organizacją biegu, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 8:45 – 11:15. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i zachęcamy do kibicowania uczestnikom podczas tego wyjątkowego wydarzenia sportowego​. Mapa z trasą biegu dostępna na stronie: https://akademickadycha.uws.edu.pl/

4 KOMENTARZE
  1. Ciekawe, że są siedleckie biegi , ale już nie ma dużych rowerowych rajdów po mieście.
    Czyżby coraz większa bieda i stać nas tylko na buty a nie stać na rower ?

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje